Getty Images/Grant Halverson

Saša Ozmo

21.11.2017 | 12.26

Srbi u svetu: Milutinov postaje as, nadmoć na "petici"

Autor

Centar Anadolu Efesa Vladimir Štimac nastavlja sa briljantnim partijama i ponovo je bio jedan od najboljih srpskih igrača u protekloj nedelji.

Nikola Milutinov

Turkish Airlines EuroLeague

Nikola Milutinov

Štimac, koji je nedavno objavio da se povlači iz reprezentacije, u dve od tri utakmice Efesa ostvario je dabl-dabl i već se nametnuo kao jedan od nosilaca u Perasovićevom timu.

Nikola Jokić takođe igra sjajno u dresu Nagetsa – jeste nepravedno isključen u meču sa Lejkersima, ali je u preostala dva susreta u pobedama svog tima imao dabl-dabl učinke. Bjelica i dalje maksimalno koristi apsolutno svaku priliku koja mu se ukaže, a Bogdanović se bori sa blagom šuterskom krizom i bio je bolji u poslednja dva meča.

Među brojnim srpskim igračima na koledžima širom SAD posebno su se istakli Aleksa Jugović i Nik Popović, kao i Stefan Kenić, a standardno dobar bio je Dušan Ristić.

Osim Milana Mačvana, srpski internacionalci u Nemačkoj bili su ispod svog nivoa, među “Špancima“ je solidan bio Dejan Todorović, odličan Goran Huskić, Oliver Stević dobro je odradio svoj posao kao i uvek, a zbog povrede je pauzirao Nemanja Nedović.

Miroslav Raduljica u svom drugom mandatu u Kini igra fantastično, imao je tri dabl-dabla sa minimum 20 poena, a Dejan Kravić u Panioniosu pronalazi ritam i ubacio je 20 poena.

Stevan Jelovac dao je 16 poena za Nižnji, iza Stefana Markovića nije baš najbolja sedmica, a Marko Simonović ima veliko poverenje i minute u sistemu Vasilija Karasjova u Zenitu, baš kao i Vasilije Micić kod Jasikevičusa u Žalgirisu. Nikola Milutnov ove sezone je prva opcija Olimpijakosa na centru, u Evroligi je imao dva dvocifrena učinka, ali neprocenjiv je i u odbrani i skoku

Balmazović i Milovanović, nekadašnji igrači Zvezde, blistali su u Poljskoj, a Nemanja Barać, momak koji je ponikao u KK Panda i igrao za Napredak i Konstantin, u Slovačkoj je dao 27 poena, kao i standardno efikasni Saša Avramović.

Đerasimović i Dramićanin bili su košgeterski raspoloženi u Mađarskoj, Micov je u padu forme, veteran Bojović i dalje puni koševe u Belgiji, a Uroš Nikolić je sreću pronašao u Švajcarskoj, dobro mu ide i kompletirao je odličnu nedelju skoro svih srpskih centara širom sveta.

You Tube

NBA

Miloš Teodosić (LA Klipers) – ne igra zbog povrede
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Hoksa 126:80 – 7p (3-8 iz igre za 23 min), 2sk.
pobeda nad Blejzersima 86:82 – 2p (1-8 iz igre za 24 min), 3sk, 3ast, 2 ukr. lopte
poraz od Blejzersa 102:90 – 12p (5-13 iz igre za 28 min), 1sk, 3ast
poraz od Nagetsa 114:98 – 10p (4-11 iz igre za 21 min), 3sk.
Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Pelikansima 146:144 – 13p (3-5 iz igre za 27 min), 11sk, 6ast
poraz od Lejkersa 127:109 – 6p (1-5 iz igre, 4-4 penali za 12 min), 6sk, 1ast
pobeda nad Kingsima 114:98 – 16p (7-12 iz igre za 35 min), 14sk, 3ast
Boban Marjanović (Detroit Pistons) – nije ulazio u igru
Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), pobeda nad Sparsima 98:86 – 11p (5-9 iz igre za 22 min), 4sk, 2ast
pobeda nad Meveriksima 111:87 – 7p (3-4 iz igre za 12 min), 3sk, 1ast
poraz od Pistonsa 100:97 – 7p (3-4 iz igre za 15 min), 2sk, 1ast
poraz od Hornetsa 118:102 – 7p (3-4 iz igre za 16 min), 3sk, 1bl.

You Tube

NCAA

Dušan Ristić (Arizona), pobeda nad CSU Bejkersfild 91:59 – 12p (4-6 iz igre, 4-4 penali za 26 min), 6sk, 1ast, 1bl.
Vasilije Pušica (Nortistern), poraz od Stenforda 73:59 – 5p (2-7 iz igre za 28 min), 4sk.
poraz od Ohajo Stejta 80:55 – 8p (2-6 iz igre za 20 min), 1sk, 3ast
Nik Rakočević (USC), pobeda nad Vanderbiltom 93:89 – bez poena (0-2 iz igre za 11 min)
Đorđije Šljivančanin (UNLV), pobeda nad Istočnim Vašingtonom 91:76 – nije igrao
Mladen Đorđević (San Francisko), pobeda nad Sakramento Stejtom 69:56 – nije igrao
Nik Popović (Boston koledž), pobeda nad Sejkred Hartom 73:53 – 7p (3-4 iz igre za 13 min), 2sk.
poraz od Teksas Teka 75:64 – 12p (4-7 iz igre za 29 min), 7sk.
pobeda nad La Saleom 82:61 – 18p (8-12 iz igre za 25 min), 7sk, 1ast
Matija Milin (Ferfild), pobeda nad Lojolom 64:52 – nije igrao
poraz od Purdjua 106:64 – 5p (2-5 iz igre za 28 min), 4sk, 2ast
Aleksa Jugović (Tenesi Tek), pobeda nad Bojsom 105:48 – 14p (5-11 iz igre za 23 min), 1sk, 1ast
pobeda nad Keneso Stejtom 82:68 – 14p (5-11 iz igre za 39 min), 4ast
Jovan Grujić (Stiven F. Ostin), pobeda nad Sent Edvardsom 89:66 – bez učinka za 4 min.
pobeda nad Hauard Pejnom 118:64 – 5p (1-3 iz igre za 11 min), 2sk.
pobeda nad Le Tornoom 91:68 – 6p (3-3 iz igre za 15 min), 2sk, 6 izg. lopti
Miloš Vraneš (Jugoistočni Misuri), poraz od Evansvila 66:50 – 16p (6-11 iz igre za 26 min), 10sk.
Nikola Šćekić (Južna Florida), pobeda nad Stetsonom 75:72 – 4p, 7sk za 24 min.
Branislav Terzi (Hartford), poraz od Rajdera 89:53 – nije igrao
Nikola Čolović (Hartford), poraz od Rajdera 89:53 – bez šuta iz igre, 1sk, za 3 min
Novak Topalović (Ajdaho Stejt), poraz od Vašington Stejta 83:62 – 8p (4-7 iz igre za 25 min), 2sk, 1ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Ilija Stojiljković (Mejn), poraz od Teksas Teka 83:44 – 8p (4-8 iz igre za 20 min), 5sk, 1ast
poraz od Južne Alabame 68:46 – 2p (1-1 iz igre za 18 min), 4sk, 1bl, 3 izg. lopte
poraz od Sejkred Harta 69:68 – 10p (4-5 iz igre za 32 min), 11sk, 1bl.
Dušan Majstorović (Mejn), poraz od Teksas Teka 83:44 – 7p (2-7 iz igre za 17 min), 4sk, 1ast
poraz od Južne Alabame 68:46 – nije igrao
poraz od Sejkred Harta 69:68 – bez poena (0-3 iz igre za 10 min)
Balša Dragović (Harvard) – nije igrao
Mladen Armuš (Istočni Tenesi), poraz od Kentakija 78:61 – 4p (1-2 iz igre za 23 min), 9sk, 1ast
pobeda nad Delaver Stejtom 81:57 – 4p (bez šuta iz igre za 18 min), 1sk.
Dušan Kovačević (Dejvidson), pobeda nad UNCW 108:81 – 2p (0-2 iz igre za 9 min)
Stefan Kenić (Klivlend Stejt), pobeda nad Kopin Stejtom 80:56 – 13p (5-9 iz igre za 31 min), 3sk, 3ast
poraz od Istočne Karoline 72:69 – 14p (4-10 iz igre za 33 min), 8sk, 2ast
Miloš Jović (Majami, OH) – nije igrao
Matija Radović (Hofstra), pobeda nad Dejtonom 72:69 – 3p (1-5 iz igre za 13 min), 4sk, 1ast
poraz od Klemsona 73:59 – bez poena (0-1 iz igre za 15 min)
poraz od Oburna 89:78 – 6p (2-5 iz igre za 12 min),
Kosta Janković (Keneso Stejt), pobeda nad Pijedmontom 77:54 – 2p (1-5 iz igre za 28 min), 3sk, 2ast
poraz od Tenesi Teka 82:68 – 10p (3-5 iz igre za 24 min), 5sk, 1ast
Dimitrije Spasojević (Istočna Karolina), poraz od Centralnog Konektikata 79:68 – 13p (6-9 iz igre, 1-6 penali za 26 min), 7sk.
pobeda nad Klivlend Stejtom 72:69 – 8p (4-7 iz igre za 28 min), 7sk, 1ast
Luka Vulikić (Istočni Vašington), pobeda nad Stenfordom 67:61 – 6p (3-7 iz igre za 28 min), 4sk, 1ast
poraz od UNLV 91:76 – 9p (4-8 iz igre za 26 min), 1ast
poraz od Džordžija Stejta 68:50 – 2p (1-6 iz igre za 24 min), 3sk.
Luka Vasić (Šarlot), poraz od Čarlstona 81:72 – 2p (1-1 iz igre za 12 min), 3sk.
pobeda nad Prezbiterijanom 84:73 – 2p (1-4 iz igre za 12 min), 2sk
Miloš Supica (Šarlot), poraz od Čarlstona 81:72 – 8p (2-4 iz igre za 26 min), 5sk, 2bl.
pobeda nad Prezbiterijanom 84:73 – 11p (4-4 iz igre za 19 min), 5sk.
Lazar Nikolić (Kolorado), pobeda nad Denverom 89:62 – 2p (1-3 iz igre za 12 min), 2sk.
pobeda nad Kvinipakom 70:69 – bez poena (0-1 iz igre za 15 min), 6sk, 1ast
pobeda nad Drejkom 86:81 – bez poena (0-1 iz igre za 5 min)
pobeda nad Merserom 79:70 – bez poena (0-1 iz igre za 13 min)




Španija


Ognjen Kuzmić (Real Madrid) – ne igra zbog povrede
Nemanja Nedović (Unikaha), poraz od Žalgirisa 85:83 – nije igrao zbog povrede
Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz od Žalgirisa 85:83 – 8p (2-5 iz igre za 19 min), 2sk, 1ast
poraz od Reala 89:57 – 10p (4-8 iz igre za 21 min), 6sk, 3ast
poraz od Andore 66:60 – 7p (2-5 iz igre za 24 min), 3sk.
Dejan Musli (Unikaha), poraz od Žalgirisa 85:83 – 4p (bez šuta iz igre, 4-4 penali za 6 min), 1ast
poraz od Reala 89:57 – 6p (1-7 iz igre, 4-5 za 22 min), 3sk, 1ast
poraz od Andore 66:60 – nije igrao
Dejan Todorović (Bilbao), poraz od Lijetuvos ritasa 96:79 – 14p (4-9 iz igre za 29 min), 10sk, 3ast
poraz od Mursije 82:71 – 7p (3-6 iz igre za 22 min)
Vasilije Vučetić (Bilbao), poraz od Lijetuvos ritasa 96:79 – bez poena (0-1 iz igre za 13 min), 1sk.
poraz od Mursije 82:71 – 2p (1-2 iz igre za 8 min), 1sk.
Oliver Stević (Andora), poraz od Uniksa 89:80 – 8p (4-7 iz igre za 17 min), 3sk.
pobeda nad Unikahom 66:60 – 6p (2-3 iz igre za 20 min), 7sk, 3ast
Nikola Dragović (Saragosa), poraz od Fuenlabrade 88:82 – 3p (1-6 iz igre za 30 min), 3sk.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), poraz od Banvita 82:80 – bez šuta iz igre za 7 min, 1sk, 1ast, 1 izg. lopta
poraz od Gran Kanarije 99:95 – nije igrao
Goran Huskić (Burgos), proaz od Baskonije 100:76 – 14p (7-10 iz igre za 25 min), 6sk, 2ast
Marko Luković (Mursija), pobeda nad Bilbaom 82:71 – bez poena (0-2 iz igre za 5 min)
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), pobeda nad Korunjom 78:67 – bez poena (0-3 iz igre za 8 min), 1sk, 1ast
Brano Đukanović (Ljeida), pobeda nad Ourenseom 84:75 – 14p (5-12 iz igre za 34 min), 1sk, 2ast, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Nikola Cvetinović (Palensija), poraz od Klaviha 91:82 – 14p (4-8 iz igre za 19 min), 4sk.




Nemačka


Luka Mitrović (Bamberg), pobeda nad Barselonom 84:81 – 8p (4-7 iz igre za 13 min), 6sk, 2ast
poraz od Armanija 71:62 – 2p (1-1 iz igre za 13 min), 4sk.
poraz od Bajern Minhena 77:68 – 2p (0-2 iz igre za 14 min), 3sk, 3ast
Milan Mačvan (Bajern Minhen), pobeda nad Galatasarajem 86:78 – 10p (5-10 iz igre za 27 min), 3sk, 2ast
pobeda nad Bambergom 77:68 – 11p (4-9 iz igre za 27 min), 5sk, 1ast
VladimirLučić (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede
Stefan Jović (Bajern Minhen) – nije igrao zbog povrede
pobeda nad Bambergom 77:68 – bez poena (0-1 iz igre za 16 min), 2sk, 4ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Partizanom 96:80 – 7p (3-3 iz igre za 15 min), 3sk, 4ast
pobeda nad Oldenburgom 88:81 – 8p (2-6 iz igre za 18 min), 2sk, 2ast
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), poraz od Vircburga 71:61 – 9p (2-9 iz igre za 31 min), 5sk, 2ast
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), poraz od Vircburga 71:61 – nije igrao
Nemanja Jaramaz (Etinger), pobeda nad Tibingenom 90:83 – 13p (5-7 iz igre za 21 min), 2sk, 1ast
Sava Lešić (Etinger), pobeda nad Tibingenom 90:83 – 1p (0-3 iz igre za 8 min), 1sk.

VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), poraz od Panatinaikosa 93:65 – 2p (1-2 iz igre za 25 min), 2sk, 5ast, 3 ukr. lopte
poraz od Makabija 77:69 – bez poena (0-2 iz igre za 19 min), 5sk, 2ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. Lopte
poraz od Zenita 76:66 – 7p (2-9 iz igre za 21 min)
Danilo Anđušić (Uniks), pobeda nad Andorom 89:80 – bez učinka za 2 min.
Branko Mirković (Kalev), poraz od Nižnjeg Novgoroda 103:85 – 5p (1-7 iz igre za 18 min), 1sk, 1ast
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), pobeda nad Karpošem 85:70 – 16p (4-12 iz igre, 8-8 penali za 24 min), 6sk, 2ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. Lopte
pobeda nad Kalevom 103:85 – 16p (3-5 iz igre, 9-10 penali za 22 min), 8sk, 2ast
Marko Simonović (Zenit), pobeda nad Gran Kanarijom 90:86 – 10p (4-10 iz igre za 28 min)
pobeda nad Himkijem 76:66 – 7p (2-7 iz igre za 31 min), 2sk, 2ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad MBA Moskvom 107:91 – 20p (7-21 iz igre za), 5sk, 7ast
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), pobeda nad MBA Moskvom 107:91 – 21p (8-9 iz igre za 29 min), 3sk, 6ast
Aleksa Nikolić (Spartak Sankt Peterburg) – tim tek treba da igra
Radoslav Peković (Spartak Sankt Peterburg) – tim tek treba da igra
Vuk Jovanović (Politeknik) – tim nije igrao
Nikola Vujović (Politeknik) – tim nije igrao




Poljska i Češka


StefanBalmazović (Turov), poraz od Polfarme 84:80 – 17p (6-14 iz igre za 27 min), 2sk, 1ast
Andrija Bojić (Polfarma), pobeda nad Turovom 84:80 – 9p (4-8 iz igre za 16 min), 2sk.
Milan Milovanović (Polfarma), pobeda nad Turovom 84:80 – 16p (5-8 iz igre za 24 min), 5sk, 2ast
Nikola Marković (Trefl) – tim slobodan u kolu
Uroš Mirković (Start), poraz od Cukijera 98:84 – 10p (5-13 iz igre za 24 min), 5sk, 4ast
Strahinja Stojačić (Ostrava), pobeda nad Svitavijem 78:69 – 12p (4-6 iz igre za 27 min), 6sk, 2ast
Milan Stanojević (Ostrava), pobeda nad Svitavijem 78:69 – 17p (7-17 iz igre za 36 min), 8sk, 4ast
Milić Blagojević (Ostrava), pobeda nad Svitavijem 78:69 – 14p (5-8 iz igre za 25 min), 4sk, 2ast
Filip Šepa (Olomoucko), poraz od Pardubica 94:80 – 24p (7-12 iz igre), 7sk, 7ast

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), pobeda nad Valensijom 103:98 – 5p (2-8 iz igre za 31 min), 3sk, 2ast
pobeda nad Bambergom 71:62 – bez poena (0-3 iz igre za 11 min)
Vojislav Stojanović (Kapo d'Orlando) – ne igra zbog povrede
Milenko Tepić (Brindizi), pobeda nad Virtusom 79:75 – 10p (5-10 iz igre za 30 min), 3sk, 3ast
Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Dinamo Sasarija 82:61 – 7p (3-8 iz igre za 18 min), 1sk, 3ast
Dušan Đorđević (Ostende), poraz od Nimburka 86:72 – 10p (3-8 iz igre za 20 min), 2ast
pobeda nad Antvepenom 77:65 – 9p (3-3 iz igre za 15 min), 3sk, 2ast
Raško Katić (Šarlroa), poraz od Albe Feherbar 74:52 – 2p (1-5 iz igre, 0-2 penali za 20 min), 2sk, 1ast 2sk.
pobeda nad Alstarom 77:54 – 10p (4-7 iz igre za 18 min), 5sk, 1ast
Miloš Bojović (Lijež), pobeda nad Limburgom 94:89 – 20p (8-13 iz igre za 35 min), 1sk, 2ast
Aleksandar Marelja (Antverpen), poraz od Le Portela 73:70 – 7p (3-7 iz igre za 10 min), 1sk, 2ast
poraz od Ostendea 77:65 – nije igrao

Slovačka

NemanjaBarać (Inter Bratislava), pobeda nad Rikerom 92:84 – 27p (10-13 iz igre za 33 min), 5sk, 5ast, 10 iznuđenih faulova
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda nad Rikerom 92:84 – 13p (4-14 iz igre za 37 min), 1sk, 8ast
Stefan Matović (Inter Bratislava), pobeda nad Rikerom 92:84 – 6p (2-5 iz igre za 17 min), 4sk, 2ast
Vuk Đorđević (Riker), pobeda nad Prievidzom 89:81 – 17p (3-9 iz igre, 8-8 penali za 31 min), 5sk.
poraz od Inter Bratislave 92:84 – 7p (2-6 iz igre za 25 min), 2sk.
Vladimir Đorđević (Košice), pobeda nad Karlovkom 93:81 – nije igrao
pobeda nad Novom Vesi 98:68 – bez šuta iz igre za 5 min, 1sk, 2ast
Radenko Pilčević (Košice), pobeda nad Karlovkom 93:81 – 19p (6-11 iz igre za 35 min), 3sk, 6ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
pobeda nad Novom Vesi 98:68 – 10p (4-11 iz igre za 34 min), 3sk, 5ast
Svetozar Stamenković (Košice), pobeda nad Karlovkom 93:81 – 13p (4-6 iz igre za 21 min), 2sk, 5ast, 5 izg. lopti
pobeda nad Novom Vesi 98:68 – 20p (7-11 iz igre za 27 min), 8sk, 4ast, 5 ukr. lopti
Marko Radonjić (Iskra Svit), pobeda nad Karlovkom 85:77 – nije igrao
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Karlovkom 85:77 – 27p (7-14 iz igre, 11-11 penali za 35 min), 7sk, 6ast, 4 izg. lopte
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), pobeda nad Karlovkom 85:77 – 12p (4-9 iz igre za 27 min), 4sk, 1ast
Žarko Đurić (Levice) – nije igrao na dve utakmice
Bojan Stanojević (Handlova) – nije igrao na dve utakmice
Jovan Đorđević (Handlova), poraz od Levica 96:69 – 12p (4-10 iz igre za 29 min), 4sk, 3ast
poraz od Prievidze 101:70 – 12p (5-10 iz igre za 26 min), 3sk, 1ast
Ivan Zejak (Handlova), poraz od Levica 96:69 – 10p (4-10 iz igre za 24 min), 6sk, 2ast
poraz od Prievidze 101:70 – 4p (2-6 iz igre za 15 min), 1sk.

You Tube

Turska

Vladimir Štimac (Efes), pobeda nad Makabijem 92:72 – 15p (5-12 iz igre, 5-6 penali za 30 min), 13sk, 1ast
poraz od Panatinaikosa 82:81 – 15p (6-6 iz igre, 3-5 penali za 25 min), 4sk, 2ast
poraz od Tofaša 80:69 – 13p (4-9 iz igre, 5-7 penali za 29 min), 12sk.
Marko Gudurić (Fenerbahče), poraz od Olimpijakosa 90:83 – 4p (2-3 iz igre za 14 min), 2sk, 2ast
pobeda nad CSKA 95:93 – 7p (3-4 iz igre za 21 min), 1sk, 5ast, 2 ukr. lopte, 4 izg. lopte
pobeda nad Eškisehirom 85:66 – 6p (2-5 iz igre za 22 min), 3ast
Nikola Kalinić (Fenerbahče) – nije igrao zbog povrede
Ivan Paunić (Tofaš), pobeda nad Ulmom 100:84 – 3p (1-2 iz igre za 14 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Efesom 80:69 – nije igrao
Nikola Janković (Sakarija), poraz od Darušafake 66:55 – 3p (1-3 iz igre, 1-4 penali za 14 min), 4sk, 1ast
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), pobeda nad Gazijantepom 91:84 – nije igrao
Ivan Marinković (Ješilgiresun), pobeda nad Gazijantepom 91:84 – 4p (1-1 iz igre za 12 min), 2sk.
Đorđe Gagić (Ješilgiresun), pobeda nad Gazijantepom 91:84 – 10p (4-7 iz igre za 31 min), 6sk, 2ast
Stefan Birčević (Istanbul), pobeda nad Lukoilom 80:76 – 5p (1-6 iz igre za 16 min), 1sk, 1 ukr. lopta, 3 izg. lopte
poraz od Bešiktaša 94:83 – 15p (4-6 iz igre za 28 min), 2sk, 1ast
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), poraz od Karešija 74:72 – 22p (9-19 iz igre, 4-8 penali za 32 min), 10sk, 2ast




Bugarska


Igor Kesar (Balkan, Bugarska), poraz od Keravnosa 84:75 – 17p (7-8 iz igre za 33 min), 4sk, 3ast
pobeda nad Jambolom 86:79 – 17p (6-11 iz igre za 32 min), 9sk, 2ast
Nikola Maravić (Levski), poraz od Rilskog 73:67 – 7p (3-11 iz igre za 29 min), 8sk, 1ast
Dragan Tubak (Černo More), pobeda nad Spartak Plevenom 80:68 – 13p (5-6 iz igre za 20 min), 7sk, 1ast
Miljan Bocka (Černo More), pobeda nad Spartak Plevenom 80:68 – 11p (5-12 iz igre za 26 min), 5sk, 5ast
*pauza u Rumuniji

Mađarska

MarkoĐerasimović (KTE Duna), pobeda nad MAFC 83:77 – 18p (7-12 iz igre za 35 min), 4sk, 3ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad MAFC 83:77 – 19p (7-12 iz igre za 33 min), 12sk, 2ast
Uroš Duvnjak (Šopron), poraz od DEAC 86:80 – 17p (5-9 iz igre, 6-7 penali za 34 min), 6sk, 4ast
Uroš Lučić (JKS), poraz od Sedeka 85:70 – 8p (4-10 iz igre za 34 min), 6sk, 4ast
Miljan Rakić (JKS), poraz od Sedeka 85:70 – 8p (3-8 iz igre za 26 min), 7sk, 1ast
Dušan Cvetković (MAFC), poraz od KTE Duna 83:77 – 8p (3-3 iz igre za 23 min), 3sk, 1ast
Ivan Žigeranović (Falko), poraz od Solnoka 89:79 – 8p (3-5 iz igre za 13 min), 2sk, 1ast
Tomislav Ivošev (Kapošvar), poraz od Veolije 79:77 – 23p (7-17 iz igre, 7-11 penali za 37 min), 10sk, 3ast
Marko Špica (Kapošvar), poraz od Veolije 79:77 – 5p (1-11 iz igre za 29 min), 1sk, 2ast
Luka Marković (Alba Fehervar) – nije igrao
Andrija Ćirić (Sedek), pobeda nad JKS 85:70 – 15p (4-12 iz igre za 34 min), 5sk, 3ast
Marko Boltić (Sedek), pobeda nad JKS 85:70 – 12p (4-6 iz igre za 34 min), 8sk, 5ast
Nenad Šulović (Sedek), pobeda nad JKS 85:70 – 18p (7-10 iz igre za 34 min), 5sk, 5ast
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad Falkom 89:79 – 21p (8-13 iz igre, 5-5 penali za 32 min), 6sk, 3ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
poraz od Kormenda 76:74 – nije igrao

Portugal i Švajcarska

Saša Borovnjak (Porto), poraz od Kataje 90:86 – 2p (1-4 iz igre za 19 min), 4sk, 2ast
Luka Nikolić (Oliveirense), pobeda nad Elektrikom 108:70 – 2p (1-7 iz igre za 21 min), 7sk.
Dušan Hukić (Lusitanija) – tim nije igrao
Filip Pejović (Iliabum), pobeda nad Teršeirom 99:75 – 8p (2-6 iz igre za 22 min), 3sk, 1ast
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Ovarenseom 113:101 – 10p (5-8 iz igre za 35 min), 3sk, 1ast
pobeda nad Bareirenseom 96:86 – 14p (5-10 iz igre za 30 min), 2sk, 4ast
Veljko Stanković (Galitos), pobeda nad Madeirom 94:80 – bez poena (0-1 iz igre za 4 min)
Bojan Petrović (Galitos), pobeda nad Madeirom 94:80 – 16p (4-10 iz igre za 35 min), 5sk, 1ast
Miloš Janković (Masanjo), poraz od Fribruga 77:57 – 14p (7-12 iz igre za 37 min), 14sk, 3ast
Uroš Nikolić (Montej), pobeda nad Vinterturom 80:75 – 23p (6-7 iz igre, 11-14 penali za 31 min), 11sk, 2ast
poraz od Svis Centrala 81:80 – 16p (4-6 iz igre, 4-4 penali za 28 min), 3sk, 1ast
Dušan Katnić (Montej), pobeda nad Vinterturom 80:75 – nije igrao
Nemanja Ćalasan (Starvings), pobeda nad Lejkersima 63:62 – 11p (5-12 iz igre za 30 min), 12sk, 3ast
StefanŽivanović (Lejkers), poraz od Starvingsa 63:62 – nije igrao

You Tube

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Fenerbahčeom 90:83 – 10p (5-6 iz igre za 29 min), 5sk, 3ast
pobeda nad Crvenom zvezdom 85:59 – 13p (6-11 iz igre za 22 min), 12sk.
pobeda nad Kolososom 72:54 – nije igrao
Marko Tejić (Trikala), poraz od Promiteasa 87:68 – 4p (2-8 iz igre, 0-4 penali za 17 min), 2sk, 3bl.
Dejan Kravić (Panionios), poraz od AEK 83:73 – 20p (9-14 iz igre, 2-4 penali za 25 min), 8sk.
Vasilije Micić (Žalgiris), pobeda nad Unikahom 85:83 – 4p (2-3 iz igre, 0-4 penali za 34 min), 2sk, 4ast, 1 ukr. lopta, 5 izg. lopti
poraz od Baskonije 97:77 – 12p (4-6 iz igre, 4-6 penali za 29 min), 1sk, 8ast, 2 izg. lopte
pobeda nad Lietkabelisom 70:66 – 10p (4-6 iz igre za 22 min), 1sk, 6ast, 3 ukr. lopte
Miroslav Raduljica (Đijangsu, Kina), pobeda nad Gvangžouom 115:113 – 20p (8-11 iz igre za 33 min), 10sk, 3ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
pobeda nad Guangdongom 95:93 – 23p (10-17 iz igre za 34 min), 15sk, 3ast
pobeda nad Sičuanom 125:95 – 26p (12-21 iz igre za 36 min), 14sk, 3ast, 1bl, 4 izg. lopte
Goran Pantović (Trali, Irska), poraz od Blek Ambera 80:71 – 17p (6-14 iz igre za 29 min), 12sk, 3ast
Dušan Bogdanović (Trali, Irska), poraz od Blek Ambera 80:71 – 7p (3-16 iz igre za 35 min), 5sk, 3ast
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), poraz od Mornara 74:58 – 6p (0-5 iz igre, 6-8 penali za 28 min), 3sk, 7ast
pobeda nad Arkadijom 68:63 – 9p (3-12 iz igre za 31 min), 4sk, 4ast
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), nije igrao
Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar), tim nije igrao
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), tim nije igrao
Mirko Virijević (Hotur, Island), poraz od Keflavika 92:66 – 11p (4-17 iz igre, 3-7 penali za 30 min), 6sk, 1ast
Ognjen Nišavić (Filingen, Norveška), pobeda nad Berumom 91:80 – nije igrao
Jovan Crnić (Dinamo Tbilisi, Gruzija), poraz od Kluža 97:74 – bez poena (0-4 iz igre za 22 min), 2sk.
Nikola Gaćeša (Dinamo Tbilisi, Gruzija), poraz od Kluža 97:74 – 14p (6-10 iz igre za 25 min), 8sk, 2ast

Sve preglede od početka sezone čitajte na OVOM LINKU.

Komentari (6)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

krstas

gde je Nemanja Aleksandrov?

Odgovori 0 0

Milan

Drvo bio drvo osto'

Odgovori 3 7

S.Ba

Balvan

3 6

* Sva polja su obavezna

Bogdanović za SK: Mislio sam da ćemo se trgnuti...

Autor

Bogdanović za SK: Mislio sam da ćemo se trgnuti...

Bogdanović za SK: Mislio sam da ćemo se trgnuti...

Bek reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović, najbolji strelac nedavno završenog Svetskog prvenstva, bio je u petak gost Sport kluba.

Nazire li se kriza? Hladno srpsko košarkaško leto 2019.

Nazire li se kriza? Hladno srpsko košarkaško leto 2019.

Nazire li se kriza? Hladno srpsko košarkaško leto 2019.

Muška košarkaška reprezentacija Srbije verovatno je najvoljenija sportska selekcija u državi, a činjenica da su “Orlovi” osvojili peto mesto rastužila je i zabrinula mnoge navijače.
Loading...