Posle duge pauze Ognjen Kuzmić se vratio na evroligaške parkete i u porazu svog Real Madrida od Baskonije 86:76 upisao je 8 poena i 4 skoka.
Aleksej Pokuševski, 17-godišnjak visok 211 cm kojeg smatraju zvezdom u nastajanju, dao je prvi evroligaški poen za Olimpijakos, a u domaćem šampionatu nije registrovan jer je broj stranaca ograničen.
Aleksej Pokusevski gets his first EuroLeague point for @olympiacosbc
What the game is all about ? Congratulations ?#GameON pic.twitter.com/okaw5GyQUm
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) March 19, 2019
Protekle nedelje igrana su dva kola Evrolige – Nikola Kalinić bio je izvanredan kao i cele sezone, a loša vest jeste povreda skočnog zgloba Marka Gudurića u sudaru turske lige sa Tofašom. Još se ne zna stepen povrede.
Vasilije Micić blistao je protiv Budućnosti, Nikola Milutinov protiv Bajerna, a Nemanja Nedović dao je 16 poena Real Madridu. Ipak, u takvom ritmu teško je držati kontinuitet, pa nisu bili sjajni u drugim mečevima nedelje. Slično važi i za Stefana Jovića, koji je u pobedi Bajerna nad Barselonom imao 10 poena i po 4 skoka i asistencije, posle bledog izdanja i njega i celog tima u ubedljivom porazu od Olimpijakosa.
Denver Nikole Jokića u jednom trenutku bio je i prvi na Zapadu, ali je usledio debakl od Indijane. Jokić je ipak bio odličan na tom meču, kao i u prethodne dve pobede. Boban Marjanović dao je prvu trojku u NBA karijeri, ali prošla nedelja nije bila “njegova“.
Bobi for threeeee! ???
First career three-pointer for @BobanMarjanovic! pic.twitter.com/hkddzWrGoJ
— Philadelphia 76ers (@sixers) March 24, 2019
Nemanja Bjelica ponovo je u startnoj petorci uprkos povratku Marvina Beglija, igra dosta i igra jako dobro, protiv Finiksa je imao 13 poena, 17 skokova i 5 asistencija. Bogdan Bogdanović muči se sa procentima šuta, a najava boljih dana bio je sudar sa Lejkersima u noći između nedelje i ponedeljka – 17 poena, šut iz igre 6-12.
Luka Mitrović je ubacio 2.500.000. koš u ACB ligi, a u pobedi svoje Mursije odigrao je najbolje od dolaska u Španiju – 19 poena, 10 skokova i 3 asistencije. Sjajan je bio i Aleksandaer Cvetković u dresu Breogana sa 16 poena, koliko je za Vareze ubacio Aleksa Avramović, Goran Huskić imao je dabl-dabl, dok je Miroslav Raduljica upisao 30 poena, 13 skokova i 5 asistencija u kineskom plej-ofu.
NBA
Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Vizardsima 113:108 – 15p (6-12 iz igre za 35 min), 6sk, 11ast
pobeda nad Niksima 111:93 – 21p (8-20 iz igre za 28 min), 17sk, 5ast
poraz od Pejsersa 124:88 – 19p (8-16 iz igre za 30 min), 11sk, 8ast, 4bl.
Boban Marjanović (Filadelfija Seventisiksers), pobeda nad Hornetsima 118:114 – bez šuta iz igre 11 min, 2sk, 2ast
pobeda nad Seltiksima 118:115 – 2p (1-4 iz igre za 5 min), 3sk.
poraz od Hoksa 129:127 – 5p (2-5 iz igre za 11 min), 3sk.
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Netsa 123:121 – 10p (4-11 iz igre za 18 min), 1sk, 1ast
pobeda nad Meveriksima 116:100 – 7p (3-9 iz igre za 21 min), 2sk.
pobeda nad Sansima 112:103 – 6p (2-11 iz igre za 22 min), 3ast
poraz od Lejkersa 111:106 – 8p (4-6 iz igre za 20 min), 6sk, 2ast
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz od Netsa 123:121 – 14p (6-11 iz igre za 28 min), 10sk, 3ast
pobeda nad Meveriksima 116:100 – 6p (2-3 iz igre za 27 min), 9sk, 3ast
pobeda nad Sansima 112:103 – 13p (5-10 iz igre za 36 min), 17sk, 5ast
poraz od Lejkersa 111:106 – 17p (6-12 iz igre za 30 min), 2sk, 4ast
Španija
Ognjen Kuzmić (Real Madrid), poraz od Baskonije 86:76 – 8p (3-5 iz igre za 11 min), 4sk.
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz od Barselone 93:64 – 4p (2-6 iz igre za 19 min), 1sk, 2ast
pobeda nad Olimpijakosom 90:67 – 4p (2-6 iz igre za 19 min), 4sk, 3ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Kompostelom 74:63 – 10p (4-8 iz igre za 32 min), 3sk, 6ast
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede
Luka Mitrović (Mursija), pobeda nad Estudijantesom 110:86 – 19p (8-11 iz igre za 26 min), 10sk, 3ast
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Manresom 86:83 – 11p (3-9 iz igre za 22 min), 12sk, 2ast
Tadija Dragićević (Breogan), nije bio u timu
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz od Fuenlabrade 96:92 – 16p (6-8 iz igre za 24 min), 6sk, 5ast
Oliver Stević (Andora), nije igrao zbog povrede
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), poraz od Betisa 77:72 – 8p (2-7 iz igre za 22 min), 7sk, 1ast
Darko Balaban (Melilja, druga liga), poraz od Betisa 77:72 – 14p (7-9 iz igre za 17 min), 4sk.
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), pobeda nad Korunjom 65:58 – 9p (3-6 iz igre za 17 min), 2sk, 2ast
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz od Kastelja 79:66 – 7p (3-6 iz igre za 16 min), 5sk.
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), poraz od Ovijeda 83:68 – 8p (3-7 iz igre za 24 min), 1sk, 2ast
Đukan Đukanović (Ljeida, druga liga), poraz od Ovijeda 83:68 – 6p (2-5 iz igre za 17 min), 2sk, 3ast
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), pobeda nad Araberijem 79:66 – 16p (7-10 iz igre za 19 min), 3sk, 1ast
In TRAFFIC!
Ognjen Kuzmic with the slam ?#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/9Nza2ufJUc
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) March 22, 2019
Turska
Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Budućnosti 76:67 – 14p (5-6 iz igre za 29 min), 6sk, 1ast
poraz od CSKA 70:68 – 17p (7-12 iz igre za 36 min), 7sk, 4ast
pobeda nad Tofašom 89:56 – 13p (5-8 iz igre za 27 min), 6sk, 4ast
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Budućnosti 76:67 – 6p (3-6 iz igre za 21 min), 5sk, 3ast
poraz od CSKA 70:68 – 4p (1-5 iz igre za 15 min), 1sk.
pobeda nad Tofašom 89:56 – 11p (4-10 iz igre za 26 min), 2sk, 8ast; povreda
Vasiije Micić (Anadolu Efes), poraz od CSKA 80:70 – 6p (2-9 iz igre za 26 min), 3sk, 4ast
pobeda nad Budućnosti 91:84 – 18p (6-11 iz igre za 31 min), 3sk, 6ast
pobeda nad Gazijantepom 66:65 – nije bio u timu
Vladimir Štimac (Turk Telekom), tim nije igrao
Stevan Jelovac (Gazijantep), poraz od Efesa 66:65 – 7p (2-9 iz igre za 19 min)
Dušan Čantekin (Bešiktaš), poraz od Galatasaraja 93:87 – 2p (1-2 iz igre za 4 min), 2sk.
Dejan Borovnjak (Bursaspor), pobeda nad Edirnesporom 101:72 – 10p (4-7 iz igre za 23 min), 8sk, 6ast
https://youtube.com/watch?v=xh9KfK2_KMI
VTB/Rusija
Stefan Marković (Himki), poraz od Darušafake 91:85 – 5p (2-7 iz igre za 29 min), 1sk, 8ast
poraz od Makabija 76:71 – 2p (0-6 iz igre za 29 min), 3sk, 5ast, 2 ukr. lopte
Marko Simonović (Zenit), pobeda nad Jenisejom 87:85 – 10p (3-7 iz igre za 26 min), 6sk, 2ast
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), tim nije igrao
Branko Mirković (Kalev), poraz od Ventspilsa 91:82 – 14p (6-11 iz igre za 22 min), 2sk, 1ast
Miloš Macura (Irkut), tim još nije igrao
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), nije bio u timu
Nemačka
Stefan Jović (Bajern Minhen), poraz od Olimpijakosa 89:69 – 1p (0-2 iz igre za 16 min), 4sk, 9ast
pobeda nad Barselonom 73:71 – 10p (4-6 iz igre za 22 min), 4sk, 4ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), poraz od Olimpijakosa 89:69 – 6p (2-5 iz igre za 23 min), 1sk, 1ast
pobeda nad Barselonom 73:71 – 7p (2-9 iz igre za 29 min), 5sk, 6ast
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), poraz od Olimpijakosa 89:69 – 2p (1-2 iz igre za 20 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Barselonom 73:71 – bez poena (0-4 iz igre za 15 min), 2ast
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stefan Birčević (Telekom Bon), tim nije igrao
Stefan Peno (Alba), ne igra zbog povrede
Mihajlo Andrić (Getingen), tim nije igrao
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), pobeda nad Gisenom 86:83 – 16p (6-10 iz igre za 25 min), 6sk, 3ast
Jovan Novak (Miteldojčer), pobeda nad Gisenom 86:83 – 10p (3-10 iz igre za 30 min), 3sk, 12ast
Vuk Radojčić (Jena), nije bio u timu
Dejan Kovačević (Braunšvajg), nije bio u timu
Italija
Nemanja Nedović (Emporio Armani), poraz od Real Madrida 92:89 – 16p (6-9 iz igre za 20 min), 3sk, 1ast
poraz od Panatinaikosa 95:83 – 8p (2-10 iz igre za 26 min), 1sk, 1ast
poraz od Kremone 76:72 – nije bio u tinu
Vladimir Micov (Emporio Armani), poraz od Real Madrida 92:89 – 8p (4-8 iz igre za 21 min), 3sk, 1ast
poraz od Kremone 76:72 – 2p (1-5 iz igre za 22 min), 2sk, 3ast
poraz od Panatinaikosa 95:83 – 11p (4-13 iz igre za 27 min), 5sk, 3ast, 2 ukr. lopte
Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Brindizija 81:77 – 16p (5-9 iz igre za 28 min), 5sk, 2ast
Nikola Jovanović (Trentino), poraz od Dinamo Sasarija 88:70 – 9p (3-7 iz igre za 11 min), 5sk.
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), pobeda nad Pezarom 78:70 – 12p (5-9 iz igre za 24 min), 5sk.
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda nad Armanijem 76:72 – 6p (2-8 iz igre za 14 min), 5sk.
https://youtube.com/watch?v=UB1NmPVroG8
Grčka
Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Bajernom 89:69 – 20p (9-10 iz igre za 27 min), 6sk, 2ast, 4 izg. lopte
poraz od Gran Kanarije 90:67 – 8p (3-8 iz igre za 25 min), 6sk, 2ast
pobeda nad Panioniosom 101:65 – 11p (5-7 iz igre za 17 min), 8sk, 3bl.
Aleksej Pokuševski (Olimpijakos), pobeda nad Bajernom 89:69 – 1p (0-1 iz igre za 51s), 2sk, 1ast
Milenko Tepić (PAOK), pobeda nad Arisom 62:58 – 9p (3-10 iz igre za 33 min), 6sk, 1ast
Slaven Čupković (Kolosos), tim još nije igrao
Belgija
Miloš Bojović (Lijež), poraz od Kangarusa 86:84 – 23p (10-17 iz igre za 33 min), 3sk.
Raško Katić (Spiru Šarlroa), ne igra zbog povrede
Uroš Nikolić (Mons-Eno), pobeda nad Alstarom 87:81 – 4p (2-3 iz igre za 8 min), 2sk.
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Leuvenom 89:50 – 5p (2-2 iz igre za 18 min), 4sk, 7ast
Slovačka
Đorđe Tresač (Handlova), poraz od Iskre Svit 78:74 – 11p (4-12 iz igre za 38 min), 8sk, 5ast
Vuk Malidžan (Handlova), poraz od Iskre Svit 78:74 – 3p (1-7 iz igre za 17 min), 5sk, 3ast
Nemanja Barać (Inter Bratislava), nije bio u timu
Goran Vučićević (Iskra Svit), pobeda nad Handlovom 78:74 – 14p (6-11 iz igre za 23 min), 2sk, 2ast
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Handlovom 78:74 – 11p (5-13 iz igre za 22 min), 6sk.
Davorin Kuntić (Iskra Svit), pobeda nad Handlovom 78:74 – 2p (1-4 iz igre za 11 min), 1sk, 4ast
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda nad Novom Vesi 99:94 – 23p (6-12 iz igre za 25 min), 4sk, 2ast
Nikola Jeftić (Levice), pobeda nad Novom Vesi 99:94 – 10p (5-7 iz igre za 14 min), 1sk, 1ast
Nenad Milošević (Riker), poraz od Žiline 109:100 – 4p (2-11 iz igre za 31 min), 4sk, 6ast, 5 izg. lopti
Miloš Vraneš (Nova Ves), nije bio u timu
Vuk Đorđević (Žilina), pobeda nad Rikerom 109:100 – 13p (4-13 iz igre za 28 min), 2sk, 1ast
Nemanja Karalić (Žilina), pobeda nad Rikerom 109:100 – bez šuta iz igre za 12 min.
Poljska
Dragoslav Papić (Kozalin), tim još nije igrao
Marko Tejić (Kozalin), tim još nije igrao
Uroš Mirković (TBV Start), poraz od Arke 80:71 – 6p (2-4 iz igre za 12 min), 1sk, 1ast
poraz od Slam Stala 87:84 – 5p (2-6 iz igre za 15 min), 1sk.
Milan Milovanović (Trefl), poraz od Gljivica 77:75 – 4p (2-4 iz igre za 33 min), 12sk, 3ast
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), pobeda nad Startom 87:84 – nije ulazio u igru
Češka
Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Kolina 88:83 – 19p (5-11 iz igre za 28 min), 3ast
Strahinja Stojačić (Ostrava), nije bio u timu
Marko Stevanović (USK Prag), poraz od Hradeca 94:86 – 24p (9-13 iz igre za 26 min), 10sk, 2ast
Filip Vukosavljević (USK Prag), poraz od Hradeca 94:86 – 20p (9-15 iz igre za 25 min), 2sk, 3ast
Peđa Stamenković (Hradec), pobeda nad Pragom 94:86 – 10p (4-5 iz igre za 25 min), 3sk, 10ast, 6 izg. lopti
Rumunija
Aleksandar Rašić (Kluž Napoka), nije bio u timu
Mladen Jeremić (Pitešti), pobeda nad Krajovom 83:80 – 17p (4-9 iz igre za 33 min)
Pavle Reljić (Oradea), nije bio u timu
Nikola Marković (Oradea), pobeda nad Sibiuom 72:70 – 13p (4-4 iz igre za 29 min), 7sk, 3ast
Aleksandar Vlahović (Steaua), pobeda nad Medijasom 84:60 – nije ulazio u igru
Žarko Đurić (Steaua), pobeda nad Medijasom 84:60 – 9p (2-5 iz igre za 19 min), 4sk, 1ast
Uroš Lučić (Steaua), pobeda nad Medijasom 84:60 – 7p (2-6 iz igre za 17 min), 3sk, 1ast
Marko Stojadinović (Temišvar), poraz od Kluža 95:86 – 13p (4-8 iz igre za 25 min), 2sk.
Vladan Vukosavljević (Temišvar), poraz od Kluža 95:86 – bez poena (0-8 iz igre za 21 min), 5sk, 2ast
Nikola Pešaković (Temišvar), poraz od Kluža 95:86 – 13p (4-12 iz igre za 34 min), 3sk, 1ast
Đorđe Simeunović (Mirkurea), poraz od Marmateija 95:86 – 25p (10-22 iz igre za 34 min), 11sk, 5ast
Igor Mijajlović (Krajova), poraz od Piteštija 83:80 – 9p (4-11 iz igre za 29 min), 4sk, 1ast
Vladimir Đorđević (Feniks Galati), poraz od Dinamo Bukurešta 84:75 – 5p (2-7 iz igre za 25 min), 3sk, 3ast
Marko Perović (Feniks Galati), poraz od Dinamo Bukurešta 84:75 – 10p (4-9 iz igre za 32 min), 5sk, 2ast
Đorđe Dželetović (Feniks Galati), poraz od Dinamo Bukurešta 84:75 – 6p (3-7 iz igre za 20 min), 3sk.
Nebojša Dukić (Feniks Galati), poraz od Dinamo Bukurešta 84:75 – 11p (3-5 iz igre za 25 min), 1sk.
Ljubomir Čampara (Voluntari), nije bio u timu
Svetozar Popović (Voluntari), pobeda nad Konstancom 91:66 – 11p (5-10 iz igre za 16 min), 8sk, 6ast
Danilo Tasić (Voluntari), pobeda nad Konstancom 91:66 – 19p (6-10 iz igre za 23 min), 4sk, 1ast
Milan Vulić (Medijas), poraz od Steaue 84:60 – 2p (1-2 iz igre za 11 min)
Andrija Simović (Medijas), poraz od Steaue 84:60 – 12p (6-10 iz igre za 23 min), 4sk, 1ast
Mađarska
Stefan Balmazović (Falko), pobeda nad JKSE 78:58 – bez poena (0-2 iz igre za 23 min), 1sk, 5ast
Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz od PVSK Veolije 85:68 – 17p (8-10 iz igre za 23 min), 7sk, 1ast
Miljan Rakić (JKSE), poraz od Falka 78:58 – 5p (2-11 iz igre za 29 min), 5sk, 3ast
Đorđe Pantelić (JKSE), poraz od Falka 78:58 – 13p (5-10 iz igre za 37 min), 7sk, 1ast
Nemanja Aleksandrov (JKSE), poraz od Falka 78:58 – nije ulazio u igru
Aleksa Brbaklić (JKSE), poraz od Falka 78:58 – 9p (4-6 iz igre za 26 min), 8sk, 1ast
Marko Špica (Kapošvar), nije bio u timu
Luka Marković (Kapošvar), nije bio u timu
Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz od Solnoka 80:74 – 6p (3-6 iz igre za 30 min), 1sk, 2ast
Miloš Dimić (KTE Duna), poraz od Solnoka 80:74 – 7p (2-8 iz igre za 19 min), 2sk, 5ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz od Solnoka 80:74 – 22p (8-13 iz igre za 32 min), 2sk.
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda nad Atomeromuom 85:68 – 26p (9-19 iz igre za 36 min), 3sk, 2ast
Marko Boltić (Sedek), pobeda nad Budimpeštom 90:85 – 15p (5-8 iz igre za 35 min), 4sk, 7ast
Nenad Šulović (Sedek), pobeda nad Budimpeštom 90:85 – 7p (2-5 iz igre za 25 min), 5sk, 5ast
Aleksandar Ponjavić (Sedek), pobeda nad Budimpeštom 90:85 – 7p (3-9 iz igre za 26 min), 7sk, 3ast
Strahinja Milošević (Solnok), nije bio u timu
Nikola Malešević (Solnok), pobeda nad KTE 80:74 – 14p (5-8 iz igre za 29 min), 11sk, 2ast
Tomislav Ivošev (DEAC), pobeda nad Šopronom 104:97 – 16p (5-9 iz igre za 36 min), 4sk, 2ast
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz od Sedeka 90:85 – 3p (1-3 iz igre za 8 min), 3sk, 2ast
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz od Sedeka 90:85 – 5p (2-7 iz igre za 32 min), 6sk, 1ast
Bugarska
Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda nad Černim Morem 103:68 – 9p (4-8 iz igre za 18 min), 2sk, 2ast
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda nad Černim Morem 103:68 – 14p (6-6 iz igre za 18 min), 4sk.
Nikola Vujović (Akademik PL), tim nije igrao
Mladen Vitković (Akademik PL), tim nije igrao
Nikola Đurić (Jambol), nije bio u timu
Gruzija
Ratko Petrić (TSU Hjundai), poraz od Olimpija 97:94 – 9p (3-10 iz igre za 35 min), 10sk, 2ast
Stefan Andrejević (Batumi), pobeda nad Deltom 78:70 – 12p (5-9 iz igre za 26 min), 4sk, 2ast
Portugal
Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Lusitanijom 103:70 – 14p (6-8 iz igre za 21 min), 5sk, 2ast
Stefan Đukić (Imortal), pobeda nad Ešgeirom 83:77 – 17p (7-13 iz igre za 29 min), 6sk, 4ast
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Madeirom 95:58 – 17p (6-9 iz igre za 26 min), 9sk, 1ast
Ivan Pendić (Madeira), poraz od Vitorije 95:58 – 6p (2-4 iz igre za 21 min), 3sk.
Švajcarska
Nikola Stevanović (Lugano Tajgers), pobeda nad Svis Centralom 84:68 – 3p (1-6 iz igre za 30 min), 3sk, 1ast
Mitar Trivunović (Nojšatel), nije bio u timu
Branko Tomić (Svis Central), nije bio u timu
Zoran Krstanović (Masanjo), pobeda nad Lejkersima 93:85 – 12p (6-10 iz igre za 24 min), 8sk, 1ast
Ostalo
Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), pobeda nad Šandongom 113:105 – 30p (10-17 iz igre, 9-11 penali za 35 min), 13sk, 5ast, 2bl.
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda nad Džukijom 85:78 – 12p (4-6 iz igre za 18 min), 2sk, 6ast
Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda nad Džukijom 85:78 – 8p (3-3 iz igre za 15 min)
Stefan Savić (Horsens, Danska), pobeda nad Volfpakom 112:67 – 18p (6-10 iz igre za 16 min), 3sk, 4ast
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), poraz od Kouvota 91:86 – 9p (3-7 iz igre za 19 min), 2sk, 2ast
Nikola Vasojević (Freja Basket, Norveška), poraz od Kungsberga 94:86 – 18p (6-7 iz igre za 34 min), 3sk, 4ast
Ognjen Nišavić (Freja Basket, Norveška), poraz od Kungsberga 94:86 – 23p (9-18 iz igre za 40 min), 4sk, 12ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Petar Kutlešić (Kungsberg, Norveška), pobeda nad Frejom Basket 94:86 – 11p (5-10 iz igre za 30 min), 6sk, 1ast
Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.