EP: Kata tim Crne Gore u nedelju za bronzu

SK Fight 11. maj 201814:28 > 14:29
Privatna arhiva

Muški kata tim Crne Gore boriće se u nedelju za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu. Dan ranije za bronzanu medalju boriće se i Dragana Konjević u kategoriji do 68 kilograma.

Ekipa u sastavu Vladimir Mijač, Mijat Vojvodić i Srđan Vuković pobedila je u prvom kolu Bosnu i Hercegovinu 5:0, dok je u drugom izgubila od Rusije 3:2. Plasmanom u finale ruski kataši povukli su crnogorski tim u repesaž i omogućili mu nastavak takmičenja.

Borbu za medalju izborili su pobedom protiv Hrvatske 5:0. Rival u meču za bronzano odličje kata timu Crne Gore biće Italija.
Na prošlogodišnjem šampionatu Evrope u Izmitu crnogorski kata tim izgubio je od Italije meč za finale. U Novom Sadu će imati priliku za revanš.

Kata tim Crne Gore je pre početka Evropskog šampionata osvojio zlatnu medalju na Balkanskom šampionatu.

Ženski kata tim, u sastavu Biserka Radulović, Jovana Marić i Mia Roganović, zaustavljen je u drugom kolu. One su na startu savladale Portugal 3:2, dok su u drugom izgubile od Turske 5:0.

Turska nije uspela da se domogne finala, čime je crnogorskom timu zatvorila vrata repesaža.