Košarkaši Partizana do utorak uveče bili su jedini neporažen tim u Evrokupu i u prvih pet pobeda ključna reč bila je - karakter.

Partizan

KK Partizan NIS

Partizan

Trener Andrea Trinkijeri potencirao je karakter, igrači još češće, i naravno da je to istina. Ali istina je da su crno-beli protiv Venecije upisali prvi poraz u Evropi u meču u kome nije bilo nijednog dobrog segmenta u igri, a nije bilo ni karaktera. Ni timskog, ni individualnog.

Trener italijanskog šampiona Valter de Rafaele 'pročitao' je Partizan do najsitnijih detalja i iskoristio sve prednosti svog tima. Trinkijeri je pre meča upozorio da je Venecija iskusna i uigrana ekipa i da verovatno ima 120 akcija, međutim, srž lošeg izdanja njegovog tima nije bio samo u odbrani i za Partizanove standarde primljenih čak 83 poena, već isključivo u napadu.

Sport Klub Youtube

Gosti su sve preuzimali, kombinovali su odbranu, pritiskali oslabljenu spoljnu liniju domaćina, a kada se tome doda da Partizan nije imao (i nema) unutrašnju igru jasno je da su problemi, koji nisu od juče, a koji su minijaturama trenera uglavnom vešto skrivani u jednom trenutku morali da izađu na videlo.

Igrači Partizana su posle utakmice bili jedinstveni u oceni da su razbijeni i da u utorak uveče nisu imali nikakve šanse protiv tima koji je značajno podigao formu u odnosu na prvi duel. Venecija je u Evrokupu vezala četiri trijumfa i jedini je konkurent srpskom timu za prvo mesto u grupi B, a u slučaju identičnog učinka biće ispred Beograđana zbog boljeg međusobnog skora.

Crno-beli su meč počeli u postavi Nemanja Gordić, Nemanja Jaramaz, Rade Zagorac, Rašon Tomas i Nikola Janković i već posle uvodnih 0:9 bilo je jasno će imati mnogo problema. Po ko zna koji put ove sezone Partizan je loše počeo utakmicu i potom jurio minus, ali za razliku od ranijih mečeva, kada ih je i šut služio, protiv Venecije ništa nije išlo po volji navijača crno-belih. Istina, vratio se domaći tim i sasvim solidno odigrao nekoliko minuta u drugom periodu, kada je došao do maksimalnih plus 7. Petorka sa Pejdžom, Pejnersom, Birčevićem, Tomasom i Mozlijem usporila je ritam utakmice i naterala goste da igraju poziciono i to se odmah osetilo na rezultat, ali sve to bilo je kratkog daha.

Devet postignutih poena u trećoj četvrtini dovoljno govori za sebe. Pokušao je Trinkijeri uvođenjem 'zaboravljenog' Artsioma Parahovskog nešto da promeni, da dobije igru pod košem, ali ni frenetičan aplauz nije pomogao Belorusu da na terenu ostane duže od tri minuta i 29 sekundi.

Raspoloženi Mičel Vot je dominirao i u prvom poluvremenu postigao je 17 od ukupno 27 poena (prosek do meča u Beogradu 10.1), Ostin Dej je u trećoj četvrtini 'jedan na jedan' situacije završavao šutevima preko ruke i dodatno ubrizgavao injekciju samopouzdanja svom timu, dok je Džeremi Šapel sa dve trojke za ogromnih 79:60 i definitivno ućutkao tek na momente u utorak uveče bučnu Arenu.

Pogled u statistiku apsolutno oslikava dešavanja na terenu. Gosti su za dva poena šutirali 62.2 odsto (23/37, Vot 11/12), Partizan 44.4 odsto (16/36), u šutu za tri poena nisu se proslavili ni jedni ni drugi (6/23 - 9/26), a koliko su igrači ekipe iz Humske bili van fokusa govori i 14 promašenih slobodnih bacanja iz 33 pokušaja. Još jedan frapantan podatak - Partizan je imao samo 13 asistencija, od čega Mozli šest!

Crno-beli su ove sezone posle svakog poraza (Primorka i Cedevita Olimpija) u sledećem meču pokazivali toliko spominjani karakter, i to u evropskim duelima, a u narednih pet imaće priliku da zaista pokažu kakav su karakter. I timski i pojedinačno. Trinkijerijevu ekipu u subotu očekuje gostovanje u Zadru, pa put za Bursu i duel sa Tofašom (13.11), a potom derbi sa Crvenom zvezdom (17.11), meč sa Ritasom (20.11) u Beogradu i gostovanje Budućnosti (24.11).

Pogledajte i REZULTATE i TABELE Evrokupa.