Gray Mortimore/Getty Images

Saša Ozmo

14.10.2019 | 13.32

Micić i Milutinov blistali u EL, Ristić preporođen

Autor

Nova košarkaška sezona još je na početku – one najveće lige su počele, sa njima i najbolji srpski košarkaši, ali mnogi igrači ngeešto nižeg ran će i tokom sezone tražiti klubove, pa očekujte promene.

Vasilije Micić

Turkish Airlines EuroLeague

Protekle nedelje zablistao je Vasilije Micić kao MVP drugog kola Evrolige u pobedi svog Efesa nad Albom – imao je 23 poena i 13 asistencija. Posle je usledio pad u prvenstvu Turske.

Odličnu partiju pružio je i Nikola Milutinov za Olimpijakos – 17 poena i 14 skokova u trijumfu nad Valensijom. Vladimir Micov bio je standardno dobar za Armani, dok je još jednu izvrsnu partiju pružio Dušan Ristić, koji je u pobedi Astane nad Lokomotivom zabeležio 21 poen i 9 skokova. “Dvocifren“ je bio i Rebić za Jenisej, dok je u Španiji Kravić dao 18 poena, a Dejan Todorović 15 u meču Evrokupa. Vrhunski meč odigrao je za Virtus Stefan Marković – 15 poena, 6 skokova i 9 asistencija.

U NBA ligi još traje zagrevanje, tj. predsezona – Marko Gudurić je u svom drugom meču za Grizlise dao 14 poena, Jokić je imao dabl-dabl, a dobri su bili i Bjelica i Bogdanović sa po 14 poena. Boban Marjanović odigrao je tri meča, najbolji je bio protiv Baksa – 16 poena, 8 skokova.

You Tube

Luka Igrutinović, 27-godišnji plejmejker rodom iz Kragujevca, imao je ubedljivo najbolji učinak u ligama sa nižim rejtingom – za češki Kolin postigao je 23 poena, uz 7 skokova i 11 asistencija. Aleksandar Radukić imao je 29 poena u Slovačkoj, Dragan Zeković 26 poena u Rumuniji, Đerasimović 25 u Mađarskoj, Miletić 20 u Austriji, a evo i pregleda učinka svih srpskih igrača:

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Klipersima 111:91 – 10p (5-7 iz igre za 22 min), 11sk, 3ast
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz od Pejsersa 132:131 – 14p (4-9 iz igre za 22 min), 5sk, 2ast
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Pejsersa 132:131 – 14p (5-7 iz igre za 28 min), 2sk, 7ast, 4 izg. lopte
Boban Marjanović (Dalas Meveriks), poraz od Tandera 119:104 – 7p (2-4 iz igre za 9 min), 3sk, 2ast
poraz od Pistonsa 124:117 – 4p (1-2 iz igre za 12 min), 2sk.
poraz od Baksa 118:111 – 16p (6-9 iz igre za 15 min), 8sk.
Marko Gudurić (Memfis Grizlis), pobeda nad Nju Ziland Brejkersima 108:94 – 14p (6-7 iz igre za 16 min), 1sk, 3 izg. lopte

You Tube

Španija

Aleksa Avramović (Unikaha), pobeda nad Huventudom 77:65 – bez poena (0-2 iz igre za 4 min)
pobeda nad Arkom 66:59 – 4p (2-4 iz igre za 10 min), 2sk.
Dragan Milosavljević (Unikaha), ne igra zbog povrede
Vanja Marinković (Valensija), poraz od Barselone 97:94 – nije ulazio u igru
poraz od Olimpijakosa 89:63 – 3p (1-3 iz igre za 17 min), 1ast
Nemanja Dangubić (Estudijantes), pobeda nad Manresom 87:79 – 7p (3-11 iz igre za 24 min), 2sk, 2 ukr. lopte
Goran Huskić (Burgos), pobeda nad Mursijom 92:82 – 4p (1-3 iz igre za 23 min), 3sk.
Dejan Kravić (Obradoiro), poraz od Tenerifa 90:78 – 18p (8-13 iz igre za 25 min), 5sk.
Dejan Musli (Andora), poraz od Gran Kanarije 80:67 – nije bio u timu
pobeda nad Ulmom 97:78 – nije ulazio u igru
Dejan Todorović (Andora), poraz od Gran Kanarije 80:67 – 9p (4-10 iz igre za 17 min), 1sk.
pobeda nad Ulmom 97:78 – 15p (5-6 iz igre za 20 min), 3sk, 5ast
Kosta Janković (Kaseres, druga liga), pobeda nad Real Kanoem 79:57 – 3p (1-3 iz igre za 10 min)
Milan Nikolić (Kaseres, druga liga), pobeda nad Real Kanoem 79:57 – 7p (2-8 iz igre za 20 min), 5sk, 2ast
Petar Aranitović (Palensija, druga liga), pobeda nad Breoganom 90:76 – nije bio u timu
Darko Balaban (Ourense, druga liga), pobeda nad Ovijedom 84:81 – 10p (5-11 iz igre za 27 min), 5sk, 3ast
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), pobeda nad Ljeidom 68:64 – 8p (3-10 iz igre za 17 min), 2sk, 1ast
Vasilije Vučetić (Ueska, druga liga), poraz od San Sebastijana 68:64 – 12p (4-12 iz igre za 30 min), 5sk.
Filip Đuran (Korunja, druga liga), pobeda nad Almansom 75:71 – 14p (4-13 iz igre za 25 min), 7sk, 4ast
Nikola Cvetinović (Almansa, druga liga), poraz od Korunje 75:71 – 14p (4-12 iz igre za 27 min), 4sk.

VTB i Rusija

Stefan Jović (Himki), nije igrao zbog povrede
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), pobeda nad Venecijom 77:63 – 6p (2-4 iz igre za 16 min), 2sk, 2ast
poraz od Astane 90:88 – 5p (1-2 iz igre za 11 min), 2sk, 1ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), tim nije igrao
Branko Mirković (Cmoki Minsk), poraz od CSKA 114:81 – 16p (4-8 iz igre za 29 min), 2ast
Nikola Rebić (Jenisej), pobeda nad Parmom 90:88 – 12p (4-4 iz igre za 19 min), 2sk, 4ast
Dušan Ristić (Astana), pobeda nad Lokomotivom 90:88 – 21p (8-13 iz igre za 35 min), 9sk, 3ast

You Tube

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), poraz od Crvene zvezde 68:56 – 3p (1-4 iz igre za 21 min), 2sk.
pobeda nad Turk Telekomom 75:59 – 10p (4-5 iz igre za 19 min), 2sk, 2ast
Vladimir Štimac (Fenerbahče), poraz od Crvene zvezde 68:56 – 1p (1-2 penali za 8 min)
pobeda nad Turk Telekomom 75:59 – 6p (2-6 iz igre za 19 min), 8sk.
Vasilije Micić (Anadolu Efes), pobeda nad Albom 106:105 – 23p (7-16 iz igre za 42 min), 3sk, 13ast, 4 ukr. lopte, 2 izg. lopte
poraz od Bandirme 84:66 – 5p (2-9 iz igre za 24 min), 2sk, 4ast
Stevan Jelovac (Gazijantep), poraz od Tofaša 81:69 – 5p (2-9 iz igre za 15 min), 2sk.

Italija

Vladimir Micov (Armani Milano), pobeda nad Žalgirisom 85:81 – 13p (4-8 iz igre za 25 min)
poraz od Brindizija 92:89 – 14p (5-9 iz igre za 20 min), 6sk, 3 ukr. lopte
Nemanja Nedović (Armani Milano), nije igrao zbog povrede
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja), pobeda nad Makabi Rižonom 96:77 – 11p (4-11 iz igre za 24 min), 3sk, 4ast
pobeda nad Pezarom 94:79 – 8p (3-5 iz igre za 15 min), 6sk, 5ast


Stefan Marković (Virtus Bolonja), pobeda nad Makabi Rižonom 96:77 – 15p (6-9 iz igre za 29 min), 3sk, 4ast pobeda nad Pezarom 94:79 – 3p (1-5 iz igre za 20 min), 3sk., 3ast
Stefan Nikolić (Virtus Bolonja), pobeda nad Makabi Rižonom 96:77 – bez učinka za 2 min.
pobeda nad Pezarom 94:79 – 3p (1-3 iz igre za 6 min), 1sk.
Vasilije Pušica (Pezaro), poraz od Virtusa 94:79 – 4p (1-9 iz igre za 27 min), 3sk.
Vojislav Stojanović (Kremona), poraz od Ređo Emilije 85:71 – 9p (4-9 iz igre za 23 min), 8sk.
Milenko Tepić (Vareze), tim nije igrao

Nemačka

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), poraz od CSKA 79:68 – 6p (3-4 iz igre za 26 min), 6sk, 2ast
pobeda nad Braunšvajgom 75:62 – 6p (3-9 iz igre za 22 min), 2sk.
Stefan Peno (Alba), ne igra zbog povrede
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz od Vehte 77:72 – 7p (2-9 iz igre za 28 min), 6sk, 1ast
Aleksandar Marelja (Braunšvajg), poraz od Bajerna 75:62 – 7p (2-3 iz igre za 16 min), 1sk.
Strahinja Mićović (Miteldojčer), poraz od Bamberga 99:96 – 17p (7-15 iz igre za 29 min), 4sk, 1ast
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz od Bamberga 99:96 – 2p (1-5 iz igre za 28 min), 2sk, 8ast

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), pobeda nad Valensijom 89:63 – 17p (7-11 iz igre za 27 min), 14sk, 2ast
Đorđe Gagić (Aris), poraz od Larise 92:78 – 4p (1-1 iz igre za 10 min), 2sk, 1ast

You Tube

Belgija

Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Briselom 74:62 – 1p (0-2 iz igre za 13 min), 1sk, 1ast
Miloš Bojović (Lijež), nije bio u timu
Milan Samardžić (Spiru Šarlroa), nije bio u timu

Slovačka

Saša Avramović (Iskra Svit), poraz od Žiline 92:81 – 15p (7-16 iz igre za 30 min), 4sk, 3ast
Nikola Gaćeša (Prjevidza), pobeda nad Rikerom 101:73 – 14p (5-12 iz igre za 34 min), 7sk, 2ast
Aleksandar Radukić (Handlova), poraz od Levica 90:78 – 29p (12-19 iz igre za 33 min), 12sk.
Stefan Mitrović (Handlova), poraz od Levica 90:78 – 11p (5-10 iz igre za 30 min), 2sk, 9ast

Poljska

Nikola Jevtović (Slam Stal), poraz od Radoma 80:74 – 8p (3-5 iz igre za 26 min), 3sk.
Milivoje Mijović (Gljivice), pobeda nad Asekom 87:78 – 11p (3-9 iz igre za 30 min), 7sk, 1ast
Milan Milovanović (Anvil), pobeda nad Spojnijom 95:82 – 7p (3-5 iz igre za 20 min), 7sk, 1ast
Češka
Filip Vukosavljević (Kolin), poraz od Nimburka 105:76 – 4p (2-4 iz igre za 18 min), 2sk, 1ast, 4 izg. lopte
Luka Igrutinović (Kolin), poraz od Nimburka 105:76 – 23p (10-11 iz igre za 38 min), 7sk, 11ast
Peđa Stamenković (Kralovšti Sokoli), poraz od Usti Labema 106:90 – 14p (5-12 iz igre za 31 min), 6sk, 10ast
Đorđe Tresač (Kralovšti Sokoli), poraz od Usti Labema 106:90 – 23p (8-15 iz igre za 32 min), 6ast
Marko Stevanović (USK Prag), poraz od Olomouca 90:77 – 2p (0-5 iz igre za 29 min), 11sk, 4ast

Rumunija

Andrija Bojić (Voluntari), pobeda nad Konstancom 81:57 – 11p (5-6 iz igre za 18 min), 5sk, 1ast
Dejan Borovnjak (Voluntari), pobeda nad Konstancom 81:57 – 16p (5-7 iz igre za 15 min), 4sk, 1ast
Mladen Jeremić (Dinamo Bukurešt), tim nije igrao
Strahinja Jovanović (Steaua Bukurešt), pobeda nad Oradeom 85:83 – 16p (3-12 iz igre za 27 min), 5sk, 5ast
Nikola Marković (Oradea), poraz od Steaue 85:83 – 2p (1-6 iz igre za 21 min), 5sk, 1ast
Dragan Zeković (Oradea), poraz od Steaue 85:83 – 26p (11-14 iz igre za 29 min), 5sk, 1ast
Adam Mirković (Temišvar), poraz od Piteštija 84:71 – 18p (7-7 iz igre za 21 min), 3sk, 1ast
Nikola Pešaković (Temišvar), poraz od Piteštija 84:71 – 2p (1-13 iz igre za 22 min), 1sk, 4ast
Nikola Silađi (Medijas), pobeda nad Fočšanijem 96:81 – 13p (5-10 iz igre za 20 min), 7sk, 2ast
Danilo Tasić (Pitešti), pobeda nad Temišvarom 84:71 – 19p (7-12 iz igre za 28 min), 9sk, 3ast

Bugarska

Petar Vuković (Jambol), poraz od Beroea 93:82 – 12p (3-8 iz igre za 23 min), 8sk, 2ast
Igor Kesar (Rilski), pobeda nad Černomorecom 98:75 – 20p (7-13 iz igre za 24 min), 8sk.
Milenko Veljković (Černomorec), poraz od Rilskog 98:75 – 9p (3-10 iz igre za 27 min), 10sk, 1ast
Koča Jovović (Černo More), poraz od Lukoila 82:62 – 5p (2-6 iz igre za 34 min), 9sk, 10ast

Mađarska

Nemanja Aleksandrov (JP Auto JKSE), poraz od Atomeromua 77:62 – 10p (4-10 iz igre zs 33 min), 5sk.
Aleksa Brbaklić (JP Auto JKSE), poraz od Atomeromua 77:62 – 2p (0-3 iz igre za 21 min), 4sk.
Đorđe Pantelić (JP Auto JKSE), poraz od Atomeromua 77:62 – 6p (2-6 iz igre za 27 min), 6sk, 1ast
Marko Marinković (JP Auto JKSE), poraz od Atomeromua 77:62 – 6p (3-3 iz igre za 7 min), 2sk.
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Sedekom 86:77 – 25p (8-12 iz igre za 38 min), 6sk, 2ast
Stefan Balmazović (Sedek), poraz od KTE Duna 86:77 – 13p (4-12 iz igre za 37 min), 6sk, 3ast
Miloš Milisavljević (Sedek), poraz od KTE Duna 86:77 – 16p (6-12 iz igre za 33 min), 2sk, 4ast
Milivoje Božović (Oroslanj), pobeda nad ZTE 91:84 – 18p (7-12 iz igre za 33 min), 13sk, 1ast
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda nad Albom 91:86 – 6p (2-5 iz igre za 25 min), 3sk, 2ast
Rastko Dramićanin (Kapošvar), poraz od Falka 91:84 – 14p (5-6 iz igre za 28 min), 5sk.
Boris Krnjajski (Kapošvar), poraz od Falka 91:84 – 3p (1-3 iz igre za 19 min), 5sk, 4ast
Aleksandar Ponjavić (Kapošvar), poraz od Falka 91:84 – 4p (1-4 iz igre za 21 min), 6sk, 1ast
Žarko Đurić (ZTE), nije ulazio u igru
Stefan Filipović (Kermend), pobeda nad Solnokom 89:60 – 3p (1-2 iz igre za 6 min), 1sk.
Slaven Čupković (Alba Fehervar), poraz od PVSK Veolija 91:86 – 9p (3-8 iz igre za 24 min), 1sk.
Marko Ljubičić (Alba Fehervar), poraz od PVSK Veolija 91:86 – 19p (6-11 iz igre za 29 min), 5sk, 8ast
Luka Marković (Alba Fehervar), poraz od PVSK Veolija 91:86 – 9p (5-6 iz igre za 24 min), 8sk, 1ast
Nemanja Krstić (Solnok), poraz od Kermenda 89:60 – 8p (3-9 iz igre za 28 min), 4sk, 1ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), poraz od Klosternojburga 70:60 – 18p (4-10 iz igre za 40 min), 5sk, 3ast
Marko Kolarić (Zankt Pelten), poraz od Gmundena 85:74 – 10p (4-6 iz igre za 34 min), 7sk, 3ast
Andrija Matić (UBSC Grac), poraz od Arkadije 92:82 – 21p (9-12 iz igre za 27 min), 4sk.
Filip Šepa (UBSC Grac), poraz od Arkadije 92:82 – 10p (3-6 iz igre za 25 min), 5sk, 2ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda nad Kapfenbergom 70:60 – 20p (8-13 iz igre za 23 min), 1ast

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Ovarenseom 89:87 – 16p (5-9 iz igre za 24 min), 4sk, 3ast
Stefan Đukić (CAB Madeira), pobeda nad Aveirom 85:82 – 11p (5-8 iz igre za 27 min), 7sk, 3ast

Švajcarska

Daniel Anđelković (Masanjo), poraz od Nojšatela 87:71 – bez šuta iz igre, 1sk, za 4 min.
Dušan Mlađan (Masanjo), poraz od Nojšatela 87:71 – 18p (4-15 iz igre za 35 min), 3sk, 2ast
Marko Mlađan (Masanjo), poraz od Nojšatela 87:71 – 15p (7-12 iz igre za 19 min), 3sk.
Nemanja Ćalasan (Starvings), pobeda nad Vevejem 70:63 – 4p (2-8 iz igre za 33 min), 3sk, 2ast
Marko Boltić (Vevej), poraz od Starvingsa 70:63 – 9p (3-5 iz igre za 36 min), 6sk, 5ast
Miloš Janković (Montej), poraz od Friburga 88:71 – 14p (6-10 iz igre za 29 min), 5sk, 1ast
Nikola Stevanović (Lugano), poraz od Pulija 76:68 – 6p (2-6 iz igre za 25 min), 8sk, 3ast

Ostalo

Milan Mačvan (Tokio Alvark), tim nije igrao
Lazar Radosavljević (Jurgorden, Švedska), poraz od Lulee 92:84 – 12p (5-10 iz igre za 30 min), 5sk, 9ast
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), nije bio u timu
Dragan Labović (Nokija, Finska), nije bio u timu
Stefan Savić (Horsens IC, Danska), pobeda nad EBAA 115:78 – 17p (7-10 iz igre za 23 min), 5sk, 5ast

Prethodne preglede učinaka srpskih košarkaša u inostranstvu pogledajte na OVOM LINKU.

Komentari (3)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

Igor Filipovic

A kakav je učinak Maria Nakica.

Odgovori 2 0

Danilo Bata Stojkovic

Dusan Ristic je igrac koji nije dobio sansu u Zvezdi. Za Odza on je licno Jokic!

Odgovori 21 1

Мики

Да,и Симаниђ је сада запостављен!

13 0

* Sva polja su obavezna

Savršen tandem - Vasa i Larkin slomili Zenit

Savršen tandem - Vasa i Larkin slomili Zenit

Savršen tandem - Vasa i Larkin slomili Zenit

Košarkaši Efesa ostvarili su šesti trijumf u Evroligi, pošto su u osmom kolu Evrolige slavili protiv Zenita rezultatom 90:88.

Šved vodio Himki, odlični Jović, Nedović i Micov

Šved vodio Himki, odlični Jović, Nedović i Micov

Šved vodio Himki, odlični Jović, Nedović i Micov

Košarkaši Himkija trijumfovali su u meču osmog kola Evrolige protiv Armanija rezultatom 87:79.
Loading...