Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
Saša Ozmo 05.12.2017 | 14:18

Srbi u svetu: BB8 gradi ime u NBA, dokle više povrede?

Autor

Nažalost, svakog vikenda dođe poneka loša vest iz srpskog košarkaškog sveta – sada se povredio i Nikola Jokić, Nemanja Bjelica je već propustio nekoliko utakmica, Nemanja Nedović ranije je napustio meč sa Huventudom, povredio se i Luka Mitrović, a od ranije su van parketa, Teodosić, Lučić i Kuzmić.

Izvor: Jonathan Daniel, Getty Images

Međutim, bilo je i mnogo lepih vesti, počev od NBA lige u kojoj je Bogdan Bogdanović sve značajniji igrač u ekipi Kingsa – postigao je ključni pogodak za pobedu nad šampionom Golden Stejtom, Bulsma je ubacio 19, a Baksima 9 (sve u poslednjoj četvrtini).

Boban Marjanović iskoristio je ono malo smislenih minuta što je dobio u Pistonsima, a Jokić i Bjelica trebalo bi uskoro da se vrate na teren, mada tačan datum još nije određen. U NCAA Vasilije Pušica nastavlja da zatrpava protivničke koševe jer je na dva meča postigao 42 poena, a dobar je bio i Nik Popović sa Boston koledža.

Centar Anadolu Efesa Vladimir Štimac nastavlja sa briljantnim igrama, kao i tokom cele sezone – protiv Armanija je imao 19 poena i 10 skokova, a ništa slabiji nije bio ni u dva meča turskog šampionata. Raduje konačno jedna odlična partija Nikole Jankovića, centra Sakarije i bivšeg MVP-ja ABA lige, kao i 11 poena Gudurića.

Raduljica u svom drugom mandatu u Kini igra fenomenalno, tako je bilo i ove nedelje, ne prođe utakmica da ne ubaci minimum 20 poena, a među “Špancima“ je najbolji bio Nedović – povreda je, srećom, izgleda lakše prirode. Luković i Huskić dali su po 9, ostali iz Endesa lige nisu bili na nivou, a među "Nemcima" je Milan Mačvan bio na ivici tripl-dabla, dok će Mitrović odsutvovati oko mesec dana sa parketa.

Branko Mirković, 35-godišnji plejmejker Kaleva, ubacio je moćnom CSKA 18 poena, Stevan Jelovac postigao je 25 za Nižnji Novgorod, a Nemanja Aleksandrov se pronašao u Rumuniji i za Krajovu je upisao 30 poena (13-13 za dva, 0-4 za tri za 32 min) i 11 skokova. Sličnu šutersku partiju imao je i Saša Borovnjak u Portugalu.

U Bugarskoj su blistali sbivši centar FMP Železnika Dragan Tubak, kao i veteran iz Odžaka Miljan Bocka, dok je Marko Tejić ubacio 14 poena ekipi Panatinaikosa.

Nekoliko igrača pronašlo je nove klubove, poput Katnića i Čohadarevića, a evo učinka svih srpskih košarkaša u prethodnih nedelju dana:

Izvor: You Tube

NBA

Miloš Teodosić (LA Klipers), ne igra zbog povrede
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda nad Voriorsima 110:106 – 12p (4-7 iz igre za 22 min), 2sk, 3ast
poraz od Baksa 112:87 – 7p (2-3 iz igre za 20 min), 1ast
pobeda nad Bulsima 107:106 – 19p (6-12 iz igre za 30 min), 3sk, 4ast
poraz od Baksa 109:104 – 9p (3-7 iz igre za 27 min), 4sk, 3ast
Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Džeza 106:77 – 7p (3-7 iz igre za 26 min), 6sk, 1ast
pobeda nad Bulsima 111:110 – 8p (3-6 iz igre za 16 min), 4sk, 4ast, povreda
Boban Marjanović (Detroit Pistons), pobeda nad Sansima 131:107 – 4p (1-2 iz igre za 5 min), 1sk.
poraz od Vizardsa 109:91 – 5p (2-3 iz igre za 6 min), 1sk, 1 ukr. lopta, 2 izg. lopte
poraz od Siksersa 108:103 – 6p (2-3 iz igre za 5 min), 2sk, 2 izg. lopte
Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), ne igra zbog povrede

Izvor: youtube

NCAA

Dušan Ristić (Arizona), pobeda nad Long Bič Stejtom 91:56 – 8p (4-6 iz igre za 28 min), 9sk, 3ast, 3 izg. lopte
pobeda nad UNLV 91:83 – 5p (2-6 iz igre za 19 min), 3sk, 2bl, 3 izg. lopte
Vasilije Pušica (Nortistern), pobeda nad Harvardom 77:61 – 22p (7-13 iz igre za 37 min), 7sk, 4ast
pobeda nad Kornelom 84:66 – 20p (7-11 iz igre za 32 min), 1sk, 6ast, 2. ukr. lopte, 5 izg. lopti
Nik Rakočević (USC), poraz od SMU 72:55 – 3p (1-3 iz igre za 9 min), 3sk, 3 izg. lopte
Mladen Đorđević (San Francisko), poraz od Arizona Stejta 75:57 – 1p (bez šuta iz igre za 8 min)
pobeda nad Central Arkanzasom 78:76 – 8p (3-5 iz igre za 16 min), 4sk, 2ast
Nik Popović (Boston koledž), poraz od Nebraske 71:62 – 10p (5-9 iz igre za 21 min), 3sk.
pobeda nad Hartforfom 73:61 – 13p (6-10 iz igre za 31 min), 11sk, 2ast
Matija Milin (Ferfild), poraz od Vagnera 78:76 – 2p (1-3 iz igre za 5 min), 1sk.
Aleksa Jugović (Tenesi Tek), pobeda nad Lipskombom 86:80 – 10p (2-7 iz igre za 23 min), 4ast
poraz od Furmana 64:50 – 11p (4-13 iz igre za 37 min), 3sk, 6ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
Miloš Vraneš (Jugoistočni Misuri), pobeda nad Hanibal Le Grandžom 83:59 – 3p (1-5 iz igre za 13 min), 3sk.
pobeda nad NC Centralom 83:77 – 10p (4-7 iz igre za 26 min), 4sk, 1ast
Nikola Šćekić (Južna Florida), poraz od Ilona 79:78 – bez poena (0-1 iz igre za 7 min), 1sk.
poraz od Apalačijan Stejta 84:61 – 2p (1-1 iz igre za 20 min), 2sk.
Novak Topalović (Ajdaho Stejt), pobeda nad Betezda Kristijanom 92:71 – 11p (3-6 iz igre, 5-10 penali za 25 min), 10sk, 1ast
Ilija Stojiljković (Mejn), poraz od Džordžtauna 76:55 – bez poena (0-3 iz igre za 12 min), 4sk.
poraz od Fordhama 67:66 – bez poena (0-1 iz igre za 9 min), 3sk.
Dušan Majstorović (Mejn), poraz od Džordžtauna 76:55 – 3p (1-3 iz igre za 11 min), 3sk.
poraz od Fordhama 67:66 – bez poena (0-1 iz igre za 9 min), 3sk.
Mladen Armuš (Istočni Tenesi), pobeda nad Fordhamom 82:77 – 4p (1-3 iz igre za 14 min), 1 ukr. lopta
Dušan Kovačević (Dejvidson), pobeda nad Šarlotom 83:70 – 3p (1-2 iz igre za 11 min), 1sk.
poraz od Severne Karoline 85:75 – 4p (2-5 iz igre za 14 min), 3sk.
Stefan Kenić (Klivlend Stejt), pobeda nad Arkanzas Stejtom 75:72 – 5p (2-3 iz igre za 23 min), 1sk.
poraz od Kent Stejta 72:62 – 6p (1-4 iz igre za 18 min), 3sk, 1ast
Matija Radović (Hofstra), pobeda nad Molojem 107:72 – 16p (4-5 iz igre za 24 min), 5sk, 2ast
Kosta Janković (Keneso Stejt), poraz od Vašingtona 85:71 – 13p (6-12 iz igre za 34 min), 2sk, 6ast
poraz od Sijetl Jua 66:54 – 7p (2-5 iz igre za 33 min), 3sk, 2ast, 1bl.
Dimitrije Spasojević (Istočna Karolina), pobeda nad UNCW 93:88 – 10p (5-8 iz igre za 36 min), 6sk.
pobeda nad Kembelom 69:66 – 6p (3-5 iz igre za 22 min), 4sk, 1ast
pobeda nad Delaver Stejtom 63:57 – 3p (1-2 iz igre za 16 min), 3sk, 1ast
Luka Vulikić (Istočni Vašington), poraz od Sijetl Jua 84:65 – 4p (2-5 iz igre za 20 min), 2sk, 1ast
Luka Vasić (Šarlot), poraz od Dejvidsona 83:70 – 4p (1-1 iz igre za 24 min), 1 sk, 2ast
poraz od Džejmsa Medisona 87:82 – bez poena (0-1 iz igre za 6 min)
Miloš Supica (Šarlot), poraz od Dejvidsona 83:70 – 8p (4-4 iz igre za 13 min), 3sk.
poraz od Džejmsa Medisona 87:82 – 2p (1-5 iz igre za 15 min), 2ast
Lazar Nikolić (Kolorado), poraz od Kolorado Stejta 72:63 – 5p (2-2 iz igre za 10 min), 1sk.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), ne igra zbog povrede
Nemanja Nedović (Unikaha), poraz od Panatinaikosa 82:71 – 16p (5-12 iz igre za 30 min), 2sk, 4ast, 4 izg. lopte
pobeda nad Huventudom 86:74 – 16p (7-9 iz igre za 14 min), 2ast, povreda
Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz od Panatinaikosa 82:71 – 12p (4-8 iz igre za 27 min), 4sk, 3ast
pobeda nad Huventudom 86:74 – 9p (4-6 iz igre za 19 min), 1sk, 1ast
Dejan Musli (Unikaha), poraz od Panatinaikosa 82:71 – 6p (3-3 iz igre za 11 min), 3sk, 2 izg. lopte
pobeda nad Huventudom 86:74 – nije igrao
Dejan Todorović (Bilbao), poraz od Burgosa 78:62 – 9p (3-11 iz igre za 26 min), 4sk.
Vasilije Vučetić (Bilbao), nije igrao
Oliver Stević (Andora), poraz od Valensije 89:87 – 5p (2-5 iz igre za 32 min), 10sk, 1ast
Nikola Dragović (Saragosa), poraz od Barselone 89:66 – bez poena (0-1 iz igre za 17 min), 4sk.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), poraz od Mursije 91:79 – bez šuta iz igre, 1sk. Za 7 min
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Bilbaom 78:62 – 9p (3-7 iz igre za 21 min), 3sk, 3ast
Marko Luković (Mursija), pobeda nad Estudijantesom 91:79 – 9p (3-6 iz igre za 14 min), 4 sk, 1ast
Rade Zagorac (Betis), poraz od Tenerifa 87:70 – 3p (1-1 iz igre za 3 min)
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), pobeda nad Valjadolidom 79:62 – 3p (1-4 iz igre za 15 min), 4sk, 2ast
Brano Đukanović (Ljeida), pobeda nad Araberijem 94:84 – 26p (4-8 za dva, 6-9 za tri za 27 min), 1ast
Nikola Cvetinović (Palensija), pobeda nad Ovijedom 73:62 – nije igrao

Izvor: You Tube

Nemačka

Luka Mitrović (Bamberg), ne igra zbog povrede
Milan Mačvan (Bajern Minhen), pobeda nad Bonom 78:50 – 14p (5-8 iz igre za 17 min), 5sk.
pobeda nad Jenom 85:78 – 9p (3-8 iz igre za 29 min), 10sk, 8ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), ne igra zbog povrede
Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Bonom 78:50 – bez poena (0-4 iz igre za 22 min), 3sk, 9ast
pobeda nad Jenom 85:78 – 8p (3-8 iz igre za 25 min), 3sk, 8ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Gisenom 88:66 – 8p (3-8 iz igre za 18 min), 3sk, 4ast
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), poraz od Ulma 93:76 – 10p (2-8 iz igre za 32 min), 3sk, 2ast
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), poraz od Ulma 93:76 – 7p (3-3 iz igre za 32 min), 9sk, 4ast
Sava Lešić (Etinger), poraz od Frankfurta 77:56 – 9p (4-13 iz igre za 24 min), 7sk, 3ast




VTB, Rusija i Ukrajina


Stefan Marković (Himki), pobeda nad Bambergom 82:71 – 5p (2-4 iz igre za 13 min), 1ast
Danilo Anđušić (Uniks), nije igrao
Branko Mirković (Kalev), poraz od CSKA 108:100 – 18p (5-10 iz igre za 26 min), 2sk, 9ast
pobeda nad Parnuom 87:78 – 15p (4-7 iz igre za 19 min), 3sk 1ast
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), poraz od Avtodora 84:75 – 25p (8-14 iz igre, 7-8 penali za 22 min), 5sk, 2ast
Marko Simonović (Zenit), pobeda nad Jenisejem 85:73 – 7p (3-7 iz igre za 28 min), 4sk.
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad Novosibirskom 79:71 – 22p (7-18 iz igre za 33 min), 3sk, 5ast
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), pobeda nad Novosibirskom 79:71 – 10p (3-8 iz igre za 29 min), 3sk, 7ast
Aleksa Nikolić (Spartak Sankt Peterburg), poraz od Spartak Primorja 85:44 – 6p (2-7 iz igre za 33 min), 4sk, 1ast, 2 ukr. lopte, 6 izg. lopti
poraz od Irkuta 70:56 – 2p (1-5 iz igre za 25 min), 6sk, 2ast
Radoslav Peković (Spartak Sankt Peterburg), poraz od Spartak Primorja 85:44 – 7p (3-8 iz igre za 20 min), 3sk, 1ast, 4 izg. lopte
poraz od Irkuta 70:56 – 14p (6-8 iz igre za 25 min), 4sk, 2ast
Vuk Jovanović (Politeknik), poraz od Budiveljnika 96:81 – nije igrao
poraz od Čerkasija 93:82 – 11p (3-8 iz igre za 28 min), 3sk, 1ast
Nikola Vujović (Politeknik), poraz od Budiveljnika 96:81 – 6p (1-4 iz igre za 16 min), 3sk, 1ast
poraz od Čerkasija 93:82 – 23p (8-15 iz igre za 23 min), 5sk.
Goran Ostojić (Politeknik), poraz od Budiveljnika 96:81 – 6p (3-7 iz igre za 16 min), 4sk.
poraz od Čerkasija 93:82 – 3p (1-4 iz igre za 12 min), 4sk.

Poljska i Češka

Stefan Balmazović (Turov), poraz od MKS 95:84 – 11p (3-14 iz igre za 26 min), 3sk, 3ast
Andrija Bojić (Polfarma), pobeda nad Čarnim 97:78 – 12p (6-11 iz igre za 24 min), 7sk, 1ast
Milan Milovanović (Polfarma), pobeda nad Čarnim 97:78 – 8p (3-4 iz igre, 2-6 penali za 19 min), 7sk, 1ast
Nikola Marković (Trefl), pobeda nad Asekom 81:78 – bez poena (0-4 iz igre za 13 min)
Uroš Mirković (Start), poraz od Kinga 81:77 – 7p (3-8 iz igre za 22 min), 5sk.
Strahinja Stojačić (Ostrava), pobeda nad Pragom 95:74 – 17p (7-12 iz igre za 36 min), 3sk, 6ast
Milan Stanojević (Ostrava), pobeda nad Pragom 95:74 – 14p (4-8 iz igre za 31 min), 4sk, 1ast
Milić Blagojević (Ostrava), pobeda nad Pragom 95:74 – 8p (3-11 iz igre za 19 min), 5sk.
Filip Šepa (Olomoucko), pobeda nad Brnom 94:63 – 13p (3-8 iz igre, 5-5 penali za 31 min), 4sk, 3ast, 1 ukr. lopta, 5 izg. lopti
poraz od Svitvaija 88:76 – 15p (4-8 iz igre, 6-6 penali za 26 min), 6sk, 3ast
Darko Čohadarević (Olomoucko), pobeda nad Brnom 94:63 – 15p (7-11 iz igre za 28 min), 9sk, 3ast
poraz od Svitvaija 88:76 – 13p (5-6 iz igre za 25 min), 3sk, 1ast
Edi Sinadinović (Hradec), poraz od Decina 95:78 – 7p (3-8 iz igre za 26 min), 2sk, 4ast

Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), poraz od Efesa 73:68 – 15p (5-11 iz igre za 31 min), 3sk, 5ast
pobeda nad Ređo Emilijom 72:71 – bez poena (0-4 iz igre za 22 min), 4sk, 1ast
Vojislav Stojanović (Kapo d'Orlando) – ne igra zbog povrede
Milenko Tepić (Brindizi), poraz od Dinamo Sasarija 90:66 – 5p (2-5 iz igre za 17 min), 4sk, 4ast
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda nad Pezarom 74:71 – 9p (3-7 iz igre za 19 min), 1sk, 1ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Monsom 106:48 – 2p (1-1 iz igre za 15 min), 3sk, 5ast
Raško Katić (Šarlroa), pobeda nad Briselom 86:74 – 14p (7-10 iz igre za 22 min), 5sk, 1ast
Miloš Bojović (Lijež), tim nije igrao
Aleksandar Marelja (Antverpen), poraz od Limburga 80:78 – nije igrao

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Handlovom 101:63 – 15p (6-8 iz igre za 24 min), 4sk, 7ast
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda nad Handlovom 101:63 – 15p (6-10 iz igre za 20 min), 3sk, 4ast
Stefan Matović (Inter Bratislava), pobeda nad Handlovom 101:63 – 7p (3-6 iz igre za 22 min), 3sk, 4ast
Vuk Đorđević (Riker), poraz od Iskre Svit 87:77 – 8p (3-7 iz igre za 26 min), 6sk, 2ast
Vladimir Đorđević (Košice), pobeda nad Levicama 102:83 – nije igrao
Radenko Pilčević (Košice), pobeda nad Levicama 102:83 – 22p (8-12 iz igre za 32 min), 4sk, 8ast, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Svetozar Stamenković (Košice), pobeda nad Levicama 102:83 – 18p (6-7 iz igre za 31 min), 6sk, 2ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Marko Radonjić (Iskra Svit), pobeda nad Rikerom 87:77 – nije igrao
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Rikerom 87:77 – 21p (7-13 iz igre za 27 min), 4sk, 6ast, 2 ukr. lopte, 6 izg. lopti
Vladimir Ivelja (Iskra Svit), pobeda nad Rikerom 87:77 – 15p (6-10 iz igre za 31 min), 3sk, 1ast
Žarko Đurić (Levice), poraz od Košica 102:83 – nije igrao
Bojan Stanojević (Handlova), poraz od Inter Bratislave 101:63 – 8p (3-6 iz igre za 19 min), 2sk, 2ast
Jovan Đorđević (Handlova), poraz od Inter Bratislave 101:63 – 9p (3-11 iz igre za 27 min), 6sk, 2ast
Ivan Zejak (Handlova), poraz od Inter Bratislave 101:63 – 5p (2-4 iz igre za 16 min), 2sk.

Turska

Vladimir Štimac (Efes), pobeda nad Armanijem 73:68 – 19p (7-10 iz igre, 5-8 penali za 24 min), 10sk.
pobeda nad Ušakom 97:84 – 14p (7-9 iz igre za 33 min), 8sk, 3ast
poraz od Bešiktaša 67:64 – 12p (3-6 iz igre, 6-10 penali za 31 min), 16sk, 2ast
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Baskonijom 83:69 – 2p (1-1 iz igre za 4 min), 1sk.
pobeda nad Trabzonom 119:90 – 11p (4-5 iz igre za 14 min), 1sk.
Nikola Kalinić (Fenerbahče) – nije igrao zbog povrede
Ivan Paunić (Tofaš), nije igrao u dva meča
Nikola Janković (Sakarija), pobeda nad Istanbulom 69:58 – 2p (0-2 iz igre za 15 min), 5sk, 3 ukr. lopte, 4 izg. lopte
pobeda nad Banvitom 81:76 – 15p (6-8 iz igre za 24 min), 3sk, 1ast
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), poraz od Galatasaraja 106:84 – nije igrao
pobeda nad Karšijakom 94:79 – 8p (3-3 iz igre za 11 min), 3 sk.
Ivan Marinković (Ješilgiresun), poraz od Galatasaraja 106:84 – 12p (4-8 iz igre, 4-8 penali za 20 min), 4sk.
pobeda nad Karšijakom 94:79 – 2p (1-2 iz igre za 20 min), 3sk.
Đorđe Gagić (Ješilgiresun), poraz od Galatasaraja 106:84 – 4p (2-5 iz igre za 17 min), 1sk, 3 izg. lopte
pobeda nad Karšijakom 94:79 – 12p (4-5 iz igre za 22 min), 4 sk, 2 ast
Stefan Birčević (Istanbul), poraz od Sakarije 69:58 – 4p (1-6 iz igre za 30 min), 6sk, 2ast
pobeda nad Darušafakom 75:72 – 10p (2-6 iz igre, 5-6 penali za 27 min), 5sk, 2ast
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), poraz od Seldžuklua 87:80 – 8p (2-5 iz igre za 25 min), 5sk, 2ast

Izvor: You Tube

Bugarska i Rumunija

Igor Kesar (Balkan), poraz od Levskog 70:67 – 11p (5-10 iz igre za 26 min), 6sk, 1ast
Nikola Maravić (Levski), pobeda nad Balkanom 70:67 – 9p (4-7 iz igre za 34 min), 10sk, 1ast
Dragan Tubak (Černo More), pobeda nad Beroe 97:91 – 15p (7-10 iz igre za 38 min), 16sk, 2ast
Miljan Bocka (Černo More), pobeda nad Beroe 97:91 – 25p (10-19 iz igre za 34 min), 3sk, 7ast, 6 ukr. lopti, 4 izg. lopte
Marko Pavlović (Feniks Galati), pobeda nad Sibiuom 67:62 – 4p (2-4 iz igre za 15 min), 4sk.
Siniša Cvetanović (Politehnika), poraz od Piteštija 78:68 – 8p (3-7 iz igre za 17 min), 4sk.
Dragan Zeković (Steaua), poraz od Timisoare 86:83 – 11p (4-11 iz igre za 30 min), 4sk, 1ast
Nemanja Aleksandrov (Krajova), pobeda nad Dinamom Bukureštom 110:84 – 30p (13-13 za dva, 0-4 za tri za 32 min), 11sk, 3ast
Mladen Jeremić (Timisoara), pobeda nad Steauom 86:83 – 7p (3-9 iz igre za 29 min), 2sk, 5ast
Igor Mijajlović (Timisoara), pobeda nad Steauom 86:83 – 21p (6-11 iz igre za 33 min), 4sk, 5ast
Peđa Stamenković (Oradea), poraz od Kluža 83:82 – 7p (3-6 iz igre za 13 min), 3sk, 2ast

Mađarska

Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz od Solnoka 79:67 – 13p (5-16 iz igre za 37 min), 7sk, 2ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz od Solnoka 79:67 – 9p (4-11 iz igre za 27 min), 4sk, 1ast
Uroš Lučić (JKS), poraz od Veolije 87:78 – 8p (3-6 iz igre za 31 min), 3sk 2ast
Miljan Rakić (JKS), poraz od Veolije 87:78 – 13p (3-7 iz igre za 31 min), 3sk, 5ast, 4 izg. lopte
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad KTE 79:67 – 4p (2-5 iz igre za 15 min), 1sk, 1ast
*ostali nisu igrali

Portugal i Švajcarska

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Ovarenseom 88:68 – 24p (11-12 iz igre za 29 min), 8sk, 1ast
pobeda nad Vitorijom 102:97 – 17p (8-9 iz igre za 26 min), 2sk, 3ast
Luka Nikolić (Oliveirense), poraz od Benfike 76:73 – 2p (1-4 iz igre za 13 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Bareirenseom 82:78 – 4p (2-4 iz igre za 12 min), 4sk.
Dušan Hukić (Lusitanija), poraz od Galitosa 98:92 – 2p (1-3 iz igre za 13 min), 2sk.
poraz od Madeire 100:97 – 8p (3-5 iz igre za 38 min), 6sk, 1ast
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Ilabaumom 92:87 – 27p (9-11 iz igre za 29 min), 6sk, 2ast
poraz od Porta 102:97 – 7p (2-3 iz igre za 35 min), 2sk.
Filip Pejović (Ilabaum), poraz od Vitorije 92:87 – 9p (2-5 iz igre za 30 min), 3sk.
Veljko Stanković (Galitos), pobeda nad Lusitanijom 98:92 – nije igrao
poraz od Teršeire 74:70 – jedna rampa za 3 min.
Bojan Petrović (Galitos), pobeda nad Lusitanijom 98:92 – 8p (4-8 iz igre za 34 min), 1sk.
poraz od Teršeire 74:70 – 10p (4-11 za 30 min), 3sk, 1ast
Miloš Janković (Masanjo), pobeda nad Luganom 86:81 – 7p
Uroš Nikolić (Montej), pobeda nad Lejkersima 87:51 – 12p (4-12 iz igre za 31 min), 13sk.
Dušan Katnić (Montej), pobeda nad Lejkersima 87:51 – 9p (3-8 iz igre za 30 min), 1ast
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Pulija 77:70 – 18p (8-13 iz igre za 33 min), 10sk, 2ast
Stefan Živanović (Lejkers), poraz od Monteja 87:51 – 3p (1-3 iz igre za 14 min), 3sk, 2ast

Miroslav Raduljica

Izvor: fiba.basketball

Ostalo

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Valensijom 72:64 – 6p (3-7 iz igre za 25 min), 5sk, 1ast, 1bl.
Marko Tejić (Trikala), poraz od Panatinaikosa 87:56 – 14p (7-11 iz igre za 27 min), 4sk, 3bl.
Dejan Kravić (Panionios), poraz od Kimisa 92:91 – 9p (4-6 iz igre za 12 min), 1sk.
Vasilije Micić (Žalgiris), poraz od Makabija 81:74 – 6p (2-6 iz igre za 17 min), 2sk, 1ast, 1 ukr. lopta, 5 izg. lopti
pobeda nad Žvaigždesom 75:51 – 4p (2-7 iz igre za 19 min), 3sk, 1ast
Miroslav Raduljica (Đijangsu, Kina), pobeda nad Sinjiangom 115:99 – 24p (9-14 iz igre za 30 min), 10sk, 2ast
pobeda nad Bajijem 92:86 – 23p (9-15 iz igre za 25 min), 8sk, 2ast, 2bl.
Goran Pantović (Trali, Irska), pobeda nad Dimonsima 89:76 – 10p (5-10 iz igre za 39 min), 9sk, 2ast
Dušan Bogdanović (Trali, Irska), pobeda nad Dimonsima 89:76 – nije igrao
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), pobeda nad Gracom 100:67 – 8p (3-8 iz igre za 19 min), 5sk, 4ast
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), ne igra zbog povrede
Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar), pobeda nad Apolonom 79:70 – 12p (5-10 iz igre za 27 min), 4sk, 3ast
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), poraz od Valge 73:60 – 14p (5-12 iz igre za 22 min), 4sk, 1ast
Ognjen Nišavić (Filingen, Norveška), poraz od Kongsberga 98:90 – 30p (10-24 iz igre za 31 min), 5sk, 4ast

Sve prethodne preglede učinka srpskih košarkaša pogledajte na OVOM LINKU.

Komentari (4)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

Ns!

Jelovcu sansa u reprezentaciji?

Odgovori 4 0

Nicoló Machiavelli

Sta radi Stimac,jbt... svaka cast !

Odgovori 6 2

Hehe

Prevara od igrača.

Odgovori 5 5

* Sva polja su obavezna

Garnet: Impresionira me Jokić

Garnet: Impresionira me Jokić

Legendarni košarkaš Kevin Garnet rekao je da se od centara u NBA ligi danas traži da budu svestrani, a da mladi igrači uspevaju u tome. Među igrače koji ga impresioniraju, Garnet je pomenuo i Nikolu Jokića.

Unikaha predvođena Nedovićem dobila Himki

Unikaha predvođena Nedovićem dobila Himki

Košarkaši Unikahe stigli su do četvrte pobede u Evroligi ove sezone, savladavši Himki na svom terenu 93:84.
Loading...