CG, BIH, MKD: Jovetić pocrveneo, Pandev srušio Milan

Skener 9. mar 202022:12 > 22:19
Getty Images/Maurizio Lagana

Buran fudbalski vikend je ostao iza internacionalaca iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Severne Makedonije. Borili su se sa rivalima, sa imperativima pobede, sa koronavirusom..

Getty images/Giuseppe Bellini

Stevan Jovetić je dobio prvi crveni karton u karijeri. Napadač Monaka, koji se posle izuzetno duge pauze vratio na teren igra sve bolje i bolje, ali Monako je sve dalje i dalje od mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Ekipa iz Kneževine je poražena na gostovanju Nici sa 2:1, a Jovetić je crveni karton dobio zbog neopreznog starta na sredini terena. Trenutno, Monako se nalazi na devetom mesto sa 40 bodova, devet manje u odnosu na Lil koji je na poziciji koja vodi u Ligu Evrope, a čak deset u odnosu na Ren koji je na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Danijel Petković je u prošlom kolu odigrao kompletan meč, branio je sjajno, a Anže je kao gost pobedio Brest sa 1:0. U međuvremenu, oporavio se prvi golman Butele, pa je Petković meč u kojem je Anže na svom terenu pobedio Nant sa 2:0 posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Stefan Savić i Atletiko iz Madrida nisu uspeli da pobede Sevilju na svom terenu u jednom od derbija 27. kola. Utakmica je završena rezultatom 2:2, a Savić i drugovi koji će protiv Liverpula nastojati da stignu u narednu rundu Lige šampiona, trenutno se nalaze ispod crte koja vodi u elitno takmičenje za narednu sezonu. Atletiko ima bod manje u odnosu na Hetafe, dva boda manje u odnosu na Sevilju.

Milan Mijatović je odigrao kompletan meč u kojem je Levski iz Sofije u četvrtfinalu Kupa posle izvođenja penala eliminisao Ludogorec. Pre toga, Mijatović je odbranio penal u zaostavnom vremenu meča. Nekoliko dana kasnije, Milan je ponovo sačuvao mrežu, ali je Levski odigrao nerešeno 0:0 protiv Boteva u gostima.
Marko Janković je odigrao u završnici meča protiv Venecije, Krotone je pobedio sa 3:1, nastavio je borbu za plasman u elitno društvo, a Marko pokazao da je napravio pravi potez kada je iz SPAL-a otišao na pozajmicu u Krotone.

Aleksandar Boljević nije bio u sastavu tima, a Standard iz Liježa je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Sent Trudena. Deni Hočko je odigrao kompletan meč, Marko Bakić je zamenjen u 86. minutu, a Muskron je na svom terenu pobedio Beveren sa 1:0. Stefan Milošević je odigrao kompletan meč u kojem je Beveren poražen od Muskrona u gostima sa 1:0. Andrija Vukčević je ušao u igru u 34. minutu, a zatim je postigao autogol kojim je rešeno pitanje pobednika.

Marko Vešović je zamenjen u 90. minutu, a njegova Legija je na svom terenu poražena od Pjasta sa 2:1. Vukan Savićević je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a Visla je na svom terenu odigrala nerešeno 1:1 protiv Leha. Saša Balić je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a njegovo Zaglebje je na svom terenu odigralao nerešeno 4:4 protiv Lehije Gdanjsk.

Momčilo Rašo je odigrao kompletan meč, ali je njegov AEL iz Limasola poražen od Omonije, dok je Risto Radunović takođe odigrao kompletan meč u kojem je Astra posle velike borbe dobila Botosani.

Goran Pandev koji je postigao prvi gol za Đenovu, radovao se pobedi na gostovanju ekipi Milana sa 2:1. Gol tima iz Milana branio je Asmir Begović jer je Donurama povređen. Rade Krunić nije bio u sastavu Milana.

Fudbaleri iz Crne Gore

Španija

Stefan Savić je odigrao kompletan meč, a Atletiko iz Madrida je na svom terenu odigrao nerešeno 2:2 protiv Sevilje.
Nikola Vukčević je zamenjen u 78. minutu, a njegov Levante je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Granade.
Ivan Kecojević je odigrao kompletan meč, a Albesete je u gostima odigrao nerešeno 1:1 protiv Đirone.
Esteban Saveljić nije bio u sastavu tima, a Rajo Valjekano je na svom terenu poražen od Elčea sa 3:2.

Italija

Adam Marušić i njegov Lacio naredni meč igraju 15. marta protiv Atalante, ako to dozvoli koronavirus.
Marko Janković je ušao u igru u 80. minutu, a Krotone je kao gost pobedio Veneciju sa 3:1 i nastavio borbu za plasman u elitno društvo.
Ognjen Stjepović i njegov Pistojeze naredni meč igraju 14. aprila. Stjepović u Pistojezeu igra kao pozajmljeni igrač Sampdorije.

Francuska

Stevan Jovetić je dobio crveni karton u 86. minutu, a njegov Monako je poražen od Nice sa 2:1.

Belgija

Aleksandar Boljević nije bio u sastavu tima, a Standard iz Liježa je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Sent Trudena.
Deni Hočko je odigrao kompletan meč, Marko Bakić je zamenjen u 86. minutu, a Muskron je na svom terenu pobedio Beveren sa 1:0.
Stefan Milošević je odigrao kompletan meč u kojem je Beveren poražen od Muskrona u gostima sa 1:0. Andrija Vukčević je ušao u igru u 34. minutu, a zatim je postigao autogol kojim je rešeno pitanje pobednika.

Bugarska

Rusija

Dušan Lagator nije ulazio u igru a njegov Soči je na svom terenu pobedio Ural sa 2:0.
Luka Đorđević nije bio zbog povrede u sastavu Lokomotive iz Moskve, koja je na svom terenu pobedila Ahmat Grozni sa 1:0.

Poljska

Marko Vešović je zamenjen u 90. minutu, a njegova Legija je na svom terenu poražena od Pjasta sa 2:1.
Vukan Savićević je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a Visla je na svom terenu odigrala nerešeno 1:1 protiv Leha.
Uroš Đuranović nije bio u sastavu Korone protiv Lođa.
Emir Azemović nije bio u sastavu Rakova koji je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Pogona.
Saša Balić je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a njegovo Zaglebje je na svom terenu odigralao nerešeno 4:4 protiv Lehije Gdanjsk.

Češka

Vladimir Jovović zbog povrede nije bio u sastavu Jabloneca koji je u gostima odigrao nerešeno 1:1 protiv Sigme Olumec.

Kipar

Momčilo Rašo je odigrao kompletan meč, a AEL iz Limasola je na svom terenu poražen od Omonije sa 3:0.

Izrael

Fatos Bećiraj je i njegova Netanja naredni meč igraju 14. marta protiv Šmone.

Rumunija

Risto Radunović je odigrao kompletan meč, a njegova Astra je na svom terenu pobedila Botosani sa 1:0.

Slovačka

Petar Orlandić je ušao u igru u 83. minutu, a njegova Trnava je kao gost pobedila Dunav Stredu sa 1:0.
Boris Cmiljanić nije bio u sastavu tima, a njegova ekipa Zlate Moravce je na svom terenu pobedila Trencin sa 2:0.

Fudbaleri iz Bosne i Hercegovine

Engleska

Sead Kolašinac nije bio u sastavu Arsenala koji je sa 1:0 pobedio Vest Hem.
Mario Vrančić je ušao u igru u 66. minutu, a Norič je u gostima poražen od Šefilda sa 1:0.

Italija

Miralem Pjanić nije ulazio u igru, a Juventus je u derbiju pobedio Inter sa 2:0.
Edin Džeko i Roma, naredni meč igraju 15. marta protiv Sampdorije.
Senad Lulić i Lacio naredni meč igraju 15. marta protiv Atalante.
Mato Jajalo je zamenjen u 70. minutu, njegov Udineze je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Fiorentine.
Asmir Begović je odigrao kompletan meč, a Rade Krunić nije bio u sastavu tima. Milan je na svom terenu poražen od Đenove sa 2:1.

Španija

Kenan Kodro nije bio u sastavu Atletika iz Bilbaoa koji je kao gost pobedio Valjadolid sa 4:1.

Nemačka

Vedad Ibišević je ušao u igru u 78. minutu, a njegova Herta je na svom terenu odigrala nerešeno 2:2 protiv Verdera.
Ermin Bičakčić nije ulazio u igru, a Hofenhajm je u gostima odigrao nerešeno 1:1 protiv Šalkea.
Haris Duljević nije bio u sastavu Dinamo Drezdena koji je kao gost pobedio Regensburg sa 2:1.
Dario Dumić je odigrao kompletan meč, a njegov Darmštad je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Bohuma.
Marko Mihojević je je zamenjen u 77. minutu, a njegov Aue je u gostima poražen od Dinama iz Drezdena sa 2:1.

Francuska

Sanjin Prcić i njegov Strazbur naredni meč igraju 14. marta protiv Dižona.

Rusija

Toni Šunjić je odigrao kompletan meč a Dinamo iz Moskve je na svom terenu pobedio Tambov sa 1:0.

Holandija

Semir Memišević nije bio u sastavu tima, a njegov Groningen je na svom terenu poražen od PSV-a sa 1:0.

Turska

Edin Višća je zamenjen u 86. minutu, a njegov Bešakšir je u gostima pobedio Goctep sa 3:0.
Haris Hajradinović je odigrao kompletan meč, a Kasimpaša je na svom terenu nadigrala Kajzeri sa 5:0.

Belgija

Gojko Cimirot je odigrao kompletan meč u kojem je Standard iz Liježa na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Sent Trudena.
Danijel Milićević je je zamenjen u 85. minutu, Samir Prevljak je odigrao kompletan meč, postigao je gol, a Eupen je kao gost oidgrao nerešeno 1:1 protiv Mehelena.
Rijad Sadiku nije bio u sastavu Muskrona koji je na svom terenu pobedio Beveren sa 1:0.

Švajcarska

Miroslav Čovilo i njegov Lugano naredni meč igraju 22. marta protiv Bazela.
Ermedin Demirović i njegov Sent Galen naredni meč igraju 21. marta protiv Ksamaksa.

Austrija

Nedeljko Malić je odigrao kompletan meč, a njegov Matersburg je na svom terenu poražen od LASK-a sa 1:0.

Češka

Muris Mešanović nije bio u sastavu tima ekipe Mlada Boleslav protiv Ostrave.
Adnan Džafić je ušao u igru u 61. minutu, a njegova Žilina je na svom terenu poražena od Bohemijansa sa 3:2.
Bojan Letić nije bio u sastavu tima, a Karvina je na svom terenu pobedila Pribram sa 2:0.
Benjamim Čolić je odigrao kompletan meč, a njegove Češke Buđevice su u gostima poražene od Plzena sa 1:0.

Grčka

Ognjen Vranješ i njegov AEK naredni meč igraju 15. marta protiv Panatinaikosa.

Rumunija

Goran Zakarić nije bio u sastavu tima, Elvir Koljić je ušao u igru u 18. minute, a njihova Krajova je u gostima poražena od FCSB sa 4:1.

Poljska

Adnan Kovačević i Ognjen Gnjatić nisu bili u sastavu Korone protiv Lođa.
Zvonimir Kožulj je zamenjen u 79. minutu, a njegov Pogon je u gostima odigrao nerešeno 0:0 protiv Rakova.

Mađarska

Armin Hodžić nije ulazio u igru, Anel Hodžić nije bio u sastavu tima, a MOL Fehervar je u gostima pobedio Puškaš Akademiju sa 4:1.
Dino Beširović je odigrao kompletan meč, Marin Jurina je zamenjen u 85. minutu, a Mazokevdeš je u gostima pobedio Kapošvar sa 4:0. Dino Beširović je postigao jedan od četiri gola.
Dženan Bureković je zamenjen u 41. minutu, a Ujpešt je u gostima poražen od ekipe DVTK sa 2:1.
Đorđe Kamber je odigrao kompletan meč, a Honved je na u gostima odigrao nerešeno 0:0 protiv Pakša.

Slovačka

Hamza Ćataković je zamenjen u 46. minutu, a njegov Trencin je poražen od ekipe Zlate Moravce sa 2:0.
Emir Halilović nije bio u sastavu Trnave koja je u gostima pobedila ekipu Dunav Strede sa 1:0.
Abdel Metalsi nije bio u sastavu tima, dok je Adnan Kanurić odigrao kompletan meč, a njihov Sered je na svom terenu poražen od Žiline sa 3:0.

Škotska

Jozo Šimunović nije bio u sastavu tima, a Seltik je na svom terenu pobedio Sent Miren sa 5:0.

Fudbaleri iz Makedonije

Engleska

Ezgijan Alioski je ušao u igru u 90. minutu, a Lids je na svom terenu pobedio Hadersfild sa 2:0.

Španija

Enis Bardi je odigrao kompletan meč, a njegov Levante je na svom terenu odigrao nerešeno 1:1 protiv Granade.
Stole Dimitrievski je odigrao kompletan meč za Rajo Valjekano je na svom terenu poražen od Elčea sa 3:2.

Italija

Goran Pandev je postigao gol, a Đenova je kao gost pobedila Milan sa 2:1.
Elif Elmas i Napoli naredni meč igraju 13. marta protiv Verone.
Ilija Nestorovski je zamenjen u 62. minutu, a Udineze je na svom terenu odigrao nerešeno protiv Fiorentine 0:0.

Belgija

Đoko Zajkov nije ulazio u igru, a njegova Šarlroa je kao gost pobedila Genk sa 4:1.

Švajcarska

Nikola Đorđev je odigrao kompletan meč, a Grashopers je kao gost pobedio Šafhauzen sa 3:0.

Rumunija

Mite Cikarski nije bio u sastavu Gaz Metana protiv Kluža.

Mađarska

Boban Nikolov nije bio u sastavu tima, a Visar Musliu je odigrao kompletan meč u kojem je MOL Fehervar kao gost pobedio Puškaš Akademiju sa 4:1.

Izrael

Stefan Spirovski i njegov Hapoel iz Tel Aviva naredni meč igraju 16. marta protiv Makabija iz Haife.

Slovačka

Tihomir Kostadinov je odigrao kompletan meč, a njegov Ružemberok je kao gost poražen od Slovana iz Bratislave sa 1:0.
Filip Duranovski nije bio u sastavu tima, a njegov Sered je na svom terenu poražen od Žiline sa 3:0.
Tomče Grozdanovski nije ulazio u igru, a njegova Zlate Moravce je na svom terenu pobedila Trencin sa 2:0.