Svetski kup: Boškoviću zlato u Umagu

SK Fight 6. jul 201922:16 > 22:18
KK Omladinac

Karatisti iz Crne Gore nastavljaju sa sjajnim rezultatima. Gotovo da nema ni jednog velikog takmičenja u godini koja je u toku da nisu osvojili makar jednu medalju.

Mario Hodžić je pre nepunih sedam dana na Evrpskim igrama u Minsku stigao do srebrne medalje, a nešto ranije, isto odličje je osvojio i na šampionatu Evrope za seniore. U međuvremenu, krenuo je Svetski kup u Umagu, za mlađe borce, a karatisti iz kluba Omladinac, čiji je član i Hodžić, briljiraju na izuzetno kvalitetnom i zahtevnom takmičenju.

Bojan Bošković najbolji mladi sportista Crne Gore u izboru Crnogorskog olimpijskog komiteta ponovo je pokazao sav raskoš talenta koji poseduje. Bojan je u kategoriji do 68 kilograma stigao do zlatne medalje u izuzetno jakoj konkurenciji boraca do 18 godina.

Dan ranije, u konkurenciji do 21 godine, srebrne medalje su osvojili Ilija Radonjić u kategoriji od 84 kilograma, Nenad Dulović u kategoriji do 60 kilograma. Da klub Omladinac i karate u Crnoj Gori ima svetlu budućnost potvrdili su i rezultati najmlađih boraca.

Una Raković je osvojila srebro u kategoriji do 40 kilograma za karatistkinje do 12 godina, a u istom uzrastu Jusuf Saliju je osvojio bronzano odličje u kategoriji do 35 kilograma. Bronzane medalje su osvojile Milica Jeknić i Helena Backović u konkurenciji do 14 godina.