CG, BiH, MKD: Slavlje Marušića, Pjanić dobro prošao

Buran fudbalski vikend je ostao iza nas, a značajne i manje značajne uloge su imali momci iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Severne Makedonije.

Adam Marušić

Dino Panato, Getty Images Sport

Adam Marušić je odigrao kompletan meč u velikom derbiju šampionata Italije u kojem je Lacio posle velike borbe, golom Sergeja Milinkovića Savića na pleća bacio Inter. Ekipa iz Rima se probila na drugo mesto, sa samo bodom manje u odnosu na aktuelnog šampiona, ekipu Juventusa. Velika borba za titulu se nastavlja, a kristalno je jasno da će Adam Marušić koji se vratio u sastav tima posle prilično duge pauze zbog povrede, biti veliko pojačanje Lacija u završnici sezone.

Atletiko iz Madrida očigledno polako izlazi iz teške krize koja je usledila posle poraza od Reala u finalu Superkupa Španije. Stefan Savić i drugovi su poraženi posle slabijeg izvođenja penala, zatim su eliminisani iz Kupa od trećeligaša, a serijom loših rezultata ostali bez šansi da se bore za titulu.Ostala im je borba za direktan plasman u Ligu šampiona. Atletiko je u prethodnom kolu pobedio Granadu sa 1:0, zatim je u derbiju protiv Valensije odigrao u gostima nerešeno 2:2, pa se sada nalazi na četvrtom mestu, na mestu koje vodi u elitno takmičenje.

Stevan Jovetić

Getty images/Giuseppe Bellini

Stevan Jovetić se vratio u sastav Monaka. Igra sve više i više, povreda je praktično prošlost, postigao je prvi gol i to protiv Anžea pre dva kola za konačnih 1:0. Monako je zatim slavio protiv Amijena sa 2:1, pa protiv Monpeljea sa 1:0 i sada ima samo dva boda manje od Lila koji se nalazi na poziciji koja vodi u Ligu Evrope, tri boda manje u odnosu na Ren koji se nalazi na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Selektora Faruka Hadžibegića koji pomno prati učinak internacionalaca pred prijateljske utakmice sa Letonijom i Luksemburgom koje su na programu krajem marta, mogu da raduju odlične partije Aleksandra Boljevića koji je bio strelac za Standard protiv Genka, Marka Vešovića u Legiji, Momčila Raša u AEL-u iz Limasola, Milana Mijatovića u Levskom iz Sofije, Vukana Savićevića koji je postigao prelep gol u šampionatu Poljske, koji je ekipi Visle donela veoma značajnu pobedu.

Fatos Bećiraj je odigrao kompletan meč za Netanju, Nikola Vukčević je bio na visokom nivou u dresu Levantea. Deni Hočko je odigrao komletan meč, a Marko Bakić posle duže pauze zbog povrede dobija sve veću i veću minutažu. Risto Radunović je odigrao kompletan meč za rumunsku Astru.

Miralem Pjanić

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Miralem Pjanić je imao teško veče protiv Breše. Juventus je pobedio sa 2:0, Pjanić je u igru ušao u 65. minutu, a samo osam minuta kasnije je napustio igru zbog povrede. Nedugo zatim iz Juventusa su saopštili da povreda nije toliko ozbiljna koliko se to činilo u prvi mah. Edin Džeko je odigrao kompletan meč, postigao je gol, ali je Roma poražena od Atalante u gostima sa 2:1.

Ognjen Vranješ je odigrao kompletan meč, a njegov AEK je u gostima pobedio Aris sa 1:0. Danijel Milićević je zamenjen u 80. Samir Prevljak u 85. minutu, obojica su postigli po gol, a njihov Eupen je na svom terenu poražen od Genta sa 3:2. Miroslav Čovilo je odigrao kompletan meč, a njegov Lugano je pobedio Jang Bojs na svom terenu sa 2:1.

Enis Bardi je odigrao kompletan meč, a njegov Levante je kao gost poražen od Viljareala sa 2:1. Goran Pandev je zbog povrede zamenjen u 13. minutu, a Đenova je kao gost pobedila Bolonju sa 3:0. Bolonja je tokom meča ostala sa dva igrača manje na terenu.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić je odigrao kompletan meč, a Atletiko iz Madrida je u derbiju kola kao gost odigrao 2:2 protiv Valensije.

Nikola Vukčević je zamenjen u 81. minutu, a Levante je kao gost poražen od Viljareala sa 2:1.

Ivan Kecojević je odigrao kompletan meč, a Albesete je kao gost odigrao 1:1 protiv Mirandesa.

Esteban Saveljić je zamenjen početkom drugog poluvremena, a Rajo Valjekano je u gostima odigrao 0:0 protiv Tenerifa.

Italija

Adam Marušić je odigrao kompletan meč protiv Intera, a Lacio je golom Sergeja Milinkovića Savića slavio sa 2:1.

Marko Janković nije ulazio u igru, a Krotone je kao gost poražen u gostima od ekipe Juve Stabia sa 3:2.

Ognjen Stjepović se posle povrede vratio u sastav Pistojezea, ušao je u igru u 77. minutu, a Pistojeze je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Sijene. Stjepović u Pistojezeu igrao kao pozajmljeni igrač Sampdorije.

Francuska

Danijel Petković je poraz Anžea od Nima u gostima sa 1:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Stevan Jovetić je zamenjen u 75. minutu, a Monako je na svom terenu pobedio Monpelje sa 1:0.

Portugalija

Ilija Vukotić nije bio u sastavu Benfike koja je na svom terenu poražena od Brage sa 1:0.

Belgija

Aleksandar Boljević je ušao u igru u 82. minute, a njegov Standard je pobedio Genk sa 3:1.

Deni Hočko je odigrao kompletan meč, Marko Bakić je ušao u igru u 88. minutu, a Muskron je kao gost pobedio Varegem sa 2:1.

Andrija Vukčević je ušao u igru u 86. minutu, Stefan Milošević nije bio u sastavu tima, a Beveren je u gostima poražen od Briža sa 2:1.

Bugarska

Milan Mijatović je odigrao kompletan meč u kojem je Levski iz Sofije na svom terenu odigrao 0:0 protiv ekipe CSKA.

Jermenija

Pjunik čije boje brani Andrija Dragojević naredni meč igra 28. februara. U međuvremenu, Marko Burzanović je zbog male minutaže i uloge u timu odlučio da se vrati u Crnu Goru i zaduži opremu Grblja.

Rusija

Dušan Lagator i njegov Soči naredni meč igraju 23. februara kada se nastavlja šampionat Rusije.

Lokomotiva iz Moskve i Luka Đorđević naredni meč igraju 23. februara kada se nastavlja šampiona Rusije.

Poljska

Marko Vešović je odigrao kompletan meč, a Legija je kao gost odigrala 2:2 protiv Rakova.

Vukan Savićević je zamenjen u 76. minutu, a pre toga je postigao prelep gol za pobedu Visle nad ekipom Zaglebja.

Uroš Đuranović nije bio u sastavu tima, a njegova Korona je odigrala 0:0 protiv Jagelonije.

Emir Azemović nije bio u sastavu Rakova koji je odigrao na svom terenu 2:2 protiv Legije.

Saša Balić je odigrao kompletan meč, a njegovo Zaglebje je poraženo od Visle sa 1:0.

Češka

Vladimir Jovović je zamenjen u 65. minutu, njegov Jablonec je pobedio Pribram sa 4:0.

Austrija

Boris Cmiljanić nije bio u sastavu Admire koja je kao gost odigrala 2:2 protiv Sent Peltena.

Kipar

Momčilo Rašo je odigrao kompletan meča a njegov AEL iz Limasola je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Omonije.

Izrael

Fatos Bećiraj je je odigrao kompletan meč, Netanja je je na svom terenu odigrala 0:0 protiv Hapoel Haife.

Rumunija

Risto Radunović je odigrao kompletan meč, a njegova Astra je kao gost odigrala nerešeno 2:2 protiv Hermanštata.

Škotska

Matija Šarkić nije bio u sastavu Livingstona koji je u gostima poražen od Rendžersa sa 1:0. Šarkić u Livingstonu brani kao pozajmljeni igrač Aston Vile.

Slovačka

Petar Orlandić je odigrao kompletan meč za ekipu Trnave koja je na svom terenu odigrala 0:0 protiv Slovana.

Edin DŽeko

Valerio Pennicino/Getty Images

Edin DŽeko

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Engleska

Sead Kolašinac nije ulazio u igru, a Arsenal je na svom terenu pobedio Njukasl sa 3:0.

Mario Vrančić nije ulazio u igru, a Norič je poražen od Liverpula na svom terenu sa 1:0.

Italija

Miralem Pjanić je ušao u igru u 65. minutu, a zbog povrede je zamenjen samo osam minuta kasnije. Juventus je pobedio Brešu sa 2:0.

Edin Džeko je odigrao kompletan meč, postigao je gol, ali je Roma poražena od Atalante u gostima sa 2:1.

Senad Lulić zbog povrede nije bio u sastavu Lacija protiv Intera.

Mato Jajalo je ušao u igru u 86. minutu, a njegov Udineze je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Verone.

Rade Krunić nije bio u sastavu Milana protiv Torina zbog povrede.

Španija

Kenan Kodro nije bio u sastavu Atletika iz Bilbaoa koji je na svom terenu poražen od Osasune sa 1:0.

Nemačka

Vedad Ibišević je ušao u igru u 83. minutu, a Herta je u gostima pobedila Paderborn sa 2:1.

Ermin Bičakčić je zamenjen početkom drugog poluvremena, a njegov Hofenhajm je na svom terenu poražen od Volfsburga sa 3:2.

Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je odigrao 0:0 protiv Sent Paulija.

Dario Dumić je odigrao kompletan meč, a njegov Darmštad je pobedio sa Sandhauzen sa 1:0.

Marko Mihojević je odigrao kompletan meč, a njegov Aue je na svom terenu poražen od Kila sa 2:1.

Francuska

Sanjin Prcić nije bio u sastavu Strazbura koji je kao gost odigrao protiv Liona 1:1.

Rusija

Toni Šunjić i Dinama iz Moskve će naredni meč odigrati 23. februara kada se nastavlja šampionat Rusije.

Holandija

Semir Memišević je ušao u igru u 78. minutu, a njegov Groningen je kao gost pobedio Spartu iz Roterdama sa 2:1.

Turska

Edin Višća je zamenjen u trećem minute zaostavnog vremena, a Bešakšira na svom terenu pobedila Bešiktaš sa 1:0.

Haris Hajradinović zbog povrede nije bio u sastavu tima, a Kasimpaša je kao gost poražena od Antalije sa 3:1.

Belgija

Gojko Cimirot je odigrao kompletan meč u kojem je Standard iz Liježa na svom terenu pobedio Genk sa 3:1.

Danijel Milićević je zamenjen u 80. Samir Prevljak u 85. minutu, obojica su postigli po gol, a njihov Eupen je na svom terenu poražen od Genta sa 3:2.

Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je pobedio Varegem na svom terenu sa 2:1.

Švajcarska

Miroslav Čovilo je odigrao kompletan meč, a njegov Lugano je pobedio Jang Bojs na svom terenu sa 2:1.

Ermedin Demirović je odigrao kompletan meč, a njegov Sent Galen je poražen u gostima od Lucerna sa 1:0.

Austrija

Nedeljko Malić nije ulazio u igru, a Matersburg je kao gost pobedio Šturm sa 2:1.

Češka

Muris Mešanović nije bio u sastavu tima, a njegova Mlada Boleslav je poražena od ekipe Češke Buđovice sa 3:0.

Adnan Džafić je ušao u igru u 60. minutu, a njegova Žilina je kao gost poražena od Karvine sa 2:0.

Bojan Letić nije bio u sastavu tima, a Karvina je na svom terenu poražena od Žiline sa 2:0.

Benjamim Čolić nije bio u sastavu tima, a Slavija iz Praga je kao gost poražena od Bohemijansa sa 1:0.

Grčka

Ognjen Vranješ je odigrao kompletan meč, a njegov AEK je u gostima pobedio Aris sa 1:0.

Rumunija

Goran Zakarić nije bio u sastavu tima, Elvir Koljić je ušao u igru u 35. minutu, postigao je gol, a njihova Krajova je kao gost pobedila Poli Iasi sa 5:2.

Poljska

Adnan Kovačević je odigrao kompletan meč, Ognjen Gnjatić nije bio u sastavu tima, a njihova Korona je kao gost odigrala 0:0 protiv Jagelonije.

Zvonimir Kožulj nije ulazio u igru, a njegov Pogon je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Slaska.

Mađarska

Armin Hodžić je zamenjen u 65. minutu, Anel Hodžić nije bio u sastavu tima, a MOL Fehervar je kao gost poražen od Ferencvaroša sa 1:0.

Dino Beširović je odigrao kompletan meč, Marin Jurina je ušao u igru u 84. minutu, a Mazokevdeš je pobedio Debrecin kao gost sa 3:1.

Dženan Bureković nije bio u sastavu Ujpešta koji je poražen od Zalaegersaga sa 2:1.

Đorđe Kamber nije bio u sastavu Honveda koji je kao gost pobedio Kapošvar sa 1:0.

Slovačka

Hamza Ćataković je zamenjen u 67. minutu, a njegov Trenčin je na svom terenu sa 8:1 pobedio Mihalovce.

Emir Halilović nije bio u sastavu Trnave koja je na svom terenu odigrala 0:0 protiv Slovana iz Bratislave.

Abdel Metalsi je odigrao kompletan meč, a njegov Sered je na svom terenu odigrao 2:2 protiv Ružemberoka.

Škotska

Jozo Šimunović nije bio u sastavu tima, a Seltik je kao gost pobedio Aberdin sa 2:1.

Enis Bardi

Printscreen

Enis Bardi

Fudbaleri iz Makedonije

Engleska

Ezgijan Alioski nije ulazio u igru, a njegov Lids je na svom terenu pobedi Bristol Siti sa 1:0.

Španija

Enis Bardi je odigrao kompletan meč, a njegov Levante je kao gost poražen od Viljareala sa 2:1.

Stole Dimitrievski je odigrao kompletan meč za Rajo Valjekano koji je u gostima odigrao 0:0 protiv ekipe Tenerifa.

Italija

Goran Pandev je zbog povrede zamenjen u 13. minutu, a Đenova je kao gost pobedila Bolonju sa 3:0. Bolonja je tokom meča ostala sa dva igrača manje na terenu.

Elif Elmas je odigrao kompletan meč, a Napoli je kao gost pobedio Kaljari sa 1:0.

Ilija Nestorovski nije ulazio u igru, a Udineze je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Verone.

Belgija

Đoko Zajkov nije ulazio u igru, a njegova Šarlroa je u gostima odigrala 1:1 protiv Antverpena.

Švajcarska

Nikola Đorđev je odigrao kompletan meč, a Grashopers je na svom terenu poražen od Kriensa sa 1:0.

Rumunija

Mite Cikarski nije bio u sastavu tima a Gaz Metan je kao gost pobedio Akademik sa 3:2.

Mađarska

Boban Nikolov nije bio u sastavu tima, Visar Musliu je odigrao kompletan meč u kojem je MOL Fehervar poražen od Ferencvaroša u gostima sa 1:0.

Izrael

Stefan Spirovski je odigrao kompletan meč, a Hapoel iz Tel Aviva je kao gost pobedio Beitar sa 1:0.

Slovačka

Tihomir Kostadinov je zamenjen u 90. minutu, a njegov Ružemberok je kao gost odigrao 2:2 protiv Sereda.

Dejan Ilijev nije bio u sastavu tima, Filip Duranovski je zamenjen u 65. minuti, a njihov Sered je odigrao 2:2 protiv Ružemberoka.

Tomče Grozdanovski je ušao u igru u 78. minutu, a njegov Zlate Moravcev je poražen od Žiline u gostima sa 3:0.