Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Blog ostalo

17.02.2020 | 18.51

Real rastužio Dubljevića, sjajni Kljajić i Durmo

Košarkaški vikend koji je ostao iza nas doneo je Ol star vikend u NBA ligi, šampionat Kine je i dalje u stanju mirovanja zbog stravičnog koronavirusa, a velike borbe su se vodile za trofeje u Kupu širom Evrope.

Bojan Dubljević

Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Istovremeno, misli se polako usmeravaju ka prvom FIBA prozoru i startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Bojan Dubljević je odigrao odlično protiv Barselone u četvrtfinalu, nije, kao ni ostatak ekipe, bio na visini zadatka protiv Reala u polufinalu, koji je kasnije na superioran način stigao do trofeja u Kupu Kralja.

Na finalnom turniru Kupa Kralja učestvovala je i Saragosa koja je u četvrtfinalu poražena od Unikahe koja je kasnije stigla do finala. Meč je rešen posle neizvesne završnice, a možda bi epilog bio drugačiji da je Saragosa mogla da računa na potpuno spremnog Nemanju Radovića, koji ima problema sa povredom skočnog zgloba, a zbog pomenute povrede je morao da odustane od prve reprezentativne akcije u kojoj Crna Gora igra protiv Velike Britanije i Francuske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Bilbao je na finalnom turniru Kupa poražen u četvrtfinalu od silnog Reala, a Emir Sulejmanović je pružio veoma dobru partiju.

Grana Kanarija nije učestvovala na finalnom turniru Kupa, ali je mlada ekipa predvođena Jovanom Kljajićem nastavila sa sjajnim partijama. Posle pobeda nad Barselonom B u gostima sa 83:80, uz 12 poena (4-14 iz igre), 3 sk, 2 as za 32 minuta, mlada ekipa Gran Kanarije je na svom terenu pobedila Viljarobledo sa 82:80, a trojku za pobedu postigao je reprezentativac Crne Gore Jovan Kljajić. Meč je završio sa 18 poena (6-16 iz igre), 8 sk, 2 as za 36 minuta.

Aris je u odloženom meču šampionata Grčke poražen od Panatinaikosa na svom terenu u Solunu sa 88:81, a Vladimir Dragićević i Milan Milošević su odigrali odlično. Međutim, prevagu na tasu tima iz Atine doneli su Janis Papapetru sa 21-im i Dešuan Tomas sa 19 poena.

Ibrahim Durmo koji brani boje ekipe Prjevidza bio je centralna figura na finalnom turniru Kupa Slovačke. Njegova ekipa je pobedila u finalu Kupa ekipu Lučenec sa 75:63, a Durmo je ubacio 12 poena (4-9 iz igre), uz 15 sk, 4 as za 34 minuta.

U polufinalu, Durmo i saigrači su pobedili Inter iz Bratislave sa 77:61, a Durmo je imao sjajan učinak -15 poena (6-10 iz igre), 15 sk, 3 as za 27 minuta.

Na finalnom turniru je učestvovala i ekipa Levice čije boje brane crnogorski internacionalci Amin Hot i Marko Perović. Pomenuti igrači nisu bila na nivou na kojem su bili tokom sezone, pa je Lučenec posle neizvesne završnice slavio u polufinalu sa 63:60.

CRNA GORA

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik) nije bilo mečeva zbog Ol star vikenda.

Nikola Vučević

Ronald Martinez/Getty Images

Kina

Marko Todorović (Tianđin), trenutno je prekinut šampionat Kine zbog korana virusa.

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), pobeda nad Barselonom u četvrtfinalu Kupa sa 82:78, 13 poena (5-9 iz igre), 6 sk za 23 minuta. Poraz od Reala u polufinalu sa 91:68, 7 poena (3-8 iz igre), 6 sk za 20 minuta.
Dino Radončić (Mursija), naredni meč Mursija igra 1. marta protiv Obradoria.
Nemanja Radović (Saragosa), poraz od Unikahe u četvrtfinalu Kupa Kralja sa 90:86, 8 poena (4-5 iz igre), 1 sk za 13 minuta.
Jovan Kljalić (Gran Kanarija), posle pobeda nad Barselonom B u gostima sa 83:80, uz 12 poena (4-14 iz igre), 3 sk, 2 as za 32 minuta, mlada ekipa Gran Kanarije je na svom terenu pobedila Viljarobledo sa 82:80, a trojku za pobedu postigao je reprezentativac Crne Gore, 18 poena (6-16 iz igre), 8 sk, 2 as za 36 minuta.

Rumunija i Bugarska

Goran Gajović (Pitešti), naredni meč igra 1. marta protiv ekipe Medisa. Pitešti nije bio na finalnom turniru Kupa, na kojem je do trofeja stigao Kluž trener Duška Vujoševića.
Maksim Šturanović (Pitešti), naredni meč igra 1. marta protiv ekipe Medisa. Pitešti nije bio na finalnom turniru Kupa, na kojem je do trofeja stigao Kluž trener Duška Vujoševića.
Goran Martinić (Voluntari), naredni meč igra 1. marta protiv Krajove.
Radosav Spasojević (Steaua), naredni meč igra 1. marta protiv Kluža koji je osvojio Kup Rumunije.
Vasilije Knežević (Akademik Bulteks), naredni meč igra 29. februara protiv ekipe Černo More. Kup Bugarske je osvojio Levski koji je 9. februara u finalu pobedio Balkan sa 86:78.

Slovačka i Mađarska

Amin Hot (Levice) poraz od Lučeneca u polufinalu Kupa sa 63:60, 1 poena (0-5 iz igre), 4 sk, 4 as za 25 minuta.
Marko Perović (Levice), poraz od Lučeneca u polufinalu Kupa sa 63:60, 1 poena 4 poena (2-7 iz igre), 4 sk, 2 as za 24 minuta.

Belgija

Ivan Maraš (Alstar), poraz u gostima od Limburga sa 68:62, 7 poena (2-7 iz igre), 9 sk za 32 minuta.
Vladimir Mihailović (Alstar), poraz u gostima od Limburga sa 68:62, 6 poena (3-8 iz igre), 5 sk, 2 as za 32 minuta.

Vladimir Dragičević

Turkish Airlines EuroLeague

Danska i Norveška

Danijel Marsenić (Herlev Vulfpek), pobeda na svom parketu protiv ekipe EBAA sa 64:45, 2 poena (1-4 iz igre), 6 sk, 2 as za 22 minuta.
Miki Novović (Nestved), pobeda u gostima protiv Horsensa sa 103:94, 1 poena (0-1 iz igre), za pet minuta.

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Masanjo), pobeda na svom parketu protiv Vivej Rivijere sa 98:71, 9 poena (1-7 iz igre), 1 sk, 1 as za 24 minuta.
Stefan Ivanović (Nion), pobeda na svom parketu protiv Starvingsa sa 74:70, bez poena (0-4 iz igre), 1 as za 21 minut.

Gruzija

Miloš Pajović (Kutaisi) pobeda u gostima protiv ekipe TSU sa 84:73, 6 poena (2-7 iz igre), 5 sk za 25 minuta.
Zoran Vilotijević (Kaktus), poraz u gostima od Rustavija sa 78:67, nije bio u sastavu tima.

Ostalo

Nemanja Đurišić (Bešiktaš, Turska), nije učestvovao na finalnom turnira Kupa na kojem je trofej osvojio Fenerbahče. Bešiktaš naredni meč igra 27. februara protiv ekipe Ajfona.
Vladimir Dragičević (Aris, Grčka), poraz od Panatinaikosa u odloženom meču 15. kola sa 88:81, 19 poena (9-13 iz igre), 4 sk za 26 minuta.
Marko Loncović (Vitorija SC, Portugal), Porto je na svom terenu pobedio Vitoriju sa 99:86, 6 poena (3-10 iz igre), 4 sk, 2 as za 29 minuta.

BOSNA I HERCEGOVINA

NBA

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), pauza zbog Ol star vikenda.
Džanan Musa (Bruklin Nets), pauza zbog Ol star vikenda.

Španija

Alen Omić (Huventud), naredni meč igra 29. februara protiv Tenerifa.
Ajdin Penava (Baskonija), naredni meč igra 29. februara protiv Fuenlabrade.
Njegoš Sikiraš (Fuenlabrada), naredni meč igra 29. februara protiv Baskonije.
Emir Sulejmanović (Bilbao), poraz od Reala u četvrtfinalu Kupa sa 93:83, 8 poena (4-6 iz igre), 5 sk za 18 minuta.
Nedim Đedović (Ueska, druga liga), pobeda u gostima protiv ekipe Marin sa 64:59, 3 poena (1-4 iz igre), 2 sk za 17 minuta.
Dijego Kapelan (Granada, druga liga), poraz u gostima od ekipe Melila sa 71:68, 18 poena (6-10 iz igre), 2 sk za 27 minuta.
Adnan Omeragić (Palensija, druga liga) pobeda u gostima protiv Ljeide sa 90:74, nije bio u sastavu tima.

Alen Omić

KK Budućnost Voli

Alen Omić

Turska

Tarik Biberović (Fenerbahče), nije bio u sastavu tima koji je na finalnom turniru Kupa stigao do trofeja pobedama nad Bandirmom, Turk Telekomom i Darušafakom.
Elmedin Kikanović (Orman), naredni meč igra 25. februara protiv ekipe ITU.

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), naredni meč igra 1. marta protiv Oldenburga koji je u finalu Kupa poražen od Albe sa 89:67.
Robert Drijenčić (EWE Baskets Oldenbug), poraz od Albe u finalu Kupa sa 89:67, nije bio u sastavu tima.

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), poraz u gostima od Antverpena sa 86:72, 2 poena (1-7 iz igre), 2 sk za 18 minuta.

Austrija

Edin Bavčić (Klosternojburg), naredni meč igra 29. februara protiv Velsa.
Davor Lamešić (Vels), naredni meč igra 29. februara protiv Klosternojburga.

Slovačka

Ibrahim Durmo (Prjevidza), pobeda u finalu Kupa nad ekipom Lučeneca sa 75:63, 12 poena (4-9 iz igre), 15 sk, 4 as za 34 minuta. Pobeda nad Interom u polufinalu sa 77:61, 15 poena (6-10 iz igre), 15 sk, 3 as za 27 minuta.
Dejan Jeftić (Žilina), poraz u gostima od Nove Ves sa 102:95, nije bio u sastavu tima.

Švajcarska

Almir Hasandić (Vevej Rivijera), poraz u gostima od Masanja sa 98:71, 2 poena (0-4 iz igre), 2 sk, 2 as za 19 minuta.
Draško Albijanić (Vevej Rivijera), poraz u gostima od Masanja sa 98:71, 13 poena (4-6 iz igre), 8 sk za 25 minuta.
Samir Šehić (Lajons Ženeva), poraz u gostima od Friburga sa 83:78, nije bio u sastavu tima.

Nihad Đedović

Regina Hoffmann/Euroleague Basketball via Getty Images

Ostalo

Milan Milošević (Aris, Grčka), poraz od Panatinaikosa u odloženom meču 15. kola sa 88:81, 15 poena (7-13 iz igre), 14 sk, 2 as za 28 minuta.
Amar Alibegović (Virtus Roma, Italija), naredni meč igra 1. marta protiv ekipe Milana.
Igor Josipović (Olomucko, Češka), pobeda na svom parketu protiv ekipe Decin sa 103:92, 11 poena (3-3 iz igre), 2 sk za 11 minuta.

SEVERNA MAKEDONIJA

Nenad Dimitrijevć (Huventud, Španija), poraz na svom parketu od Fuenlabrade sa 81:79, 8 poena (2-6 iz igre), 2 sk, 7 as za 24 minuta.