Dan Mullan, Getty Images Sport

Borilački

30.06.2019 | 17.13 > 17:14

EI: Hodžić osvojio srebro u Minsku

Crna Gora je osvojila srebrnu medalju na Evropskim igrama u Minsku u režiji karatiste Marija Hodžića.

Mario Hodžić

Privatna arhiva

Član Karate kluba Omladinac u prvom kolu je pobedio Belgijanca Rosiela sa 3:2, u drugom je protiv borca iz Turske Ujgula radio 0:0, kao i protiv Italijana Mareske.

Mario je stigao do polufinala i bronzane medalje, osvojio je mnogo WKF bodova na putu ka Olimpijskim igrama u Japanu, ali želeo je zlato. Podsećanja radi Mario je na Evropskom prvenstvu za seniore osvojio srebrnu medalju.

Pre polaska za Minsk, Mario je naglasio da je svestan da ga očekuje jako težak zadatak na putu ka cilju, a to je kako je naglasio pobedničko postolje.

Hodžić je rekao da niko ne može da obeća medalju na velikom takmičenju, ali je obećao da će se kao i uvek do sada, do poslednjeg atoma snage boriti za odličje. Obećanje je ispunio.

Rival Mariju Hodžiću na putu ka finalu bio je Belorus Artisom Kratsau koga je pobedio sa 4:0. U velikom finalu, Mario je ponovo radio protiv Italijana Mareske. Usledila je velika borba i poraz od 4:3.

U subotu je do medalje u konkurenciji do 84 kilograma pokušao da stigne Nikola Malović borac koji je na pomenutom Evropskom prvenstvu osvojio bronzanu medalju. Član Karate kluba Onogošt iz Nikšića nije imao dovoljno sreće i koncentracije.

U prvoj borbi poražen je od Ukrajinca Valerija Čobotara sa 1:0, a u drugoj, od njega je bio bolji Hrvat Ivan Kvesić sa 2:0. Ukrajinski i hrvatski borac su nastavili borbe za medalju, dok su za Malovića Evropske igre završene.
Zlato je osvojio borac iz Hrvatske Kvesić.

Marina Raković ostala bez bronze u Moskvi

Crnogorska karate reprezentativka Marina Raković kao petoplasirana je završila nastup na turniru Premijer lige u Moskvi.

Borci iz Crne Gore ciljaju medalje u Tokiju

Crnogorska karate reprezentacija sa tri borca nastupiće od petka do nedelje na turniru Premijer lige u Tokiju, saopšteno je iz Karate saveza. Ugled Crne Gore, braniće Marina Raković (do 68 kilograma), Mario Hodžić (do 67) i Nenad Dulović (do 60).

Mario Hodžić – zlatno dete Crne Gore

Evropske igre u Minsku su završene, a medalju Crnoj Gori doneo je karatista Mario Hodžić.

Vlahović za SK: Daćemo sve od sebe za medalju

Selektor Slobo Vlahović, karatisti Mario Hodžić i Nikola Malović krenuli su put Minska gde će 29. i 30. juna pokušati da se umešaju i izbore za medalju na Evropskim igrama.

Hodžić za SK: Idem u Minsk da se borim za medalju

Karatisti su postali brend Crne Gore. Gotovo da nema velikog takmičenja, prestižnog turnira, a da nisu doneli makar jednu medalju. Samim tim i ambicije su sve veće.

Hodžić i Dulović blizu medalje, uteha WKF bodovi

Crnogorski karatista Mario Hodžić eliminisan je u četvrtom kolu, dok je Nenad Dulović u repesažu završio nastup na turniru Premijer lige u Šangaju.

EP: Hodžić stao u finalu – srebro sija kao zlato

Mario Hodžić, karatista Crne Gore i kluba Omladinac, nije osvojio titulu prvaka Evrope u kategoriji do 67 kilograma pošto je u velikom finalu poražen od Francuza Stivena Dakoste sa 10:1.

EP: Malović osvojio bronzu, Mario želi zlato

Evropsko prvenstvo u karateu se polako bliži kraju. Crna Gora je osvojila dve medalje. U jutarnjem terminu do bronzanog odličja stigao je Nikola Malović, a sada se čeka Mario Hodžić koji će se boriti za zlato (19 časova).

„Francuz je favorit, ali Gvadalahara je moja kuća“

Ljubitelji sporta i karatea u Crnoj Gori oduševljeni su učinkom reprezentacije na Evropskom šampionatu u Gvadalahari.

EP: Hodžić u finalu, Malović i Maksimović za bronzu

Karatisti iz Crne Gore obezbedili su srebrnu medalju koju će u subotu u zlato pokušati da pretvori Mario Hodžić, dok će se Nikola Malović i Jelena Maksimović istog dana boriti za bronzano odličje.

EP: Da li će za kata tim, treća biti sreća?

Evropsko prvenstvo u karateu počinje 28. marta u španskoj Gvadalahari. Reprezentacija Crne Gore u izuzetno jakom sastavu, sa velikim ambicijama kreće na smotru najboljih karatista Starog kontinenta.

Mario Hodžić se vratio sa stilom

Ključna godina kada je reč o plasmanu karatista iz Crne Gore na Olimpijske igre počela je odlično. Uspesi se nižu ka na filmskoj traci, a glavni junaci se smenjuju.

Hodžić i Raković stali na korak od medalje

Karatisti iz Crne Gore, prikupili su dosta WKF bodova, zlata vrednih u nastojanju da stignu do Olimpijskih igara, ali uoči poslednjeg dana turnira Serije A u Salcburgu, nisu uspeli da osvoje medalju.

Omladinac nije klub, nego porodica i svetski brend

U trenutku kada je pre nešto više od godinu dana postalo i definitvno jasno da je karate postao deo olimpijske porodice i da će borci i kataši moći da se takmiče na Olimpijskim igrama u Tokiju, stepen borbene gotovosti širom planete je podignut na maksimalan nivo.

SP: Dobar nastup Biserke, slede Hodžić i Dulović

Crnogorska karate reprezentacija bez medalje završila je prvi takmičarski dan seniorskog prvenstva sveta u Madridu. Ali, ipak ima razloga za zadovljstvo jer je Biserka Radulović u katama stigla do četvrtog kola, čime je stabilizovala poziciju među 50 najboljih na WKF listi.

Hodžić i Dulović odlični u Berlinu

Turnir Premijer lige u Berlinu dobro je počeo za karatiste iz Crne Gore, iako nisu uspeli da se izbore za medalje. Mečevi za pobedničko postolje su na programu u nedelju, ali prvi dan je bio odličan.