Borilački

30.03.2019 | 19.18 > 19:19

EP: Hodžić stao u finalu – srebro sija kao zlato

Mario Hodžić, karatista Crne Gore i kluba Omladinac, nije osvojio titulu prvaka Evrope u kategoriji do 67 kilograma pošto je u velikom finalu poražen od Francuza Stivena Dakoste sa 10:1.

Mario Hodžić

Privatna arhiva

Ako se u obzir uzme činjenica da je Mario pre Evropskog šampionata zbog nekoliko povreda pauzirao više od šest meseci, jasno je da je ostvareni rezultat na smotri najboljih karatista Starog kontinenta ogroman uspeh i da u ovom slučaju srebro zaista sija kao zlato. Treba naglasiti da je Francuz Dakosta u ovom trenutku po mišljenju stručnjaka najbolji borac planete u kategoriji od 67 kilograma.

Hodžić je delovao nesalomivo posle pauze koju je napravio. Na putu ka velikom finalu, Mario je u četvrtak redom rušio Martijala Tadisija iz Mađarske sa 7:0, Danijela Johansena iz Danske sa 2:1, Bobana Beraka iz Hrvatske sa 1:0. U odlučujućem meču za plasman u veliko finale Mario Hodić je pobedio Stefana Joksića iz Srbije sa 7:1.

Mali kuriozitet predstavlja podatak da je Hodžić kao kadet titulu prvaka sveta osvojio upravo u Gvadalahari, upravo u dvorani u kojoj se borio za titulu seniorskog prvaka Evrope. Verovao je da će u kako je nazvao svojoj kući, ponovo uspeti da stigne do trona, ali je Dakosta u ovom trenutku daleko spremniji od Marija.

Reprezentacija Crne Gore se ponosno vraća iz Španije. Hodžić je osvojio srebrnu medalju, Nikola Malović je prigrabio bronzano odličje, Jelena Maksimović je posle pauze od osam meseci poražena u borbi za bronzu, a jako blizu pobedničkog postolja bili su Marina Rakovića i Nenad Dulović.

Naravno da će uslediti malo slavlje, ali ne preterano dugo, jer je tekuća godina ključna kada je reč o borbama za plasman na Olimpijske igre. Primarni uslov je da takmičari budu među 50 najboljih na WKF listi u svojim kategorijama.

Crna Gora ima pet boraca: Marija Hodžića, Nenad Dulovića, Marinu Raković, Draganu Konjević i Jelenu Maksimović, kao i katašicu Biserku Radulović koji zadovoljavaju primarni uslov. Među 50 najboljih, mogli bi da se nađu Nikola Malović u borbama i Mijat Vojvodić u katama.

SP: Mikulić doneo prvu medalju Crnoj Gori

Karatisti iz Crne Gore navikli su ljubitelje sporta da se sa svakog velikog takmičenja vraćaju sa medaljama. U Čile, na Svetsko prvenstvo je krenulo 19 takmičara, a već prvog dana Nemanja Mikulić je osvojio bronzano odličje.

Marina Raković ostala bez bronze u Moskvi

Crnogorska karate reprezentativka Marina Raković kao petoplasirana je završila nastup na turniru Premijer lige u Moskvi.

Dulović izjašnjavanjem sudija ostao bez polufinala

Crnogorski karatisti bez medalje završili su prvi takmičarski dan Premijer lige u Moskvi.

Kvartet u Moskvi cilja medalje i bodove za OI

Crnogorski karate na turniru Premijer lige u Moskvi, od petka do nedelje, predstavljaće četiri takmičara, saopšteno je iz Karate saveza.

Mijat Vojvodić stao na korak od medalje

Crnogorski karatista Mijat Vojvodić u četvrtfinalu završio je nastup na Gran priju u Istanbulu. U meču za polufinale i bronzanu medalju poražen je od Mustafe Eraja iz Turske 4:1.

Dulović ostao bez bronzane medalje u Tokiju

Borci iz Crne Gore navikli su ljubitelje sporta da se sa svakog velikog takmičenja vraćaju sa medaljom. Sve do poslednjeg dana postojala je nada da se kontinuitet nastavi i u Tokiju, na turniru Premijer lige, ali je Nenad Dulović poražen u borbi za bronzanu medalju.

Borci iz Crne Gore ciljaju medalje u Tokiju

Crnogorska karate reprezentacija sa tri borca nastupiće od petka do nedelje na turniru Premijer lige u Tokiju, saopšteno je iz Karate saveza. Ugled Crne Gore, braniće Marina Raković (do 68 kilograma), Mario Hodžić (do 67) i Nenad Dulović (do 60).

San postao java, Mavaši doveo Agajeva

Karatisti su sjajnim rezultatima postali prepoznatljiv brend u Crnoj Gori. U godini koja je u toku gotovo da nema velikog takmičenja sa kojeg nije doneta makar jedna medalja.

Svetski kup: Karatisti Crne Gore sjajni u Umagu

Karatisti iz Crne Gore nastavili su sa sjajnim rezultatima. Gotovo da nema ni jednog velikog takmičenja u godini koja je u toku da nisu osvojili makar jednu medalju.

Svetski kup: Boškoviću zlato u Umagu

Karatisti iz Crne Gore nastavljaju sa sjajnim rezultatima. Gotovo da nema ni jednog velikog takmičenja u godini koja je u toku da nisu osvojili makar jednu medalju.

Mario Hodžić – zlatno dete Crne Gore

Evropske igre u Minsku su završene, a medalju Crnoj Gori doneo je karatista Mario Hodžić.

EI: Hodžić osvojio srebro u Minsku

Crna Gora je osvojila srebrnu medalju na Evropskim igrama u Minsku u režiji karatiste Marija Hodžića.

Vlahović za SK: Daćemo sve od sebe za medalju

Selektor Slobo Vlahović, karatisti Mario Hodžić i Nikola Malović krenuli su put Minska gde će 29. i 30. juna pokušati da se umešaju i izbore za medalju na Evropskim igrama.

Hodžić za SK: Idem u Minsk da se borim za medalju

Karatisti su postali brend Crne Gore. Gotovo da nema velikog takmičenja, prestižnog turnira, a da nisu doneli makar jednu medalju. Samim tim i ambicije su sve veće.

Raković za SK: Toronto, Minsk, Umag, idemo dalje...

Karatisti iz Crne Gore vratili su se iz Šangaja gde su na turniru Premijer lige, bili jako blizu osvajanja medalje, ali su ipak morali da se zadovolje zlata vrednim WKF bodovima u borbi za mesto na Olimpijskim igrama.

Hodžić i Dulović blizu medalje, uteha WKF bodovi

Crnogorski karatista Mario Hodžić eliminisan je u četvrtom kolu, dok je Nenad Dulović u repesažu završio nastup na turniru Premijer lige u Šangaju.