Bolno prizemljenje Milana, Ljajić junak Torina

Skener 11. sep 201718:10 > 18:12
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Treće kolo Serije A obeležio je ubedljiv trijumf Lacija u derbiju protiv Milana, nove pobede Intera, Juventusa i Napolija, kao i još jedna odlična partija Adema Ljajića.

Milan je u Rim došao sa dve startne pobede i na deobi prvog mesta. Već su počele priče kako je oformljena ekipa za Skudeto, ali slabosti koje su se videle u prethodnom kolu protiv Kaljarija sada su još više došle do izražaja. Za razliku od ekipe sa Sardinije, nebesko-plavi nisu propustili da kazne takve greške roso-nera i slavili su ubedljivih 4:1. Junak meča bio je Ćiro Imobile, koji je postigao het-trik. Mrežu Donarume tresao je u 38. iz penala, 42. i 48. a kod četvrtog gola je asistirao Luisu Albertu u 50. minutu. Počasni gol za Milan postigao je Rikardo Montolivo u 56. minutu.Rimljani su ovom pobedom izbili na deobu četvrtog mesta sa Torinom, pošto imaju po sedam bodova, dva manje od vodeće grupe, dok je Milan na deobi šestog mesta sa bodom manje. Za Lacio svih 90 minuta odigrali su Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić, dok je Senad Lulić, asistent Imobileu kod drugog gola, izašao u 65. minutu. Na drugoj strani Nikola Kalinić je ušao sa klupe u 56. minutu.

Za razliku od Milana Juventus, Inter i Napoli nisu dozvolili kiks. Stara dama je bez većih problema savladala Kjevo 3:0. Domaćina je u vođstvo doveo igrač gostiju Perparim Hatemaj, pošto je u 17. minutu postigao autogol. Na drugi gol se čekalo sve do 58. minuta kada je Gonzalo Iguain iskoristio novu asistenciju Miralema Pjanića. Konačnih 3:0 delo je najboljeg strelca ekipe i uz Ikardija najboljeg strelca šampionata Paula Dibale u 83. minutu, koji je ušao sa klupe pola sata ranije. Do 83. minuta igrao je Mario Mandžukić, dok su svih 90 minuta u Kjevu odigrali Valter Birsa i Ivan Radovanović.

Nešto manje ubedljiv bio je Inter protiv ekipe SPAL. Nero-azuri su slavili 2:0 na Meaci, a golove su postigli oni najbolji, Mauro Ikardi i Ivan Perišić. Posebno je lep pogodak hrvatskog reprezentativca u 87. minutu. Pored Perišića svih 90 minuta odigrao je Samir Handanović, dok je Marcelo Brozović ušao u 66. minutu.

Napoli je preneo iz prošle sezone odličnu formu sa gostovanja. Slavio je i u Bolonji, ubedljivo 3:0. Mada, bravu su otključali tek u 66. minutu, preko ove sezone odličnog Kaljehona. Tek u 83. minutu golom Drijsa Mertensa moglo je lakše da se diše, a konačnih 3:0 postavio je Pjotr Zjelinski pet minuta kasnije.

Juventus, Napoli i Inter imaju maksimalnih devet bodova, a tih iza njih sa sedam su Lacio i Torino. Bikovi su došli do druge pobede na gostovanju debitantu Beneventu, ali uz mnogo muke. Pobedonosni gol postigli su tek u trećem minutu nadoknade, a junak je bio Španac Jago Falke. Asistirao mu je Adem Ljajić, možda i najbolji fudbaler Torina na početku sezone, pošto je direktno učestvovao u tri od ukupno pet golova ekipe Siniše Mihajlovića od početka sezone.

Veliku pobedu ostvarila je Fiorentina, koja je na Bentegodiju u Veroni osvojila prve bodove ove sezone. Ljubičasti su slavili 5:0, a strelci prva dva gola bila su dva najveća pojačanja u prelaznom roku. Đovani Simeone zatresa je ,mreži u drugom, a Siril Tero u 10. minutu iz penala. U strelce su se još upisali Astori u 24, Vertu u 62. i Dijas u 89. minutu. Ovom pobedom Fiorentina je pobela sa začelja i ima tri boda, a tu je Verona sa samo jednim bodom. Lošiji je samo Benevento bez bodova.

Do prvih bodova došao je i Udineze. Zebre su na svom terenu minimalnim rezultatom pobedile Đenovu, a strelac jedinog gola bio je Čeh Jakub Jankto već u 16. minutu. Posao domaćima olakšao je Bertolaći, pošto je dobio crveni karton u 37. minutu. To nije bilo jedino isključenje, pošto je i Udineze u 79. minutu ostao sa igračem manje, jer je Pecela poslat u svlačionicu. Za Đenovu, koja je posle ovog poraza na deobi pretposlednjeg mesta sa Veronom, Sasuolom i Krotoneom, svih 90 minuta odigrao je Darko Lazović, dok je Goran Pandev morao da izađe u 39. minutu usled situacije sa crvenim kartonom Bertolaćija.

Najprijatnije iznenađenje od prošle sezone Atalanta, startovala je sa dva poraza i protiv Sasuola imali su imperativ pobede. Posebno jer se igralo u Bergamu. Međutim, do gola su prvo stigli gosti. U 28. minutu Sensi je zatresao mrežu i doveo Sasuolo u vođstvo. Pojačanje iz Kopenhagena i prošle sezone najbolji strelac šampiona Danske Andreas Kornelijus u 35. svojim prvencem u plavo-crnom dresu donosi izjednačenje. Do potpunog preokreta čekalo se do 77. minuta, a onda je Andrea Petanja, na asistenciju najboljeg igrača prošle sezone Gomeza postigao gol i doneo Atalanti prve bodove. Za ekipu iz Bergama startovao je Josip Iličič, koji je u 58. minutu ustupio mesto zemljaku Slovencu Jasminu Kurtiću.

Posle dva poraza od Juventusa i Milana, koja jesu bila očekivana, ali ostaje utisak da se posebno protiv roso-nera moglo više, fudbaleri Kaljarija konačno su došli do trijumfa. U derbiju začelja protiv Krotonea na Sardiniji, sve je bilo rešeno u 33. minutu kada je Marko Sau zatresao mrežu i doneo Kaljariju prva tri boda.

Jedan od najzanimljivijih mečeva trebalo je da se odigra na Luiđi Ferarisu u Đenovi između Sampdorije i Rome, ali je taj meč odložen zbog lošeg vremena.

Ovde možete videti REZULTATE trećeg kola, PAROVE četvrtog kola i TABELU.