sport klub

Borilački

13.10.2018 | 00.27 > 00:35

Milica Nikolić osvojila bronzu u Kankunu

Srpska džudistkinja Milica Nikolić osvojila je bronzanu medalju na Gran priju u Kankunu.

Milica Nikolić

sport klub

Milica Nikolić osvojila je bronzanu medalju na Gran priju u Kankunu u kategoriji do 48 kilograma.

Nikolićeva je u borbi za bronuzu savladala iskusnu Brazilku Saru Menezes, zlatnu olimpijku iz Londona 2012. iponom u samoj završnici borbe.

I Nikolićeva i Menezes dobile su po jednu kaznu u ovom meču. Činilo se da je srpska džudistkinja postala nervozna nakon oko dva minuta borbe jer nije uspevala da nametne svoj stil, ali je na kraju neobičnim zahvatom uspela da dođe do ipona i pobede.

Zlato je u ovoj kategoriji pripalo aktuelnoj olimpijskoj šampionki Pauli Pereto koja je bila bolja od Katarine Koste, takođe iponom.

EI: Bez medalja za Srbiju trećeg dana u Minsku

U Minsku je završen treći dan takmičenja na Evropskim igrama. Najznačajniji rezultat za Srbiju je zabeležio bokser Vladan Babić koji se plasirao u četvrtfinale.

Podmladak Džudo saveza Srbije potvrdio kvalitet

Podmladak Džudo saveza Srbije još jednom je potvrdio kvalitet. Na Prvenstvu države za juniore održanom u Sportskom centru Šumice u Beogradu juniori, njih 142 od kojih 87 mladića i 55 devojaka nadmetalo se za titulu najboljeg.

Krv, suze i znoj - Fight like you mean it!

"Neke možeš da pobediš. Od nekih ćeš izgubiti. Ali, uđeš u ring, izazoveš sam sebe, postaneš bolji čovek, postaneš borac" - Konor Mekgregor.

Brat i sestra Abe osvojili zlatne medalje na SP

Još jedan istorijski dan na Svetskom prvenstvu u džudou. Brat i sestra osvojili zlatne medalje.

Istorija džudoa - prvo finale sa dve diskvalifikacije

Finalna borba u kategoriji preko 100 kilograma na neobičan način će biti upisana u istoriju džudoa.

Japanci dominirali u Tokiju, Kukolj sutra na tatamiju

U subotu je u Tokiju počeo poslednji Gren slem sezone, a pretposlednje takmičenje u okviru Internacionalnog džudo tura. Sa pet kontinenata, 61 nacija i 475 džudista takmičili su se u 14 kategorija.

Džudo SK: Tri bronze devojaka i Strahinjino srebro

U hali Aleksandar Nikolić počeo Svetski kup - European Judo Open. Srbiji četri odličja.

Kukolj: Nemanja i ja smo dali džudou novu dimenziju

Aleksandar Kukolj aktuelni evropski šampion i broj 1 na svetskoj rang listi ( do 90 kg) s nestrpljenjem očekuje Svetski kup, Evropski džudo open za seniore i seniorke koji će ove godine u hali Aleksandar Nikolić, 23. i 24. septembra ugostiti više od 300 takmičara sa svih kontinenata.

Serbia Open, Svetski kup u džudou za seniore i seniorke

Desetu godinu zaredom održava se Serbia open u džudoo. Ove godine takmičenje je u rangu Svetskog kupa. Neke od najbojih džudista planete videćete u hali Aleksandar Nikolić u Beogradu 23. i 24. septembra.

Ana Bjelić donela prvu medalju Srbiji na EOFM

Džudistkinja Ana Bjelić osvojila je prvu medalju za Srbiju na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Đeru.