Getty Images/Gabriele Maltinti

Vladimir Vesić

21.08.2017 | 09:13

Silovit kvartet, Kolarov vodi Vučicu, Lacio bez goriva

Prvo kolo Serije A nije donelo velika iznenađenja, ali je pokazalo da je prvih pet favorita za titulu spremno ušlo u novu sezonu, što se ne bi moglo reći za Lacio, koji nije uspeo da dođe do gola protiv povratnika u elitu Spal.

Pier Marco Tacca/Getty Images

Juventus, Napoli, Milan i Inter lagano su došli do prvih „trojki“, dok se Roma mučila u Bergamu protiv Atalante. Lacio je neprijatno iznenadio na startu, mini tradicija se nastavila u duelima Udinezea i Kjeva, da domaćini ne dolaze do tri boda, Sampdorija je posle preokreta slavila protiv debitanta Beneventa, dok pobednika nije bilo u Bolonji i Sasuolu.

Stara dama očekivano je zabeležila prvu pobedu u šampionatu protiv Kaljarija, ali meč je mogao da poprimi drugačiji tok da je Dijego Farijas u 39. minutu pogodio penal. Strelci za Juventus bili su Mario Mandžukić, Paulo Dibala i Gonzalo Iguain, a već u sledećem kolu torinski tim očekuje malo jači izazov u vidu gostovanja Đenovi.

youtube

Napoli je, očekivano, odneo sva tri boda sa gostovanja Veroni. Seriju golova otvorio je zlosrećni Suprajen u 32. minutu, a taj pogodak relaksirao je ekipu Mauricija Sarija, koja je preko Milika i Gulama trasirala put do pobede. A nju nije mogao da ugrozi ni crveni karton Hisaja, ni gol iz penala Đampaola Pacinija. Napoli će već u sledećem kolu imati veliki izazov u vidu Atalante, koju dočekuje na San Paolu, dok Verona igra jedan od značajnijih mečeva sezone, na gostovanju Krotoneu.

youtube

Očekivala se velika borba u Bergamu između Atalante i Rome i ništa manje nije ni bilo. Presudio je jedan pogodak i to Aleksandra Kolarova u 31. minutu. Za Vučicu je veoma važno da dobija ovakve mečeve i ova tri boda mogu da budu samo podstrek za dugu trku do, toliko željenog Skudeta. U narednom kolu u Rim dolazi još jedan kandida za tron – Inter i nema sumnje da će to biti spektakl prvog reda.

youtube

Inter će meč protiv Rome nesumnjivo dočekati u odličnom rasoloženju, s obzirom da je na premijeri lako rešio meč sa, uvek neugodnom Fiorentinom. Nero azuri su postigli tri gola, a dva puta se u strelce upisao Mauro Ikardi, dok je Ivan Perišić zatvorio seriju golova. Pored njega od starta je za Inter igrao Marcelo Brozović, a na golu je bio Samir Handanović. Za Violu je debitovao Đovani Simeone, ali će za prve golove morati da sačeka, makar do narednog kola i okršaja sa Sampdorijom. Igrao je i Nenad Tomović, dok su Milan Badelj i Nikola Milenković presedeli ceo meč.

youtube

Podjednako uspešan bio je i drugi milanski velikan. Milan je u Krotoneu slavio 3:0, a ishod se mogao naslutiti već u trečem minutu, kada je domaćin ostao sa igračem manje zbog prekršaja Ćekerinija u kaznenom prostoru. Roso-neri su dobili i penal, koji je iskoristio Frank Kesi. Do poluvremena u strelce su se upisali mlad Kutrone i Suso, a ovaj meč, posebno gol mladog napadača može samo da raduje Montelu, pošto su mu najistureniji igrači u formi, pored Kuronea i Andre Silva i Borini, a potvrđeno je da dolazi Nikola Kalinić iz Viole. Od ostalih pojačanja, a bilo ih je mnogo u ovom prelaznom roku, igrali su Konti, Rodrigez, Musakio, Bonući, koji su kompletirali zadnju liniju, Kesi i Čalhanoglu. U narednom kolu Milan će ugostiti Kaljari i eto prilike da se posle dva kola ima maksimalan učinak. Za Krotone ceo meč odigrao je Ante Budimir.

youtube

Iako je osvojen Super kup, iako je Klaudio Lotito obvjavio šampionske ambicije, Lacio prolazi težak period. Ne zna se ko će igrati u nastavku sezone, a izgleda da postoji ozbiljno razmimoilaženje sa Keitom Baldeom, koji želi da napusri Rim i ode u Juventus. Igrali su od starta Sergej Milinković Savić, Dušan Basta kao i Senad Lulić, dok je Adam Marušić ušao sa klupe. Nije ni bio u protokolu protiv Spala, a nebesko-plavi su delovali daleko lošije nego u finišu prošle sezone. Svakako da remi na Olimpiku sa jednim od glavnih kandidata za ispadanje nije pohvalan rezultat, a priliku za popravni imaće na Bentegodiju protiv Kjeva.

Kjevo je ponovo, kao i prošle sezone, slavio u Udinama i nastavila se serija od sedam utakmica koje domaćin ne dobija u ovoj seriji duela. Golove za Kjevo postigli su Roberto Inglese i Valter Brisa, dok je za Zebre počasni pogodak delo Sirila Teroa. Za Kjevo je svih 90 minuta odigrao Ivan Radovanović.

youtube

U Bolonji nije bilo pobednika. Federiko di Frančesko doveo je domaćina u vođstvo, ali je spektakularnim golom Adema Ljajića Torino izjednačio. Pobednika nije bilo ni u Sasuolu, ali ni golova, što je aripično za ove dve ekipe. Osetilo se da Đenovljanima, za koje je Darko Lazović odigrao svih 90 minuta, dok je Goran Pandev sredinom drugog poluvremena napustio igru.

youtube

Benevento se odlično predstavio na Luiđi Ferarisu na premijeri u Seriji. Čak su i vodili od 15. minuta golom Ćićiretija. Ipak, iskusniji rival smogao je snage da preokrene i to preko iskusnog Fabija Kvaljarele, strelca oba gola.