Gray Mortimore/Getty Images

Saša Ozmo

02.03.2020 | 18.55

Jokić dominira, Vasa blista, raspucani Vanja i Aleksa

Autor

Nikola Jokić standardno je odličan, Vasiliju Miciću umalo je izmaklo priznanje MVP kola u Evroligi, a Vanja Marinković zablistao je u duelu svoje Valensije sa Fenerbahčeom.

Vanja Marinković

Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Jokić je bio najzaslužniji za pobedu svog Denvera nad Vulvsima sa 24 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a u naredna dva meča imao je dobar učinak uprkos tome što je igrao ispod 30 minuta – protiv Pistonsa (16p) jer su Nagetsi obezbedili pobedu, a protiv Klipersa (21p) jer su ubedljivo gubili.

You Tube


Zato je to naplatio u duelu sa Reptorsima, pošto je u pobedi nad aktuelnim šampionom imao 23 poena, 18 skokova i 11 asistencija.

You Tube


Jedan slabiji meč Nemanja Bjelica ispratio je sa 18 poena Tanderu i dabl-dablom protiv Grizlisa.

You Tube

Bogdan Bogdanović je Voriorsima dao 17 poena, da bi mu na naredna dva meča ruka stala pre nego što je ubacio 15 poena Pistonsima.

You Tube


U Evroligi je spomenuti Marinković ubacio pet trojki i 22 poena u porazu od Fenera, a Micić jeste imao 9 izgubljenih lopti i uprkos tome indeks korisnosti 35 sa 23 poena i 9 asistencija.

You Tube


Raspucani Aleksa Avramović u Španiji je ubacio čak 35 poena, uz dobar procenat šuta, dvocifren je bio i Dejan Musli, Vladimir Micov je svetla tačka u evroligaškom posrtanju Armanija, dok je u Turskoj zablistao Stevan Jelovac sa 27 poena.

Od igrača u slabijim ligama nekolicina njih poenterski se istakla – Milenko Veljković u Bugarskoj je upisao 23 poena i 18 skokova, Aleksandar Radukić u Poljskoj je ubacio 22, Marko Stevanović u Češkoj 24, Ognjen Nišavić u Norveškoj čak 39, Marko Boltić je u Švajcarskoj bio blizu tripl-dabla...

You Tube

NBA

Nikola Jokić (Denver Nagets), pobeda nad Timbervulvsima 128:116 – 24p (11-14 iz igre za 31 min), 7sk, 6ast
pobeda nad Pistonsima 115:98 – 16p (5-8 iz igre za 28 min), 5sk, 4ast
poraz od Klipersa 132:103 – 21p (9-13 iz igre za 25 min), 9sk, 2ast
pobeda nad Reptorsima 133:118 – 23p (8-11 iz igre za 35 min), 18sk, 11ast
Nemanja Bjelica (Sakramento Kings), pobeda nad Voriorsima 112:94 – 1p (0-5 iz igre za 27 min), 3sk, 5ast
poraz od Tandera 112:108 – 18p (7-9 iz igre za 34 min), 9sk, 2ast
pobeda nad Grizlisima 104:101 – 13p (5-15 iz igre za 33 min), 11sk, 2ast
pobeda nad Pistonsima 106:100 – 7p (3-10 iz igre za 24 min), 7sk, 2ast
Bogdan Bogdanović (Sakramento Kings), pobeda nad Voriorsima 112:94 – 17p (6-10 iz igre za 32 min), 1sk, 3ast
poraz od Tandera 112:108 – 11p (4-14 iz igre za 28 min), 4sk.
pobeda nad Grizlisima 104:101 – 5p (1-9 iz igre za 27 min), 8sk, 4ast
pobeda nad Pistonsima 106:100 – 15p (5-12 iz igre za 28 min), 4 ukr. lopte
Boban Marjanović (Dalas Meveriks), pobeda nad Timbervulvsima 139:123 – 6p (3-5 iz igre za 4 min), 1sk.
Marko Gudurić (Memfis Grizlis), poraz od Klipersa 124:97 – 8p (3-5 iz igre za 7 min), 1sk, 1ast
poraz od Rokitsa 140:112 – 4p (1-3 iz igre za 7 min), 3sk, 1ast
poraz od Lejkersa 105:88 – bez učinka za 2 min.
Alen Smailagić (Golden Stejt Voriors), poraz od Pelikansa 115:101 – bez poena (0-2 iz igre za 9 min), 2ast

You Tube


Španija

Vanja Marinković (Valensija), poraz od Fenerbahčea 93:86 – 22p (8-12 iz igre za 27 min), 2sk, 2ast
pobeda nad Burgosom 95:66 – 6p (3-5 iz igre za 14 min), 1ast
Dragan Milosavljević (Unikaha) – ne igra zbog povrede;
Marko Simonović (Unikaha), poraz od Real Madrida 90:88 – 8p (2-3 iz igre za 23 min), 1sk.
Nemanja Dangubić (Estudijantes), poraz od Saragose 97:87 – 7p (3-6 iz igre za 18 min), 2sk.
Aleksa Avramović (Estudijantes), poraz od Saragose 97:87 – 35p (13-25 iz igre za 32 min), 6sk, 2ast
Goran Huskić (Burgos), ne igra zbog povrede
Dragan Apić (Burgos), poraz od Valensije 95:66 – 9p (2-4 iz igre za 19 min), 2sk, 1ast
Oliver Stević (Huventud), poraz od Tenerifa 96:90 – 4p (2-2 iz igre za 14 min), 3sk.
Dejan Kravić (Obradoiro), poraz od Mursije 83:72 – 5p (2-4 iz igre za 17 min), 7sk, 1ast
Luka Mitrović (Manresa), poraz od Barselone 86:74 – 11p (5-6 iz igre za 9 min), 3sk, 1ast
Aleksandar Cvetković (Manresa), poraz od Barselone 86:74 – 12p (3-4 iz igre za 22 min), 1sk, 3ast
Nikola Radičević (Mursija), pobeda nad Obradoirom 83:72 – 4p (2-7 iz igre za 22 min), 2ast
Dejan Musli (Andora), poraz od Gran Kanarije 70:60 – 12p (6-7 iz igre za 17 min), 7sk.
Dejan Todorović (Andora), poraz od Gran Kanarije 70:60 – 2p (1-6 iz igre za 9 min), 1ast, 3 izg. lopte
Strahinja Gavrlilović (Breogan, druga liga), poraz od Kaseresa 77:76 – bez poena (0-6 iz igre za 28 min), 5sk, 1ast
Kosta Janković (Kaseres, druga liga), nije bio u timu
Milan Nikolić (Kaseres, druga liga), pobeda nad Breoganom 77:76 – 5p (2-6 iz igre za 26 min), 5sk, 2ast
Darko Balaban (Ourense, druga liga), poraz od Valjadolida 74:73 – 8p (4-5 iz igre za 20 min), 4sk, 1ast
Brano Đukanović (Kasteljo, druga liga), pobeda nad Ovijedom 81:76 – 7p (2-6 iz igre za 17 min), 1sk.
Vasilije Vučetić (Ueska, druga liga), pobeda nad Real Kanoem 81:73 – 17p (7-12 iz igre za 26 min), 11sk.
Filip Đuran (Korunja, druga liga), pobeda nad Marinom 68:60 – 15p (5-9 iz igre za 27 min), 2sk, 3ast
Nikola Cvetinović (Almansa, druga liga), poraz od Palensije 106:77 – 14p (5-9 iz igre za 27 min), 5sk, 2ast

You Tube


VTB i Rusija

Stefan Jović (Himki), pobeda nad Asvelom 108:79 – 3p (1-2 iz igre za 20 min), 1sk, 4ast
Branko Mirković (Cmoki Minsk), poraz od Avtodora 109:90 – 4p (1-2 iz igre za 13 min), 3ast, 5 izg. lopti
Nikola Rebić (Jenisej), poraz od Astane 78:64 – 7p (3-11 iz igre za 30 min), 3ast
Dušan Ristić (Astana), pobeda nad Jenisejom 78:64 – 9p (4-6 iz igre za 31 min), 9sk, 1ast
Nikola Lepojević (Univerzitet Surgut), pobeda nad Vostokom 88:86 – 14p (5-12 iz igre za 28 min), 2sk.

Turska

Nikola Kalinić (Fenerbahče), pobeda nad Valensijom 93:86 – 2p (1-1 iz igre za 13 min), 1sk, 1ast
Vasilije Micić (Anadolu Efes), pobeda nad Albom 99:86 – 23p (6-7 iz igre, 9-9 penali za 37 min), 5sk, 9ast, 2 ukr. lopte, 9 izg. lopti
Stevan Jelovac (Gazijantep), pobeda nad Ormanom 102:77 – 27p (8-11 iz igre za 27 min), 8sk, 1ast

You Tube


Italija

Vladimir Micov (Armani Milano), poraz od Žalgirisa 105:97 – 18p (6-13 iz igre za 35 min), 7sk, 2ast
Nemanja Nedović (Armani Milano), poraz od Žalgirisa 105:97 – 3p (0-3 iz igre za 10 min), 1ast
*nije se igralo kolo u Italiji

Nemačka

Vladimir Lučić (Bajern Minhen), pobeda nad Zenitom 77:68 – 10p (5-10 iz igre za 33 min), 3sk, 1ast
pobeda nad Oldeburgom 79:58 – 1p (0-2 iz igre za 18 min), 3sk, 2ast
Stefan Peno (Alba) – ne igra zbog povrede;
Mihajlo Andrić (Getingen), pobeda nad Braunšvajgom 91:87 – 5p (2-3 iz igre za 10 min), 3sk.
Dejan Kovačević (Krajlshajm), pobeda nad Hamburgom 92:91 – bez učinka za 1 min.
Aleksandar Marelja (Braunšvajg), poraz od Getingena 91:87 – bez poena (0-1 iz igre za 3 min)
Strahinja Mićović (Miteldojčer), tim nije igrao
Jovan Novak (Miteldojčer), tim nije igrao

Grčka

Nikola Milutinov (Olimpijakos), nije igrao zbog povrede
Milenko Tepić (Iraklis), pobeda nad Jonikosom 107:75 – 3p (1-4 iz igre za 18 min), sk, 2ast

Belgija

Dušan Đorđević (Ostende), pobeda nad Briselom 86:56 – 2p (1-1 iz igre za 10 min), 2sk, 3ast
Miloš Bojović (Lijež), nije bio u timu
Milan Samardžić (Spiru Šarlroa), pobeda nad Liježom 76:59 – 3p (1-1 iz igre za 9 min), 3 izg. lopte

Slovačka

Saša Avramović (Iskra Svit), pobeda nad Handlovom 103:102 – 20p (7-10 iz igre za 36 min), 3ast
Aleksandar Vlahović (Inter Bratislava), pobeda nad Levicama 89:66 – 2p (1-1 iz igre za 9 min), 2sk, 4 izg. lopte
Nikola Gaćeša (Prjevidza), nije bio u timu
Oliver Tot (Žilina), tim nije igrao
Aleksandar Radukić (Handlova), poraz od Iskre Svit 103:102 – 22p (7-14 iz igre za 41 min), 11sk, 1ast
Stefan Mitrović (Handlova), poraz od Iskre Svit 103:102 – 17p (4-10 iz igre za 32 min), 4sk, 2ast
Nebojša Dukić (Riker), poraz od Nove Vesi 108:79 – 15p (5-8 iz igre za 26 min), 7sk.
Vladimir Đorđević (Riker), poraz od Nove Vesi 108:79 – 10p (4-7 iz igre za 21 min), 3sk, 2ast

Poljska

Nikola Jevtović (Slam Stal), pobeda nad Arkom 63:62 – 4p (2-7 iz igre za 18 min), 6sk, 1ast
Milivoje Mijović (Gljivice), poraz od Trefla 99:71 – 5p (1-9 iz igre za 18 min), 6sk, 1ast
Milan Milovanović (Legija), pobeda nad Dabrovom 90:83 – 10p (5-5 iz igre za 32 min), 6sk.

Češka

Filip Vukosavljević (Dečin), poraz od Usti n/Labema 98:83 – 6p (3-9 iz igre za 15 min), 3sk.
Luka Igrutinović (Kolin), poraz od Brna 78:77 – 9p (3-7 iz igre za 14 min), 2sk, 3ast
Peđa Stamenković (Kralovšti Sokoli), poraz od Ostrave 85:74 – 13p (3-6 iz igre za 34 min), 3sk, 5ast
Nemanja Barać (Kralovšti Sokoli), poraz od Ostrave 85:74 – 13p (5-11 iz igre za 33 min), 5sk, 7ast
Đorđe Tresač (Kralovšti Sokoli), poraz od Ostrave 85:74 – 8p (3-8 iz igre za 31 min), 1sk, 1ast
Marko Stevanović (USK Prag), poraz od Nimburka 93:88 – 24p (10-16 iz igre za 38 min), 9sk, 2ast

Rumunija

Mihajlo Bogdanović (CSM Galati), pobeda nad Fokšanijem 106:78 – 17p (8-12 iz igre za 25 min), 7sk, 3ast
Strahinja Jovanović (Steaua Bukurešt), poraz od Kluža 96:69 – 10p (3-6 iz igre za 24 min), 4sk, 6ast
Dušan Kutlešić (Steaua Bukurešt), poraz od Kluža 96:69 – 10p (3-7 iz igre za 21 min), 4sk, 1ast
Nikola Silađi (Medijas), poraz od Piteštija 93:88 – 13p (4-8 iz igre za 25 min), 6sk, 1ast
Stefan Nikolić (Medijas), poraz od Piteštija 93:88 – 15p (5-12 iz igre za 30 min), 5sk, 4ast
Đorđe Simeunović (Fokšani), poraz od CSM Galatija 106:78 – 16p (7-8 iz igre za 24 min), 1sk, 2ast, 1 ukr. lopta, 6 izg. lopti
Dejan Bjelić (Fokšani), poraz od CSM Galatija 106:78 – 6p (1-5 iz igre za 19 min), 7sk, 1as
Jovan Đurasović (Targu Điu), pobeda nad Marmaceijem 84:79 – 6p (2-7 iz igre za 38 min), 11sk, 4ast
Stefan Andrejević (Targu Điu), pobeda nad Marmaceijem 84:79 – 12p (3-6 iz igre za 21 min), 3sk, 2ast
*ostali timovi još nisu igrali

Bugarska

Petar Vuković (Jambol), poraz od Akademika 77:61 – 4p (2-5 iz igre za 19 min), 4sk, 1ast
Igor Kesar (Rilski), pobeda nad Spartak Plevenom 101:79 – 11p (5-7 iz igre za 23 min), 4sk.
Goran Ostojić (Spartak Pleven), poraz od Rilskog 101:79 – 5p (1-4 iz igre za 19 min), 3ast, 4 izg. lopte
Marko Radonjić (Balkan), pobeda nad Černomorecom 94:77 – 11p (5-8 iz igre za 24 min), 1sk, 3ast
Milenko Veljković (Černomorec), poraz od Balkana 94:77 – 23p (11-14 iz igre za 32 min), 18sk, 2ast
Koča Jovović (Černo More), poraz od Akademik Plovdiva 89:72 – 8p (3-9 iz igre za 36 min), 8sk, 12ast
Miloš Čojbašić (Černo More), poraz od Akademik Plovdiva 89:72 – 9p (3-7 iz igre za 16 min), 3sk, 1ast
Danilo Tasić (Levski), tim još nije igrao

Mađarska
*redovno kolo u Mađarskoj se nije igralo

Stefan Balmazović (Sedek), pobeda nad Kapošvarom 84:82 – nije bio u timu
Rastko Dramićanin (Kapošvar), poraz od Sedeka 84:82 – 17p (7-11 iz igre za 29 min), 7sk, 1ast
Boris Krnjajski (Kapošvar), poraz od Sedeka 84:82 – 9p (4-7 iz igre za 18 min), 5sk.
Marko Čakarević (Kapošvar), poraz od Sedeka 84:82 – 3p (1-8 iz igre za 25 min), 3sk, 2ast

Austrija

Bogić Vujošević (Kapfenberg), poraz od Gmundena 104:77 – 9p (3-10 iz igre za 30 min), 3sk, 5ast
Marko Kolarić (Zankt Pelten), poraz od Obervarta 80:74 – 11p (5-10 iz igre za 17 min), 10sk, 1ast
Predrag Miletić (Klosternojburg), nije ulazio u igru
Nikica Nikolić (Arkadija), poraz od Timbervulvsa 68:65 – bez poena (0-1 iz igre za 6 min)
Nikola Letić (Vels), nije ulazio u igru

Gruzija

Nikola Vujović (Batumi), pobeda nad Kaktusom 96:93 – 16p (7-13 iz igre za 35 min), 13sk, 2ast
Đorđe Milosavljević (TSU), poraz od Olimpija 79:74 – 5p (2-10 iz igre za 40 min), 8sk, 6ast
Nikola Tadić (Rustavi), poraz od Kutaisija 98:82 – 18p (7-12 iz igre za 28 min), 4sk,4ast

Portugal

Saša Borovnjak (Porto), pobeda nad Bareirenseom 85:77 – 27p (9-11 iz igre za 26 min), 9sk, 1ast
Stefan Đukić (CAB Madeira), nije bio u timu
Filip Simić (Lusitanija), pobeda nad Teršeirom 96:71 – 5p (2-9 iz igre za 34 min), 2sk, 6ast

Švajcarska

Daniel Anđelković (Masanjo), pobeda nad Montejom 93:76 – 9p (3-5 iz igre za 15 min), 1sk, 1ast
Dušan Mlađan (Masanjo), pobeda nad Montejom 93:76 – 18p (7-14 iz igre za 24 min), 2sk, 3ast
Marko Mlađan (Masanjo), pobeda nad Montejom 93:76 – 19p (7-12 iz igre za 34 min), 7sk, 1ast
Darko Babić (Starvings), poraz od Friburga 104:49 – bez učinka za 7 min.
Nemanja Ćalasan (Starvings), poraz od Friburga 104:49 – 8p (3-8 iz igre za 34 min), 3sk, 1ast
Uroš Nikolić (Vevej), pobeda nad Luganom 86:78 – 17p (8-11 iz igre za 27 min), 10sk, 1ast
Marko Boltić (Vevej), pobeda nad Luganom 86:78 – 13p (4-8 iz igre za 35 min), 7sk, 14ast
Miloš Janković (Montej), poraz od Masanja 93:76 – 10p (5-9 iz igre za 20 min), 6sk.
Nikola Stevanović (Lugano), poraz od Veveja 86:78 – 6p (1-5 iz igre za 36 min), 3sk, 4ast

Danilo Anđušić

KK Budućnost Voli

Danilo Anđušić

Ostalo

Miroslav Raduljica (Đijangsu Dragons, Kina), ne igra se zbog koronavirusa
Milan Mačvan (Tokio Alvark, Japan), ne igra se zbog koronavirusa
Danilo Anđušić (Burg, Francuska), pobeda nad Le Manom 93:91 – 13p (5-14 iz igre za 29 min), 3sk, 3ast
Ognjen Čarapić (Burg, Francuska), nije bio u timu
Lazar Radosavljević (Jurgorden, Švedska), poraz od Koping Starsa 105:79 – 21p (8-18 iz igre za 37 min), 6sk, 3ast
Petar Rakićević (Dzukija, Litvanija), poraz od Žvaigždeša 96:74 – 7p (3-11 iz igre za 30 min), 3sk, 3ast
poraz od Neptunasa 78:73 – 5p (2-4 iz igre za 23 min), 4sk, 3ast
Stefan Sinovec (Lijepaja, Litvanija), nije bio u timu
Edi Sinadinović (Lijepaja, Litvanija), poraz od VIA 94:59 – 12p (5-15 iz igre za 35 min), 3sk, 7ast
Miljan Rakić (Grindavik, Island), pobeda nad Valurom 90:68 – 16p (6-7 iz igre za 20 min), 2sk, 1ast
Ognjen Nišavić (Freja Baskets, Norveška), poraz od Gimlea 129:125 – 39p (14-21 iz igre za 40 min), 5sk, 3ast
Nikola Vasojević (Freja Baskets, Norveška), poraz od Gimlea 129:125 – 23p (8-17 iz igre za 43 min), 7sk, 6ast

Učinke srpskih košarkaša koji nastupaju u inostranstvu tokom prethodnih nedelja možete pogledati na OVOM LINKU.

Komentari (1)

Komentar je uspešno poslat.

Slanje komentara nije uspelo.

Neispravan kod, pokušajte ponovo

Hehehe

Jokić se video u Kini da je samo prosek igrač i da nema pojma sa odbranom jer ga je deda Skola razvalio .

Odgovori 3 6

* Sva polja su obavezna

"Istina je, Jokić ima trbušnjake"

"Istina je, Jokić ima trbušnjake"

"Istina je, Jokić ima trbušnjake"

Plejmejker Denver Nagetsa Džamal Marej uveren je da njegov tim može da osvoji titulu u najjačoj ligi sveta.

Poruka Evrolige: Ne u mojoj kući

Poruka Evrolige: Ne u mojoj kući

Poruka Evrolige: Ne u mojoj kući

Povodom smrti Afroamerikanca Džordža Flojda u Mineapolisu Evroliga je na svojim društvenim mrežama objavila video kojim je želela da pošalje društveno-odgovornu poruku.
Loading...