Gray Mortimore/Getty Images

Saša Ozmo

09.04.2019 | 08.45

Jokić se sprema za plej-of, odlični Micić i Gudurić

Autor

NBA plej-of je sve bliži, Nagetsi Nikole Jokića bore se za drugu poziciju na Zapadu, a srpski centar bio je ljut što ga je trener odmarao na meču sa Portlandom koji je Denver izgubio.

Nikola Jokić

Matthew Stockman/Getty Images

Prethodno mu je u dve pobede, nad Blejzersima i Sparsima, po asistencija nedostajala za tripl-dablove, uz vrhunske procente šuta, dok je jedinu slabiju partiju odigrao u duelu sa Voriorsima kada ga je nadigrao Demarkus Kazins.

Posle šuterske krize, Bogdan Bogdanović je poslednjih nedelja namestio ruku, ubacio je dvocifren broj poena na sve četiri utakmice Kingsa, dok je Nemanja Bjelica ponovo u startnoj petorci i daje svestran doprinos timu koji doduše više nije u borbi za plej-of, ali jeste na devetoj poziciji, što je znatno bolje od prognoza pred start sezone.

Boban Marjanović najbolji meč nedelje odigrao je protiv Hoksa sa 8 poena, 8 skokova i 4 asistencije, ali Siksersi su doveli Grega Monroa i pitanje je koliku će srpski centar minutažu imati u plej-ofu.

Poznati su i učesnici plej-ofa Evrolige, Vasilije Micić je odmarao u turskom šampionatu, ali je sjajnom partijom u direktnom okršaju ostavio bez plej-ofa Armani Micova i Nedovića, mada je srpski tandem u dresu Milaneza takođe odigrao odlično. Marko Gudurić ima vrlo dobre dve utakmice iza sebe, baš kao i srpski trio u Bajernu Jović-Lučić-Dangubić, a Marko Simonović je protiv CSKA postigao 13 poena.

Ivan Paunić vratio se na parket u Iranu i ubacio je 27 poena, pročitajte intervju koji je dao za Sport klub, Nikola Gaćeša je MVP ligaškog dela slovačke lige i sa dobrim igrama nastavio je i u plej-ofu, a Aleksandar Đorđević i Dejan Kravić su sa Virtusom izborili plasman na fajnal-for FIBA Lige šampiona.

You Tube

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), poraz od Voriorsa 116:102 – 10p (4-10 iz igre za 28 min), 5sk, 6ast, 4 ukr. lopte, 6 izg. lopti
pobeda nad Sparsima 113:85 – 20p (9-10 iz igre za 29 min), 11sk, 9ast, 5 izg. lopti
pobeda nad Blejzersima 119:110 – 22p (9-15 iz igre za 37 min), 13sk, 9ast
Boban Marjanović (Filadelfija Seventisiksers), poraz od Meveriksa 122:102 – 5p (1-4 iz igre za 13 min), 7sk, 1ast
poraz od Hoksa 130:122 – 8p (4-7 iz igre za 18 min), 8sk, 4ast
poraz od Baksa 128:122 – 2p (1-1 iz igre za 3 min)
pobeda nad Bulsima 116:96 – 10p (4-5 iz igre za 10 min), 7sk, 1ast
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Rokitsa 130:105 – 10p (4-8 iz igre za 26 min), 2ast
pobeda nad Kavsima 117:104 – 18p (7-13 iz igre za 28 min), 4sk, 5ast
poraz od Džeza 119:98 – 10p (4-7 iz igre za 25 min), 3sk, 4ast
poraz od Pelikansa 133:129 – 16p (6-15 iz igre za 25 min), 5sk, 1ast
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz od Rokitsa 130:105 – 12p (6-7 iz igre za 19 min), 6sk, 1ast
pobeda nad Kavsima 117:104 – 10p (4-11 iz igre za 26 min), 2sk, 2ast
poraz od Džeza 119:98 – 10p (3-10 iz igre za 25 min), 3sk.
poraz od Pelikansa 133:129 – 15p (6-8 iz igre za 21 min), 2ast

You Tube

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), poraz od Žalgirisa 93:86 – 1 izg. lopta za 5 min.
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz od Bajerna 84:77 – 9p (2-6 iz igre za 19 min), 1sk, 4ast
poraz od Real Madrida 77:71 – bez poena (0-1 iz igre za 3 min), 2ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Huventudom 88:63 – 5p (2-6 iz igre za 21 min), 1sk, 4ast
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede
Luka Mitrović (Mursija), poraz od Baskonije 86:75 – 3p (1-3 iz igre za 21 min), 2sk, 3 izg. lopte
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Fuenlabradom 99:76 – 10p (4-9 iz igre za 16 min), 5sk, 2ast
Tadija Dragićević (Breogan), nije bio u timu
Aleksandar Cvetković (Breogan), nije ulazio u igru
Oliver Stević (Andora), ne igra zbog povrede
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), poraz od Prata 88:72 – 4p (2-7 iz igre za 18 min), 3sk.
Darko Balaban (Melilja, druga liga), poraz od Prata 88:72 – 8p (4-8 iz igre za 8 min), 3sk.
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), poraz od Betisa 86:66 – 4p (1-6 iz igre za 8 min), 1sk.
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz od Ljeida 68:52 – 8p (3-8 iz igre za 18 min), 8sk, 1ast
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), poraz od Kaseresa 76:70 – bez poena (0-4 iz igre za 17 min)
Petar Aranitović (Palensija, druga liga), poraz od Kaseresa 76:70 – bez poena (0-4 iz igre za 8 min)
Milenko Veljković (Palensije, druga liga), poraz od Kaseresa 76:70 – 4p (1-1 iz igre za 4 min)
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), pobeda nad Araberijem 68:52 – 16p (6-11 iz igre ta 23 min), 3sk, 2ast
Đukan Đukanović (Ljeida, druga liga), pobeda nad Araberijem 68:52 – 2p (0-2 iz igre za 19 min), 2sk, 5ast
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), poraz od Ueske 82:79 – 12p (5-13 iz igre za 24 min), 3sk, 2ast

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Makabijem 78:75 – 5p (1-10 iz igre za 30 min), 11sk, 2ast
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Makabijem 78:75 – 13p (5-6 iz igre za 28 min), 4sk, 1ast
pobeda nad Istanbulom 93:70 – 12p (3-8 iz igre za 23 min), 2sk, 4ast
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda nad Armanijem 101:95 – 18p (6-8 iz igre za 25 min), 2sk, 8ast
Vladimir Štimac (Turk Telekom), pobeda nad Turk Telekomom 73:56 – 13p (6-9 iz igre za 23 min), 4sk, 1ast
Stevan Jelovac (Gazijantep), tim nije igrao
Dušan Čantekin (Bešiktaš), nije ulazio u igru
Dejan Borovnjak (Bursaspor), pobeda nad Manisom 81:77 – 16p (7-9 iz igre za 28 min), 9sk, 3ast

You Tube

  VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), poraz od Barselone 83:74 – nije bio u timu
Marko Simonović (Zenit), poraz od CSKA 83:73 – 13p (5-9 iz igre za 23 min), 4sk.
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), tim nije igrao
Branko Mirković (Kalev), pobeda nad Ogreom 87:85 – 14p (3-11 iz igre za 30 min), 3sk, 2ast

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Gran Kanarijom 84:77 – 8p (4-4 iz igre za 20 min), 3sk, 8ast
pobeda nad Frankfurtom 91:87 – 5p (1-3 iz igre za 25 min), 1sk, 5ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Gran Kanarijom 84:77 – 13p (6-9 iz igre za 24 min), 3sk, 2ast
pobeda nad Frankfurtom 91:87 – 11p (3-6 iz igre za 33 min), 2sk, 1ast
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda nad Gran Kanarijom 84:77 – 8p (3-4 iz igre za 16 min), 1sk.
pobeda nad Frankfurtom 91:87 – 9p (3-5 iz igre za 18 min), 6sk.
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stefan Birčević (Telekom Bon), pobeda nad Bambergom 92:81 – 18p (6-9 iz igre za 27 min), 4sk.
Stefan Peno (Alba), ne igra zbog povrede
Mihajlo Andrić (Getingen), pobeda nad Bajrojtom 78:75 – 7p (2-8 iz igre za 22 min), 2sk.
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), pobeda nad Jenom 109:92 – 25p (9-12 iz igre za 29 min), 5sk, 2ast
Jovan Novak (Miteldojčer), pobeda nad Jenom 109:92 – 23p (5-7 iz igre za 26 min), 3sk, 5ast
Vuk Radojčić (Jena), nije bio u timu

nedović

Print screen/SK

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), poraz od Efesa 101:95 – 16p (5-8 iz igre za 23 min), 4sk, 3ast
poraz od Sasarija 93:79 – 11p (4-12 iz igre za 21 min), 2sk, 1ast
Vladimir Micov (Emporio Armani), poraz od Efesa 101:95 – 14p (5-11 iz igre za 28 min), 5sk, 5ast
poraz od Sasarija 93:79 – 16p (7-12 iz igre za 33 min), 1sk, 2ast
Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Torina 72:66 – 13p (4-16 iz igre za 19 min), 3sk, 1ast
Nikola Jovanović (Trentino), pobeda nad Ređo Emilijom 84:80 – 4p (1-4 iz igre za 10 min), 5sk.
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), pobeda nad Nanterom 73:58 – 12p (5-5 iz igre za 25 min), 4sk, 2ast
poraz od Pistoje 78:67 – 13p (4-8 iz igre za 27 min), 7sk, 2ast
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda nad Pezarom 97:64 – 6p (3-8 iz igre za 20 min), 4sk, 2ast

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Darušafakom 99:74 – 16p (7-11 iz igre za 24 min), 6sk, 3ast
Aleksej Pokuševski (Olimpijakos), pobeda nad Darušafakom 99:74 – bez poena (0-2 iz igre za 5 min)
Milenko Tepić (PAOK), poraz od Panatinaikosa 89:51 – 11p (4-8 iz igre za 33 min), 4sk, 2ast
Slaven Čupković (Kolosos), tim još nije igrao

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), pobeda nad Monsom 79:67 – 20p (7-11 iz igre za 22 min), 1sk, 2ast
Raško Katić (Spiru Šarlroa), ne igra zbog povrede
Uroš Nikolić (Mons-Eno), nije bio u timu
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Šarlroom 96:82 – 8p (2-6 iz igre za 26 min), 1sk, 5ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda nad Bečom 62:56 – 3p (1-6 iz igre za 19 min), 4sk, 3ast
Luka Nikolić (UBSC Grac), nije bio u timu
Mihailo Todorović (UBSC Grac), poraz od Velsa 100:78 – 16p (7-13 iz igre za 31 min), 13sk.
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda nad Timbervulvsima 90:68 – 24p (9-19 iz igre za 30 min), 6sk, 1ast
Marko Kolarić (Timbervulvs), poraz od Klosternojburga 90:68 – 12p (4-8 iz igre za 19 min), 11sk, 1ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Nikica Nikolić (Timbervulvs), poraz od Klosternojburga 90:68 – 3p (1-7 iz igre za 21 min), 3sk, 2ast, 4 izg. lopte

Slovačka

Đorđe Tresač (Handlova), nije bio u timu
Vuk Malidžan (Handlova), poraz od Levica 81:59 – 6p (3-10 iz igre za 32 min), 5sk, 9ast
Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Novom Vesi 109:65 – 2p (1-5 iz igre za 24 min), 3sk, 5ast
Goran Vučićević (Iskra Svit), pobeda nad Žilinom 87:67 – 7p (3-9 iz igre za 19 min), 4sk, 1ast
Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Žilinom 87:67 – 15p (6-15 iz igre za 38 min), 8sk, 6ast
Davorin Kuntić (Iskra Svit), nije ulazio u igru
Nikola Gaćeša (Levice), pobeda nad Handlovom 81:59 – 13p (5-9 iz igre za 22 min), 8sk, 2ast
Nikola Jeftić (Levice), pobeda nad Handlovom 81:59 – 4p (2-4 iz igre za 19 min), 7sk, 2ast
Nenad Milošević (Riker),
Vuk Đorđević (Žilina), poraz od Iskre Svit 87:67 – 10p (3-9 iz igre za 34 min), 4sk, 3ast
Nemanja Karalić (Žilina), poraz od Iskre Svit 87:67 – 14p (6-6 iz igre za 23 min), 6sk, 1ast

Poljska

Dragoslav Papić (Kozalin), nije bio u timu
Marko Tejić (Kozalin), poraz od Arke 89:84 – 16p (7-12 iz igre za 20 min), 4sk, 1ast
Uroš Mirković (TBV Start), pobeda nad Treflom 100:75 – 6p (2-5 iz igre za 10 min), 3ast
Milan Milovanović (Trefl), poraz od TBV Starta 100:75 – 12p (4-5 iz igre za 23 min), 8sk, 1ast
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), pobeda nad Kingom 92:70 – 9p (3-7 iz igre za 18 min), 5sk, 3ast

Češka

Milan Stanojević (Ostrava), poraz od Kolina 89:77 – 4p (2-3 iz igre za 20 min), 2sk, 2ast
Strahinja Stojačić (Ostrava), nije bio u timu
Marko Stevanović (USK Prag), poraz od Hradeca 80:76 – 8p (4-7 iz igre za 26 min), 7sk, 3ast
Filip Vukosavljević (USK Prag), poraz od Hradeca 80:76 – 6p (2-9 iz igre za 23 min), 1sk, 6ast
Peđa Stamenković (Hradec), pobeda nad Pragom 80:76 – 16p (6-11 iz igre za 38 min), 6sk, 14ast

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž Napoka), nije bio u timu
Mladen Jeremić (Pitešti), pobeda nad Oradeom 90:81 – 18p (7-12 iz igre za 27 min), 4ast
Nikola Marković (Oradea), poraz od Piteštija 90:81 – 6p (2-4 iz igre za 22 min), 6sk, 1ast
Aleksandar Vlahović (Steaua), nije ulazio u igru
Žarko Đurić (Steaua), pobeda nad Dinamo Bukureštom 85:75 – 6p (2-5 iz igre za 34 min), 3sk, 2ast
Uroš Lučić (Steaua), pobeda nad Dinamo Bukureštom 85:75 – 2p (1-4 iz igre za 18 min), 1ast
Marko Stojadinović (Temišvar), poraz od Krajove 88:83 – 5p (1-5 iz igre za 25 min), 6sk, 1ast
Vladan Vukosavljević (Temišvar), poraz od Krajove 88:83 – 15p (5-15 iz igre za 29 min), 4sk.
Nikola Pešaković (Temišvar), poraz od Krajove 88:83 – 11p (4-8 iz igre za 23 min), 1sk, 1ast
Đorđe Simeunović (Mirkurea), poraz od Foskanija 75:73 – 31p (11-24 iz igre za 35 min), 10sk.
Igor Mijajlović (Krajova), pobeda nad Temišvarom 88:83 – 7p (3-9 iz igre za 21 min), 1sk, 4ast
Vladimir Đorđević (Feniks Galati), poraz od Voluntarija 69:66 – 14p (6-12 iz igre za 33 min), 7sk, 3ast
Marko Perović (Feniks Galati), poraz od Voluntarija 69:66 – 4p (2-6 iz igre za 27 min), 5sk.
Đorđe Dželetović (Feniks Galati), poraz od Voluntarija 69:66 – 20p (8-9 iz igre za 32 min), 3sk, 1ast
Nebojša Dukić (Feniks Galati), poraz od Voluntarija 69:66 – 6p (2-6 iz igre za 21 min), 4sk, 2ast
Ljubomir Čampara (Voluntari), pobeda nad Feniks Galatijem 69:66 – 9p (3-5 iz igre za 23 min), 4sk.
Svetozar Popović (Voluntari), pobeda nad Feniks Galatijem 69:66 – 6p (1-3 iz igre za 19 min), 4sk, 1ast
Danilo Tasić (Voluntari), pobeda nad Feniks Galatijem 69:66 – 20p (5-11 iz igre za 32 min), 6sk, 3ast
Milan Vulić (Medijas), poraz od Konstantce 78:74 – 12p (5-12 iz igre za 23 min), 7sk, 5ast
Andrija Simović (Medijas), poraz od Konstantce 78:74 – 14p (6-13 iz igre za 34 min), 7sk, 3ast

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), nije ulazio u igru
Nikola Jevtović (Atomeromu), pobeda nad Albom 74:57 – 7p (2-5 iz igre za 29 min), 8sk.
Miljan Rakić (JKSE), pobeda nad Solnokom 80:79 – 12p (5-10 iz igre za 36 min), 9sk, 6ast
Đorđe Pantelić (JKSE), pobeda nad Solnokom 80:79 – 19p (6-6 iz igre za 25 min), 5sk, 4ast
Nemanja Aleksandrov (JKSE), pobeda nad Solnokom 80:79 – 12p (4-16 iz igre za 38 min), 4sk, 2ast
Aleksa Brbaklić (JKSE), pobeda nad Solnokom 80:79 – 17p (7-10 iz igre za 30 min), 3sk, 2ast
Marko Špica (Kapošvar), nije bio u timu
Luka Marković (Kapošvar), poraz od KTE Dune 104:102 – bez poena (0-1 iz igre za 4 min)
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Kapošvarom 104:102 – 21p (9-15 iz igre za 38 min), 7sk, 2ast
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda nad Kapošvarom 104:102 – 9p (2-4 iz igre za 22 min), 4sk.
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad Kapošvarom 104:102 – 14p (5-7 iz igre za 21 min), 2sk, 3ast
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda nad ZTE 95:73 – 18p (6-7 iz igre za 29 min), 5sk, 1ast
Marko Boltić (Sedek), poraz od Šoprona 74:62 – 13p (4-9 iz igre za 38 min), 7sk, 8ast
Nenad Šulović (Sedek), poraz od Šoprona 74:62 – 18p (8-15 iz igre za 32 min), 9sk, 2ast
Aleksandar Ponjavić (Sedek), poraz od Šoprona 74:62 – 4p (2-9 iz igre za 40 min), 8sk, 3ast
Nemanja Milošević (Solnok), poraz od JKSE 80:79 – 16p (6-9 iz igre za 38 min), 15sk.
Nikola Malešević (Solnok), poraz od JKSE 80:79 – 13p (6-10 iz igre za 32 min), 6sk, 3ast
Tomislav Ivošev (DEAC), poraz od Albe 92:82 – 2p (1-11 iz igre za 25 min), 3sk, 4ast
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz od Falkoa 93:65 – 9p (4-11 iz igre za 27 min), 2sk, 2ast
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz od Falkoa 93:65 – bez poena (0-3 iz igre za 13 min), 1sk.

Ivan Paunić

Christof Koepsel, Getty Images Sport

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), nije bio u timu
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda nad Beroeom 96:94 – 6p (3-4 iz igre za 15 min), 4sk.
Nikola Vujović (Akademik PL), pobeda nad Akademik Sofijom 99:74 – 10p (5-11 iz igre za 19 min), 10sk.
Mladen Vitković (Akademik PL), pobeda nad Akademik Sofijom 99:74 – 8p (3-4 iz igre za 19 min), 3sk.
Nikola Đurić (Jambol), pobeda nad Čornim morem 105:65 – 12p (6-9 iz igre za 24 min), 4sk, 2ast

Gruzija

Ratko Petrić (TSU Hjundai), poraz od Delte 90:78 – 9p (4-8 iz igre za 25 min), 7sk, 1ast
Stefan Andrejević (Batumi), pobeda nad Dinamo Tbilisijem 80:73 – 6p (0-3 iz igre za 17 min), 6sk.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Benfikom 84:79 – 19p (7-9 iz igre za 20 min), 2sk, 1ast
Stefan Đukić (Imortal), nije bio u timu
Nikola Tadić (Vitorija), poraz od Ilijabuma 82:72 – 2p (1-6 iz igre za 13 min), 2sk.
Ivan Pendić (Madeira), pobeda nad Imortalom 85:66 – 12p (4-8 iz igre za 31 min), 5sk, 2ast

Švajcarska

Nikola Stevanović (Lugano Tajgers), pobeda nad Starvingsom 87:86 – 4p (1-6 iz igre za 24 min), 3sk, 3ast
Mitar Trivunović (Nojšatel), nije bio u timu
Zoran Krstanović (Masanjo), poraz od Friburga 124:71 – 7p (3-9 iz igre za 17 min), 2sk.

Ostalo

Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda nad Juventusom 96:78 – 2p (1-3 iz igre za 26 min), 2sk, 3ast
Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda nad Juventusom 96:78 – 13p (5-7 iz igre za 25 min), 7sk, 2ast
Ivan Paunić (Šemdor, Iran), pobeda nad Pegah Iranom 84:70 – 27p (9-14 iz igre za 26 min)
Stefan Savić (Horsens, Danska), tim nije igrao
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), poraz od Pirinta 87:69 – 6p (2-8 iz igre za 17 min), 2sk, 1ast
Petar Kutlešić (Kungsberg, Norveška), poraz od Gimlea 86:83 – 14p (6-9 iz igre za 23 min), 10sk, 2ast
Momčilo Latinović (Češajr Finiks, Velika Britanija), poraz od Lestera 94:88 – 19p (7-11 iz igre za 26 min), 3sk, 1ast

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.

Komentari (0)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

* Sva polja su obavezna

Micov izbrojao do 2000: To je samo broj...

Micov izbrojao do 2000: To je samo broj...

Micov izbrojao do 2000: To je samo broj...

U utakmici desetog kola Evrolige protiv Anadolu Efesa košarkaš Armanija Vladimir Micov postigao je svoj 2000. poen u evroligaškoj karijeri. U toj utakmici je ubacio ukupno deset poena ali je njegov tim poražen 81:76.

EL: Efes 'slomio' Armani u Milanu

EL: Efes 'slomio' Armani u Milanu

EL: Efes 'slomio' Armani u Milanu

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Armani u Milanu rezultatom 81:76 u okviru desetog kola Evrolige.
Loading...