Svetska liga: Zlato za Milenu Jovanović u Veneciji

SK Fight 15. dec 20181:04 > 1:09
KK Omladinac

Karate turnir Svetske lige za mlade koji se održava u Veneciji, počeo je da bolje ne može kada je Crna Gora u pitanju. Već prvog dana, zlatnu medalju je osvojila Milena Jovanović.

Članica Karate kluba Omladinac Milena Jovanović je do zlatne medalje stigla tako što je pobedila Hrvaticu Zorku sa 4:1, pa Dankinju Pedersen sa 4:2, u trećem kolu je bila bolja od devojke iz BiH Avdovićeve sa 2:1, u četvrtom je savlada Škotkinju Juner sa 2:0, a u petom odlučujućem meču za mesto u finalu pobedila je Nemicu Henih 3:0. Za zlatnu medalju borila se i izborila sa Čehinjom Martinom Šatkovom koju je savladala sa 3:0. Milena se borila u kategoriji do 18 godina.

Milena Jovanović je ostvarila ogroman uspeh, a glavni adut u Veneciji Bojan Bošković aktuelni kadetski šampiona planete, i vicešampion Evrope u konkurenciji juniora i momak koji je na Olimpijskim igrama za mlade samo zbog jednog poena ostao bez polufinala i medalje, poražen je odmah na startu od borca iz Gruzije.

Janko Dževerdanović je zaustavljen u trećem kolu u kategoriji juniora do 61 kilograma, a u njegovoj kategoriji je prijavljeno 113 takmičara.

U subotu i nedelju će na tatami izaći Helena Backović, Andrija Danilović, Milica Jeknić, Marko Milutinović, Emre Saliju i Vladimir Vukčević.