Izvor: Mike Hewitt, Getty Images
Lazar Jovanović 12.02.2018 | 15:44 > 15:53

Poker Aguera, osveta Kejna, VARanje u Italiji

Hari Kejn se i dalje sveti Arsenalu zbopg toga što su ga odbili kao klinca, Aguero je sa četiri gola uništio Lester, ali je na tom meču Džejmi Vardi ušao u istoriju.

Serhio Aguero

Izvor: Alex Livesey, Getty Images Sport

U Nemačkoj ništa novo, Šalke ne može da pobedi Bajern, a navijači Čelsija gledaju Batšuaija i plaču. Juventus dobio Fiorentinu u Italiji, ali sve ostalo u senci sudijskih odluka, Inter prekinuo crni niz. Ronaldo konačno proradio, stala je i Barsa.

Pad crvenih đavola, Siti može da slavi titulu

Posle 27.kola je manje više jasno da će Mančester Siti postati prvak Engleske. I to vrlo brzo, jer sada ima 16 bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca. Građani su dali pet golova Lesteru, a Kun Aguero je u drugom poluvremenu postigao četiri pogotka. Sam je sebe pobedio Lester katastrofalnim greškama na startu drugog poluvremena kada je dozvoljeno Agueru da iz lakih pozicija matira Šmajhela, koji mu je jednom i asistirao. Četvrti pogodak Argentinca je njegova majstorija. Kevin De Brujine je upisao čak tri asistencije i najbolji je asistent lige. Ali sa ovog meča u istoriju će ući ipak neko drugi. U pitanju je Džejmi Vardi koji je postao prvi igrač u Premijer ligi koji je u jednoj sezoni dao gol Mančester Sitiju, Mančester Junajtedu, Arsenalu, Čelsiju, Totenhemu i Liverpulu. I to mu je uspelo iz jedine prilike koju je Lester imao na meču.

Izvor: Premier League

A da borba za titulu bude gotova pobrinuo se i Mančester Junajted koji je izgubio na gostovanju od Njukasla sa 1:0. Prelepu akciju izvele su svrake kod gola Ričija, a sa ovog susreta još se prepričava i pšromašaj Aleksisa Sančeza, kao i odluka Murinja da izvede iz igre Pola Pogbu u 66. minutu. I da, nastavljena je Murinjova crna serija – nikada nije pobedio Njukasl na strani. Iskren je bio Portugalac posle meča, rekao je da njegov tim ne bi dao gol da se igralo još deset časova. Sada Junajted mora da razmišlja o tome da zadrži mesto koje vodi u Ligu šampiona, jer je trenutno četvrti Totenhem (možda i peti, ako ČElsi dobije VBA) daleko samo četiri boda.

Proradio Kristijano Ronaldo, Barsina prva nula

Pred prvi meč osminefinala Lige šampiona protiv PSŽ-a konačno je proradio i Real Madrid i Kristijano Ronaldo. Portugalac je psotigao svoj prvi hettrik u ligi ove sezone, a Real je dobio Sosijedad sa 5:2. Nema sumnje da nas očekuje spektakl u Ligi šampiona, kada na Bernabeu u sredu dođe ekipa PSŽ-a sa Nejmarom, Mbapeom, Kavanijem... Zna i Zinedin Zidan da mu je ovo poslednja šansa da sačuva posao, a Ronaldo je u pravom trenutku podigao formu. Kako je rekao Zidan posle meča: „vi me pitate da li sam zabrinut jer Ronaldo nije u formi prošle nedelje, evo odgovora“. Ono što Real mora da popravi protiv PSŽ-a jeste odbrana, jer ne sme da dozvoli asovima francuskog tima da tako lako ulaze u šanse, a i svakako da neće biti tako lako prolaziti pored njihovih defanzivaca kao pored igrača Sosijedada, koji ove sezone često deluju odsutno sa utakmica na bar 20 minuta.

Izvor: You Tube

Ako je Real protivničku mrežu napunio do vrha onda je Barsa po prvi put u ligi zakazala. Barselona nije uspela da pred svojim navijačima savlada Hetafe, nisu Mesi i družina prvi put postigli gol u La Ligi ove sezone. Hetafe je odigrao izuzetno dobro, taktički savršeno i koncentrisano svih 90 minuta i vraća se kući sa bodom. Barsa za devet dana igra sa Čelsijem u Ligi šampiona, a pre toga je očekuje i duel sa fantastičnim Eibarom, na kom Valverde ipak neće moći mnogo da kombinuje sa satavom, jer je Atletiko prišao na -7. Na teren se vratio i Usman Dembele, koji je ušao 20-tak minuta pre kraja, ali nije mnogo toga promenio u igri Barse.

Jorgandžije su prema očekivanju dobili Malagu u gostima sa 1:0, a gol su dali u 1.minutu – Grizman. Atletiko je odradio posao i sada je izvršio pritisak na Barselonu. Četvrto mesto još drži Valensija, koja je nekako uspela da savlada gradskog rivala Levante sa 3:1, ali su sudije na ovom meču poprilično oštetile gostujući tim. Prvo je poništen čist gol Levantea, da bi zatim bio dosuđen penal za Valensiju, koji nije bio, već je Zaza napravio kontra faul.

VARalica u Italiji

Kada smo kod sudijskih grešaka moramo odmah u Italiju. Predsednik Napolija Aurelio De Laurentis je prethodne nedelje pričao o tome da Juventus vrši pritisak na sve, da nije čista situacija u italijanskom fudbalu, izrazio je zabrinutost, a onda se za vikend pokazalo da nije pričao napamet. Na meču između Fiorentine i JUventusa napravljena je ogromna greška. I to na štetu ljubičastih. Kod rezultata 0:0 dosuđen je penal za Fiorentinu, da bi upotrebom VAR tehnologije odluka bila preinačena i dosuđen ofsajd.

Jedino nikome nije jasno kako su sudije došle do ovog zaključka. Jasno se vidi iz snimaka koje su oni gledali da nema ofsajda i da je Kjelini igrao rukom posle toga. Besneli su svi u Italiji posle pobede Juventusa, od navijača Napolija, preko navijača Fiorentine do svih ostalih. Neshvatljivo je da i pored upotrebe tehnologije dolazi do ovakvih situacija, a sudija Gvida treba dobro da se zamisli. Nije ovo bila jedina sudijska greška tokom vikenda, oštećen je i Udineze protiv Torina, ali je to ipak ostalo u senci dešavanja iz Firence.

Iz Italije treba izdvojiti i pobedu Napolija u derbiju protiv Lacija i to posle preokreta, jer su nebeskoplavi rano poveli, ali Napolitanci ove sezone imaju rešenje za sve i ne daju prvo mesto na tabeli. A poraz Lacija iskoristili su Inter i Roma i prestigli su ga na tabeli. Inter je posle dva meseca došao do pobede, a junak je bio mladi Jan Karamo koji je psotigao odlučujući gol protiv Bolonje, dok će se dugo prepričavati greška Mirande kod izjednačujućeg gola gostiju koji je postigao Palasio. Trijumfovao je i Milan, a na gostovanju protiv SPAL-a briljirao je još jednom mladi Kutrone, koji je postigao dva gola.

Sedam godina posta, Leva kao Jup i sjajni Miši i povratak Rojsa

Bajern je opet savladao Šalke. Aktuelni prvak Nemačke je slavio sa 2:1 golovima Levandovskog i Milera, pa navijači Šalkea moraju da čekaju neku drugu priliku da se posle 2011.godine i meča Kupa Nemačke konačno raduju pobedi nad najvećim nemačkim klubom. Ko zna, možda se ponovo sastanu ove sezone i to u finalu Kupa Nemačke, pošto Bajern igra protiv Bajera u Leverkuzenu, a Šalke protiv Ajntrahta. Sa meča na Alijanc areni treba izdvojiti i podatak da je Robert Levandovski i na 11.utakmici od starta sezone u Bundesligi na svom stadionu dao gol i tako izjednačio rekord Jupa Hajnkesa, koji je do sada bio jedini igrač koji je to uradio u Nemačkoj. Imaće Poljak šansu da se 24.februara osami na listi, jer Bajern tada čeka Hertu.

Bajern ima +18 u odnosu na Lajpcig, a sada je na trećem mestu Borusija Dortmund koja je savladala HSV i opet je junak bio novajlija iz Čelsija Miši Batšuaji. Belgijanac je dao treći gol na drugoj utakmici, obećao je navijačima da će gol proslaviti kao Obamejang, što je i učinio. A na Vestfalenu su presrećni i zbog još jednog čoveka – Marka Rojsa. Vratio se reprezentativac Nemačke posle još jedne teške povrede, bio je u startnoj postavi, a u 71.minutu zamenio ga je Mario Gece, koji je postigao gol u finišu meča i to na asistenciju Andrea Širlea. Tako su sarađivali i u finalu Mundijala 2014.godine...

Harijeva osveta, nemoćni Arsenal i svemoćni Mo Salah

Totenhem je slavio u derbiju severnog Londona, a jedini gol postigao je Hari Kejn. Bio je to njegov sedmi gol na mečevima protiv Arsenala, a nekada su mu iz redova tobdžija poručili da nije dovoljno talentovan. Kejn je rešio da im pokaže koliko nisu bili u pravu. Engleski napdač je mogao da postigne bar još dva gola, propustio je šanse koje uglavnom pretvara u pogotke. Ali ono što je zabrinjavajuće zua Arsenal i njegove navijače jeste da su tobdžije delovale potpuno nemoćno, bezidejno, naročito posle primljenog gola kada je Totenhem mogao da postigne četiri, pet golova. Imali su gosti u finišu meča na Vembliju šansu da dođu do izjednačenja, ali je Lakazet šutirao pored gola. Arsenal je uputio jedan šut u okvir gola za 90. minuta... I sada je daleko iza vodećih pet timova, što daje malu šansu da se domogne mesta u Ligi šampiona.

A toj poziciji se nada Liverpul, koji je savladao Sautempton u gostima sa 2:0. Mohamed Salah je prvo asistirao Firminu za vođstvo, da bi se Brazilac odužio jednim od najlepših proigravanja ove sezone u 42.minutu. Liverpul drži treće mesto sa 54 boda, a Sautempton mora nešto drastično da promeni ili će ispasti iz lige. Trenutno su oni, Stouk i VBA ispod crte.