CG, BiH, MKD: Autogol Savića obeležio vikend

Skener 3. mar 202013:55 > 14:00
Denis Doyle/Getty Images

Internacionalci iz Crne Gore, Bosne u Hercegovine i Severne Makedonije, ostavili su iza sebe još jedan buran fudbalski vikend, koji je bio protkan razlozima za slavlje i tugu.

Atletiko iz Madrida je u gostima protiv Espanjola odigrao nerešeno 1:1. Autogol je postigao komandant odbrane tima iz Madrida, Stefan Savić, koji je posle utakmice bio izuzetno ljut, kako na sudije, tako i na VAR sistem. Naime, reprezentativac Crne Gore je tokom meča dobio i udarac laktom u glavu od Emarbe, ali igrač Espanjola nije dobio crveni karton.

Bio je to očigledan crveni karton. Udario me laktom, a nije gledao loptu. Imam dva slomljena zuba od udarca. Ne razumem zašto VAR služi u ovim slučajevima, to je klasičan crveni karton. Idemo dalje, nastavljamo borbu za mesto u Ligi šampiona. Mnogo je ekipa na bod, dva razmaka. Nadam se da ćemo ući u seriju, uspeti da se odvojimo i obezbedimo mesto u elitnom takmičenju i za narednu sezonu” rekao je crnogorski reprezentativac.

Stevan Jovetić se sa ekipom Monaka bori za mesto u Evropi, trenutno je cilj Liga Evrope, a san je proboj do mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ekipa iz Kneževine je bila bolja od Remsa, ali je meč završen nerešeno 1:1. Jovetić je ušao u igru sredinom drugog poluvremena, u zaostavnom vremenu je mogao da donese pobedu Monaku, ali je na žalost domaćih navijača umesto mreže, zatresao prečku…

Danijel Petković je dobio priliku da brani od prvog minuta na gostovanju Brestu. Anže je slavio sa 1:0, a junak duela je bio upravo Danijel Petković koji je branio na izuzetno visokom nivou i sigurno obradovao selektora Crne Gore, Faruka Hadžibegića.

Sa odličnim partijama nastavio je i Marko Vešović čija je Legija pobedila Krakoviju u jednom od derbija šampionata Poljske u kojem je zapažen bio i Vukan Savićević. U Belgiji su dosta dobro odigrali Deni Hočko, Aleksandar Boljević i Marko Bakić.

Razloga za slavlje i to veliko imao je Petar Orlandić koji je u trećem meču u dresu Trnave stigao do prvog gola, dok je Boris Cmiljanić debitovao za ekipu Zlata Moravce.

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine su uglavnom mirovali tokom vikenda, bar kada je reč o momcima koji igraju u Italiji. Senad Lulić se još uvek nije oporavio pa je meč protiv Bolonje koji je Lacio dobio sa 2:0 i nastavio borbu za titulu gledao u društvu Adama Marušića koji je odmarao u pomenutom meču. Edin Džeko zbog lakše povrede nije ulazio u igru, a Roma je pobedila Kaljari sa 4:3, dok su ostali igrači u Italiji odmarali jer je dosta mečeva odloženo zbog koronavirusa.

Gojko Cimirot je odigrao kompletan meč u kojem je Standard iz Liježa u gostima poražen od Šarlroe sa 2:0. Danijel Milićević je odigrao kompletan meč, kao i Samir Prevljak koji je postigao jedan od dva gola u pobedi Eupena nad Muskronom sa 2:1.

FSCG

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić je odigrao kompletan meč, a Atletiko iz Madrida je odigrao nerešeno 1:1 protiv Espanjola u gostima. Savić je postigao autogol.

Nikola Vukčević je zamenjen u 67. minutu, a njegov Levante je kao gost poražen od Eibara sa 3:0.

Ivan Kecojević je odigrao kompletan meč, a Albesete je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Rajo Valjekana.

Esteban Saveljić je odigrao kompletan meč, a Rajo Valjekano je kao gost odigrao 1:1 protiv Albasetea.

Italija

Adam Marušić nije bio u sastavu tima, a Lacio je na svom terenu pobedio Bolonju sa 2:0.

Marko Janković nije ulazio u igru, a Krotone je u gostima pobedio Entelu sa 2:1.

Ognjen Stjepović nije bio u sastavu Pistojezea koji je kao gost poražen od Olbia sa 1:0. Stjepović u Pistojezeu igrao kao pozajmljeni igrač Sampdorije.

Francuska

Danijel Petković je odigrao kompletan meč, branio je sjajno, a Anže je kao gost pobedio Brest sa 1:0.

Stevan Jovetić je ušao u igru u 66. minutu, a Monako je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Remsa. Jovetić je u zastavnom vremenu umesto mreže, zatresao prečku.

Belgija

Aleksandar Boljević je ušao u igru u 72. minutu, a njegov Standard je u gostima poražen od Šarlroe sa 2:0.

Deni Hočko je odigrao kompletan meč, Marko Bakić je zamenjen u 79. minutu, a Muskron je u gostima poražen od Eupena sa 2:1.

Andrija Vukčević i Stefan Milošević nisu ulazili u igru, a Beveren je na svom terenu poražen od Anderlehta sa 3:0.

Bugarska

Milan Mijatović je odigrao kompletan meč u kojem je Levski iz Sofije na svom terenu poražen od Slavije iz Sofije sa 2:1.

Rusija

Dušan Lagator nije ulazio u igru a njegov Soči je poražen od Arsenala iz Tule na svom terenu sa 2:1.

Luka Đorđević nije bio zbog povrede u sastavu Lokomotive iz Moskve, koja je protiv Zenita u gostima odigrala 0:0.

Poljska

Marko Vešović je odigrao kompletan meč, a Legija je na svom terenu pobedila Krakoviju sa 2:1.

Vukan Savićević je odigrao kompletan meč, a njegova Visla je na svom terenu odigrala nerešeno 2:2 protiv Visle Plok.

Uroš Đuranović nije bio u sastavu tima, a njegova Korona je na svom terenu poražena od Lehije sa 2:1.

Emir Azemović nije bio u sastavu Rakova koji je na svom terenu pobedio Pjast sa 2:0.

Saša Balić je odigrao kompletan meč, a njegovo Zaglebje je na svom terenu pobedilo Slask sa 3:0.

Češka

Vladimir Jovović zbog povrede nije bio u sastavu Jabloneca koji je na svom terenu poražen od Plzena sa 2:1.

Kipar

Momčilo Rašo je odigrao kompletan meč, a AEL iz Limasola je na svom terenu pobedio Ahnes sa 4:1.

Izrael

Fatos Bećiraj je zamenjen u 62. minutu, a Netanja je poražena na svom terenu od Makabija iz Tel Aviva sa 1:0.

Rumunija

Risto Radunović je odigrao kompletan meč, a njegova Astra je u derbiju kola poražena u gostima od Kluža sa 2:1.

Slovačka

Petar Orlandić je odigrao kompletan meč za ekipu Trnave koja je na svom terenu pobedila ekipu Zlatu Moravce sa 2:1. Orlandić je postigao prvi gol za Trnavu.

Boris Cmiljanić je zamenjen u 77. minutu, a ekipa Zlate Moravce je kao gost poražena od Trnave sa 2:1.

Getty Images/Paolo Bruno

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Engleska

Sead Kolašinac nije bio u sastavu Arsenala u osmini finala FA Kupa protiv Portsmuta.

Mario Vrančić nije ulazio u igru, a Norič je na svom terenu pobedio Lester sa 1:0.

Italija

Miralem Pjanić i Juventus naredni meč igraju 8. marta protiv Bolonje.

Edin Džeko nije ulazio u igru, a Roma je u gostima pobedila Kaljari sa 4:3.

Senad Lulić zbog povrede nije bio u sastavu Lacija koji je na svom terenu pobedio Bolonju sa 2:0.

Mato Jajalo i njegov Udineze naredni meč igraju 7. marta protiv Torina.

Rade Krunić, Asmir Begović i njihov Milan naredni meč igraju 7. marta protiv Lećea.

Španija

Kenan Kodro nije bio u sastavu Atletika iz Bilbaoa koji je na svom terenu pobedio Viljareal sa 1:0.

Nemačka

Vedad Ibišević je ušao u igru u 90. minutu, a njegova Herta je kao gost odigrala nerešeno 3:3 protiv Diseldorfa.

Ermin Bičakčić nije ulazio u igru, a Hofenhajm je na svom terenu poražen od Bajerna sa 6:0.

Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je kao gost pobedio Regensburg sa 2:1.

Dario Dumić je odigrao kompletan meč, a njegov Darmštad je na svom terenu pobedio Hedinhajm sa 2:0.

Marko Mihojević je odigrao kompletan meč, a njegov Aue je na svom terenu pobedio Hamburger sa 3:0.

Francuska

Sanjin Prcić nije bio u sastavu Strazbura koji je u gostima poražen od Monpeljea sa 3:0.

Rusija

Toni Šunjić je odigrao kompletan meč a Dinamo iz Moskve je na svom terenu poražen od Spartaka iz Moskve sa 2:0.

Holandija

Semir Memišević nije bio u sastavu tima, a njegov Groningen je u gostima poražen od Viljema sa 3:1.

Turska

Edin Višća je odigrao kompletan meč, a njegova Bešakšira je na svom terenu pobedila Gaciantep sa 3:1.

Haris Hajradinović je odigrao kompletan meč, a Kasimpaša je kao gost odigrala 0:0 protiv Konje.

Belgija

Gojko Cimirot je odigrao kompletan meč u kojem je Standard iz Liježa u gostima poražen od Šarlroe sa 2:0.

Danijel Milićević je odigrao kompletan meč, kao i Samir Prevljak koji je postigao jedan od dva gola u pobedi Eupena nad Muskronom sa 2:1.

Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je u gostima poražen od Eupena sa 2:1.

Švajcarska

Miroslav Čovilo i njegov Lugano naredni meč igraju 8. marta protiv Lucerna.

Ermedin Demirović i njegov Sent Galen naredni meč igraju 7. marta protiv Ciriha.

Austrija

Nedeljko Malić nije ulazio u igru, a njegov Matersburg je u gostima poražen od Rapida sa 3:1.

Češka

Muris Mešanović nije bio u sastavu tima, a njegova Mlada Boleslav je u gostima odigrala 0:0 protiv Pribrama.

Adnan Džafić je ušao u igru u 81. minutu, a njegova Žilina je u gostima odigrala 2:2 protiv Sparte iz Praga.

Bojan Letić nije bio u sastavu tima, a Karvina je u gostima odigrala 0:0 protiv Bohemijansa.

Benjamim Čolić je odigrao kompletan meč, a njegove Češke Buđevice su na svom terenu poražene od Ostrave sa 2:0.

Grčka

Ognjen Vranješ nije bio u sastavu tima, Anel Šabanadžović je zamenjen u 71. minutu, a njihov AEK je kao gost odigrao 1:1 protiv Panionisa.

Rumunija

Goran Zakarić nije bio u sastavu tima, Elvir Koljić je odigrao kompletan meča, a njihova Krajova je na svom terenu pobedila Gaz Metan sa 2:1.

Poljska

Adnan Kovačević je dobio crveni karton, Ognjen Gnjatić nije bio u sastavu tima, a njihova Korona je na svom terenu poražena od Lehije sa 2:1.

Zvonimir Kožulj je zamenjen u 69. minutu, a njegov Pogon je u gostima poražen od Gornjika sa 3:1.

Mađarska

Armin Hodžić je ušao u igru u 61. minutu, Anel Hodžić nije bio u sastavu tima, a MOL Fehervar je na svom terenu pobedio Kapošvar sa 3:0.

Dino Beširović je odigrao kompletan meč, Marin Jurina je ušao u igru u 51. minutu, a Mazokevdeš je na svom terenu poražen od Zalaegersaga sa 2:1.

Dženan Bureković je odigrao kompletan meč, a Ujpešt je na svom terenu poražen od Puškaš Akademije sa 3:2.

Đorđe Kamber je odigrao kompletan meč, a Honved je na svom terenu poražen od ekipe DTK sa 4:0.

Slovačka

Hamza Ćataković je zamenjen u 80. minutu, postigao je gol, a njegov Trenčin je na svom terenu pobedio Sered sa 2:1.

Emir Halilović nije bio u sastavu Trnave koja je na svom terenu pobedila ekipu Zlate Moravce sa 2:1.

Abdel Metalsi nije bio u sastavu tima, dok je Adnan Kanurić odigrao kompletan meč, a njihov Sered je kao gost poražen od Trencina sa 2:1.

Škotska

Jozo Šimunović nije bio u sastavu tima, a Seltik je u četvrtfinalu Kupa pobedio Sent Džonston sa 1:0.

Giuseppe Bellini, Getty Images Sport

Fudbaleri iz Makedonije

Engleska

Ezgijan Alioski je ušao u igru u 88. minutu, a Lids je kao gost pobedio Hal sa 4:0.

Španija

Enis Bardi je odigrao kompletan meč, a njegov Levante je u gostima poražen od Eibara sa 3:0.

Stole Dimitrievski je odigrao kompletan meč za Rajo Valjekano koji je kao gost odigrao nerešeno 1:1 protiv Albaseta.

Italija

Goran Pandev i Đenova naredni meč igraju 7. marta protiv Parme.

Elif Elmas je ušao u igru u 84. minutu, a Napoli je na svom terenu pobedio Torino sa 2:1.

Ilija Nestorovski i Udineze naredni meč igraju 7. marta protiv Torina.

Belgija

Đoko Zajkov nije bio u sastavu tima, a njegova Šarlroa je na svom terenu pobedila Standard iz Liježa sa 2:0.

Švajcarska

Nikola Đorđev i Grashopers naredni meč igraju 7. marta protiv Vintertura.

Rumunija

Mite Cikarski nije bio u sastavu tima a Gaz Metan je kao gost poražen od Krajove sa 2:1.

Mađarska

Boban Nikolov nije bio u sastavu tima, a Visar Musliu je odigrao kompletan meč u kojem je MOL Fehervar na svom terenu pobedio Kapošvar sa 3:0.

Izrael

Stefan Spirovski je odigrao kompletan meč, a njegov Hapoel iz Tel Aviva je na svom terenu pobedio Hapoel Haderu sa 2:1.

Slovačka

Tihomir Kostadinov je odigrao kompletan meč, a njegov Ružemberok je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv ekipe Mihalovce.

Filip Duranovski je odigrao kompletan meč, a njegov Sered je kao gost poražen od Trencina sa 2:1.

Tomče Grozdanovski nije ulazio u igru, a njegov Zlate Moravce je poražen u gostima od Trnave sa 2:1.