Getty images Europe

Borilački

16.05.2019 | 18.13

Ana Tepavac stala na korak do postolja

Drugog dana Svetskog prvenstva u tekvondou, koje se održava u Mančesteru, reprezentativci Srbije nisu uspeli da dođu do medalje, iako su bili jako blizu.

Ana Tepavac Bajić

Naomi Baker, Getty Images Sport

Pre svih 24-godišnja Ana Tepavac (devojačko Bajić), koja je posle pobeda nad Ukrajinkom Narolskom i Dominikankom Rodriges, zastala u četvrtfinalu, u meču protiv olimpijske šampionke iz Rija, Kineskinje Dženg Šujin.

Bio je to tvrd meč, koji je posle serije kazni izrečenih reprezentativki Srbije, završen rezultatom 6:2 za Azijatkinju. Može se reči da je Ana skupo prodala kožu favorizovanoj rivalki, osvajačici srebrne i bronzane medalje sa prethodna dva Svetska prvenstva.

Drugi predstavnik Srbije u četvrtak bio je Pančevac Nikola Vučković (24), koji je nastupio u kategoriji do 68 kilograma. Pošto je deklasirao Japanca Honmu, a potom i Bugarina Dalaklijeva u osmini finala naleteo je na raspoloženog Nedžada Husića, reprezentativca Bosne i Hercegovine, koji je posle velike borbe izborio plasman među osam najboljih boraca na svetu.

Husić je nažalost izgubio naredni meč i zastao na poslednjoj prepreci na putu ka medalji, pošto je bolji od njega bio sjajni Rus Aleksej Denisenko, olimpijski vicešampion iz Rija.