Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
Saša Ozmo 14.11.2017 | 13:00

Srbi u svetu: Jokić pomera granice, Štimac ne staje

Autor

Nikola Jokić nastavlja da briljira u NBA ligi, pošto je u duelu sa Bruklin Netsima postavio rekord karijere sa 41 poenom, a u duelu sa Orlandom bio je na korak do tripl-dabla, pa je proglašen za igrača nedelje u zapadnoj konferenciji.

Izvor: Matthew Stockman, Getty Images Sport

Boban Marjanović je iskoristio jedinu šansu koju je dobio, Bogdanović i Bjelica bili su solidni, a počeo je i NCAA sa brojnim srpskim košarkašima među kojima su se istakli Dušan Ristić i Miloš Supica.

Sa ove strane Atlantika nastavlja da briljira centar Efesa Vladimir Štimac – dao je 22 poena Barseloni i bio MVP šestog kola Evrolige, i u domaćem šampionatu nastavio je u sličnom ritmu, a Stefan Birčević postigao je 21 poen.

Goran Huskić ubacio 18 poena za Burgos, Luka Mitrović je odigrao vrlo dobro u domaćem prvenstvu za Bamberg (10p, 11sk, 5ast), Sava Lešić ubacio je 20 poena, a Danilo Anđušić napokon je upisao prve minuta u novoj sezoni u dresu Uniksa.

Raško Katić oporavio se od povrede i odigrao dve solidne utakmice za ekipu Šarlroa, Andrija Bojić dao je 20 poena u Poljskoj, dok je u Slovačkoj najbolji bio Marko Radonjić sa 29 poena, 6 skokova i 5 asistencija.

Miroslav Raduljica ponovo je bio efikasan u Kini, dobre partije pružili su Jelovac i Simonović, kao i Filip Šepa u Češkoj (14p).

Izvor: You Tube

NBA

Miloš Teodosić (LA Klipers) – ne igra zbog povrede
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda nad Tanderom 94:86 – 7p (2-8 iz igre za 21 min), 4sk, 2bl, 2 izg. lopte
pobeda nad Siksersima 109:108 – 9p (3-10 iz igre za 23 min), 3sk, 2ast
poraz od Niksa 118:91 – 9p (3-7 iz igre za 21 min), 2sk, 1ast, 2 ukr. lopte
poraz od Vizardsa 110:92 – 5p (2-4 iz igre za 20 min), 2sk, 2ast
Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Netsima 112:104 – 41p (16-25 iz igre za 31 min), 12sk, 5ast
pobeda nad Tanderom 102:94 – 15p (7-16 iz igre za 28 min), 11sk, 3ast
pobeda nad Medžikom 125:107 – 12p (3-8 iz igre, 5-6 penali za 38 min), 17sk, 9ast, 4 ukr. lopte
poraz od Blejzersa 99:82 – 6p (2-9 iz igre za 35 min), 7sk, 3ast, 1bl.
Boban Marjanović (Detroit Pistons), pobeda nad Pejsersima 114:97 – 9p (3-4 iz igre, 3-3 penali za 9 min), 4sk, 1bl.
na preostale dve utakmice nije ulazio u igru
Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), poraz od Voriorsa 125:101 – 3p (1-4 iz igre za 14 min), 1sk.
poraz od Sansa 118:110 – 6p (3-7 iz igre za 20 min), 7sk, 1ast
pobeda nad Džezom 109:98 – 5p (2-4 iz igre za 13 min), 4sk.




NCAA


Dušan Ristić (Arizona), pobeda nad Severnom Arizonom 101:67 – 20p (8-13 iz igre za 25 min), 10sk, 2 ukr. lopte, 2bl.
pobeda nad UMBC 103:78 – 6p (2-2 iz igre za 20 min), 6sk, 1ast
Vasilije Pušica (Nortistern), pobeda nad Boston Ju 65:59 – 9p (2-6 iz igre za 34 min), 2sk, 7ast
pobeda nad Ventvortom 83:49 – 9p (3-3 iz igre za 15 min), 2sk, 4ast
Nik Rakočević (USC), pobeda nad Fulertonom 84:42 – 1p (bez šuta iz igre za 13 min), 3sk.
pobeda nad Severnom Dakotom 75:65 – bez poena za minut
Đorđije Šljivančanin (UNLV), pobeda nad Floridom A&M 103:66 – nije igrao
Mladen Đorđević (San Francisko), poraz od Long Biča 83:71 – nije igrao
Nik Popović (Boston koledž), poraz od Mejna 65:35 – 7p (3-6 iz igre za 19 min), 7s, 1ast
pobeda nad Južnom Karolinom Stejt 91:52 – 8p (4-7 iz igre za 15 min), 9sk, 2bl.
Matija Milin (Ferfild), pobeda nad Penom 80:72 – 9p (3-5 iz igre za 29 min), 5sk, 3ast
Aleksa Jugović (Tenesi Tek), poraz od TCU 100:63 – 12p (4-9 iz igre za 34 min), 2sk, 5ast
Jovan Grujić (Stiven F. Ostin), pobeda nad Longvudom 74:61 – 2p (1-3 iz igre za 17 min)
Miloš Vraneš (Jugoistočni Misuri), poraz od Luizijane Tek 96:95 – 3p (1-3 iz igre za 13 min), 5sk, 2ast
Nikola Šćekić (Južna Florida), pobeda nad Florida Altantikom 60:59 – 2p (0-4 iz igre za 25 min), 4sk.
Branislav Terzi (Hartford), pobeda nad Kon Stejtom 85:84 – nije igrao
Nikola Čolović (Hartford), pobeda nad Kon Stejtom 85:84 – nije igrao
Novak Topalović (Ajdaho Stejt), poraz od Arizona Stejta 94:74 – 13p (6-11 iz igre za 25 min), 6sk, 4ast
Mitar Stanojević (Teksas San Antonio) – tim nije igrao
Ilija Stojiljković (Mejn), pobeda nad Boston Koledžom 65:35 – 14p (5-5 iz igre za 24 min), 8sk, 1ast
Dušan Majstorović (Mejn), pobeda nad Boston Koledžom 65:35 – 2p (1-5 iz igre za 17 min), 2sk.
Balša Dragović (Harvard), pobeda nad Masačusetsom 70:67 – nije igrao
Mladen Armuš (Istočni Tenesi), poraz od Severnoistočnog Kentakija 81:63 – 7p (3-4 iz igre za 25 min), 10sk, 2 izg. Lopte
Dušan Kovačević (Dejvidson), pobeda nad Čarlstonom 110:62 – 4p (1-5 iz igre za 19 min)
Stefan Kenić (Klivlend Stejt), poraz od Ejkrona 67:57 – nije igrao
Miloš Jović (Majami, Ohajo), pobeda nad Fordhamom 55:54 – nije bio u timu
Matija Radović (Hofstra), pobeda nad Armi Vest Pointom 77:74 – 5p (1-8 iz igre za 24 min), 5sk.
pobeda nad Keneso Stejtom 75:57 – 8p (3-7 iz igre za 17 min), 7sk, 1ast
Kosta Janković (Keneso Stejt), poraz od Hofstre 75:57 – 15p (4-8 iz igre za 34 min), 7sk, 3ast
Dimitrije Spasojević (Istočna Karolina), pobeda nad Kopin Stejtom 76:50 – 2p (1-2 iz igre za 15 min), 3sk, 1ast
Luka Vulikić (Istočni Vašington), poraz od Vale Vale 61:32 – 10p (5-12 iz igre za 27 min), 8s, 4ast
poraz od Vašingtona 79:69 – 10p (4-7 iz igre za 29 min), 5sk.
Luka Vasić (Šarlot), pobeda nad Metodistom 116:76 – 10p (3-6 iz igre za 19 min), 5sk, 5ast
Miloš Supica (Šarlot), pobeda nad Metodistom 116:76 – 18p (8-9 iz igre za 13 min), 3sk, 1ast
Lazar Nikolić (Kolorado), pobeda nad Severnim Koloradom 66:51 – 3p (1-2 iz igre za 15 min), 6sk, 1ast

Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid) – ne igra zbog povrede
Nemanja Nedović (Unikaha), pobeda nad Crvenom zvezdom 79:65 – 17p (4-10 iz igre za 22 min), 4ast, 3 izg. lopte
poraz od San Sebastijana 71:63 – 7p (3-10 iz igre za 20 min), 1ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Crvenom zvezdom 79:65 – 12p (5-7 iz igre za 24 min), 4sk, 3ast
poraz od San Sebastijana 71:63 – 5p (2-6 iz igre za 13 min), 2sk
Dejan Musli (Unikaha), pobeda nad Crvenom zvezdom 79:65 – 7p (3-4 iz igre, 1-6 penali za 8 min), 2sk.
poraz od San Sebastijana 71:63 – nije igrao
Dejan Todorović (Bilbao), poraz od Albe 94:86 – 8p (3-6 iz igre za 22 min), 2sk, 3ast
poraz od Valensije 81:77 – 16p (0-5 za dva, 5-9 za tri za 28 min), 3sk, 3ast
Vasilije Vučetić (Bilbao), poraz od Albe 94:86 – 2p (1-3 iz igre za 12 min), 2ast
poraz od Valensije 81:77 – 4p (2-5 iz igre za 15 min), 1sk.
Oliver Stević (Andora), poraz od Darušafake 85:77 – 8p (2-5 iz igre, 4-6 penali za 26 min), 6sk, 2 ukr. lopte
pobeda nad Betisom 96:68 – bez poena (0-1 iz igre za 4 min), 2sk.
Nikola Dragović (Saragosa), pobeda nad Tenerifama 89:77 – 9p (4-8 iz igre za 32 min), 4sk.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), pobeda nad Bajrojtom 90:84 – nije igrao
poraz od Fuenlabrade 71:69 – 4p (1-4 iz igre za 24 min), 1sk, 1ast
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Mursijom 89:86 – 18p (7-10 iz igre za 24 min), 6sk, 2ast, 2bl.
Marko Luković (Mursija), poraz od Burgosa 89:86 – 3p (1-2 iz igre za 6 min), 1ast
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), pobeda nad Samikom 84:77 – bez poena (0-1 iz igre za 3 min)
Brano Đukanović (Ljeida), poraz od Ovijeda 80:74 – 19p (5-10 iz igre, 7-8 penali za 29 min), 2sk, 2ast
Nikola Cvetinović (Palensija), poraz od Breogana 74:70 – 8p (3-12 iz igre za 24 min), 2sk.

Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Nemačka

Luka Mitrović (Bamberg), poraz od Fenerbahčea 80:57 – 6p (2-3 iz igre, 2-4 penali za 17 min), 4sk, 2ast
pobeda nad Frankfurtom 75:67 – 10p (4-9 iz igre za 27 min), 11sk, 5ast
Milan Mačvan (Bajern Minhen), pobeda nad Ređo Emilijom 83:58 – 6p (3-8 iz igre za 21 min), 2sk.
pobeda nad Tibingenom 84:72 – 13p (3-4 iz igre, 6-8 penali za 22 min), 6sk, 2ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede
Stefan Jović (Bajern Minhen) – nije igrao zbog povrede šake na oba meča
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Bilbaom 94:86 – 12p (4-8 iz igre za 18 min), 4sk, 1ast, 5 izg. lopti
poraz od Bajrojta 83:76 – bez poena (0-3 iz igre za 17 min), 2sk, 1ast, 2 izg. lopte
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), poraz od Ludvigzburga 92:81 – 14p (5-9 iz igre za 32 min), 3ast
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), poraz od Ludvigzburga 92:81 – 5p (2-6 iz igre za 17 min), 3sk, 2 izg. lopte
Nemanja Jaramaz (Etinger), poraz od Jene 101:97 – 13p (3-7 iz igre, 6-7 penali za 19 min), 1sk, 1ast
Sava Lešić (Etinger), poraz od Jene 101:97 – 20p (5-10 iz igre, 7-10 penali za 23 min), 5sk, 2ast

Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), pobeda nad Baskonijom 91:90 – 15p (4-7 iz igre, 5-7 penali za 26 min), 2sk, 3ast, 2 ukr. lopte
Danilo Anđušić (Uniks), pobeda nad Torinom 101:93 – bez poena (0-3 iz igre za 16 min), 3sk.
pobeda nad Avtodorom 89:82 – 7p (1-3 iz igre, 4-4 penali za 14 min)
Branko Mirković (Kalev), pobeda nad Astanom 83:73 – 11p (4-8 iz igre za 21 min), 5sk, 4ast
pobeda nad TTU 86:71 – 8p (2-5 iz igre za 12 min)
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), pobeda nad Falkom 84:79 – 7p (2-4 iz igre za 8 min), 3sk, 2 izg. lopte
poraz od Cmokija 91:82 – 22p (5-13 iz igre, 11-12 penali za 28 min), 8sk, 3ast
Marko Simonović (Zenit), pobeda nad Tofašom 84:82 – 14p (3-11 iz igre, 7-7 penali za 34 min), 2sk, 1ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad Uralom 86:78 – 24p (7-15 iz igre za 32 min), 3sk, 3ast
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), pobeda nad Uralom 86:78 – 8p (2-12 iz igre za 23 min), 5sk, 4ast
Aleksa Nikolić (Spartak Sankt Peterburg), poraz od Kupola 80:71 – 5p (2-8 iz igre za 26 min), 7sk, 3ast
Radoslav Peković (Spartak Sankt Peterburg), poraz od Kupola 80:71 – 14p (7-13 iz igre za 19 min), 5sk, 2ast
Vuk Jovanović (Politeknik), pobeda nad Bipom 86:77 – 19p (4-8 iz igre, 10-12 penali za 29 min), 3sk, 3ast
Nikola Vujović (Politeknik), pobeda nad Bipom 86:77 – 8p (3-6 iz igre za 29 min), 8sk, 2ast, 5 ukr. lopti, 4 izg. lopte




Poljska i Češka


Stefan Balmazović (Turov), pobeda nad Treflom 84:78 – 13p (5-10 iz igre za 26 min), 5sk.
Andrija Bojić (Polfarma), poraz od Mijasta 72:64 – 20p (7-10 iz igre za 21 min), 9sk.
Milan Milovanović (Polfarma), poraz od Mijasta 72:64 – 7p (2-4 iz igre za 24 min), 5sk.
Nikola Marković (Trefl), poraz od Turova 84:78 – 13p (4-10 iz igre, 5-9 penali za 23 min), 4sk, 1ast
Uroš Mirković (Start), pobeda nad Glivicama 90:65 – 11p (4-4 iz igre za 17 min), 2sk, 2ast
Strahinja Stojačić (Ostrava), poraz od Olomoucka 92:84 – 8p (3-11 iz igre za 23 min), 1sk, 3ast
Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Olomoucka 92:84 – 9p (3-6 iz igre za 25 min), 2sk, 5ast
Milić Blagojević (Ostrava), poraz od Olomoucka 92:84 – 18p (6-14 iz igre za 32 min), 7sk, 1ast
Filip Šepa (Olomoucko), pobeda nad Ostravom 92:84 – 14p (5-8 iz igre za 31 min), 2sk, 5ast, 3 ukr. lopte

Vladimir Micov, Olimpija Milano, Emporio Armani

Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), poraz od Žalgirisa 94:62 – 7p (2-6 iz igre za 25 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Trentom 74:55 – 9p (3-7 iz igre za 24 min), 4sk, 1ast
Vojislav Stojanović (Kapo d'Orlando) – ne igra zbog povrede
Milenko Tepić (Brindizi), poraz od Pezara 80:75 – 2p (0-7 iz igre, 2-5 penali za 21 min), 2sk, 1ast
Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Avelina 65:61 – 4p (2-6 iz igre za 15 min), 2sk, 2ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Zijelonom Gorom 82:78 – 14p (4-10 iz igre za 28 min), 6sk, 5ast
pobeda nad Alstarom 90:88 – 5p (2-5 iz igre za 20 min), 2sk, 9ast, 4 izg. lopte
Raško Katić (Šarlroa), poraz od Cmokija 82:78 – 5p (2-4 iz igre, 1-4 penali za 16 min), 2sk, 2ast, 2 izg. lopte
pobeda nad Limburgom 95:91 – 13p (6-13 iz igre za 20 min), 4sk, 2ast
Miloš Bojović (Lijež), pobeda nad Briselom 90:82 – 19p (7-14 iz igre za 31 min), 6sk, 2ast, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Aleksandar Marelja (Antverpen), pobeda nad Bosnom 84:77 – 4p (2-3 iz igre za 6 min), 2sk.
pobeda nad Kangarus 106:60 – nije igrao

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Karlovkom 94:80 – 11p (3-10 iz igre za 28 min), 5sk, 2ast
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda nad Karlovkom 94:80 – 19p (8-11 iz igre za 30 min), 5sk, 4ast
Stefan Matović (Inter Bratislava), pobeda nad Karlovkom 94:80 – 6p (2-6 iz igre za 18 min), 1sk, 2ast
Vuk Đorđević (Riker), poraz od Levica 82:73 – 3p (1-8 iz igre za 19 min)
Vladimir Đorđević (Košice), pobeda nad Žilinom 112:82 – 12p (5-5 iz igre za 23 min), 2sk, 7ast
Radenko Pilčević (Košice), pobeda nad Žilinom 112:82 – 8p (2-4 iz igre za 28 min), 2sk, 12ast
Svetozar Stamenković (Košice), pobeda nad Žilinom 112:82 – 18p (6-12 iz igre za 23 min), 11sk, 5ast
Marko Radonjić (Iskra Svit), poraz od Prievidze 107:94 – 29p (11-18 iz igre za 34 min), 6sk, 5ast
Saša Avramović (Iskra Svit), poraz od Prievidze 107:94 – 24p (5-13 iz igre, 10-10 penali za 36 min), 5sk, 2ast
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), poraz od Prievidze 107:94 – 15p (6-16 iz igre za 34 min), 5sk, 2ast
Žarko Đurić (Levice), pobeda nad Rikerom 82:73 – 6p (2-5 iz igre za 19 min), 1sk.
Bojan Stanojević (Handlova), pobeda nad Novom Vesi 102:94 – nije igrao
Jovan Đorđević (Handlova), pobeda nad Novom Vesi 102:94 – 20p (9-18 iz igre za 29 min), 4sk. Ivan Zejak (Handlova), pobeda nad Novom Vesi 102:94 – 14p (5-7 iz igre za 28 min)

Izvor: Sport klub

Turska

Vladimir Štimac (Efes), pobeda nad Barselonom 89:85 – 22p (9-10 iz igre, 4-7 penali za 29 min), 8sk, 2 ukr. lopte
pobeda nad Ješilgiresunom 97:93 – 16p (5-7 iz igre, 6-6 penali za 25 min), 9sk, 1bl.
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Bambergom 80:57 – 5p (2-4 iz igre 10 min), 1sk, 1ast, 2 ukr. lopte
poraz od Darušafake 84:78 – nije igrao
Nikola Kalinić (Fenerbahče) – nije igrao zbog povrede
Ivan Paunić (Tofaš), poraz od Zenita 84:82 – 7p (3-5 iz igre za 18 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Banvitom 70:64 – 11p (4-4 iz igre za 30 min), 1sk, 1ast
Nikola Janković (Sakarija), poraz od Bešiktaša 75:69 – 10p (5-8 iz igre za 19 min), 2sk.
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), poraz od Efesa 97:93 – 2p (1-1 iz igre za 2 min), 1sk.
Ivan Marinković (Ješilgiresun), poraz od Efesa 97:93 – 13p (6-8 iz igre za 17 min), 3sk.
Đorđe Gagić (Ješilgiresun), poraz od Efesa 97:93 – 4p (2-4 iz igre za 24 min), 7sk, 2ast, 1bl.
Stefan Birčević (Istanbul), pobeda nad Klužom 92:82 – 11p (3-8 iz igre za 24 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Ušakom 77:73 – 21p (7-10 iz igre za 40 min), 7sk, 3ast
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), pobeda nad Bakirkojom 77:70 – 5p (2-4 iz igre za 21 min), 5sk, 5 izg. lopti

Rumunija

Marko Pavlović (Feniks Galati), poraz od Steaue 92:66 – 6p (2-4 iz igre za 16 min), 3sk.
Siniša Cvetanović (Politehnika), poraz od Kluža 89:60 – 2p (1-6 iz igre za 27 min), 5sk.
Dejan Bjelić (Politehnika), poraz od Kluža 89:60 – nije igrao
Dragan Zeković (Steaua), pobeda nad Feniks Galatijem 92:66 – 19p (9-13 iz igre za 23 min), 3sk, 4ast
Nemanja Aleksandrov (Krajova), poraz od Oradee 99:74 – 12p (3-6 iz igre za 25 min), 8sk, 1ast
Milivoje Mijović (Targu Mureš), pobeda nad Timisoarom 81:75 – 12p (2-8 iz igre, 7-8 penali za 31 min), 9sk, 1ast
Aleksandar Mladenović (Targu Mureš), pobeda nad Timisoarom 81:75 – 12p (5-8 iz igre za 21 min), 5sk, 2ast
Mladen Jeremić (Timisoara), poraz od Targu Mureša 81:75 – 13p (5-12 iz igre za 37 min), 7sk, 4ast
Igor Mijajlović (Timisoara), poraz od Targu Mureša 81:75 – 11p (5-14 iz igre za 27 min), 3ast
Branko Jereminov (Timba), poraz od Sibiua 98:70 – bez učinka za 7 min.
Peđa Stamenković (Oradea), pobeda nad Krajovom 99:74 – 10p (4-7 iz igre za 15 min), 2sk, 2ast




Mađarska


Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz od JKS 97:80 – 17p (6-10 iz igre za 35 min), 1sk, 3ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz od JKS 97:80 – 8p (3-8 iz igre za 30 min), 2sk, 1ast
Uroš Duvnjak (Šopron), poraz od Atomeromua 95:74 – 20p (7-14 iz igre za 35 min), 3sk, 3ast
Uroš Lučić (JKS), pobeda nad KTE Duna 97:80 – 14p (6-7 iz igre za 34 min), 3sk, 5ast
Miljan Rakić (JKS), pobeda nad KTE Duna 97:80 – 16p (5-9 iz igre za 40 min), 8sk, 7ast
Dušan Cvetković (MAFC), poraz od Solnoka 88:77 – 7p (2-9 iz igre za 37 min), 5sk, 2ast
Ivan Žigeranović (Falko), poraz od Nižnjeg Novgoroda 84:79 – 8p (2-3 iz igre, 4-4 penali za 8 min), 2sk.
pobeda nad DEAC 92:62 – 13p (6-10 iz igre za 18 min), 7sk, 2ast
Tomislav Ivošev (Kapošvar), poraz od ZTE 78:72 – 11p (4-13 iz igre za 34 min), 8sk.
Marko Špica (Kapošvar), poraz od ZTE 78:72 – 23p (10-15 iz igre za 40 min), 6sk, 4ast
Luka Marković (Alba Fehervar), pobeda nad Sedekom 94:68 – 13p (3-7 iz igre, 7-10 penali za 19 min), 4sk, 1ast
Andrija Ćirić (Sedek), poraz od Albe Fehervar 94:68 – 14p (3-10 iz igre, 7-7 penali za 28 min), 1ast
Marko Boltić (Sedek), poraz od Albe Fehervar 94:68 – 7p (2-8 iz igre za 31 min), 6sk, 4ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od Albe Fehervar 94:68 – 14p (6-8 iz igre za 23 min), 5sk, 2ast
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad Karpošem 91:73 – 13p (6-12 iz igre za 28 min), 4sk, 2ast
pobeda nad MAFC 88:77 – 8p (2-8 iz igre, 4-4 penali za 23 min), 2sk, 5ast

Portugal i Švajcarska

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Mornarom 68:55 – 13p (5-8 iz igre za 24 min), 5sk, 4ast, 5 izg. lopti
poraz od Madeire 90:83 – 17p (7-10 iz igre za 23 min), 3ast
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Elektrikom 95:82 – 22p (7-14 iz igre, 6-6 penali za 31 min), 7sk, 2ast
Filip Pejović (Iliabum), pobeda nad Barirenseom 87:83 – 12p (4-5 iz igre za 17 min), 2sk, 1ast
Veljko Stanković (Galitos) – tim nije igrao
Bojan Petrović (Galitos) – tim nije igrao
Miloš Janković (Masanjo), poraz od Bonkura 73:70 – 17p (7-15 iz igre za 33 min), 8sk.
Uroš Nikolić (Montej), pobeda nad Nojšatelom 82:80 – 18p (5-9 iz igre, 8-12 penali za 27 min), 9sk, 1ast
Stefan Živanović (Lejkers), poraz od Lugana 99:54 – nije igrao

Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz od Panatinaikosa 70:62 – 4p (2-7 iz igre za 19 min), 7sk, 2ast
pobeda nad Kritom 90:72 – 9p (4-8 iz igre za 16 min), 4sk, 1ast, 5 izg. lopti
Marko Tejić (Trikala), poraz od Larise 77:70 – 11p (3-9 iz igre, 4-6 penali za 27 min), 8sk, 2ast, 4bl.
Dejan Kravić (Panionios), poraz od Panatinaikosa 89:66 – 1p (0-3 iz igre, 1-4 penali za 12 min), 1sk, 1ast
Vasilije Micić (Žalgiris), pobeda nad Armanijem 94:62 – 3p (1-4 iz igre za 15 min), 5sk, 7ast
pobeda nad Šiauliaijem 80:51 – 12p (5-7 iz igre za 15 min), 1ast
Miroslav Raduljica (Đijangsu, Kina), poraz od Liaoninga 112:80 – 17p (7-13 iz igre za 31 min), 9sk, 1bl, 4 izg. lopte
poraz od Šenžena 110:102 – 19p (6-12 iz igre, 7-9 penali za 29 min), 8sk, 5ast
Goran Pantović (Trali, Irska), poraz od Grifit koledža 88:59 – 9p (3-8 iz igre za 24 min), 9sk, 2ast, 2bl.
Dušan Bogdanović (Trali, Irska), poraz od Grifit koledža 88:59 – 2p (1-5 iz igre za 29 min), 7sk, 1bl.
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), pobeda nad Katajom 87:83 – 17p (6-9 iz igre, 5-6 penali za 29 min), 2sk, 6ast
poraz od Gmundena 89:82 – 2p (0-5 iz igre za 23 min), 1sk, 3ast
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), pobeda nad Obervartom 84:64 – nije igrao zbog povrede
Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar) – tim nije igrao
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), pobeda nad Raplom 76:70 – 17p (6-11 iz igre za 38 min), 4sk, 3ast, 3 ukr. lopte
Mirko Virijević (Hotur, Island), poraz od Haukara 105:86 – 17p (7-13 iz igre za 31 min), 8sk, 1ast
Ognjen Nišavić (Filingen, Norveška), poraz od Gimlea 102:77 – 21p (9-25 iz igre za 33 min), 9sk, 6ast, 1 ukr. lopta, 10 izg. lopti
Jovan Crnić (Dinamo Tbilisi, Gruzija), poraz od Lukoila 72:63 – bez poena (0-2 iz igre za 5 min)
pobeda nad Mgzavrebijem 80:64 – 2p (0-3 iz igre za 18 min), 3sk, 4ast
Nikola Gaćeša (Dinamo Tbilisi, Gruzija), poraz od Lukoila 72:63 – 10p (4-11 iz igre za 26 min), 1sk, 2ast
pobeda nad Mgzavrebijem 80:64 – 16p (7-14 iz igre za 28 min), 10sk.

Sve prethodne pregleda učinka srpskih košarkaša u inostranstvu pogledajte na OVOM LINKU.

Komentari (1)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

No Name

Odlična analiza

Odgovori 5 0

* Sva polja su obavezna

Jokić: Entoni, izvini. Fenomenalna utakmica

Autor

Jokić: Entoni, izvini. Fenomenalna utakmica

Nakon meča u kome je postignuto najviše poena ove sezone (146:114) a Denver nadigrao Nju Orleans, Nikola Jokić je bio, očekivano, zadovoljan.

Jokić zasenio Kazinsa i Entonija, Denver prvi do 146

Jokić zasenio Kazinsa i Entonija, Denver prvi do 146

Košarkaši Denvera odigrali su još jedan sjajan meč i protiv Nju Orleansa zabeležili su četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva - 146:114. U isto vreme Nagetsi su postali tim koji je postigao najviše poena u jednoj utakmici u dosadašnjem toku šampionata.
Loading...