Vučević briljira, sjajni Radović, Radončić čeka debi…

Skener 3. mar 202013:31 > 13:33
Tom Pennington/Getty Images

Početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo je ostao iza nas, a odmah su nastavljene klupske obaveze. Momci iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Severne Makedonije su imali razloga za sreću i tugu.

Nikola Vučević je nastavio sa sjajnim partijama, a njegov Orlando sa promenljivim rezultatima. Reprezentativac Crne Gore je protiv Portlanda imao dabl – dabl učinak, ubacio je 30 poena uz 11 skokova, ali ni to nije bilo dovoljno da se izbegne ubedljiv poraz. Ostali momci u NBA ligi, muče se sa drugim, slobodno se može reći većim problemima.

Jusuf Nurkić je i dalje na listi povređenih, a pauza traje gotovo godinu dana, dok je Džanan Musa takođe na listi, na kojoj ni jedan košarkaš ne želi da bude. Ostaje jedino da Musi i Nurkiću poželimo što brži oporavak i povratak na teren.

Nemanja Radović nije igrao za reprezentaciju Crne Gore protiv Velike Britanije i Francuske zbog povrede skočnog zgloba. Pauzu je iskoristio da pomenutu povredu sanira, a zatim je protiv Estudijantesa odigrao maestralno. Bio je centralna figura u timu Saragose koja je stigla do dragocene pobede protiv tima iz Madrida.

Jovan Kljajić je odigrao odlično za drugi tim Gran Kanarije ali je njegov tim doživeo ubeljiv poraz. Bojan Dubljević je imao priliku da malo odmori jer je Valensija imala lakši trening protiv Burgosa. Dino Radončić je odmah posle utakmica sa Velikom Britanijom i Francuskom, dres Mursije, zamenio dresom Tenerifa. Bio je u sastavu tima, radovao se pobedi protiv Huventuda, ali nije dobio priliku da debituje.

Nemanja Đurišić je bio na širem spisku reprezentacije Crne Gore, igrao je protiv Velike Britanije, nije bio u sastavu protiv Francuske, ali mu je okupljanje državnog tima očigledno prijalo jer je odigrao sjajno u šampionatu Turske. Bio je centralna figura u sastavu Bešiktaša koji je kao gost pobedio Bujekčekmeči. Vladimir Dragićević i Milan Milošević su odigrali odlično, ali je Aris posle neizvesne završnice poražen od Kolososa sa 90:86.

Goran Gajović, Goran Martinić i Radosav Spasojević su nastavili sa dobrim partijama u šampionatu Rumunije, Vasilije Knežević u šampionatu Bugarske, Slobodan Miljanić u šampionatu Švajcarske, Marko Loncović u šampionatu Portugala….
Veoma zapaženi su bili Edin Bavčić i Davor Lamešić u Austriji, Emir Sulejmanović i Dijego Kapelan u Španiji, odnosno Ibrahim Durmo u Slovačkoj. Durmo je sa ekipom Prjevidza osvojio Kup Slovačke pre FIBA prozora. U finalu je slavio protiv ekipe Lučenece, a da je njegov tim definitvno bolji od Lučenece, Durmo i saigrači su potvrdili i u šampionatu uz još jedno u nizu zaista odličnih partija internacionalca iz Bosne i Hercegovine.

CRNA GORA

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik) poraz od Portlanda sa 130:107, 30 poena (12-24 iz igre), 11 sk, 2 as za 32 minuta.
Kina
Marko Todorović (Tianđin), trenutno je prekinut šampionat Kine zbog koranavirusa.
Španija
Bojan Dubljević (Valensija), pobeda nad Burgosom sa 95:66, 7 poena (2-5 iz igre), 6 sk, 2 as za 13 minuta.
Dino Radončić (Tenerife), pobeda nad Huventudom sa 96:90, nije ulazio u igru.
Nemanja Radović (Saragosa), pobeda nad Estudijantesom sa 97:87, 22 poena (8-13 iz igre), 6 sk, 3 as za 20 minuta.
Jovan Kljalić (Gran Kanarija), poraz u gostima od Algesirasa sa 94:71, 16 poena (5-12 iz igre), 3 sk, 4 as za 27 minuta.
Rumunija i Bugarska
Goran Gajović (Pitešti), pobeda na svom terenu protiv Medisa sa 93:88, 19 poena (7-11 iz igre), 4 sk, 4 as za 29 minuta.
Maksim Šturanović (Pitešti), pobeda na svom terenu protiv Medisa sa 93:88, nije bio u sastavu tima.
Goran Martinić (Voluntari), poraz od Krajove sa 95:66, 15 poena (6-12 iz igre), 5 sk, 3 as za 28 minuta.
Radosav Spasojević (Steaua), poraz od Kluža sa 96:69, 12 poena (4-10 iz igre), 6 sk, 3 as za 21 minut.
Vasilije Knežević (Akademik Bulteks), pobeda na svom parketu protiv Jambola sa 77:61, 14 poena (6-8 iz igre), 4 sk, 3 as za 19 minuta.

Slovačka i Mađarska

Amin Hot (Levice) poraz od Intera iz Bratislave sa 89:66, 7 poena (1-4 iz igre), 4 sk, 4 as za 27 minuta.
Marko Perović (Levice), poraz od Intera iz Bratislave sa 89:66, 4 poena (2-7 iz igre), 2 as za 25 minuta.
Belgija
Ivan Maraš (Alstar), poraz u gostima od Limburga sa 68:62, 7 poena (2-7 iz igre), 9 sk za 32 minuta.
Vladimir Mihailović (Alstar), poraz u gostima od Limburga sa 68:62, 6 poena (3-8 iz igre), 5 sk, 2 as za 32 minuta.
Danska i Norveška
Danijel Marsenić (Herlev Vulfpek), poraz u gostima od Bakena sa 121:66, 2 poena (1-2 iz igre), 2 sk za 5 minuta.
Miki Novović (Nestved), pobeda u gostima protiv Horsensa sa 103:94, 1 poena (0-1 iz igre), za pet minuta.
Švajcarska
Slobodan Miljanić (Masanjo), pobeda na svom parketu protiv Monteja sa 93:76, 17 poena (5-11 iz igre), 9 sk, 2 as za 25 minuta.
Stefan Ivanović (Nion), poraz u gostima od Nejšatela sa 69:62, bez poena (0-2 iz igre), 2 as za 16 minuta.
Gruzija
Miloš Pajović (Kutaisi) pobeda na svom parketu protiv Rustavija sa 96:82, 4 poena (1-5 iz igre), 3 sk za 13 minuta.

Ostalo

Nemanja Đurišić (Bešiktaš, Turska), pobeda u gostima protiv Bujekčekmečija sa 92:81, 17 poena (7-12 iz igre), 5 sk za 27 minuta.
Vladimir Dragičević (Aris, Grčka), poraz od Kolososa sa 90:86, 20 poena (9-15 iz igre), 5 sk za 25 minuta.
Marko Loncović (Vitorija SC, Portugal), poraz od Sportinga sa 102:89, 10 poena (5-9 iz igre), 3 sk, 2 as za 20 minuta.

BOSNA I HERCEGOVINA

NBA

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers), na listi povređenih.
Džanan Musa (Bruklin Nets), na listi povređenih.

Španija

Alen Omić (Huventud), poraz u gostima od Tenerifa sa 96:90, 6 poena (3-4 iz igre), 4 sk za 21 minut.
Ajdin Penava (Baskonija), pobeda na svom terenu protiv Fuenlabrade sa 98:92, nije bio u sastavu tima.
Njegoš Sikiraš (Fuenlabrada), poraz u gostima od Baskonije sa 98:92, nije bio u sastavu tima.
Emir Sulejmanović (Bilbao), poraz od Betisa sa 81:79, 10 poena (4-9 iz igre), 3 sk, 2 as za 19 minuta.
Nedim Đedović (Ueska, druga liga), pobeda nad ekipom Real Kanoe sa 81:73, 6 poena (2-8 iz igre), 8 sk, 2 as za 28 minuta.
Dijego Kapelan (Granada, druga liga), pobeda na svom parketu protiv Palme sa 68:67, 15 poena (6-16 iz igre), 3 sk, 2 as za 21 minut.
Adnan Omeragić (Palensija, druga liga) pobeda na svom parketu protiv Almanse sa 106:77, nije bio u sastavu tima.

Turska

Tarik Biberović (Fenerbahče), pobeda nad Ajfonom u gostima sa 64:62, nije bio u sastavu tima.
Elmedin Kikanović (Orman), poraz u gostima od Gaciantepa sa 102:77, nije bio u sastavu tima.
Nemačka
Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda protiv Oldenburga sa 79:58, nije bio u sastavu tima.
Robert Drijenčić (EWE Baskets Oldenbug), poraz od Bajerna sa 79:58, nije bio u sastavu tima.

Belgija

Haris Delalić (Spiru Šarlroa), pobeda na svom parketu protiv Liježa sa 76:59, 10 poena (2-3 iz igre), 3 sk za 17 minuta.
Austrija
Edin Bavčić (Klosternojburg), pobeda u gostima protiv Velsa sa 88:86, 17 poena (5-9 iz igre), 5 sk, 2 as za 24 minuta.
Davor Lamešić (Vels), poraz na svom parketu od Klosternojburga sa 88:86, 19 poena (7-16 iz igre), 8 sk, 6 as za 29 minuta.

Slovačka

Ibrahim Durmo (Prjevidza), pobeda protiv Lučeneca sa 83:71, 16 poena (6-12 iz igre), 13 sk, 2 as za 36 minuta.
Dejan Jeftić (Žilina), poraz u gostima od Nove Ves sa 102:95, nije bio u sastavu tima.
Švajcarska
Almir Hasandić (Vevej Rivijera), poraz u gostima od Masanja sa 98:71, 2 poena (0-4 iz igre), 2 sk, 2 as za 19 minuta.
Draško Albijanić (Vevej Rivijera), poraz u gostima od Masanja sa 98:71, 13 poena (4-6 iz igre), 8 sk za 25 minuta.
Samir Šehić (Lajons Ženeva), poraz u gostima od Friburga sa 83:78, nije bio u sastavu tima.

Ostalo

Milan Milošević (Aris, Grčka), poraz od Kolososa sa 90:86, 10 poena (3-6 iz igre), 7 sk, 2 as za 30 minuta.
Amar Alibegović (Virtus Roma, Italija), šampionat je u prekidu zbog koronavirusa.
Igor Josipović (Olomucko, Češka), poraz u gostima od ekipe Pardubice sa 96:90, 3 poena (1-3 iz igre), 2 sk za 15 minuta.

SEVERNA MAKEDONIJA

Nenad Dimitrijevć (Huventud, Španija), poraz od Tenerifa u gostima sa 96:90, nije bio u sastavu tima.