Gray Mortimore/Getty Images

Saša Ozmo

16.04.2019 | 14.14

Dubljević osvojio Evrokup, i Musa okusio plej-of

Autor

Nikola Vučević nije blistao, ali jeste ubacio 11 poena u senzacionalnoj pobedi svog Orlanda u Torontu na početku plej-ofa.

Bojan Dubljević

7Days EuroCup

I Džanan Musa dobio je šansu u dresu Netsa i dao je 4 poena, doduše u momentima kada je drugi meč sa Siksersima već bio rešen u korist Filadelfije. Valensija Bojana Dubljevića kiksnula je u Berlinu, ali je u majstorici savladala Albu uz 18 poena crnogorskog centra i ponovo je osvojila Evrokup.

Maksim Šturanović i Goran Martinić odigrali su veoma dobro u Rumuniji, baš kao i Milan Milošević u Grčkoj i Blagota Sekulić u Španiji. U međusobnom duelu u VTB ligi efikasni su bili i Vladimir Dragičević i Boris Savović.

BOSNA I HERCEGOVINA

NBA

Jusuf Nurkić (Portland Trejl Blejzers) – ne igra do kraja sezone zbog povrede;
Džanan Musa (Bruklin Nets), poraz od Siksersa 145:123 – 4p (2-2 iz igre za 10 min), 1 ukr. lopta

Španija

Emir Sulejmanović (Breogan), poraz od Estudijantesa 95:62 – 5p (2-7 iz igre za 20 min), 3sk.
Lazar Mutić (Mursija), nije bio u timu
Kenan Karahodžić (Ueska, druga liga), poraz od Ljeide 77:74 – 3p (1-3 iz igre za 12 min)
Nedžad Muratović (Ourense, druga liga), pobeda nad Kaseresom 83:80 – 8p (3-4 iz igre za 15 min), 2sk.
Nedim Đedović (Araberi, druga liga), poraz od Palensije 94:82 – 9p (3-5 iz igre za 33 min), 1sk, 1ast
Nikola Žižić (Barselona II, druga liga), poraz od Betisa 81:58 – bez šuta iz igre, 4sk, 1ast za 7 min.
Nikola Rakočević (Kaseres, druga liga), poraz od Ourensea 83:80 – 17p (6-13 iz igre za 25 min), 5sk, 2ast
Mirza Bulić (Korunja, druga liga), poraz od Kastelja 84:83 – 7p (3-7 iz igre za 21 min), 2sk, 2ast

Nemačka

Nihad Đedović (Bajern Minhen), pobeda nad Braunšvajgom 84:73 – 5p (1-3 iz igre za 24 min), 3sk, 3ast
Robert Drijenčić (Oldenburg), nije ulazio u igru
Dejan Kovačević (Braunšvajg), poraz od Bajerna 84:73 – 3p (1-1 iz igre za 8 min), 1sk.

Austrija

Marinko Nakić (Kapfenberg), pobeda nad Furstenfeldom 93:85 – bez učinka za 2 min.
Edin Bavčić (Klosternojburg), pobeda nad Gmundenom 73:72 – 9p (3-7 iz igre za 29 min), 6sk.
Nemanja Nikolić (Timbervulvs), poraz od Obervarta 97:78 – 8p (3-8 iz igre za 25 min), 7sk, 1ast

Belgija

Haris Delalić (Leuven), poraz od Kangarusa 77:68 – 12p (4-9 iz igre za 21 min), 3sk, 1ast
Nedim Buza (Ostende), pobeda nad Antverpenom 81:80 – 2p (1-2 iz igre za 5 min)

Ostalo

Elmedin Kikanović (Monako, Francuska), pobeda nad Dižonom 84:81 – 8p (3-3 iz igre za 19 min)
Milan Milošević (Lavrio, Grčka), pobeda nad Holargosom 76:69 – 17p (6-8 iz igre za 23 min), 3sk, 2ast
Hasan Rizvić (Ormansport, druga turska liga), pobeda nad Jeni Mamakom 90:85 – 19p (7-11 izu igre za 28 min), 7sk, 4ast
Bojan Šarčević (Kauhajoki, Finska), pobeda nad Sigolsima 83:65 – 7p (2-7 iz igre za 26 min), 3sk, 1ast
Vedran Borovčanin (Horsens, Danska), pobeda nad Nestvedom 93:81 – 13p (3-11 iz igre za 33 min), 4sk, 2ast
Dejan Jeftić (Batumi, Gruzija), pobeda nad Kutaisijem 97:89 – 8p (3-7 iz igre za 9 min), 1sk, 1ast
Muhamed Pašalić (Oradea, Rumunija), poraz od Piteštija 90:81 – 12p (4-6 iz igre za 25 min), 2sk, 8ast


CRNA GORA

NBA

Nikola Vučević (Orlando Medžik), pobeda nad Reptorsima 104:101 – 11p (3-14 iz igre za 33 min), 8sk, 3ast

Španija

Bojan Dubljević (Valensija), poraz od Albe 95:92 – 9p (1-6 iz igre za 28 min), 4sk, 1ast
pobeda nad Albom 89:63 – 18p (8-10 iz igre za 24 min), 8sk, 3ast
Marko Todorović (Huventud), pobeda nad Burgosom 88:85 – 10p (2-6 iz igre za 28 min), 5sk, 3ast
Blagota Sekulić (Gipuskoa), poraz od Manrese 84:74 – 14p (5-6 iz igre za 22 min), 3sk.
Dino Radončić (Mursija), poraz od Tenerifa 83:76 – 2p (1-4 iz igre za 19 min), 4sk, 2ast
Nemanja Radović (Saragosa), poraz od Barselone 91:86 – 9p (3-6 iz igre za 17 min), 1sk, 2ast

VTB i Rusija

Vladimir Dragičević (Nižnji Novgorod), pobeda nad Avtodorom 91:85 – 17p (8-15 iz igre za 29 min), 7sk, 2ast
Vladimir Mihailović (Cmoki Minsk), poraz od Rige 70:66 – 7p (3-9 iz igre za 25 min), 4sk, 3ast
Boris Savović (Avtodor Saratov), poraz od Nižnjeg Novgoroda 91:85 – 14p (5-5 iz igre za 32 min), 2sk, 2ast
Vladimir Golubović (Spartak Primorje Vladivostok), pobeda nad CSKA 2 – 9p (3-4 iz igre za 17 min), 5sk, 1ast

Rumunija i Slovačka

Dragan Zeković (Oradea), poraz od Piteštija 90:81 – 6p (2-8 iz igre za 17 min), 5sk.
Goran Gajović (Krajova), pobeda nad Temišvarom 88:83 – 17p (7-16 iz igre za 38 min), 3sk, 2ast
Maksim Šturanović (Pitešti), pobeda nad Oradeom 90:81 – 16p (7-8 iz igre za 26 min), 6sk.
Miloš Komatina (Temišvar), poraz od Krajove 88:83 – 4p (2-3 iz igre za 14 min), 2sk, 2ast
Goran Martinić (Voluntari), pobeda nad Feniks Galatijem 69:66 – 21p (7-14 iz igre za 32 min), 6sk, 7ast
Marko Perović (Feniks Galati), poraz od Voluntarija 69:66 – 4p (2-6 iz igre za 26 min), 5sk.
Goran Bulatović (Inter Bratislava), pobeda nad Novom Vesi 115:76 – 2p (0-3 iz igre za 18 min), 3sk, 5ast
Miloš Pajović (Prjevidza), pobeda nad Rikerom 96:74 – 13p (4-9 iz igre za 24 min), 6sk, 2ast
Boris Bakić (Prjevidza), pobeda nad Rikerom 96:74 – 3p (1-3 iz igre za 12 min), 1sk, 2ast

Švajcarska

Slobodan Miljanić (Masanjo), poraz od Nojšatela 86:67 – 14p (2-8 iz igre za 33 min), 12sk, 5ast
Nemanja Ćalasan (Starvings), pobeda nad Svis Centralom 109:104 – 20p (7-13 iz igre za 28 min), 3sk, 2ast

Ostalo

Mihailo Sekulović (Mjasto Sikla, Poljska), nije ulazio u igru
Ivan Maraš (Slam Stal, Poljska), pobeda nad Treflom 96:93 – 18p (8-12 iz igre za 24 min), 2sk.
Bojan Subotić (Telekom Bon, Nemačka), poraz od Bremehavna 88:67 – 5p (2-5 iz igre za 18 min), 3sk, 1ast
Milko Bjelica (Tojota Alvark, Japan), poraz od Čiba Džetsa 87:76 – 11p (3-7 iz igre za 23 min), 2sk.
Nemanja Đurišić (Ostende, Belgija), nije bio u timu
Miloš Borisov (DEAC, Mađarska), tim nije igrao
Marko Loncović (Oliveirense, Portugal), pobeda nad Teršeirom 103:75 – 10p (4-8 iz igre za 22 min), 7sk.
Milovan Savić (Gimle, Norveška), poraz od Kensberga 72:68 – 15p (7-16 iz igre za 44 min), 11sk, 4ast

MAKEDONIJA

Vojdan Stojanoski (Oldenburg, Nemačka), pobeda nad Bajrojtom 90:81 – 6p (2-6 iz igre za 28 min), 2sk.
Armin Musović (Oldenburg, Nemačka), nije bio u timu
Nenad Dimitrijević (Huventud, Španija), pobeda nad Burgosom 88:85 – 7p (2-4 iz igre za 17 min), 6sk, 4ast
Stojan Gjuroski (Ueska, Španija, druga liga), poraz od Ljeide 77:74 – 13p (5-9 iz igre za 27 min), 2sk, 1ast
Kristijan Nikolov (Petkim, Turska), pobeda nad Artvinom 90:45 – 3p (1-3 iz igre za 19 min), 2sk, 1ast

Učinke igrača iz ove tri države u nedelji pre ove pogledajte na OVOM LINKU.

Komentari (0)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

* Sva polja su obavezna

Vučević: Koštale su nas naše greške

Vučević: Koštale su nas naše greške

Vučević: Koštale su nas naše greške

Košarkaš Orlanda Nikola Vučević ističe da će njegov tim morati da zaboravi sve što se dogodilo do sada, pred četvrti meč prve runde plej-ofa protiv Toronta.

Sjajni Siakam vodio Reptorse do brejka u Orlandu

Sjajni Siakam vodio Reptorse do brejka u Orlandu

Sjajni Siakam vodio Reptorse do brejka u Orlandu

U trećoj utakmici prve runde Istoka Toronto je na gostovanju Orlando Medžiku vratila brejk pošto je slavio 98:93 i poveo prvi put u seriji 2:1.
Loading...