Gray Mortimore/Getty Images

Saša Ozmo

28.10.2019 | 11.03

Jokić po starom, povratak Nedovića, efikasni Teodosić

Autor

Počela je NBA liga, a Nikola Jokić već je ostvario tripl-dabl, u pobedi nad Sansima, dok je u trijumfu nad Blejzersima 16 od svojih 20 poena postigao u poslednjoj četvrtini kada je meč odlučen.

Nikola Jokić

Getty Images/Abbie Parr

Kingsi, za koje igraju Bogdanović i Bjelica, loše su krenuli sezonu i imaju skor 0-3, a spekuliše se da je Bogdan nezadovoljan statusom u ekipi.Obojica mogu bolje, kao i ceo tim, mada Bogdanović jeste ubacio 16 poena Portlandu.

You Tube

Boban Marjanović još čeka na prve minute, a Marko Gudurić je na debiju za Memfis dao 0 poena za 24 minuta, potom je ubacio 7 Bulsima, a protiv Bruklina je igrao samo šest minuta.

You Tube

Vasilije Micić dao je 21 poen u pobedi nad Bursom, a Realu je ubacio 12, dok se na teren vratio Nemanja Nedović posle artroskopije kolena – ubacio je 6 poena u meču sa Romom. Miloš Teodosić u dresu Virtusa je postigao 25 poena Breši i 17 Promiteasu, dobar je i Stefan Marković, a Nemanja Dangubić dao je 12 poena za Estudijantes, uključujući i zakucavanje koje je obeležilo vikend u Endesa ligi.


Aleksa Avramović bio je dvaput dvocifren za Unikahu prošle nedelje, Vanja Marinković u evroligaškom meču nije ušao na teren za Valensiju, a bez minuta ostali su i Dejan Musli i Luka Mitrović. Micov je standardno dobar za Armani, kao i Lučić za Bajern i Millutinov za Olimpijakos, a Nikola Kalinić pauzirao je zbog povrede.

U Rumuniji je Mladen Jeremić postigao 21 poen, baš kao i Nikola Gaćeša u Slovačkoj i Andrija Matić u Austriji, a Stefan Balmazović postigao je 19 u Mađarskoj. Aleksandar Radukić u Slovačkoj je ubacio 28 poena.

NBA

You Tube

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Blejzersima 108:100 – 20p (8-14 iz igre za 24 min), 13sk, 2ast, 4 izg. lopte
pobeda nad Sansima 108:107 – 23p (8-18 iz igre za 41 min), 14sk, 12ast, 2 ukr. lopte, 5 izg. lopti
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), poraz od Sansa 124:95 – 5p (2-6 iz igre za 21 min), 4sk, 2ast
poraz od Blejzersa 122:112 – 9p (3-5 iz igre za 28 min), 7sk, 1ast
poraz od Džeza 133:81 – 7p (3-5 iz igre za 17 min), 3sk, 1ast
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), poraz od Sansa 124:95 – 2p (1-10 iz igre za 23 min), 2sk, 2ast
poraz od Blejzersa 122:112 – 16p (5-11 iz igre za 29 min), 1sk, 3ast
poraz od Džeza 133:81 – 10p (3-7 iz igre za 24 min), 2sk, 2ast
Boban Marjanović (Dalas Meveriks), nije ulazio u igru
Marko Gudurić (Memfis Grizlis), poraz od Hita 120:101 – 9p (4-8 iz igre za 24 min), 2sk, 2ast
poraz od Bulsa 110:102 – 7p (3-8 iz igreza 17 min), 3sk, 1ast
pobeda nad Netsima 134:133 – 2p (0-1 iz igre za 6 min), 1sk.

You Tube

Španija

Aleksa Avramović (Unikaha), poraz od Oldenburga 91:78 – 13p (5-9 iz igre za 18 min), 1sk.
poraz od Estudijantesa 67:62 – 11p (4-6 iz igre za 26 min), 4sk, 2ast
Dragan Milosavljević (Unikaha), ne igra zbog povrede
Vanja Marinković (Valensija), poraz od Makabija 76:63 – nije ulazio u igru
pobeda nad Burgosom 93:62 – 6p (2-3 iz igre za 12 min), 3sk.
Nemanja Dangubić (Estudijantes), pobeda nad Unikahom 67:62 – 12p (5-9 iz igre za 26 min), 3sk.
Goran Huskić (Burgos), poraz od Valensije 93:62 – 1p (0-3 iz igre za 19 min), 1sk, 3 izg. lopte
Dejan Kravić (Obradoiro), pobeda nad Mursijom 95:90 – 2p (1-2 iz igre za 14 min), 1sk.
Dejan Musli (Andora), nije ulazio u igru
Dejan Todorović (Andora), pobeda nad Makabi Rišonom 86:67 – 9p (4-8 iz igre za 17 min), 3sk, 3ast
poraz od Betisa 86:81 – 6p (2-8 iz igre za 15 min), 1sk, 1ast
Luka Mitrović (Manresa), nije ulazio u igru
Kosta Janković (Kaseres, druga liga), poraz od Palme 68:62 – bez poena (0-1 iz igre za 2 min)
Milan Nikolić (Kaseres, druga liga), poraz od Palme 68:62 – 6p (2-5 iz igre za 14 min), 1sk, 1ast
Darko Balaban (Ourense, druga liga), poraz od Alikantea 85:58 – 9p (4-8 iz igre za 24 min), 7sk.
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), poraz od Korunje 74:67 – 7p (2-8 iz igre za 15 min), 1sk, 2ast
Vasilije Vučetić (Ueska, druga liga), pobeda nad Marinom 93:71 – 12p (5-13 iz igre za 26 min), 7sk, 3ast
Filip Đuran (Korunja, druga liga), pobeda nad Kasteljom 74:67 – 14p (4-8 iz igre za 20 min), 3sk.
Nikola Cvetinović (Almansa, druga liga), pobeda nad Ovijedom 72:70 – 13p (6-11 iz igre za 26 min), 3sk, 1ast

VTB i Rusija

Stefan Jović (Himki), ne igra zbog povrede
Dragan Apić (Lokomotiva Kubanj), poraz od Partizana 80:71 – 2p (1-2 iz igre za 4 min), 1sk.
pobeda nad Zenitom 86:80 – 6p (2-2 iz igre za 13 min), 1sk, 1ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), poraz od MBA 79:73 – 23p (8-19 iz igre za 32 min), 5sk, 3ast
Branko Mirković (Cmoki Minsk), poraz od Uniksa 84:80 – 11p (3-7 iz igre za 27 min), 1sk, 6ast
Nikola Rebić (Jenisej), tim nije igrao
Dušan Ristić (Astana), tim nije igrao

Turska

You Tube

Nikola Kalinić (Fenerbahče), nije igrao zbog povrede
Vladimir Štimac (Fenerbahče), poraz od Armanija 87:74 – nije ulazio u igru
poraz od Galatasaraja 83:64 – nije bo u timu
Vasilije Micić (Anadolu Efes), pobeda nad Real Madridom 76:60 – 12p (4-13 iz igre za 31 min), 3sk, 4ast
pobeda nad Bursom 95:86 – 21p (8-18 iz igre za 34 min), 2sk, 11ast
Stevan Jelovac (Gazijantep), poraz od Karšijake 83:67 – 14p (4-8 iz igre za 24 min), 4sk, 1ast

Italija


Vladimir Micov (Armani Milano), pobeda nad Fenerbahčeom 87:74 – 7p (3-6 iz igre za 32 min), 4sk, 7ast
pobeda nad Romom 79:73 – 15p (5-12 iz igre za 30 min), 4sk, 1ast
Nemanja Nedović (Armani Milano), pobeda nad Romom 79:73 – 6p (2-6 iz igre za 17 min), 4sk.
Miloš Teodosić (Virtus Bolonja), poraz od Promiteasa 78:69 – 17p (7-16 iz igre za 28 min), 4sk, 4ast
pobeda nad Brešom 82:80 – 25p (7-16 iz igre za 22 min), 1sk, 3ast
Stefan Marković (Virtus Bolonja), poraz od Promiteasa 78:69 – 11p (4-10 iz igre za 30 min), 3sk, 2ast
pobeda nad Brešom 82:80 – 17p (5-8 iz igre za 34 min), 3sk, 3ast
Stefan Nikolić (Virtus Bolonja), poraz od Promiteasa 78:69 – nije ulazio u igru
pobeda nad Brešom 82:80 – nije ulazio u igru
Vasilije Pušica (Pezaro), poraz od Ređo Emilije 90:65 – 11p (4-9 iz igreza 23 min), 4sk, 1ast
Vojislav Stojanović (Kremona), poraz od Venecije 67:55 – 13p (5-9 iz igre za 28 min), 3sk, 2ast
Milenko Tepić (Vareze), nije bio u timu

You Tube

Nemačka

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), poraz od Himkija 87:74 – 12p (4-8 iz igre za 26 min), 5sk, 2ast
pobeda nad Vircburgom 90:82 – 10p (3-8 iz igre za 23 min), 6sk, 1ast
Stefan Peno (Alba), ne igra zbog povrede
Mihajlo Andrić (Getingen), poraz od Ludvigzburga 83:77 – 6p (2-6 iz igre za 20 min), 2sk, 1ast
Aleksandar Marelja (Braunšvajg), tim nije igrao
Strahinja Mićović (Miteldojčer), poraz od Kralshajma 95:87 – 25p (9-13 iz igre za 32 min), 8sk, 2ast
Jovan Novak (Miteldojčer), poraz od Kralshajma 95:87 – 9p (3-6 iz igre za 28 min), 4sk, 11ast

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), poraz od Baskonije 82:66 – 9p (3-6 iz igre za 29 min), 10sk, 1ast
Đorđe Gagić (Aris), poraz od Arisa 108:86 – 3p (1-5 iz igre za 14 min), 4sk.

Belgija

Dušan Đorđević (Ostende), poraz od Limburga 78:75 – 10p (4-6 iz igre za 29 min), 2sk, 6ast
Miloš Bojović (Lijež), tim nije igrao
Milan Samardžić (Spiru Šarlroa), tim nije igrao

Slovačka

Saša Avramović (Iskra Svit), poraz od Rikera 89:86 – 4p (2-13 iz igre za 27 min), 4sk, 1ast
Nikola Gaćeša (Prjevidza), pobeda nad Handlovom 90:84 – 21p (7-11 iz igre za 30 min), 6sk, 5ast
Nikola Jeftić (Levice), pobeda nad Lučenecom 91:90 – 15p (6-9 iz igre za 28 min), 6sk.
Oliver Tot (Žilina), pobeda nad Lučenecom 91:90 – 4p (1-5 iz igre za 33 min), 5sk, 5 izg. lopti
Aleksandar Radukić (Handlova), pobeda nad Inter Bratislavom 88:83 – 28p (11-22 iz igre za 34 min), 8sk, 3ast
poraz od Prjevidze 90:84 – 12p (5-13 iz igre za 38 min), 8sk.
Stefan Mitrović (Handlova), pobeda nad Inter Bratislavom 88:83 – 13p (3-10 iz igre za 36 min), 6sk, 4ast
poraz od Prjevidze 90:84 – 21p (7-17 iz igre za 32 min), 6sk, 7ast
Nenad Milošević (Riker), pobeda nad Iskrom Svit 89:86 – 12p (3-15 iz igre za 36 min), 1sk,4ast
poraz od Inter Bratislave 95:77 – 7p (2-8 iz igre za 30 min), 8ast
Vladimir Đorđević (Riker), pobeda nad Iskrom Svit 89:86 – 21p (9-15 iz igre za 30 min), 9sk, 3ast

Poljska

Nikola Jevtović (Slam Stal), poraz od Kinga 96:71 – 5p (1-3 iz igre za 19 min), 3sk, 2ast
Milivoje Mijović (Gljivice), poraz od Spojnie 97:93 – 12p (6-11 iz igre za 19 min), 7sk, 2ast
Milan Milovanović (Anvil), poraz od Trefla 86:84 – 4p (1-3 iz igre za 10 min), 3sk.

Češka

Filip Vukosavljević (Kolin), tim još nije igrao
Luka Igrutinović (Kolin), tim još nije igrao
Peđa Stamenković (Kralovšti Sokoli), poraz od Pardubica 89:68 – 14p (4-6 iz igre za 26 min), 3sk, 8ast
Đorđe Tresač (Kralovšti Sokoli), poraz od Pardubica 89:68 – 4p (1-6 iz igre za 24 min), 1sk, 3ast
Marko Stevanović (USK Prag), poraz od Nimburka 99:78 – nije ulazio u igru

Rumunija

Andrija Bojić (Voluntari), pobeda nad Medijasom 85:72 – 16p (6-13 iz igre za 31 min), 6sk, ast
Dejan Borovnjak (Voluntari), pobeda nad Medijasom 85:72 – 19p (6-11 iz igre za 27 min), 9sk, 1ast
Mihajlo Bogdanović (CSM Galati), pobeda nad Mirkureom 86:52 – 16p (7-11 iz igre za 31 min), 7sk, 3ast
Mladen Jeremić (Dinamo Bukurešt), poraz od Sibijua 82:75 – 21p (5-16 iz igre za 36 min), 4sk.
Andreja Milutinović (Dinamo Bukurešt), poraz od Sibijua 82:75 – 9p (2-10 iz igre za 35 min), 6sk, 1ast
Nikola Marković (Oradea), poraz od Transilvanija Kluža 89:82 – 7p (3-6 iz igre za 27 min), 5sk, 3ast
Dragan Zeković (Oradea), poraz od Transilvanija Kluža 89:82 – 5p (2-5 iz igre za 14 min), 3sk, 1ast
Nikola Silađi (Medijas), poraz od Voluntarija 85:72 – 8p (3-4 iz igre za 17 min), 7sk, 1ast
Stefan Nikolić (Medijas), poraz od Voluntarija 85:72 – 10p (4-11 iz igre za 32 min), 4ast
Aleksa Simović (Marimatei), poraz od Fokšanija 75:66 – 2p (1-8 iz igre za 28 min), 2sk.
Danilo Tasić (Pitešti), poraz od Krajove 80:76 – 18p (7-9 iz igre za 31 min), 12sk, 2ast

Bugarska

Nikola Đurić (Jambol), tim još nije igrao
Petar Vuković (Jambol), tim još nije igrao
Igor Kesar (Rilski), poraz od Balkana 85:83 – 7p (3-7 iz igre za 17 min), 6sk.
Marko Radonjić (Balkan), pobeda nad Rilskim 85:83 – 11p (3-8 iz igre za 25 min), 2sk, 5ast
Milenko Veljković (Černomorec), poraz od Beroea 122:72 – nije bio u timu
Koča Jovović (Černo More), tim još nije igrao

Mađarska

Nemanja Aleksandrov (JP Auto JKSE), poraz od Sedeka 79:74 – 8p (3-13 iz igre za 37 min), 6sk, 2ast
Aleksa Brbaklić (JP Auto JKSE), poraz od Sedeka 79:74 – 8p (4-7 iz igre za 25 min), 1sk, 2ast
Đorđe Pantelić (JP Auto JKSE), poraz od Sedeka 79:74 – 16p (6-8 iz igre za 37 min), 11sk.
Marko Marinković (JP Auto JKSE), poraz od Sedeka 79:74 – bez šuta iz igre, 2sk. za 3 min.
Marko Đerasimović (KTE Duna), pobeda nad Albom 89:76 – 17p (5-8 iz igre za 25 min), 4sk, 3ast
Stefan Balmazović (Sedek), pobeda nad JKSE 79:74 – 19p (7-17 iz igre za 36 min), 7sk, 1ast
Miloš Milisavljević (Sedek), pobeda nad JKSE 79:74 – 9p (3-6 iz igre za 24 min), 4sk, 6ast
Milivoje Božović (Oroslanj), poraz od Falkoa 83:59 – 13p (6-12 iz igre za 22 min), 10sk.
Andrija Ćirić (PVSK Veolija), pobeda nad Kormendom 94:80 – 6p (2-3 iz igre za 15 min), 4sk, 1ast
Rastko Dramićanin (Kapošvar), pobeda nad Šopronom 87:59 – 16p (5-12 iz igre za 28 min), 6 sk.
Boris Krnjajski (Kapošvar), pobeda nad Šopronom 87:59 – bez poena (0-4 iz igre za 19 min), 1sk, 3ast
Aleksandar Ponjavić (Kapošvar), pobeda nad Šopronom 87:59 – 9p (4-8 iz igre za 26 min), 3sk.
Žarko Đurić (ZTE), poraz od Solnoka 91:80 – 6p (2-6 iz igre za 24 min), 8sk, 1ast
Slaven Čupković (Alba Fehervar), poraz od KTE 89:76 – 13p (5-10 iz igre za 33 min), 4sk, 2ast
Marko Ljubičić (Alba Fehervar), poraz od KTE 89:76 – 14p (5-15 iz igre za 33 min), 8sk, 2ast
Nemanja Krstić (Solnok), pobeda nad ZTE 91:80 – 10p (3-10 iz igre za 27 min), 1sk.

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), pobeda nad Gracom 88:74 – 13p (5-8 iz igre za 32 min), 2sk, 6ast
Marko Kolarić (Zankt Pelten), pobeda nad Bečom 73:64 – 4p (2-6 iz igre za 24 min), 9sk.
Andrija Matić (UBSC Grac), poraz od Kapfenberga 88:74 – 21p (9-12 iz igre za 36 min), 4sk.
Filip Šepa (UBSC Grac), poraz od Kapfenberga 88:74 – 8p (2-7 iz igre za 34 min), 2sk, 4ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), pobeda nad Velsom 76:66 – 9p (4-7 iz igre za 24 min), 2sk.

Gruzija

Nikola Vujović (Batumi), pobeda nad Mgzavrebijem 70:68 – 4p (2-7 iz igre za 22 min), 8sk, 2ast, 5 izg. lopti
Đorđe Milosavljević (TSU), pobeda nad Kutaisijem 91:75 – 9p (3-9 iz igre za 25 min), 3sk, 7ast
Nikola Tadić (Rustavi), pobeda nad Kaktusom 86:73 – 16p (6-8 iz igre za 27 min), 7sk.

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Benfikom 87:79 – 11p (3-5 iz igre za 21 min), 4sk, 1ast
Stefan Đukić (CAB Madeira), poraz od Vitorije 85:79 – 5p (2-10 iz igre za 24 min), 3sk, 2ast

Švajcarska

Daniel Anđelković (Masanjo), pobeda nad Luganom 81:61 – 4p (2-5 iz igre za 20 min), 5sk.
Dušan Mlađan (Masanjo), pobeda nad Luganom 81:61 – 17p (5-12 iz igre za 27 min), 2sk, 1ast
Marko Mlađan (Masanjo), pobeda nad Luganom 81:61 – 19p (9-11 iz igre za 20 min), 3sk, 2ast
Darko Babić (Starvings), nije ulazio u igru
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Lajonsa 78:59 – 11p (4-12 iz igre za 38 min), 8sk, 2ast
Marko Boltić (Vevej), pobeda nad Nionom 84:62 – 11p (3-4 iz igre za 37 min), 6sk, 7ast
Miloš Janković (Montej), poraz od Nojšatela 70:69 – 11p (5-9 iz igre za 22 min), 9sk, 2ast
Nikola Stevanović (Lugano), poraz od Masanja 81:61 – 9p (4-11 iz igre za 26 min), 4sk, 3ast

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons), liga još nije počela
Milan Mačvan (Tokio Alvark), pobeda nad Si Horses 92:84 – nije bio u timu
Božidar Babović (Kapitol, Urugvaj), poraz od Aguadagua 85:59 – 7p (3-9 iz igre za 33 min), 1sk, 3ast
Lazar Radosavljević (Jurgorden, Švedska), poraz od Veterbigdena 107:86 – 8p (4-5 iz igre za 23 min), 1sk, 1ast
Pavle Cvetinović (Jerevan, Jermenija), poraz od Urartua 100:96 – 10p (4-6 iz igre za 30 min), 11sk, 2ast
Stefan Sinovec (Lijetkabelis, Litvanija), pobeda nad Džukijom 91:73 – 8p (3-3 iz igre za 17 min), 1sk, 4ast
Branko Jereminov (Valga-Valka, Estonija), poraz od Raple 86:75 – 5p (2-5 iz igre za 24 min), 4sk, 5ast, 3 ukr. lopte, 6 izg. lopti
Ognjen Nišavić (Freja Baskets, Norveška), pobeda nad Berumom 114:80 – 24p (9-16 iz igre za 36 min), 3sk, 1ast
Nikola Vasojević (Freja Baskets, Norveška), pobeda nad Berumom 114:80 – 15p (6-8 iz igre za 24 min), 5sk, 1ast

Učinke srpskih košarkaša koji nastupaju u inostranstvu tokom prethodnih nedelja možete pogledati na OVOM LINKU.

Komentari (2)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

Arhi

Naši kidaju po Rumuniji :)

Odgovori 6 2

I S L A N Dj A N I N

Sta je sa islandskom ligom, sto be pisete o nasim igracima tamo? A ima ih i prosle sezone ste pisali.

Odgovori 8 9

* Sva polja su obavezna

ACB: Nova sjajna partija Dejana Kravića, Musli 12 poena

ACB: Nova sjajna partija Dejana Kravića, Musli 12 poena

ACB: Nova sjajna partija Dejana Kravića, Musli 12 poena

U subotu su na programu bila četiri meča devetog kola španskog Endesa šampionata, a do pobeda su došli timovi Huventuda, Burgosa, Obradoira i Andore. Srpski internacionalci imali su zapažene učinke.

Odličan Vasa u pobedi Efesa, dabl-dabl Kikanovića

Odličan Vasa u pobedi Efesa, dabl-dabl Kikanovića

Odličan Vasa u pobedi Efesa, dabl-dabl Kikanovića

U subotnjim mečevima osmog kola turske Superlige pobede su ostvarili Orman, Bandirma, Karšijaka i Efes.
Loading...