Paul Gilham, Getty Images

Borilački

19.05.2019 | 16.33 > 16:37

Zlato za Marinu Raković u Istanbulu

Marina Raković je osvojila zlatnu medalju na turniru serije A u Istanbulu i nastavila niz fenomenalnih rezultata karatista iz Crne Gore, koji se od početka 2019. godine ni sa jednog velikog takmičenja nisu vratili bez odličja.

Marina Raković

KK Omladinac

Članica kluba Omladinac je u velikom finalu posle velike borbe pobedila aktuelnu šampionku planete Irinu Zaretsku iz Azerbejdžana sa 4:2. Podsećanja radi, Marina je ove godine osvojila i bronzanu medalju na turniru Premijer lige u Dubaiju.

Marina Raković je na putu ka velikom finalu savladala aktuelnu vicešampionku Evrope Švajcarkinju Elenu Kirići sa 4:0, Peuanku Gabrijelu Lopez sa 5:0, Jordanku Hube Džaber sa 3:0, Srpkinju Andrijanu Vasović sa 4:0, Francuskinju Luis Haž sa 2:2 (osvojila prvi poen u meču) i bivšu šampionku planete Alisu Bušinger iz Austrije sa 1:0.

Odličan rezultat ostvario je i Mario Hodžić koji je iako povređen stigao do četvrtog kola. Nije uspeo da se domogne medalje ali je osvojio dosta zlata vrednih WKF bodova.

Odmah trena naglasiti da Crna Gora trenutno ima pet boraca među 50 najboljih na WKF listi što je osnovni uslov kada je reč o kvalifikacijama za Olimpijske igre u Japanu. U pitanju su Marina Raković, Mario Hodžić, Nenad Dulović, Jelena Maksimović i Dragana Konjević. Jelena i Dragana nisu učestvovale na turniru u Istanbulu zbog povreda, a Nenad je eliminisan u drugom kolu.

Goat

Bravoooooo!

Odgovori 1 0

Marina Raković ostala bez bronze u Moskvi

Crnogorska karate reprezentativka Marina Raković kao petoplasirana je završila nastup na turniru Premijer lige u Moskvi.

Marina Raković blizu medalje u Moskvi, sve bliže Japanu

Marina Raković boriće se za bronzanu medalju na turniru karate Premijer lige u Moskvi.

Dulović izjašnjavanjem sudija ostao bez polufinala

Crnogorski karatisti bez medalje završili su prvi takmičarski dan Premijer lige u Moskvi.

Kvartet u Moskvi cilja medalje i bodove za OI

Crnogorski karate na turniru Premijer lige u Moskvi, od petka do nedelje, predstavljaće četiri takmičara, saopšteno je iz Karate saveza.

Mijat Vojvodić stao na korak od medalje

Crnogorski karatista Mijat Vojvodić u četvrtfinalu završio je nastup na Gran priju u Istanbulu. U meču za polufinale i bronzanu medalju poražen je od Mustafe Eraja iz Turske 4:1.

Marina Raković stala na korak od medalje

Karatisti iz Crne Gore prikupili su dosta zlata vrednih bodova u nastojanju da stignu do plasmana na Olimpijske igre, ali nisu uspeli da osvoje medalju na turniru Serije A u Čileu.

Dulović ostao bez bronzane medalje u Tokiju

Borci iz Crne Gore navikli su ljubitelje sporta da se sa svakog velikog takmičenja vraćaju sa medaljom. Sve do poslednjeg dana postojala je nada da se kontinuitet nastavi i u Tokiju, na turniru Premijer lige, ali je Nenad Dulović poražen u borbi za bronzanu medalju.

Borci iz Crne Gore ciljaju medalje u Tokiju

Crnogorska karate reprezentacija sa tri borca nastupiće od petka do nedelje na turniru Premijer lige u Tokiju, saopšteno je iz Karate saveza. Ugled Crne Gore, braniće Marina Raković (do 68 kilograma), Mario Hodžić (do 67) i Nenad Dulović (do 60).

Karate spektakl - Agajev uvertira za Ligu šampiona

Ljubitelji sporta i karatea sa nestrpljenjem očekuju nastavak borbi za Olimpijske igre u Japanu, jer Crna Gora ima čak šest boraca koji mogu da se domognu Japana.

San postao java, Mavaši doveo Agajeva

Karatisti su sjajnim rezultatima postali prepoznatljiv brend u Crnoj Gori. U godini koja je u toku gotovo da nema velikog takmičenja sa kojeg nije doneta makar jedna medalja.

Svetski kup: Boškoviću zlato u Umagu

Karatisti iz Crne Gore nastavljaju sa sjajnim rezultatima. Gotovo da nema ni jednog velikog takmičenja u godini koja je u toku da nisu osvojili makar jednu medalju.

Raković za SK: Toronto, Minsk, Umag, idemo dalje...

Karatisti iz Crne Gore vratili su se iz Šangaja gde su na turniru Premijer lige, bili jako blizu osvajanja medalje, ali su ipak morali da se zadovolje zlata vrednim WKF bodovima u borbi za mesto na Olimpijskim igrama.

Raković: Rad i rezultati su tu, treba nam pomoć

Karatisti iz Crne Gore su dokaz da su veliki rad i odricanja, uz porodičnu atmosferu i pozitivnu energiju recept za velike uspehe.

Marina Raković obezbedila srebro u Istanbulu

Karatisti iz Crne Gore nastavili su žetvu medalja. Novo odličje donela je Marina Raković u Istanbulu.

EP: Hodžić stao u finalu – srebro sija kao zlato

Mario Hodžić, karatista Crne Gore i kluba Omladinac, nije osvojio titulu prvaka Evrope u kategoriji do 67 kilograma pošto je u velikom finalu poražen od Francuza Stivena Dakoste sa 10:1.

EP: Hodžić u finalu, Malović i Maksimović za bronzu

Karatisti iz Crne Gore obezbedili su srebrnu medalju koju će u subotu u zlato pokušati da pretvori Mario Hodžić, dok će se Nikola Malović i Jelena Maksimović istog dana boriti za bronzano odličje.