MI: Srebro za Nemanju Majdova

SK Fight 28. jun 201818:37 > 18:41
Džudo savez Srbije

Srpski reprezentativac Nemanja Majdov osvojio je srebrnu medalju na džudo turniru u Taragoni. Momak koji je prošle godine osvojio titulu šampiona planete, a ove srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu, bio je nezaustavljiv na Mediteranskim igrama u kategoriji do 90 kilograma, sve do finala.

Majdov je u finalu napravio grešku što je naturalizovani Španac, Sakvaralidze Šerazdašavili znao da kazni i stigne do zlata. Pre finala, ruku šampionu iz Srbije morali su da pruže Nasif Elias iz Libana i Teodoras Celidis iz Grčke.

Srbija je do sada osvojila 25 medalja – 9 zlatnih, 10 srebrnih i šest bronzanih.

Podsećanja radi, nešto pre Majdova bronzanu medalju Srbiji donela je Vanja Stanković u tekvendou, kategorija do 48 kilograma.

Veoma blizu medalje bila je i Jovana Obradović koja je u borbi za bronzanu medalju poražena od Patriše Deketer iz Francuske.

Velika očekivanja imali su i ljubitelji džudoa u Crnoj Gori, ali Nikola Gardešević i Jovana Petković nisu imali svoj dan pa su ostali daleko od borbi za medalju.

Ugled Crne Gore kada je džudo turnir u pitanju braniće još Danilo Pantić u kategoriji do 100 kilograma.