Gray Mortimore/Getty Images

Saša Ozmo

22.10.2018 | 14:06

NBA Srbi blistaju, Milutinov i Micov razbijaju

Autor

Na početku nove sezone Nikola Jokić nastavlja sa fantastičnim partijama – upisao je tripl-dabl sa 35 poena i bez promašaja iz igre (jedini je Vilt Čemberlejn imao tripl-dabl sa 30+ poena bez promašaja), a onda je ubacio i 23 poena u pobedi nad aktuelnim prvacima Voriorsima.

Boban Marjanović

Getty Image/ Sean M. Haffey

Boban Marjanović

Boban Marjanović koristi apsolutno svaku priliku, Tanderu je ubacio 13 poena, a Nemanja Bjelica u startnoj je petorci Sakramento Kingsa – bio je odličan u pobedi nad Oklahoma Sitijem sa 12 poena, 5 skokova i 4 asistencija, dok je protiv Pelikansa brzo ušao u problem sa faulovima.

Bogdan Bogdanović i dalje ne igra zbog povrede, a Miloš Teodosić za sada je na klupi Los Anđeles Klipersa.

Vladimir Micov iza sebe ima sjajnu nedelju – igrale su se dve evroligaške utakmice, a on je zbirno ubacio 39 poena. Njegov saigrač iz Armanija Nemanja Nedović bio je mnogo raspoloženiji u pobedi nad Olimpijakosom, dao je 20 poena, a na drugoj strani Nikola Milutinov je na dva evroligaška duela za Pirejce 23p+11sk. i 15+10.

You Tube

Nikola Kalinić je na dve od tri utakmice Fenerbahčea bio odličan, Marko Gudurić je bio dobar iako nije mnogo šutirao, dok je počelo prvenstvo u Kini – Miroslav Raduljica postigao je 21 poen.

Vladimir Lučić je ubacio 11 poena Panatinaikosu, 12 Barseloni i 20 Bonu, pa je bio najbolji među srpskom kolonijom u Bajernu, a u Nemačkoj je efikasan bio i Mihajlo Andrić sa 16 poena. Vladimir

Štimac imao je jedan dabl-dabl, a u slabijim ligama Nikola Lepojević (Rusija) ubacio je 33 poena, Đorđe Tresač je imao 31 u Slovačkoj, Mladen Jeremić je u Rumuniji postigao 26, u istoj ligi Vladan Džo Vukosavljević upisao je 30 poena i 11 skokova (dao je i tri trojke), u Austriji je Marko Kolarić zabeležio dabl-dabl 16+18, u Finskoj su solidni bili Labović i Malidžan...

youtube

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Sansima 119:91 – 35p (11-11 iz igre, 10-11 penali za 31 min), 12sk, 11ast, 4 ukr. lopte
pobeda nad Voriorsima 100:98 – 23p (7-14 iz igre za 32 min), 11sk, 6ast
Miloš Teodosić (Los Anđeles Klipers), nije igrao
Boban Marjanović (Los Anđeles Klipers), pobeda nad Tanderom 108:92 – 13p (4-6 iz igre za 16 min), 5sk.
pobeda nad Rokitsima 115:112 – 4p (2-2 iz igre za 5 min), 1sk.
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), ne igra zbog povrede
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz od Pelikansa 149:129 – 4p (2-5 iz igre za 11 min), 1sk, 1ast
pobeda nad Tanderom 131:120 – 12p (5-6 iz igre za 31 min), 5sk, 4ast, 3 ukr. lopte

You Tube

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), pobeda nad Armanijem 91:75 – bez poena (0-1 iz igre za 5 min), 2sk, 2 izg. lopte
pobeda nad Baskonijom 97:79 – nije bio u timu
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Mornarom 96:85 – 7p (3-6 iz igre za 18 min), 2sk, 2ast
pobeda nad Manresom 96:87 – bez poena (0-2 iz igre za 18 min), 2sk,
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Breoganom 92:76 – 6p (2-4 iz igre za 19 min), 9sk, 4ast
Ognjen Jaramaz (Burgos), pobeda nad Breoganom 92:76 – 7p (3-6 iz igre za 12 min), 1sk, 1ast
Marko Luković (Manresa), poraz od Unikahe 96:87 – nije bio u timu
Nikola Dragović (Manresa), poraz od Unikahe 96:87 – bez poena (0-2 iz igre za 13 min)
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz od Burgosa 92:76 – 7p (3-5 iz igre za 13 min), 1sk.
Nikola Janković (Estudijantes), pobeda nad Tenerifama 81:73 – 8p (4-7 iz igre za 15 min), 3sk.
Oliver Stević (Andora), poraz od Crvene zvezde 85:79 – 6p (3-4 iz igre za 18 min), 3sk, 1ast, 3 ukr. lopte
poraz od Gran Kanarije 106:80 – 8p (1-1 iz igre, 6-6 penali za 8 min), 4sk, 2ast
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), nije bio u timu
Darko Balaban (Melilja, druga liga), poraz od Barselone II 95:63 – 11p (4-7 iz igre za 17 min), 6sk, 1ast
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), poraz od Granade 87:60 – 9p (3-8 iz igre za 22 min), 2sk, 2ast
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz od Betisa 94:82 – 4p (1-2 iz igre za 18 min), 7sk, 1 ukr. lopta, 5 izg. lopti
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), pobeda nad Kasteljom 84:59 – 12p (4-10 iz igre za 23 min), 7sk.
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), pobeda nad Kaseresom 69:58 – 3p (1-9 iz igre za 24 min), 3sk.
Brano Đukanović (Ljeida, druga liga), nije bio u timu

Nikola Kalinić

Turkish Airlines EuroLeague

Nikola Kalinić

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Himkijem 93:85 – 10p (4-6 iz igre za 30 min), 3sk, 2ast
pobeda nad Žalgirisom 82:75 – 2p (1-3 iz igre za 25 min), 2ast
pobeda nad Bujukčemečeom 98:69 – 17p (7-8 iz igre za 24 min), 4sk, 5ast
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Himkijem 93:85 – 5p (1-2 iz igre za 26 min), 3sk, 3ast
pobeda nad Žalgirisom 82:75 – 8p (3-3 iz igre za 18 min), 1sk, 2ast
pobeda nad Bujukčemečeom 98:69 – 13p (5-8 iz igre za 23 min), 1sk, 2ast
Vasiije Micić (Anadolu Efes), poraz od Žalgirisa 93:79 – 14p (5-9 iz igre za 22 min), 4ast, 4 izg. lopte
pobeda nad Himkijem 85:84 – bez poena (0-2 iz igre za 12 min), 2sk, 1ast, 3 izg. lopte
pobeda nad Banvitom 86:62 – 6p (2-6 iz igre za 22 min), 3sk, 4ast
Stefan Birčević (Banvit), poraz od Efesa 86:62 – 4p (2-8 iz igre za 27 min), 9sk.
Vladimir Štimac (Turk Telekom), poraz od Asvela 84:63 – 11p (5-9 iz igre za 19 min), 5sk.
pobeda nad Bešiktašom 74:66 – 19p (8-13 iz igre za 29 min), 11sk, 3ast
Dušan Čantekin (Bešiktaš), poraz od Turk Telekoma 74:66 – nije bio u timu
Dejan Borovnjak (Bursaspor, druga liga), pobeda nad Jalovom 94:79 – 17p (4-7 iz igre za 30 min), 7sk, 2ast

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), poraz od Fenerbahčea 93:85 – 3p (1-4 iz igre za 13 min), 2sk, 3ast
poraz od Efesa 85:84 – 3p (1-3 iz igre za 20 min), 4sk, 3ast
Marko Simonović (Zenit), pobeda nad Trentom 93:60 – 13p (4-10 iz igre za 26 min), 3sk.
poraz od Astane 93:91 – 9p (2-3 iz igre za 25 min), 3sk, 1ast
Branko Mirković (Kalev), pobeda nad Raplom 81:68 – 18p (5-9 iz igre za 25 min), 4sk, 4ast
Darko Čohadarević (Burevestnik Jaroslav), poraz od Vostoka 65 90:74 – 10p (4-7 iz igre za 10 min), 3sk, 1ast
Miloš Macura (Irkut), pobeda nad Uralmašom 81:79 – 20p (7-15 iz igre za 34 min), 9sk, 1ast
Nikola Jeftić (Vostok 65), pobeda nad Burevestnikom 90:74 – 10p (5-8 iz igre za 18 min)
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad CSKA II 85:61 – 33p (10-15 iz igre za 26 min), 3sk, 1ast
poraz od Samare 87:60 – 10p (3-8 iz igre za 28 min), 5sk, 2ast


Nemačka


Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Panatinaikosom 80:79 – 4p (1-6 iz igre za 25 min), 4sk, 5ast, 4 ukr. lopte
poraz od Barselone 83:73 – 3p (1-4 iz igre za 21 min), 3sk, 1ast
pobeda nad Bonom 102:91 – 10p (5-6 iz igre za 20 min), 3sk, 9ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Panatinaikosom 80:79 – 11p (4-5 iz igre za 28 min), 5sk.
poraz od Barselone 83:73 – 12p (3-7 iz igre za 26 min), 4sk, 1ast
pobeda nad Bonom 102:91 – 20p (6-8 iz igre za 15 min), 1ast
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda nad Panatinaikosom 80:79 – bez šuta iz igre za 3 min, 1sk, 1ast
poraz od Barselone 83:73 – 3p (1-2 iz igre za 12 min), 2sk.
pobeda nad Bonom 102:91 – nije bio u timu
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede
Stevan Jelovac (Brose Bamberg), pobeda nad Bremerhavnom 93:88 – 14p (5-9 iz igre za 21 min), 5sk.
Stefan Peno (Alba), pobeda nad Limožom 102:93 – bez poena (0-2 iz igre za 13 min), 2ast
pobeda nad Ulmom 92:74 – 4p (2-7 iz igre za 17 min), 2sk, 4ast
Mihajlo Andrić (Getingen), pobeda nad Frankfurtom 72:64 – 16p (5-8 iz igre za 23 min), 3sk.
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), poraz od Vehte 106:100 – 10p (3-6 iz igre za 14 min), 4sk, 1ast
Armin Trtovac (Frankfurt Skajlajners), nije ulazio u igru
Vuk Radojčić (Jena), nije bio u timu


Italija


Nemanja Nedović (Emporio Armani), poraz od Real Madrida 91:85 – 6p (2-11 iz igre za 30 min), 6sk, 5ast, 3 ukr. lopte
pobeda nad Olimpijakosom 99:75 – 20p (8-14 iz igre za 34 min), 4sk, 4ast, 2 ukr. lopte
pobeda nad Pistojom 107:83 – 7p (2-5 iz igre za 14 min), 5sk, 4ast
Vladimir Micov (Emporio Armani), poraz od Real Madrida 91:85 – 20p (7-13 iz igre za 31 min), 1sk.
pobeda nad Olimpijakosom 99:75 – 19p (7-12 iz igre za 32 min), 4sk, 1ast
pobeda nad Pistojom 107:83 – nije bio u timu
Aleksa Avramović (Vareze), pobeda nad Trentom 93:85 – 10p (4-16 iz igre za 28 min), 1sk, 3ast
Vojislav Stojanović (Fijat Torino), nije u timu
Nikola Radičević (Trentino), poraz od Zenita 93:60 – 2p (1-6 iz igre za 24 min), 5ast, 2 izg. lopte
poraz od Varezea 93:85 – 7p (2-5 iz igre za 31 min), 3sk, 4ast
Nikola Jovanović (Trentino), poraz od Zenita 93:60 – 14p (5-14 iz igre za 28 min), 5sk, 3 izg. lopte
poraz od Varezea 93:85 – 6p (1-4 iz igre za 20 min), 2sk, 3ast
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), pobeda nad Avelinom 96:90 – 14p (6-8 iz igre za 22 min), 7sk.

Nikola Milutinov

Euroleague Basketball

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Baskonijom 85:80 – 23p (9-13 iz igre za 30 min), 11sk, 1ast
poraz od Armanija 99:75 – 15p (7-9 iz igre za 24 min), 10sk.

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz od Limburga 91:88 – 6p (3-14 iz igre za 33 min), 4sk, 7ast
Raško Katić (Spiru Šarlroa), pobeda nad Alstarom 87:70 – 10p (4-9 iz igre za 14 min), 1ast
Uroš Nikolić (Mons-Eno), poraz od Brisela 71:65 – 10p (4-12 iz igre za 25 min), 13sk.
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Antverpenom 88:63 – 10p (2-6 iz igre za 16 min), 4sk, 5ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), poraz od Velsa 81:65 – 12p (4-12 iz igre za 36 min), 2sk, 4ast
Luka Nikolić (UBSC Grac), poraz od Gmundena 89:71 – 18p (8-12 iz igre za 30 min), 10sk, 2ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda nad Obervartom 75:56 – 11p (5-9 iz igre za 24 min), 6sk, 6ast
Marko Kolarić (Timbervulvs), poraz od Arkadije 76:63 – 16p (7-13 iz igre za 28 min), 18sk.
Nikica Nikolić (Timbervulvs), poraz od Arkadije 76:63 – bez učinka za 1 min.

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), pobeda nad Novom Vesi 93:79 – 31p (9-12 iz igre za 33 min), 8sk, 2ast
Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Rikerom 86:62 – 5p (2-3 iz igre za 9 min), 1sk, 1ast
Goran Vučićević (Iskra Svit), pobeda nad Levicom 80:79 – 7p (3-6 iz igre za 24 min), 2sk.
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Levicom 80:79 – 23p (9-18 iz igre za 35 min), 3sk, 2ast
Nikola Gaćeša (Levice), poraz od Iskre Svit 80:79 – 4p (2-7 iz igre za 21 min), 3sk, 2ast
Nenad Milošević (Riker), poraz od Inter Bratislave 86:62 – 5p (2-6 iz igre za 33 min), 1sk,1ast
Ivan Bojanić (Žilina), tim nije igrao
Bojan Stanojević (Žilina), tim nije igrao
Milić Blagojević (Žilina), tim nije igrao

Poljska

Nikola Marković (Anvil), pobeda nad Treflom 92:82 – nije bio u timu
Dragoslav Papić (Kozalin), tim još nije igrao
Marko Tejić (Kozalin), tim još nije igrao
Aleksandar Radulović (Kozalin), tim još nije igrao
Mihajlo Bogdanović (Mjasto Sikla), poraz od Slam Stala 94:60 – bez šuta iz igre, 2 izg. lopte za 10 min
Danilo Tasić (Slam Stal), pobeda nad Mijasto Siklom 94:60 – nije igrao
Uroš Mirković (TBV Start), poraz od Dabrove 84:72 – 8p (3-7 iz igre za 19 min), 2ast
Milan Milovanović (Trefl), nije bio u timu

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Decina 106:78 – 9p (4-7 iz igre za 22 min), 6sk.
Marko Stevanović (Sluneta Ušti nad Labem), poraz od Nimburka 92:81 – 12p (4-8 iz igre za 23 min), 2sk.

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž), poraz od Steaue 71:67 – 11p (4-9 iz igre za 23 min), 3sk, 5ast
Peđa Stamenković (Kluž), poraz od Steaue 71:67 – 5p (2-7 iz igre za 10 min), 1sk, 3ast
Uroš Lučić (Oradea), pobeda nad Dinamo Bukureštom 85:69 – 10p (4-6 iz igre za 23 min), 4sk, 1ast
Mladen Jeremić (Pitešti), pobeda nad Temišvarom 96:91 – 26p (6-10 iz igre za 29 min), 4ast
Aleksandar Vlahović (Steaua), pobeda nad Klužom 71:67 – 6p (2-5 iz igre za 26 min), 4sk, 5ast
Žarko Đurić (Steaua), pobeda nad Klužom 71:67 – 21p (8-14 iz igre za 25 min), 8sk, 1ast
Marko Stojadinović (Temišvar), poraz od Piteštija 96:91 – 2p (1-1 iz igre za 13 min)
Vladan Vukosavljević (Temišvar), poraz od Piteštija 96:91 – 30p (10-14 iz igre za 35 min), 11sk.
Nikola Pešaković (Temišvar), poraz od Piteštija 96:91 – 5p (2-7 iz igre za 13 min)
Đorđe Simeunović (Mirkurea), poraz od Rapida 77:68 – 13p (5-7 iz igre za 40 min), 5sk.
Goran Ostojić (Mirkurea), poraz od Rapida 77:68 – 2p (1-3 iz igre za 19 min)
Đorđe Kaplanović (Dinamo Bukurešt), poraz od Oradee 85:69 – 12p (5-11 iz igre za 21 min), 6sk, 2ast

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), pobeda nad Atomeromuom 82:75 – 12p (4-13 iz igre za 30 min), 8sk, 1ast
Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz od Falkoa 82:75 – 14p (5-9 iz igre za 19 min), 9sk, 1ast
Miljan Rakić (JKSE), poraz od Albe 82:81 – 16p (7-11 iz igre za 30 min), 4sk, 4ast
Đorđe Pantelić (JKSE), poraz od Albe 82:81 – 26p (9-13 iz igre za 39 min), 13sk, 1ast
Nemanja Aleksandrov (JKSE), poraz od Albe 82:81 – 5p (4-13 iz igre za 37 min), 4sk, 2ast
Marko Špica (Kapošvar), poraz od Solnoka 98:91 – nije bio u timu
Luka Marković (Kapošvar), poraz od Solnoka 98:91 – 14p (4-10 iz igre za 27 min), 6sk.
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad PVSK Veolijom 84:82 – 11p (4-10 iz igre za 33 min), 4sk.
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda nad PVSK Veolijom 84:82 – 5p (1-6 iz igre za 18 min), 5sk, 3ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad PVSK Veolijom 84:82 – 20p (4-7 iz igre, 9-9 penali za 32 min), 6sk, 1ast
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), poraz od KTE Dune 84:82 – 17p (7-12 iz igre za 32 min), 1sk.
Igor Kesar (PVSK Veolija), poraz od KTE Dune 84:82 – 8p (3-10 iz igre za 24 min), 6sk.
Marko Boltić (Sedek), poraz od ZTE 74:57 – 4p (1-5 iz igre za 23 min), 5sk, 4ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od ZTE 74:57 – 6p (2-5 iz igre za 21 min)
Strahinja Milošević (Solnok), pobeda nad Kapošvarom 98:91 – 12p (6-8 iz igre za 26 min), 3sk, 5ast
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz od DEAC 74:70 – 4p (1-6 iz igre za 18 min), 2ast
Andrija Šarenac (TF Budimpešta), poraz od DEAC 74:70 – 17p (5-13 iz igre za 37 min), 1sk, 4ast
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz od DEAC 74:70 – bez poena (0-2 iz igre za 7 min)

FIBA Basketball

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda nad Černim Morem 102:67 – 10p (4-10 iz igre za 28 min), 7sk, 4ast
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda nad Černim Morem 102:67 – 12p (5-8 iz igre za 22 min), 4sk, 3ast
Nikola Vujović (Akademik PL), tim nije igrao
Mladen Vitković (Akademik PL), tim nije igrao
Nikola Đurić (Jambol), poraz od Spartak Plevena 85:74 – 6p (3-6 iz igre za 23 min), 1sk.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), poraz od Teršeire 86:75 – 14p (4-8 iz igre za 24 min), 4sk.
Stefan Đukić (Imortal), poraz od Galitosa 101:90 – 20p (8-10 iz igre za 24 min), 6sk.
Branko Jereminov (Imortal), poraz od Galitosa 101:90 – 10p (2-6 iz igre za 29 min), 2sk, 4ast
Nikola Tadić (Vitorija), poraz od Ešgeire 85:77 – 11p (3-9 iz igre za 27 min), 3sk, 5ast
Ivan Pendić (Madeira), poraz od Ilijabuma 92:90 – nije igrao

Švajcarska i Švedska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers), poraz od Friburga 86:70 – 10p (3-6 iz igre za 34 min), 4sk, 2ast
Dušan Katnić (Montej), nije bio u timu
Mitar Trivunović (Nojšatel), pobeda nad Masanjom 73:60 – nije bio u timu
Branko Tomić (Svis Central), poraz od Lejkersa 95:92 – 2p (1-6 iz igre za 13 min), 1sk, 2ast
Aleksa Solević (Koping Stars), poraz od Jamtlanda 91:84 – 18p (8-14 iz igre za 26 min), 8sk, 8ast
Nemanja Jovanović (Upsala), poraz od Veterbigdena 89:80 – 2p (1-1 iz igre za 18 min), 5sk, 2ast

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), poraz od Sinjianga 101:93 – 21p (9-17 iz igre za 28 min), 8sk, 2ast
Vuk Malidžan (BC Nokija, Finska), pobeda nad Kauhajokijem 94:86 – 9p (4-8 iz igre za 25 min), 5sk, 2ast
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), pobeda nad Kauhajokijem 94:86 – 18p (8-15 iz igre za 31 min), 7sk, 2ast, 6 izg. lopti

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.

Komentari (2)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

Avb

Lljudi jel moguće da je Nikola Milutinov naš jedini igrač u Grčkoj?!

Odgovori 8 0

bataaca

Odličan članak,kao u Sportu nekad.

Odgovori 12 0

* Sva polja su obavezna

Šta se događa sa šutom Nikole Jokića?

Autor

Šta se događa sa šutom Nikole Jokića?

Šta se događa sa šutom Nikole Jokića?

Nikola Jokić igra dobro, Denver Nagetsi pobeđuju i trenutno su na 17-8, ali postoji jedan problem u igri srpskog centra koji je prisutan već neko vreme – u pitanju je šut za tri poena.

Bogdan i Beli dvocifreni, Batler menjao Embida, pao TOR

Autor

Bogdan i Beli dvocifreni, Batler menjao Embida, pao TOR

Bogdan i Beli dvocifreni, Batler menjao Embida, pao TOR

Ekipa Sakramento Kingsa ostvarila je treću uzastopnu pobedu, pošto je deklasirala Kavalirse u Klivlendu sa 129:110.
Loading...