Majdovu bronza na Gran Priju u Zagrebu

SK Fight 29. jul 201819:22 > 19:23
Džudo savez Srbije

Srpski džudista Nemanja Majdov osvojio je bronzanu medalju na Gran Priju u Zagrebu u kategoriji do 90 kilograma.

Srebro na drugom Gran Priju koji se boduje za Olimpijske igre pripalo je Kubancu Esli Gonzalesu, koji je u polufinalu izbacio upravo srpskog džudistu.

Zlatnom medaljom okitio se svetski šampion iz 2014. godine Gruzijac Avtandil Črikišvili.

U konkurenciji do 100 kilograma zlato je osvojio us Nijas Iljasov, srebro Kanađann Kajl Rejes, dok su bronzane medalje pripale Gruzijcu Laši Taveluri i Japancu Kentaru Idi.

Kod dama, u konkurenciji do 78 kilograma Francuskinja Madelin Mangora osvojila je zlatnu medalju. Ona je u finalu pobedila Slovenku Klaru Apotekar, koja se okitila srebrom, dok su bronze otišle kod takmičarki iz Francuske i Nemačke – Odri Šemeo i Ana Marija Vagner.

U kategoriji preko 78 kilograma šampionka je slovenačka džudistkinja Anamari Velensek, koja je u finalu pobedila Niel Čeik iz Tunisa. Bronzanim medaljama okitile su se Ukrajinka Jelisaveta Kalanina i Japanka Sara Asahina.