Gray Mortimore/Getty Images

Saša Ozmo

20.05.2019 | 19.49

Srbi u inostranstvu: Micić vicešampion Evrope, Micov 23

Autor

U centru pažnje košarkaške javnosti prošle sedmice bio je fajnal-for Evrolige, a do titule je došao CSKA, koji je ove sezone bez srpskih košarkaša.

Vasilije Micić

Turkish Airlines EuroLeague

Fenerbahče Željka Obradovića bio je dominantan tokom ligaškog dela sezone, ali je u Vitoriju došao ophrvan povredama i ubedljivo je izgubio od Anadolu Efesa u polufinalu, zatim i od Real Madrida u praktično nebitnoj utakmici za treće mesto.

Marko Gudurić i Nikola Kalinić uklopili su se u loše izdanje tima iz Istanbula, a na drugoj strani je Vasilije Micić za Efes u polufinalu ubacio 25 poena, uz nekoliko pogodaka kada se meč lomio. U finalu, ipak, Micić nije ponovio takvo izdanje (10p, 4-13 iz igre), a njegov Efes poražen je od CSKA.

Eliminacijom Denver Nagetsa srpskih košarkaša do kraja sezone nema u NBA ligi, a širom Evrope počeli su plej-ofovi, pa se broj internacionalaca smanjio, mada je veliki broj onih koji igraju bitne uloge.

Ni 23 poena Vladimira Micova nisu bili dovoljni Armaniju da izbegne poraz od Avelina na startu doigravanja, Bajern je bio siguran uz ne tako veliki doprinos trojca Jović-Lučić-Dangubić, dok je Dragan Milosavljević za Unikahu dao 13 poena.

Bogić Vujošević u Austriji je izveo čak 18 bacanja i pogodio 17, Vojislav Stojanović u Italiji je promašio svih sedam šuteva iz igre, dok je Marko Boltić u plej-autu u Mađarskoj bio na korak do tripl-dabla. Nemanja Milošević postigao je 21 poen za Solnok, a oporavljeni Raško Katić 17 za Šarlrou.

Španija

Ognjen Kuzmić (Real Madrid), nije bio u timu za F4
Nikola Radičević (Gran Kanarija), pobeda nad Saragosom 84:79 – 2p (1-3 iz igre za 5 min), 1ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), pobeda nad Tenerifama 92:85 – 13p (4-8 iz igre za 18 min), 1sk, 1ast
Dejan Todorović (Mursija), poraz od Burgosa 84:73 – bez poena (0-2 iz igre za 4 min), 1sk.
Luka Mitrović (Mursija), poraz od Burgosa 84:73 – bez šuta iz igre, 1ast za 12 min.
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Mursijom 84:73 – 4p (2-3 iz igre za 17 min), 5sk, 5ast
Tadija Dragićević (Breogan), poraz od Andore 91:84 – 2p (1-4 iz igre za 17 min), 3sk, 1ast
Aleksandar Cvetković (Breogan), poraz od Andore 91:84 – 14p (4-13 iz igre za 30 min), 2sk, 4ast
Oliver Stević (Andora) – ne igra do kraja sezone zbog povrede;
Vasilije Vučetić (Melilja, druga liga), poraz od Valjadolida 85:64 – 3p (1-5 iz igre za 17 min), 2sk, 1ast
pobeda nad Valjadolidom 76:72 – 10p (3-8 iz igre za 29 min), 4sk.
Darko Balaban (Melilja, druga liga), poraz od Valjadolida 85:64 – 6p (3-5 iz igre za 14 min), 2sk.
pobeda nad Valjadolidom 76:72 – 7p (3-5 iz igre za 17 min), 4sk, 4 izg. lopte
Nikola Cvetinović (Palensija, druga liga), pobeda nad Bilbaom 61:57 – 7p (3-6 iz igre za 15 min), 6sk.
poraz od Bilbaa 87:81 – 7p (2-7 iz igre za 23 min), 3sk.
Milenko Veljković (Palensija, druga liga), poraz od Bilbaa 87:81 – bez učinka za 2 min.

You Tube

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), poraz od Anadolu Efesa 92:73 – 12p (3-7 iz igre za 24 min), 3sk, 2ast
poraz od Real Madrida 94:75 – 8p (3-7 iz igre za 26 min), 3sk.
Marko Gudurić (Fenerbahče), poraz od Anadolu Efesa 92:73 – 8p (2-7 iz igre za 29 min), 2sk, 6ast, 1 ukr. lopta
poraz od Real Madrida 94:75 – 11p (3-7 iz igre za 29 min), 1sk, 2ast
Vasiije Micić (Anadolu Efes), pobeda nad Fenerbahčeom 92:73 – 25p (10-15 iz igre za 33 min), 5sk, 1ast
poraz od CSKA 91:83 – 10p (4-13 iz igre za 31 min), 5ast
*pauza u Turskoj i VTB ligi

Nemačka

Stefan Jović (Bajern Minhen), pobeda nad Braunšvajgom 70:59 – 2p (1-5 iz igre za 20 min), 1sk, 3ast
Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Braunšvajgom 70:59 – 6p (1-5 iz igre za 25 min), 6sk, 1ast
Nemanja Dangubić (Bajern Minhen), pobeda nad Braunšvajgom 70:59 – 7p (2-6 iz igre za 20 min), 6sk, 1ast
Milan Mačvan (Bajern Minhen) – ne igra zbog povrede;
Stefan Birčević (Telekom Bon), poraz od Oldenburga 105:94 – 12p (3-3 iz igre za 15 min)
Stefan Peno (Alba), ne igra zbog povrede;
Dejan Kovačević (Braunšvajg), poraz od Bajerna 70:59 – bez šuta iz igre za 2 min.

Italija

Nemanja Nedović (Emporio Armani), nije igrao zbog povrede
Vladimir Micov (Emporio Armani), poraz od Avelina 82:74 – 23p (9-14 iz igre za 33 min), 4sk, 2ast
Nikola Jovanović (Trentino), poraz od Venecije 67:57 – 4p (1-2 iz igre, 2-6 penali za 10 min), 4sk.
Vojislav Stojanović (Kremona), pobeda nad Trstom 82:75 – bez poena (0-7 iz igre za 15 min), 2sk.

Grčka

Milenko Tepić (PAOK), poraz od Promiteasa 81:66 – 8p (4-10 iz igre za 33 min), 9sk, 3ast

Belgija

Miloš Bojović (Lijež), poraz od Alstara 108:84 – 19p (6-11 iz igre za 30 min), 4sk, 2ast
poraz od Alstara 100:83 – 8p (3-6 iz igre za 33 min)
Raško Katić (Spiru Šarlroa), pobeda nad Briselom 101:94 – 17p (8-13 iz igre za 25 min), 6sk.
pobeda nad Briselom 89:79 – 12p (4-6 iz igre za 14 min), 4sk.
Uroš Nikolić (Mons-Eno), poraz od Ostendea 96:60 – 11p (3-3 iz igre za 14 min), 5sk.
Poraz od Ostendea 67:63 – 11p (4-9 iz igre za 17 min), 5sk, 1ast
Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Monsom 96:60 – 5p (2-2 iz igre za 16 min), 2sk, 10ast
pobeda nad Monsom 67:63 – 7p (2-2 iz igre za 22 min), 1sk, 3ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), poraz od Klosternojburga 90:84 – 14p (4-11 iz igre za 33 min), 2sk, 9ast
pobeda nad Klosternojburgom 89:82 – 23p (2-11 iz igre, 17-18 penali za 33 min), 3sk, 6ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda nad Kapfenbergom 90:84 – 21p (9-14 iz igre za 29 min), 1sk, 3ast
poraz od Kapfenberga 89:82 – 5p (2-4 iz igre za 14 min)

Rumunija

Aleksandar Rašić (Kluž Napoka), poraz od Oradee 82:74 – 2p (1-4 iz igre za 20 min), 3sk, 4ast
Mladen Jeremić (Pitešti), poraz od Steaue 73:70 – 8p (3-7 iz igre za 23 min), 4sk, 1ast
Nikola Marković (Oradea), pobeda nad Klužom 82:74 – 10p (4-12 iz igre za 26 min), 6sk, 1ast
Žarko Đurić (Steaua), pobeda nad Piteštijem 73:70 – 21p (9-13 iz igre za 31 min), 7sk, 3ast
Uroš Lučić (Steaua), pobeda nad Piteštijem 73:70 – 7p (3-4 iz igre za 16 min)
Marko Stojadinović (Temišvar), pobeda nad Dinamo Bukureštom 91:76 – 7p (3-6 iz igre za 19 min), 3sk, 3ast
Vladan Vukosavljević (Temišvar), nije bio u timu
Nikola Pešaković (Temišvar), pobeda nad Dinamo Bukureštom 91:76 – 17p (6-9 iz igre za 30 min), 3sk, 8ast
Đorđe Simeunović (Mirkurea), pobeda nad Foskanijem 64:55 – 13p (5-15 iz igre za 36 min), 10sk, 2ast
Igor Mijajlović (Krajova), poraz od Sibiua 74:58 – 6p (2-9 iz igre za 32 min), 1sk, 2ast
Vladimir Đorđević (Feniks Galati), poraz od Voluntarija 68:62 – 3p (1-6 iz igre za 30 min), 5sk, 2ast, 3 ukr. lopte, 7 izg. lopti
Marko Perović (Feniks Galati), poraz od Voluntarija 68:62 – 13p (5-13 iz igre za 32 min), 5sk, 2ast
Đorđe Dželetović (Feniks Galati), poraz od Voluntarija 68:62 – 8p (3-6 iz igre za 24 min), 5sk.
Nebojša Dukić (Feniks Galati), poraz od Voluntarija 68:62 – 2p (1-5 iz igre za 17 min), 1sk, 1ast
Ljubomir Čampara (Voluntari), pobeda nad Feniks Galatijem 68:62 – 12p (6-9 iz igre za 22 min), 1sk.
Danilo Tasić (Voluntari), pobeda nad Feniks Galatijem 68:62 – 22p (9-14 iz igre za 35 min), 11sk.
Andrija Simović (Medijas), nije ulazio u igru

Mađarska

Stefan Balmazović (Falko), pobeda nad KTE Dunom 102:60 – 8p (3-3 iz igre za 25 min), 3sk, 3ast
Nikola Jevtović (Atomeromu), poraz od Solnoka 83:80 – 13p (5-9 iz igre za 23 min), 2sk, 1ast
Miljan Rakić (JKSE), poraz od PVSK Veolije 77:73 – 8p (3-11 iz igre za 33 min), 3sk, 5ast
Đorđe Pantelić (JKSE), poraz od PVSK Veolije 77:73 – 21p (8-12 iz igre za 37 min), 15sk, 3ast
Nemanja Aleksandrov (JKSE), poraz od PVSK Veolije 77:73 – 8p (2-4 iz igre za 23 min), 2sk.
Aleksa Brbaklić (JKSE), poraz od PVSK Veolije 77:73 – 6p (2-5 iz igre za 21 min), 5sk.
Marko Đerasimović (KTE Duna), poraz od Falkoa 102:60 – 9p (4-9 iz igre za 27 min), 1sk, 1ast
Miloš Dimić (KTE Duna), poraz od Falkoa 102:60 – 3p (1-4 iz igre za 20 min), 5sk, 2ast
Rastko Dramićanin (KTE Duna), poraz od Falkoa 102:60 – 6p (1-6 iz igre za 26 min), 2sk, 1ast
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda nad JKSE 77:73 – 10p (3-6 iz igre za 33 min), 7sk, 1ast
Marko Boltić (Sedek), pobeda nad Budimpeštom 81:73 – 16p (4-6 iz igre za 37 min), 9sk, 13ast
Nenad Šulović (Sedek), pobeda nad Budimpeštom 81:73 – 19p (6-12 iz igre za 27 min), 6sk, 2ast
Aleksandar Ponjavić (Sedek), pobeda nad Budimpeštom 81:73 – 17p (5-11 iz igre za 32 min), 4sk, 1ast
Nikola Malešević (Solnok), pobeda nad Atomeromuom 83:80 – 8p (2-6 iz igre za 30 min), 6sk, 5ast
Nemanja Milošević (Solnok), pobeda nad Atomeromuom 83:80 – 21p (9-15 iz igre za 29 min), 7sk.
Boris Krnjajski (TF Budimpešta), poraz od Sedeka 81:73 – 12p (5-9 iz igre za 32 min), 6sk, 4ast
Stefan Filipović (TF Budimpešta), poraz od Sedeka 81:73 – bez šuta iz igre, 1sk, za 4 min.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Teršeirom 85:79 – 13p (4-7 iz igre za 21 min), 5sk.
Ivan Pendić (Madeira), poraz od Benfike 80:59 – 6p (2-6 iz igre za 22 min), 3sk, 1ast

Ostalo

Miloš Janković (Rivijera Lejkers, Švajcarska), poraz od Ženeva Lajonsa 107:80 – 8p (3-10 iz igre za 21 min), 5sk.
pobeda nad Nojšatelom 86:69 – 10p (4-7 iz igre za 20 min), 11sk.
Nemanja Barać (Inter Bratislava, Slovačka), pobeda nad Prijevidzom 102:73 – 3p (1-2 iz igre za 13 min), 5ast
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda nad Žvaigždešom 105:98 – 8p (3-6 iz igre za 26 min), 1sk, 3ast

Sve prethodne učinke srpskih košarkaša pronađite na OVOM LINKU.

Komentari (0)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

* Sva polja su obavezna

Efes deklasirao Bujukčekmedže, Miciću 11 minuta

Efes deklasirao Bujukčekmedže, Miciću 11 minuta

Efes deklasirao Bujukčekmedže, Miciću 11 minuta

Košarkaši Anadolu Efesa deklasirali su Bujukčekmedže u poslednjoj utakmici četvrtog kola prvenstva Turske - 109:69.

Kalinić mesec dana u autu

Kalinić mesec dana u autu

Kalinić mesec dana u autu

Fudbaler Rome Nikola Kalinić moraće da pauzira nekoliko nedelje zbog preloma fibule, koji ne zahteva operaciju.
Loading...