CG, BIH, MKD: Marušić, Vukčević, Džeko...

SS Lazio

Buran fudbalski vikend ostao je iza nas, kao i iza internacionalaca iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Makedonije.

Adam Marušić

Dino Panato, Getty Images Sport

Adam Marušić se posle pauze od tri meseca u velikom stilu vratio u sastav Lacija. Reprezentativac Crne Gore je brzo dostigao željenu formu, bio je jedan od najboljih igrača u sastavu Rimljana u prošlom kolu kada je Lacio pobedio Inter u derbiju sa 2:1, a zatim je postigao prvi, od tri gola za Lacio, koji je kao gost pobedio Đenovu sa 3:2.

Ogroman razlog za slavlje imao je Nikola Vukčević. Odigrao kompletan meč i asistirao u velikoj pobedi nad Realom iz Madrida.

Stefan Savić je odigrao kompletan meč, a Atletiko iz Madrida je u jednom od derbiju na svom terenu stigao od 0:1 do 3:1 protiv Viljareala, do zlata vrednih bodova u nastojanju da obezbedi mesto u Ligi šampiona za narednu sezonu.

Izabranici Dijega Simeonea su očigledno prevazišli krizu u koju su upali posle poraza od Reala u finalu Superkupa. Atletiko je posle toga eliminisan od trećeligaša u Kupu, ostao bez šansi da se bori za titulu, ali je s druge strane pobedio Liverpul u osmini finala Lige šampiona sa 1:0. Sledi revanš u Engleskoj.

Monako nije uspeo da pobedi kao gost ekipu Dižona, a Stevan Jovetić je zamenjen u završnici meča koji je završen bez pobednika 1:1. Monako sada ima četiri boda manje u odnosu na Lil koji se nalazi na poziciji koja vodi u Ligu Evrope, a pet bodova manje u odnosu na Ren koji je na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Legija je izvojevala ubedljivu pobedu u šampionatu Poljske, a jedan gol je postigao Marko Vešović koji igra na izuzetno visokom nivou u nastavku sezone. Marko Janković je ušao u igru u 64. minutu, a Krotone je sa 4:0 pobedio Peskaru i nastavio borbu za plasman u elitno društvo.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić je odigrao kompletan meč, a Atletiko iz Madrida je u jednom od derbiju na svom terenu stigao od 0:1 do 3:1, do zlata vrednih bodova u nastojanju da obezbedi mesto u Ligi šampiona za narednu sezonu.
Nikola Vukčević je odigrao kompletan meč u kojem je Levante pobedio Real sa 1:0. Gol odluke postigao je Hose Morales.
Ivan Kecojević je odigrao kompletan meč, a Albesete je na svom terenu pobedio Numansiju sa 2:1.
Esteban Saveljić nije bio u sastavu tima, a Rajo Valjekano je pobedio Huesku sa 2:0.

Italija

Adam Marušić je odigrao kompletan meč Lacio je posle Intera u velikom derbiju minulog kola, kao gost pobedio Đenovu sa 3:2, a prvi gol za Rimljane je postigao Adam Marušić.
Marko Janković je ušao u igru u 64. minutu, a Krotone je sa 4:0 pobedio Peskaru i nastavio borbu za plasman u elitno društvo.
Ognjen Stjepović nije bio u sastavu Pistojezea koji je kao gost poražen od Olbia sa 1:0. Stjepović u Pistojezeu igrao kao pozajmljeni igrač Sampdorije.

Francuska

Danijel Petković je pobedu Anžea nad Monpeljeom sa 1:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.
Stevan Jovetić je zamenjen u 78. minutu, a Monako je kao gost odigrao 1:1 protiv Dižona.

Belgija

Aleksandar Boljević je ušao u igru u 90. minutu, a njegov Standard je na svom terenu pobedio Antverpen sa 1:0.
Deni Hočko je odigrao kompletan meč, Marko Bakić je zamenjen u 75. minutu, a Muskron je na svom terenu poražen od Briža sa 1:0.
Andrija Vukčević nije ulazio u igru, Stefan Milošević jeste u 85. minutu, a njihov Beveren je u gostima poražen od Mehelena sa 4:0.

Bugarska

Milan Mijatović je odigrao kompletan meč u kojem je Levski iz Sofije u gostima odigrao 2:2 protiv ekipe Černo More.

Jermenija

Pjunik čije boje brani Andrija Dragojević naredni meč igra 28. februara. U međuvremenu, Marko Burzanović je zbog male minutaže i uloge u timu odlučio da se vrati u Crnu Goru i zaduži opremu Grblja.

Rusija

Dušan Lagator i njegov Soči naredni meč igraju 28. februara kada se nastavlja šampionat Rusije.
Lokomotiva iz Moskve i Luka Đorđević naredni meč igraju 28. februara kada se nastavlja šampiona Rusije.

Poljska

Marko Vešović je odigrao kompletan meč, postigao je prvi gol na utakmici, a Legija je na svom terenu pobedila Jageloniju sa 4:0.
Vukan Savićević je zamenjen u 74. minutu, a Visla je na svom terenu pobedila Koronu sa 2:0.
Uroš Đuranović nije bio u sastavu tima, a njegova Korona je poražena od Visle u gostima sa 2:0.
Emir Azemović nije bio u sastavu Rakova koji je kao gost poražen od ekipe Arka Gdinje sa 3:2.
Saša Balić je odigrao kompletan meč, a njegovo Zaglebje je odigralo nerešeno 1:1 protiv ekipe Visla Plok.

Češka

Vladimir Jovović zbog povrede nije bio u sastavu Jabloneca protiv Ostrave.

Kipar

Momčilo Rašo nije bio u sastavu tima, a AEL iz Limasola sa je odigrao nerešeno 1:1 protiv Nikozije.

Izrael

Fatos Bećiraj je zamenjen u 78. minutu, a Netanja je poražena u gostima od Šmone sa 3:0.

Rumunija

Risto Radunović je odigrao kompletan meč, a njegova Astra na svom terenu odigrala nerešeno 2:2 protiv ekipe Sepsi.

Škotska

Matija Šarkić nije bio u sastavu Livingstona koji je u gostima odigrao 1:1 protiv Hibernijana. Šarkić u Livingstonu brani kao pozajmljeni igrač Aston Vile.

Slovačka

Petar Orlandić je odigrao kompletan meč za ekipu Trnave koja je kao gost poražena od ekipe Senice sa 2:0.
Boris Cmiljanić nije bio u sastavu Slovana koji je pobedio Trenčin 2:0

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Edin Džeko, Roma

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Edin Džeko je odigrao još jedan u nizu sjajnih utakmica u dresu Rome. Zamenjen je u završnici meča, postigao je gol, a Rimljani su pobedili Leće sa 4:0.
Priliku da stane na gol Milana dobio je Asmir Begović, jer je prvi golman tima iz Milana, Đanluiđi Donaruma zbog povrede morao da napusti meč. Sead Kolašinac je u dresu Arsenala doživeo povredu protiv Evertona pa je morao da napusti teren posle dvadesetak minuta igre, dok su Miralem Pjanić i Senad Lulić i dalje na listi povređenih.

Uspešni su bili internacionalci iz Bosne i Hercegovine u Turskoj. Edin Višća je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a njegova Bešakšira je kao gost pobedila Rizespor sa 2:1. Haris Hajradinović je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a Kasimpaša je na svom terenu pobedila Denizli sa 2:0.

Engleska

Sead Kolašinac je zbog povrede zamenjen u 18. minutu, a Arsenal je na svom terenu pobedio Everton sa 3:2.
Mario Vrančić nije ulazio u igru, a Norič je poražen od Vulverhemptona sa 3:0.

Italija

Miralem Pjanić zbog povrede nije ulazio u igru, a Juventus je kao gost pobedio SPAL sa 2:1.
Edin Džeko je zamenjen u 81. minutu, postigao je gol, a Roma je lako pobedila Leće sa 4:0.
Senad Lulić zbog povrede nije bio u sastavu Lacija koji je kao gost pobedio Đenovu sa 3:2.
Mato Jajalo je ušao u igru u 81. minutu, a njegov Udineze je u gostima odigrao 1:1 protiv Bolonje.
Rade Krunić nije bio u sastavu Milana zbog povrede, u 52. minutu u igru je ušao Asmir Begović jer se povredio protiv golman Đanluiđi Donaruma, a Milan je kao gost odigrao 1:1 protiv Fiorentine.

Španija

Kenan Kodro nije bio u sastavu Atletika iz Bilbaoa koji je u gostima poražen od Alavesa sa 2:1.

Nemačka

Vedad Ibišević nije ulazio u igru, a Herta je poražena od Kelna na svom terenu sa 5:0.
Ermin Bičakčić nije ulazio u igru, a Hofenhajm je kao gost odigrao 1:1 protiv Menhengladbaha.
Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je na svom terenu poražen od Bohuma sa 2:1.
Dario Dumić je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a njegov Darmštad je kao gost pobedio Nirnberg sa 2:1.
Marko Mihojević je ušao u igru u 84. minutu, a njegov Aue je u gostima odigrao 1:1 protiv Osnabruka.

Francuska

Sanjin Prcić nije bio u sastavu Strazbura koji je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Amijena.

Rusija

Toni Šunjić i Dinama iz Moskve će naredni meč odigrati 28. februara kada se nastavlja šampionat Rusije.

Holandija

Semir Memišević je odigrao kompletan meč, a njegov Groningen je na svom terenu poražen od ekipe Venlo sa 1:0.

Turska

Edin Višća je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a njegova Bešakšira je kao gost pobedila Rizespor sa 2:1.
Haris Hajradinović je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a Kasimpaša je na svom terenu pobedila Denizli sa 2:0.

Belgija

Gojko Cimirot je odigrao kompletan meč u kojem je Standard iz Liježa na svom terenu pobedio Antverpen sa 1:0.
Danijel Milićević je odigrao kompletan meč, Samir Prevljak je zamenjen u 85. minutu, a njihov Eupen je u gostima poražen od Anderlehta sa 6:1.
Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je na svom terenu poražen od Briža sa 1:0.

Švajcarska

Miroslav Čovilo je ušao u igru početkom drugog poluvremena, a Lugano je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Siona.
Ermedin Demirović je odigrao kompletan meč, a njegov Sent Galen je na svom terenu odigrao 3:3 protiv Jang Bojsa.

Austrija

Nedeljko Malić je ušao u igru početkom drugog poluvremena, a njegov Matersburg je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Altaha.

Češka

Muris Mešanović nije bio u sastavu tima, a njegova Mlada Boleslav je na svom terenu odigrao 0:0 protiv ekipe Slovačko.
Adnan Džafić je odigrao kompletan meč, postigao je i gol, a njegova Žilina je na svom terenu poražena od ekipe Češke Buđevice sa 3:2.
Bojan Letić nije bio u sastavu tima, a Karvina je na svom terenu pobedila Teplice sa 3:0.
Benjamim Čolić je odigrao kompletan meč, a njegove Češke Buđevice su pobedile Žilinu sa 3:2 u gostima.

Grčka

Ognjen Vranješ nije bio u sastavu tima, Anel Šabanadžović nije ulazio u igru, a njihov AEK je na svom terenu pobedio Krit sa 3:0.

Rumunija

Goran Zakarić nije bio u sastavu tima, Elvir Koljić je ušao u igru u 21. minutu, a njihova Krajova je na svom terenu poražena od Kluža sa 2:0.

Poljska

Adnan Kovačević je odigrao kompletan meč, Ognjen Gnjatić nije bio u sastavu tima, a njihova Korona je kao gost poražena od Visle sa 2:0.
Zvonimir Kožulj je ušao u igru u 79. minutu, a njegov Pogon je u gostima odigrao 0:0 protiv LSK Lođa.

Mađarska

Armin Hodžić i Anel Hodžić nisu bili u sastavu tima, a MOL Fehervar je na svom terenu pobedio Zalaegersag sa 4:1.
Dino Beširović je odigrao kompletan meč, postigao je gol, Marin Jurina je ušao u igru u 81. minutu, a Mazokevdeš je na svom terenu pobedio Ferencvaroš sa 3:0.
Dženan Bureković je odigrao kompletan meč, a Ujpešt je kao gost pobedio Kapošvar sa 2:1.
Đorđe Kamber nije bio u sastavu Honveda koji je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Puškaš Akademije.

Slovačka

Hamza Ćataković je zamenjen u 67. minutu, a njegov Trenčin je u gostima poražen od Slovana iz Bratislave sa 2:0.
Emir Halilović nije bio u sastavu Trnave koja je u gostima poražena od ekipe Senice sa 2:0.
Abdel Metalsi nije bio u sastavu tima, dok je Adnan Kanurić odigrao kompletan meč, a njihov Sered je kao gost pobedio Zlatu Moravce sa 3:1.

Škotska

Jozo Šimunović je odigrao kompletan meč, a Seltik je na svom terenu pobedio Kilmarnok sa 3:1.

Fudbaleri iz Makedonije

Enis Bardi

Printscreen

Enis Bardi

Enis Bardi učestvovao je zapaženom igrom u velikoj pobedi nad Realom, kojom je uticao na promenu liderske pozicije u La Ligi.

Engleska

Ezgijan Alioski je ušao u igru u 37. minutu, a Lids je na svom terenu pobedio Reding sa 1:0.

Španija

Enis Bardi je odigrao kompletan meč, a njegov Levante je na svom terenu pobedio Real iz Madrida sa 1:0.
Stole Dimitrievski je odigrao kompletan meč za Rajo Valjekano koji je na svom terenu pobedio Huesku sa 2:0.

Italija

Goran Pandev je ušao u igru u 57. minutu, a Đenova je na svom terenu poražena od Lacija sa 3:2.
Elif Elmas je zamenjen u 76. minutu, a Napolij je kao gost pobedio Brešu sa 2:1.
Ilija Nestorovski nije ulazio u igru, a Udineze je u gostima odigrao nerešeno 1:1 protiv Bolonje.

Belgija

Đoko Zajkov nije ulazio u igru, a njegova Šarlroa je u gostima poražena od Briža sa 1:0.

Švajcarska

Nikola Đorđev je odigrao kompletan meč, a Grashopers je u gostima pobedio Šafhauzen sa 3:0.

Rumunija

Mite Cikarski nije bio u sastavu tima a Gaz Metan je na svom terenu pobedio Dinamo iz Bukurešta sa 1:0.

Mađarska

Boban Nikolov je u igru ušao u 78. minutu, Visar Musliu je odigrao kompletan meč u kojem je MOL Fehervar na svom terenu pobedio Zalaegersag sa 4:1.

Izrael

Stefan Spirovski je odigrao kompletan meč, a njegov Hapoel iz Tel Aviva je kao gost poražen od Makabija iz Tel Aviva u gradskom derbiju sa 3:0.

Slovačka

Tihomir Kostadinov je odigrao kompletan meč, a njegov Ružemberok je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Dunav Strede.
Filip Duranovski je odigrao kompletan meč, a njegov Sered je kao gost pobedio Zlate Moravce sa 3:1.
Tomče Grozdanovski nije ulazio u igru, a njegov Zlate Moravce je poražen od Sereda sa 3:1.