Gray Mortimore/Getty Images

Saša Ozmo

22.04.2019 | 12.20

Jokić i Bobi odlični u plej-ofu, meč sezone Stojanovića

Autor

Denver Nagetsi Nikole Jokića trenutno su na 2-2 u pobedama sa San Antonio Sparsima u prvoj rundi plej-ofa zapadne konferencije u NBA, a srpski centar blistao je u tri meča prethodne nedelje.

Nikola Jokić

Matthew Stockman/Getty Images

Sva tri puta dao je 20+ poena i sva tri puta je bio više ili manje blizu tripl-dabla.

You Tube

Iako mu je u pojedinim momentima nedostajala podrška saigrača, Jokić za sada igra sjajno u svom debitantskom plej-ofu.

You Tube

Filadelfija Bobana Marjanovića vodi 3-1 protiv Bruklina, a srpski centar igra značajniju ulogu nego što su mnogi predviđali, pogotovo u svetlu promenljive spremnosti Džoela Embida. U drugoj utakmici je razbio zonu Bruklina šutevima s distance i imao je 16 poena i 8 skokova, da bi u trećem meču završio sa 14 poena i 8 skokova, a u četvrtom je bio najslabiji sa 4 poena i 5 skokova (tada je Embid bio u punom pogonu).

You Tube

Počeo je plej-of Evrolige – Vasilije Micić bio je MVP prvih utakmica posle briljantne partije sa Barselonom, a u drugom meču šut mu je zakazao i njegov Efes je izgubio. Na 1-1 je i Fenerbahče sa Žalgirisom – Marko Gudurić odigrao je dve jako dobre utakmice uprkos važnoj izgubljenog lopti u završnici drugog meča, dok Nikola Kalinić posle sjajne prve u drugoj nije imao svoj dan.

Vojislav Stojanović je odigrao meč sezone za Kremonu sa 20 poena i 10 skokova, a Vladimir Micov odavno nije imao slabije šutersko veče – 3-14 iz igre, od toga 1-9 trojke. Aleksandar Cvetković u Španiji je ubacio 14 poena, Lučić i Dangubić bili su odlični u Nemačkoj, a Nikola Milutinov je za Olimpijakos imao 14 poena i 18 skokova.

Marko Đerasimović i Dragan Pantelić zablistali su u Mađarskoj, dobre partije pružili su i srpski internacionalci u Bugarskoj, kao i Borovnjak, Tadić i Pendić u Portugalu.

NBA

You Tube

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Sparsima 114:105 – 21p (7-15 iz igre za 39 min), 13sk, 8ast
poraz od Sparsa 118:108 – 22p (8-14 iz igre za 32 min), 8sk, 7ast
pobeda nad Sparsima 117:103 – 29p (10-22 iz igre za 39 min), 12sk, 8ast
Boban Marjanović (Filadelfija Seventisiksers), pobeda nad Netsima 145:123 – 16p (8-14 iz igre za 18 min), 8sk, 1ast
pobeda nad Netsima 131:115 – 14p (3-5 iz igre, 8-8 penali za 18 min), 8sk, 1ast, 1 ukr. lopta, 4 izg. lopte
pobeda nad Netsima 112:108 – 4p (1-3 iz igre za 11 min), 5sk.

You Tube

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), nije ulazio u igru
Nikola Radičević (Gran Kanarija), poraz od Manrese 84:76 – 8p (3-6 iz igre za 11 min), 1sk, 2ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), poraz od Breogana 83:75 – 4p (1-2 iz igre za 14 min), 2sk, 1ast
Dejan Todorović (Mursija), ne igra zbog povrede
Luka Mitrović (Mursija), tim još nije igrao
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Estudijantesom 102:82 – 11p (5-7 iz igre za 22 min), 5sk, 3ast
Aleksandar Cvetković (Breogan), pobeda nad Unikahom 83:75 – 14p (3-7 iz igre za 22 min), 2sk, 5ast, 3 ukr. lopte
Oliver Stević (Andora), ne igra zbog povrede
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), pobeda nad Kaserersom 78:76 – 6p (3-4 iz igre za 21 min), 2sk, 1ast
Darko Balaban (Melilja, druga liga), pobeda nad Kaserersom 78:76 – 12p (5-8 iz igre za 17 min), 3sk.
Aleksa Jugović (Real Kanoe, druga liga), pobeda nad Pratom 77:68 – bez poena (0-2 iz igre za 5 min)
Milan Marković (Araberi, druga liga), poraz od Ueske 105:68 – 2p (1-5 iz igre za 19 min), 4sk, 1ast
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), pobeda nad Ourenseom 55:52 – 6p (3-8 iz igre za 21 min), 3sk.
Petar Aranitović (Palensija, druga liga), pobeda nad Ourenseom 55:52 – 5p (2-6 iz igre za 9 min), 1sk.
Milenko Veljković (Palensija, druga liga), pobeda nad Ourenseom 55:52 – 4p (2-2 iz igre za 11 min), 4sk.
Filip Đuran (Ljeida, druga liga), poraz od Korunje 90:88 – 23p (8-19 iz igre za 39 min), 6sk, 2ast
Đukan Đukanović (Ljeida, druga liga), poraz od Korunje 90:88 – 2p (1-2 iz igre za 12 min), 2sk, 1ast
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), poraz od Valjadolida 94:83 – 18p (7-12 iz igre za 29 min), 2sk, 8ast

You Tube

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Žalgirisom 76:43 – 16p (7-11 iz igre za 24 min), 3sk, 1ast
poraz od Žalgirisa 82:80 – 4p (0-5 iz igre za 28 min), 3sk, 2ast
Marko Gudurić (Fenerbahče), pobeda nad Žalgirisom 76:43 – 13p (5-7 iz igre za 22 min), 4ast
poraz od Žalgirisa 82:80 – 11p (4-7 iz igre za 27 min), 1sk, 1ast
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda nad Barselonom 75:68 – 21p (7-9 iz igre za 31 min), 3sk, 7ast
poraz od Barselone 74:72 – 15p (4-15 iz igre za 36 min), 1sk, 4ast, 3 izg. lopte
Vladimir Štimac (Turk Telekom), pobeda nad Afjonom 82:67 – 11p (4-7 iz igre za 23 min), 11sk, 2bl.
Stevan Jelovac (Gazijantep), pobeda nad Karšijakom 74:73 – 11p (4-8 iz igre za 24 min), 7sk, 2ast
Dušan Čantekin (Bešiktaš), poraz od Banvita 76:67 – bez poena (0-1 iz igre za 1 min)
Dejan Borovnjak (Bursaspor), poraz od Ankare 87:74 – 12p (4-7 iz igre za 29 min), 5sk, 4ast

You Tube

VTB/Rusija

Stefan Marković (Himki), tim nije igrao
Marko Simonović (Zenit), poraz od Lokomotive 94:78 – 3p (1-5 iz igre za 19 min), 2sk.
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), nije bio u timu
Branko Mirković (Kalev), pobeda nad Nižnjim Novgorodom 94:84 – 9p (3-7 iz igre za 26 min), 3sk, 3ast

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Kralshajmom 99:79 – 7p (2-3 iz igre za 14 min), 1sk, 5ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Kralshajmom 99:79 – 14p (4-7 iz igre za 16 min), 4sk, 2ast
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda nad Kralshajmom 99:79 – 13p (5-9 iz igre za 26 min), 3sk, 5ast
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stefan Birčević (Telekom Bon), poraz od Bajrojta 84:78 – 9p (3-7 iz igre za 32 min), 5sk, 1ast
Stefan Peno (Alba), ne igra zbog povrede;
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz od Gisena 98:95 – 7p (3-9 iz igre za 20 min), 1sk, 1ast
Aleksandar Marelja (Miteldojčer), nije bio u timu
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz od Albe 102:91 – 13p (4-8 iz igre za 32 min), 4sk, 11ast, 5 izg. lopti
Dejan Kovačević (Braunšvajg), pobeda nad Bremerhavnom 83:81 – bez šuta iz igre, 1sk, za 4 min.

You Tube

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), poraz od Breše 92:86 – 8p (3-9 iz igre za 23 min), 4sk, 4ast
Vladimir Micov (Emporio Armani), poraz od Breše 92:86 – 7p (2-14 iz igre za 38 min), 1s0k, 1ast
Aleksa Avramović (Vareze), poraz od Kantua 84:75 – 24p (7-19 iz igre za 35 min), 4sk, 5ast
Nikola Jovanović (Trentino), pobeda nad Pistojom 92:73 – 7p (2-7 iz igre za 16 min), 7sk.
Dejan Kravić (Virtus Bolonja), pobeda nad Ređo Emilijom 89:81 – 8p (4-4 iz igre za 27 min), 3sk.
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda nad Brindizijem 93:86 – 20p (9-15 iz igre za 24 min), 10sk, 2ast

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad AEK-om 76:67 – 14p (5-10 iz igre za 32 min), 18sk, 3ast
Aleksej Pokuševski (Olimpijakos), nije bio u timu
Milenko Tepić (PAOK), poraz od Kolososa 83:79 – 14p (6-11 iz igre za 34 min), 1sk, 2ast
Slaven Čupković (Kolosos), pobeda nad PAOK-om 83:79 – 13p (4-11 iz igre za 29 min), 6sk, 1ast

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz od Brisela 82:77 – 22p (8-16 iz igre za 36 min), 1sk, 4ast
Raško Katić (Spiru Šarlroa), ne igra zbog povrede
Uroš Nikolić (Mons-Eno), poraz od Limburga 85:78 – 2p (1-1 iz igre za 13 min), 4sk, 1ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Kangarusom 97:67 – 6p (2-3 iz igre za 17 min), 6ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda nad Gracom 100:55 – 14p (5-7 iz igre za 25 min), 3sk, 6ast
Luka Nikolić (UBSC Grac), nije bio u timu
Mihailo Todorović (UBSC Grac), poraz od Kapfenberga 100:55 – 11p (4-10 iz igre za 32 min), 7sk, 1ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda nad Bečom 82:70 – 14p (6-14 iz igre za 20 min), 4sk, 2ast
Marko Kolarić (Timbervulvs), nije ulazio u igru
Nikica Nikolić (Timbervulvs), poraz od Velsa 90:79 – bez poena (0-5 iz igre za 6 min), 1sk, 1ast

Slovačka

Nemanja Barać (Inter Bratislava), pobeda nad Iskrom Svit 93:61 – 12p (5-9 iz igre za 18 min), 2sk, 3ast
Goran Vučićević (Iskra Svit), nije bio u timu
Saša Avramović (Iskra Svit), poraz od Inter Bratislave 93:61 – 7p (3-13 iz igre za 31 min), 5sk, 3ast
Davorin Kuntić (Iskra Svit), poraz od Inter Bratislave 93:61 – 13p (4-9 iz igre za 26 min), 2ast
Nikola Gaćeša (Levice), nije bio u timu
Nikola Jeftić (Levice), poraz od Prijevidze 69:62 – 6p (3-5 iz igre za 17 min), 5sk, 1ast
*plej-of

Poljska

Dragoslav Papić (Kozalin), nije bio u timu
Marko Tejić (Kozalin), poraz od Dabrove 93:91 – 6p (2-6 iz igre za 18 min), 5sk, 1ast
Uroš Mirković (TBV Start), poraz od Anvila 88:70 – bez poena (0-3 iz igre za 4 min)
Milan Milovanović (Trefl), poraz od Šćećina 88:82 – 9p (2-5 iz igre za 21 min), 5sk, 3ast
Nemanja Jaramaz (Slam Stal), pobeda nad Stargardom 88:79 – 11p (3-9 iz igre za 22 min), 2sk, 1ast

*u Rumuniji plej-of počinje 24. aprila, u Češkoj još nisu igrali timovi sa srpskim igračima

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), poraz od Kormenda 95:88 – 2p (0-5 iz igre za 16 min), 1sk, 1ast
Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz od KTE Dune 83:81 – 4p (0-1 iz igre za 14 min), 4sk, 3ast
Miljan Rakić (JKSE), pobeda nad Solnokom 90:82 – 12p (3-13 iz igre za 36 min), 4sk, 5ast
Đorđe Pantelić (JKSE), pobeda nad Solnokom 90:82 – 21p (8-13 iz igre za 40 min), 11sk, 3ast, 4bl.
Nemanja Aleksandrov (JKSE), pobeda nad Solnokom 90:82 – 5p (2-4 iz igre za 22 min), 5sk, 4ast
Aleksa Brbaklić (JKSE), pobeda nad Solnokom 90:82 – 6p (1-2 iz igre za 23 min), 3sk, 2ast
Marko Špica (Kapošvar), nije bio u timu
Luka Marković (Kapošvar), nije bio u timu
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Atomeromuom 83:81 – 25p (10-15 iz igre za 34 min), 4sk, 1ast
Miloš Dimić (KTE Duna), pobeda nad Atomeromuom 83:81 – bez poena (0-1 iz igre za 5 min), 2sk.
Rastko Dramićanin (KTE Duna), pobeda nad Atomeromuom 83:81 – 15p (6-15 iz igre za 34 min), 6sk, 4ast
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), tim nije igrao
Marko Boltić (Sedek), poraz od Budimpešte 74:67 – 13p (4-12 iz igre za 35 min), 1sk, 5ast, 4 izg. lopte
Nenad Šulović (Sedek), poraz od Budimpešte 74:67 – 14p (5-9 iz igre za 28 min), 7sk.
Aleksandar Ponjavić (Sedek), poraz od Budimpešte 74:67 – 10p (1-10 iz igre za 34 min), 5sk, 2ast
Nemanja Milošević (Solnok), poraz od JKSE 90:82 – 19p (7-10 iz igre za 37 min), 7sk, 1ast
Nikola Malešević (Solnok), poraz od JKSE 90:82 – 8p (4-8 iz igre za 24 min), 5sk, 2ast
Tomislav Ivošev (DEAC), poraz od ZTE 101:86 – 7p (3-9 iz igre za 31 min), 3sk, 1ast, 2 ukr. lopte, 6 izg. lopti
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), pobeda nad Sedekom 74:67 – 19p (6-10 iz igre za 31 min), 2sk, 4ast
Stefan Filipović (TF Budimpešta), pobeda nad Sedekom 74:67 – 2p (1-1 iz igre za 13 min), 4sk.

Bugarska

Milivoje Mijović (Levski Lukoil), pobeda nad Akademik Sofijom 103:81 – 11p (5-5 iz igre za 19 min), 4sk, 2ast
Nikola Maravić (Levski Lukoil), pobeda nad Akademik Sofijom 103:81 – 7p (3-3 iz igre za 20 min), 7sk, 1ast
Nikola Vujović (Akademik PL), pobeda nad Jambolom 90:82 – 15p (6-10 iz igre za 17 min), 8sk.
Mladen Vitković (Akademik PL), pobeda nad Jambolom 90:82 – 7p (2-3 iz igre za 22 min), 3sk, 1ast, 4 ukr. lopte
Nikola Đurić (Jambol), poraz od Akademika PL 90:82 – 17p (8-10 iz igre za 19 min), 3sk.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Lusitanijom 85:79 – 23p (9-10 iz igre za 28 min), 5sk, 2ast
Stefan Đukić (Imortal), nije ulazio u igru
Nikola Tadić (Vitorija), pobeda nad Madeirom 79:74 – 18p (6-11 iz igre za 28 min), 8sk, 1ast
Ivan Pendić (Madeira), poraz od Vitorije 79:74 – 16p (6-9 iz igre za 24 min), 4sk, 2ast

Ostalo

Zoran Krstanović (Masanjo, Švajcarska), poraz od Monteja 90:68 – 22p (8-17 iz igre za 33 min), 11sk, 2ast
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), nije bio u timu
Marko Čakarević (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda nad Šiauliaijem 101:81 – 6p (3-6 iz igre za 22 min), 5sk, 3ast
Stefan Savić (Horsens, Danska), pobeda nad Nestvedom 109:66 – 15p (6-8 iz igre za 27 min), 5sk, 4ast
Dragan Labović (BC Nokija, Finska), poraz od Vilpasa 106:70 – 11p (3-8 iz igre za 18 min), 3sk.

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša u inostranstvu pročitajte OVDE.

Komentari (5)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

Maksa

Pitanje za redakciju. Da li je realno da ne prenosite sutra utakmicu u 22h denver san antonio?Jedini normalan termin za gledanje i to u Jokic i to 2-2 i vi izaberete filadelfiju u sitne sate?

Odgovori 6 0

K2

Denver igra u 03:00h posle ponoći. Ne znam gdje si pročitao da igraju u 22h.

1 0

markobgd

Pitanje za Ozma, sta se desava sa Kuzmicem u Realu? Do kada ima ugovor i kakve su sanse da ostane i posle leta ili ce da trazi novi klub? Koliko sam shvatio on je sada zdrav ali pored Tavareza i Ajona on bas tamo nema sta da trazi.

Odgovori 3 0

* Sva polja su obavezna

Jokić oduševio i zaigrao basket sa sugrađanima (VIDEO)

Jokić oduševio i zaigrao basket sa sugrađanima (VIDEO)

Jokić oduševio i zaigrao basket sa sugrađanima (VIDEO)

Košarkaš Denvera i najbolji centar NBA lige Nikola Jokić uvek je isticao da mu je najlepše u njegovom rodnom gradu Somboru, a njegovi sugrađani su u subotu mogli uživo da ga vide ispod obruča.

Efes bez Vase do polufinala, Jelovca čeka majstorica

Efes bez Vase do polufinala, Jelovca čeka majstorica

Efes bez Vase do polufinala, Jelovca čeka majstorica

Košarkaši Anadolu Efesa prvi su učesnici polufinala plej-ofa turskog šampionata.
Loading...