Getty Images/Grant Halverson
Saša Ozmo 16.04.2018 | 13:11

Srbi u svetu: Nedović blista, Lučić i Kravić dabl-dabl

Autor

Ligaški deo NBA lige se završio, a jedino je Nemanja Bjelica sa svojim Vulvsima u plej-ofu od srpskih košarkaša. Međutim, u plej-of debiju Bjelica je u porazu od Rokitsa 104:101 igrao samo šest minuta i promašio je dva šuta na obruču.

Turkish Airlines EuroLeague

Nemanja Nedović nastavlja da blista, u dve pobede Unikahe (nad Kompostelom i Barselonom), zbirno je ubacio 34 poena, Goran Huskić ubacio je Betisu 17 poena, a Stefan Marković je u VTB ligi dao koš za pobedu Himkija nad Cmokijem 82:79 sa pola terena.

Vladimir Lučić imao je dabl-dabl 19+10 u novoj pobedi Bajerna, Dejan Kravić je protiv Olimpijakosa zabeležio 22 poena i 13 skokova, efikasan je bio i Sava Lešić sa 17 poena, Nikola Malešević je u Poljskoj ubacio 27 poena, dok je Svetozar Stamenković u slovačkom plej-ofu upisao 18 poena, 10 skokova i 6 asistencija.

U Rusiji su odlično odigrali Lepojević i Protić, u Rumuniji Jeremić i Aleksandrov, u Austriji Miletić…

NBA

Nemanja Bjelica (Minesota Timbervulvs), poraz od Rokitsa 104:101 - bez poena (0-2 iz igre za 6 min), 2sk.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), ne igra zbog povrede
Nemanja Nedović (Unikaha), pobeda nad Kompostelom 97:91 – 19p (6-12 iz igre za 22 min), 1sk, 6ast, 5 izg. lopti
pobeda nad Barselonom 80:78 - 15p (6-11 iz igre za 21 min), 7ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Kompostelom 97:91 – 4p (2-5 iz igre za 22 min), 4sk.
pobeda nad Barselonom 80:78 - 8p (3-7 iz igre za 20 min), 2sk, 1ast
Dejan Todorović (Bilbao), pobeda nad Gran Kanarijom 92:78 – nije igrao zbog povrede
poraz od Huventuda 84:56 - 1p (0-2 iz igre za 6 min), 2 izg. lopte
Nikola Rebić (Bilbao), nije igrao na dva meča
Oliver Stević (Andora), poraz od Burgosa 92:86 – 6p (2-6 iz igre za 16 min), 2sk.
pobeda nad Estudijantesom 78:65 - 2p (1-2 iz igre za 3 min)
Nikola Dragović (Saragosa), poraz od Estudijantesa 84:74 – 3p (1-3 iz igre za 16 min), 1sk, 2 izg. lopte
poraz od Valensije 97:74 – 15p (6-9 iz igre za 25 min), 3sk.
Aleksandar Cvetković (Estudijantes), pobeda nad Saragosom 84:74 – 4p (1-2 iz igre za 8 min)
poraz od Andore 78:65 - bez poena (0-1 iz igre za 11 min), 3 izg. lopte
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz od Bilbaa 92:78 – 3p (1-4 iz igre za 11 min), 1sk, 3ast
pobeda nad Mursijom 83:71 - 8p (2-7 iz igre za 21 min), 2sk, 4ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Andorom 92:86 – 7p (3-6 iz igre za 17 min), 6sk, 2ast
pobeda nad Betisom 101:96 - 17p (8-10 iz igre za 17 min), 6sk, 3ast
Rade Zagorac (Betis), poraz od Barselone 121:56 – 1p (0-1 iz igre za 6 min), 1sk.
poraz od Burgosa 101:96 - 2p (1-1 iz igre za 3 min)
Filip Đuran (Melilja, 2. liga), pobeda nad Kaseresom 94:65 – 14p (5-10 iz igre za 25 min), 3sk, 4ast
Brano Đukanović (Ljeida), poraz od Kastelja 79:75 – 12p (4-13 iz igre za 27 min), 2sk, 2ast
Nikola Cvetinović (Palensija), poraz od Prata 76:67 – 8p (3-5 iz igre za 26 min), 4sk, 1ast

fiba.basketball

Nemačka

Dejan Musli (Bamberg), pobeda nad Bajrojtom 88:73 – bez šuta iz igre, 2sk. za 5 min.
pobeda nad Tibingenom 97:63 – 14p (6-7 iz igre za 19 min), 4sk.
Luka Mitrović (Bamberg), pobeda nad Bajrojtom 88:73 – nije bio u timu
pobeda nad Tibingenom 97:63 – 16p (6-9 iz igre za 20 min), 4sk.
Milan Mačvan (Bajern Minhen), ne igra zbog povrede
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Frankfurtom 87:83 - 19p (4-7 iz igre, 10-12 penali za 27 min), 10sk, 1ast
Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Frankfurtom 87:83 - 11p (4-7 iz igre za 25 min), 4ast
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Ludvigzburgom 96:86 – 8p (3-7 iz igre za 16 min), 1sk, 2ast
Đorđe Drenovac (Miteldojčer), pobeda nad Jenom 75:61 – 11p (3-9 iz igre za 36 min), 4sk, 2ast
Đorđe Pantelić (Miteldojčer), pobeda nad Jenom 75:61 – 5p (1-2 iz igre za 21 min), 4sk.
Sava Lešić (Etinger), poraz od Bajrojta 82:65 - 17p (7-13 iz igre za 30 min), 8sk, 1ast

Sport Klub Youtube

VTB, Rusija i Ukrajina

Stefan Marković (Himki), pobeda nad Cmokijem 82:79 – 6p (1-4 iz igre za 21 min), 5sk, 5ast
Danilo Anđušić (Uniks), pobeda nad Astanom 90:75 - nije bio u timu
Branko Mirković (Kalev), poraz od CSKA 105:95 – 17p (5-17 iz igre za 40 min), wsk, 7ast
Stevan Jelovac (Nižnji Novgorod), poraz od Jeniseja 85:79 - 16p (5-14 iz igre za 32 min), 11sk, 1ast
Marko Simonović (Zenit), tim još nije igrao
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od Novosibirska 74:60 – 31p (10-20 iz igre)
poraz od Novosibirska 90:89 – 21p (8-14 iz igre za 34 min), 4sk.
Nemanja Protić (Univerzitet Surgut), poraz od Novosibirska 74:60 – 11p (5-12 iz igre za 31 min), 6sk, 2ast
poraz od Novosibirska 90:89 – 32p (10-18 iz igre za 35 min), 2sk, 4ast

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Panioniosom 79:73 – 6p (2-3 iz igre za 10 min), 2sk.
Marko Tejić (Trikala), poraz od Arisa 83:64 – 1p (1-4 penali za 4 min)
Dejan Kravić (Panionios), poraz od Olimpijakosa 79:73 – 22p (10-17 iz igre za 22 min), 13sk.
Slaven Čupković (Panionios), nije u timu zbog suspenzije

Poljska i Češka

Stefan Balmazović (Turov), pobeda nad Zijelonom Gorom 106:104 – 19p (6-13 iz igre za 23 min), 5sk, 3ast
Nikola Jeftić (Polfarma), poraz od Slam Stala 106:67 - 8p (4-7 iz igre za 23 min), 2sk, 2ast
Milan Milovanović (Polfarma), poraz od Slam Stala 106:67 - 18p (8-14 iz igre za 35 min), 10sk, 2ast
Nikola Marković (Slam Stal), pobeda nad Polfarmom 106:67 - 3p (1-3 iz igre za 16 min), 3sk, 1ast
Jovan Novak (Dabrova), pobeda nad Startom 99:82 – 25p (7-13 iz igre, 8-9 penali za 29 min), 1sk, 9ast
Uroš Mirković (Start), poraz od Dabrove 99:82 – 14p (5-11 iz igre za 20 min), 3sk.
Aleksandar Marelja (Kozalin), poraz od Aseka 84:66 - 19p (9-15 iz igre za 35 min), 6sk.
Nikola Malešević (Kozalin), poraz od Aseka 84:66 - 27p (8-17 iz igre za 32 min), 8sk, 5ast
Filip Šepa (Olomoucko), poraz od Opave 94:88 – 10p (4-5 iz igre za 21 min), 2sk, 2ast, 4 izg. lopte
Darko Čohadarević (Olomoucko), poraz od Opave 94:88 – 16p (7-12 iz igre za 23 min), 7sk.

fiba.basketball

Italija i Belgija

Vladimir Micov (Armani), pobeda nad Kantuom 98:93 - nije igrao
Vojislav Stojanović (Kapo d'Orlando), poraz od Brindizija 75:74 - 6p (3-8 iz igre za 32 min), 4sk, 5ast
Milenko Tepić (Brindizi), pobeda nad Kapo d'Orlandom 75:74 - 3p (1-5 iz igre za 25 min), 3sk, 2ast
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda nad Ređo Emilijom 80:73 - 21p (7-19 iz igre za 36 min), 4sk, 4ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Šarlroom 88:63 – 15p (3-6 iz igre za 27 min), 4sk, 5ast
Raško Katić (Šarlroa), poraz od Ostendea 88:63 – 5p (2-5 iz igre za 17 min), 2sk.
Miloš Bojović (Lijež), pobeda nad Kangarusom 106:87 – 19p (6-12 iz igre za 24 min), 8sk, 6ast

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), poraz od Košica 74:68 – 11p (4-8 iz igre za 20 min), 6sk, 1ast
poraz od Košica 90:81 – 14p (4-12 iz igre za 37 min), 9sk, 1ast
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), poraz od Košica 74:68 – 11p (3-12 iz igre za 27 min), 3sk, 6ast
poraz od Košica 90:81 – 16p (4-13 iz igre za 33 min), 2sk, 4ast
Stefan Matović (Inter Bratislava), poraz od Košica 74:68 – 2p (1-2 iz igre za 16 min), 4sk.
poraz od Košica 90:81 – 13p (5-11 iz igre za 21 min), 4sk, 3ast
Vuk Đorđević (Riker), pobeda nad Levicama 95:92 – 14p (5-9 iz igre za 23 min), 7sk, 5ast
poraz od Levica 67:65 – 2p (1-2 iz igre za 17 min), 1sk, 2ast
Vladimir Đorđević (Košice), pobeda nad Inter Bratislavom 74:68 – 11p (5-13 iz igre za 29 min), 5sk, 4ast
pobeda nad Inter Bratislavom 90:81 – 13p (6-9 iz igre za 31 min), 2sk, 9ast
Svetozar Stamenković (Košice), pobeda nad Inter Bratislavom 74:68 – 18p (6-10 iz igre za 32 min), 10sk, 6ast
pobeda nad Inter Bratislavom 90:81 – 13p (5-9 iz igre za 25 min), 10sk, 4ast
Peđa Stamenković (Košice), pobeda nad Inter Bratislavom 74:68 – 1p (0-5 iz igre za 23 min), 1sk, 4ast
pobeda nad Inter Bratislavom 90:81 – 13p (4-6 iz igre za 35 min), 6sk, 7ast
Milivoje Mijović (Levice), poraz od Rikera 95:92 – 14p (4-8 iz igre za 25 min), 6sk, 1ast
pobeda nad Rikerom 67:65 – 6p (2-8 iz igre za 17 min), 3sk.
Žarko Đurić (Levice), poraz od Rikera 95:92 – 2p (1-1 iz igre za 14 min), 1ast
pobeda nad Rikerom 67:65 – 9p (3-9 iz igre za 22 min), 5sk, 1ast

Turska

Vladimir Štimac (Efes), pobeda nad Sakarijom 100:74 - nije bio u timu
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Ješilgiresunom 93:70 – nije bio u timu
Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Ješilgiresunom 93:70 – nije bio u timu
Ivan Paunić (Tofaš), nije bio u timu
Nikola Janković (Sakarija), poraz od Efesa 100:74 - 18p (7-13 iz igre za 34 min), 12sk, 1ast
Dušan Čantekin (Ješilgiresun), poraz od Fenerbahčea 93:70 – 12p (6-9 iz igre za 24 min), 3sk.
Tadija Dragićević (Ješilgiresun), poraz od Fenerbahčea 93:70 – 13p (5-11 iz igre za 29 min), 2sk, 4ast
Ivan Marinković (Ješilgiresun), nije ulazio u igru
Stefan Birčević (Istanbul), ne igra zbog povrede
Dejan Borovnjak (Bursaspor, 2. liga), pobeda nad Ankarom 91:84 – 20p (7-8 iz igre za 29 min), 4sk, 3ast

Bugarska i Rumunija

Igor Kesar (Balkan), poraz od Beroea 91:66 – 21p (8-14 iz igre za 29 min), 5sk.
Nikola Maravić (Akademik), pobeda nad Černim Morem 71:62 – 17p (7-11 iz igre za 28 min), 7sk, 2ast
Marko Pavlović (Feniks Galati), pobeda nad Politehnikom 121:82 - 2p (1-1 iz igre za 11 min), 6sk, 1ast
Siniša Cvetanović (Politehnika), poraz od Feniks Galatija 121:82 - nije bio u timu
Aleksandar Rašić (Kluž), poraz od Steaue 99:94 – 15p (5-9 iz igre za 35 min), 2sk, 4ast
Nemanja Aleksandrov (Krajova), pobeda nad Dinamo Bukureštom 123:65 – 18p (7-8 iz igre za 15 min), 3sk.
Mladen Jeremić (Timisoara), poraz od Oradee 74:70 – 20p (6-13 iz igre za 32 min), 3sk.
Igor Mijajlović (Timisoara), poraz od Oradee 74:70 – 13p (5-9 iz igre za 31 min), 4sk, 1ast
Marko Stevanović (Timisoara), poraz od Oradee 74:70 – 7p (2-4 iz igre za 15 min), 4sk, 1ast

Mađarska

Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz od Solnoka 88:77 – 5p (1-2 iz igre za 19 min), 2sk, 4ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz od Solnoka 88:77 – 5p (2-5 iz igre za 7 min)
Uroš Duvnjak (Šopron), poraz od JKS 91:77 – bez poena (0-2 iz igre za 22 min)
Uroš Lučić (JKS), pobeda nad Šopronom 91:77 – 15p (7-9 iz igre za 27 min), 1sk, 1ast
Miljan Rakić (JKS), pobeda nad Šopronom 91:77 – 10p (4-14 iz igre za 37 min), 3sk.
Dušan Cvetković (MAFC), poraz od DEAC 76:60 – 6p (2-4 iz igre za 24 min), 4sk, 1ast
Andrija Ćirić (Sedek), poraz od Atomeromua 68:59 – 6p (3-16 iz igre za 36 min), 5sk, 4ast
Marko Boltić (Sedek), poraz od Atomeromua 68:59 – 5p (1-4 iz igre za 34 min), 5sk, 5ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od Atomeromua 68:59 – 12p (6-9 iz igre za 38 min), 12sk, 3ast
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad KTE Duna 88:77 – 14p (5-11 iz igre za 21 min), 7sk, 2ast

Vasilije Micić

Turkish Airlines EuroLeague

Vasilije Micić

Portugal i Švajcarska

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Vitorijom 103:88 – 16p (6-6 iz igre za 16 min), 3sk.
Miroslav Todić (Benfika), pobeda nad Madeirom 78:62 – 12p (5-10 iz igre za 20 min), 7sk, 1ast
pobeda nad Ilabumom 100:58 - 11p (5-6 iz igre za 16 min), 4sk, 3ast
Nikola Tadić (Vitorija), poraz od Porta 103:88 – 5p (2-6 iz igre za 30 min), 3sk, 3ast
poraz od Madeira 94:89 - 20p (7-10 iz igre za 33 min)
Filip Pejović (Ilabaum), poraz od Oliveirensea 93:77 – 13p (3-6 iz igre za 27 min), 4sk.
poraz od Benfike 100:58 - 10p (3-9 iz igre za 31 min), 3sk.
Filip Simić (Ilabaum), poraz od Oliveirensea 93:77 – 10p (3-8 iz igre za 31 min), 3sk, 8ast
poraz od Benfike 100:58 - 8p (3-8 iz igre za 28 min), 4sk, 6ast, 8 izg. lopti
Veljko Stanković (Galitos), poraz od Teršeire 87:73 - bez učinka za 3 min.
Bojan Petrović (Galitos), poraz od Teršeire 87:73 - 17p (5-9 iz igre za 34 min), 6sk, 1ast
Miloš Janković (Masanjo), pobeda nad Nojšatelom 88:82 - nije bio u timu
Milovan Raković (Nojšatel), poraz od Masanja 88:82 - 17p (8-17 iz igre za 31 min), 6sk, 4ast
Uroš Nikolić (Montej), pobeda nad Starvingsom 79:53 - 15p (7-16 iz igre za 24 min), 14sk, 2ast
Dušan Katnić (Montej), ne igra zbog povrede
Jagoš Matijašević (Lejkers), pobeda nad Vinterturom 88:75 - 21p (7-17 iz igre za 19 min), 5sk, 2ast
Aleksandar Andrejević (Lejkers), pobeda nad Vinterturom 88:75 - 2p (1-5 iz igre za 30 min), 9sk, 4ast

Ostalo

Vasilije Micić (Žalgiris), pobeda nad Lijetuvos Ritasom 77:66 – 9p (3-6 iz igre za 29 min), 2sk, 7ast
Bogić Vujošević (Kapfenberg, Austrija), pobeda nad Obervartom 76:70 - 8p (3-4 iz igre za 24 min), 2sk, 7ast
Predrag Miletić (Klosterneburg, Austrija), pobeda nad Gracom 113:53 – 15p (7-10 iz igre za 12 min), 2sk, 3ast
Danilo Tasić (Petrolina AEK, Kipar), pobeda nad Enosisom 96:70 – 12p (5-6 iz igre za 20 min), 7sk, 4ast
Đorđe Dželetović (TLU Kalev, Estonija), poraz od Raple 94:64 – nije bio u timu
Aleksandar Mitrović (Dinamo Tbilisi, Gruzija), pobeda nad Sokumijem 110:85 – 14p (6-11 iz igre za 21 min), 4sk, 5ast

Sve prethodne preglede učinka srpskih košarkaša pročitajte OVDE.

Komentari (4)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

top gear

Nije imao srece Nedovic jer se nasao u losu ekipu po njega u NBA, da nije bio u GSW mozda bi napravio odlicnu karieru preko bare, jer realno se vidi da je negov kvalitet veci od bekova koji igraju u evropi!!!

Odgovori 3 1

Union Jack

I dalje ne pisete o Darku Bucanu koji razbija u Irskoj i doneo je Cork-u duplu krunu.

Odgovori 0 4

Laki

Bogdanovic solidan....

Odgovori 1 0

* Sva polja su obavezna

Kokoškov za SK: Mevsi su iz sve snage jurili Dončića

Autor

Kokoškov za SK: Mevsi su iz sve snage jurili Dončića

Pre nepuna dva meseca postao je prvi Evropljanin u istoriji u ulozi glavnog trenera jednog NBA tima i, iako je za mnoge u košarci sada period odmora, srpski stručnjak Igor Kokoškov radi punom parom u Finiks Sansima.

Bjelica: Reprezentacija? Jedva čekam da opet zaigram

Autor

Bjelica: Reprezentacija? Jedva čekam da opet zaigram

Krilni košarkaš Minesota Timbervulvsa Nemanja Bjelica u intervjuu za FIBA rekao je da bi voleo da igra za Srbiju u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kini.
Loading...