Getty images Europe

Borilački

17.05.2019 | 21.37 > 21:41

SP u tekvondou: Brza eliminacija Vanje Stanković

Ni trećeg dana Svetskog prvenstva u tekvondou, koje se održava u Mančesteru, reprezentativci Srbije nisu stigli do medalje.

Vanja Stanković

Tekvondo klub Galeb

Najviše se očekivale od svetske prvakinje u kategoriji do 49 kilograma, 21-godišnje Vanje Stanković, koja je nažalost razočarala već u prvoj borbi. Bolja od nje u šesnaestini finala bila je predstavnica Kineskog Tajpeha, Juang Tijen-Ju, koju je Vanja savladala nedavno na Gran priju u Las Vegasu. Azijatkinja je posle puno drame trijumfovala rezultatom 8:6.

Dovoljno sreće u petak nije imala ni Aleksandra Radmilović (25), predstavnica Srbije u kategoriji do 57 kilograma. I ona je eliminisana već u prvom meču od Japanke Hirabajaši. Izgubila je borbu rezultatom 7:5, iako je na dvadesetak sekundi do kraja meča povela 5:4.

Od srpskih boraca, trećeg dana SP u Mančesteru, najviše je prikazao Damir Fejzić (25). On je u kategoriji do 74 kilograma ostvario dve pobede, prvu protiv malo poznatog Kanimisija iz države Kiribati (22:2), a drugu posle velike borbe sa Marokancem El Asbijem (18:17). U osmini finala bolji od njega je bio nekadašnji vicešampion sveta, Meksikanac Lizaraga.

Juče norma za OI, danas medalje: Sjajne Tijana i Milica

Nove sjajne vesti za srpski tekvondo - Tijana Bogdanović trijumfovala je na Gran priju u Moskvi u konkurenciji do 49 kilograma u duelu sa starom rivalkom Kineskinjom Vu, dok se Milica Mandić (kategorija preko 73 kg) na završnom turniru u 2019. okitila vicešampionskim zvanjem.

Nastavlja se žetva: Još tri medalje za srpski tekvondo

Srbija je još jednom dokazala da je tekvondo velesila. Sa Evropskog prvenstva u olimpijskim kategorijama u Dablinu, Orlovi se vraćaju sa čak četiri medalje. Zlatom Tijane Bogdanović, srebrom Nadice Božanić i bronzama Milice Mandić i Budimira Krivokuće.

Tijani bronza, Milica bez medalje u Japanu

Srpska reprezentativka Tijana Bogdanović (-49kg) osvojila je bronzanu medalju na Gran pri u Japanu, turniru G4 kategorije.

Zlato za Tijanu Bogdanović u Egiptu

Poslednjeg dana na G2 tekvondo turniru Egipat Open, posle osvajanja srebrne medalje Vanje Stanković, Tijana Bogdanović osvojila je zlatnu medalju, dok su bronzane medalje osvojile Milica Mandić i Nadica Božanić. Dragan Jović je prograšen za najboljeg trenera na turniru.

Krv, suze i znoj - Fight like you mean it!

"Neke možeš da pobediš. Od nekih ćeš izgubiti. Ali, uđeš u ring, izazoveš sam sebe, postaneš bolji čovek, postaneš borac" - Konor Mekgregor.

Nadica Božanić srebrna na Olimpijskim igrama mladih

Nadica Božanić osvojila je, u tekvondou u kategoriji do 63kg, srebrnu medalju na Olimpijskim igrama mladih koje se održavaju u Buenos Ajresu u Argentini.

TK Galeb najbolji u Poljskoj, zlatne i Milica i Tijana

Drugog dana na međunarodnom tekvondo turniru G1 kategorije u Poljskoj Milica Mandić (-73kg) i Tijana Bogdanović (-53kg) osvojile su zlatne medalje, dok su Nađa Savković (-62kg) I Serđa Stević (-63kg) došle do bronzanih odličja.

MI: Vanja Stanković osvojila bronzu, Srbija na koti 24

Ekspedicija Srbije nastavila je žetvu medalja na Mediteranskim igrama u Taragoni. Prvog dana takmičenja u tekvondou, bronzanu medalju je osvojila Vanja Stanković.

Bronza za Tijanu Bogdanović na EP

Srpska reprezentativka u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju u kategoriji do 53 kilograma na Evropskom prvenstvu u Kazanju.

Golišavi olimpijac iz Rija se sprema i za ZOI

Na otvaranju Olimpijskih igara u Riju zastavu male polinezijske kraljevine Tonga nosio je Pita Taufatofua, tekvondoista koji je na korak do kvalifikacija na Zimske olimpijske igre u Pjongčangu. Tatami je zamenio snegom, a tekvondo opremu skijama.

Beograd domaćin Evropskog prvenstva u tekvondou 2020.

Potvrđeno je iz štaba Evropske tekvondo Unije (WTE) da je Srbija zvanično domaćin Evropskog seniorskog prvenstva 2020. godine, a grad domaćin biće Beograd.

Univerzijada: Srbiji ekipno zlato u tekvondou

Reprezentativke Srbije u tekvondou osvojile su zlatnu medalju u ekipnoj konkurenciji na Univerzijadi u Kineskom Tajpehu.

Joviću priznanje za najboljeg tekvondo trenera na svetu

Poslednjeg takmičarskog dana na Svetskom seniorskom prvenstvu u tekvondou, koje se održava u Koreji, Srbija nije uspela da osvoji treću medalju. Međutim, na završnoj ceremoniji zatvaranja Dragan Jović je proglašen za najboljeg trenera ženskog tima na svetu!

Novo zlato za Milicu: Mandićeva na krovu sveta

Trofejna srpska tekvondoistkinja Milica Mandić osvojila je titulu svetskog šampiona, pošto je u finalu Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji u kategoriji do 73 kg savladala domaću takmičarku.

Vanja Stanković šampionka sveta u tekvondou!

Srbija ima novu šampionku u tekvondou, Vanja Stanković osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji u kategoriji do 49 kilograma.

Stankovićeva u polufinalu SP protiv Hrvatice

Srpska tekvondistkinja Vanja Stanković plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Koreji posle četiri borbe. Stankovićeva će se za finale boriti protiv Hrvatice Kristine Tomić koja je na poslednjoj proveri pred Svetsko prvenstvo - Prezident kupu, osvojila zlatnu medalju.