Paul Gilham, Getty Images

Borilački

26.06.2019 | 22.29 > 22:33

Vlahović za SK: Daćemo sve od sebe za medalju

Selektor Slobo Vlahović, karatisti Mario Hodžić i Nikola Malović krenuli su put Minska gde će 29. i 30. juna pokušati da se umešaju i izbore za medalju na Evropskim igrama.

Slobo Vlahović, Mario Hodžić i Nikola Malović

Privatna arhiva

Karatisti su poslednja uzdanica Crne Gore da može da stigne do odličja u Belorusiji, s obzirom da džudisti Danilo Pantić, Nikola, Nebojša Gardašević i Srđan Mrvaljević, bokser Stefan Savković, streličarka Mina Šibalić i strelac Nemanja Obradović, nisu uspeli da stignu do pobedničkog postolja.

Najbliži cilju je bio Danilo Pantić koji je stigao do četvrtfinala u kategoriji do 100 kilograma, imao je dve prilike da stigne do medalje, ali je doživeo dva poraza od momaka koji su na minulim Olimpijskim igrama u Brazilu osvajali srebrne medalje. Danilo je morao da pruži ruku Gruzijcu Varlamu Lipertelijaniju koji je srebro u Riju osvojio do 90 kilograma, a zatim i Elmaru Gasimovu iz Azerbejdžana koji je srebro osvojio do 100 kilograma.

Mario Hodžić koji je osvojio srebro na Evropskom šampionatu boriće se u kategoriji do 67, a Nikola Malović koji je stigao do bronze u kategoriji do 84 kilograma. Marija i Nikolu očekuje pakleno težak zadatak jer će na Evropskim igrama učestvovati po osam najboljih boraca Evrope u svim kategorijama. Biće podeljeni u dve grupe. Prvoplasirani će se boriti u finalu, a drugoplasirani za bronzano odličje.

Podatak da osam najboljih boraca Evrope učestvuje u svakoj kategoriji, kao i sistem takmičenja ukazuju na to koliko je težak put ka ostvarenju cilja, a to je naravno pobedničko postolje. Ono što je kristalno jasno je da medalju ne može niko da obeća. S druge strane, Nikola i Mario se osećaju dobro, silno su motivisani i odlučni u nameri da se bore do poslednjih atoma snage kako bi stigli do medalje. Da li mogu da stignu do cilja? Verujem da mogu, jer su u pitanju momci bez mane i straha, momci koji u Minsk idu posle velikog uspeha na šampionatu Evrope na kojem su osvojili srebro, odnosno bronzu”, naglasio je za Sport Klub selektor boraca Slobo Vlahović.

Sistem takmičenja i broj učesnika na Evropskim igrama u Minsku, svima koji prate karate ukazuju da Marija Hodžića i Nikolu Malovića očekuje mnogo teži posao nego na smotri najboljih karatista Starog kontinenta. Ali, Mario i Nikola su pokazali da su najjači, kada je najteže.