Dan Mullan, Getty Images Sport

Borilački

06.07.2019 | 22.16 > 22:18

Svetski kup: Boškoviću zlato u Umagu

Karatisti iz Crne Gore nastavljaju sa sjajnim rezultatima. Gotovo da nema ni jednog velikog takmičenja u godini koja je u toku da nisu osvojili makar jednu medalju.

Bojan Bošković

KK Omladinac

Mario Hodžić je pre nepunih sedam dana na Evrpskim igrama u Minsku stigao do srebrne medalje, a nešto ranije, isto odličje je osvojio i na šampionatu Evrope za seniore. U međuvremenu, krenuo je Svetski kup u Umagu, za mlađe borce, a karatisti iz kluba Omladinac, čiji je član i Hodžić, briljiraju na izuzetno kvalitetnom i zahtevnom takmičenju.

Bojan Bošković najbolji mladi sportista Crne Gore u izboru Crnogorskog olimpijskog komiteta ponovo je pokazao sav raskoš talenta koji poseduje. Bojan je u kategoriji do 68 kilograma stigao do zlatne medalje u izuzetno jakoj konkurenciji boraca do 18 godina.

Dan ranije, u konkurenciji do 21 godine, srebrne medalje su osvojili Ilija Radonjić u kategoriji od 84 kilograma, Nenad Dulović u kategoriji do 60 kilograma. Da klub Omladinac i karate u Crnoj Gori ima svetlu budućnost potvrdili su i rezultati najmlađih boraca.

Una Raković je osvojila srebro u kategoriji do 40 kilograma za karatistkinje do 12 godina, a u istom uzrastu Jusuf Saliju je osvojio bronzano odličje u kategoriji do 35 kilograma. Bronzane medalje su osvojile Milica Jeknić i Helena Backović u konkurenciji do 14 godina.

San postao java, Mavaši doveo Agajeva

Karatisti su sjajnim rezultatima postali prepoznatljiv brend u Crnoj Gori. U godini koja je u toku gotovo da nema velikog takmičenja sa kojeg nije doneta makar jedna medalja.

Raković za SK: Toronto, Minsk, Umag, idemo dalje...

Karatisti iz Crne Gore vratili su se iz Šangaja gde su na turniru Premijer lige, bili jako blizu osvajanja medalje, ali su ipak morali da se zadovolje zlata vrednim WKF bodovima u borbi za mesto na Olimpijskim igrama.

Raković: Rad i rezultati su tu, treba nam pomoć

Karatisti iz Crne Gore su dokaz da su veliki rad i odricanja, uz porodičnu atmosferu i pozitivnu energiju recept za velike uspehe.

Zlato za Marinu Raković u Istanbulu

Marina Raković je osvojila zlatnu medalju na turniru serije A u Istanbulu i nastavila niz fenomenalnih rezultata karatista iz Crne Gore, koji se od početka 2019. godine ni sa jednog velikog takmičenja nisu vratili bez odličja.

EP: Hodžić stao u finalu – srebro sija kao zlato

Mario Hodžić, karatista Crne Gore i kluba Omladinac, nije osvojio titulu prvaka Evrope u kategoriji do 67 kilograma pošto je u velikom finalu poražen od Francuza Stivena Dakoste sa 10:1.

EP: Hodžić u finalu, Malović i Maksimović za bronzu

Karatisti iz Crne Gore obezbedili su srebrnu medalju koju će u subotu u zlato pokušati da pretvori Mario Hodžić, dok će se Nikola Malović i Jelena Maksimović istog dana boriti za bronzano odličje.

EP: Da li će za kata tim, treća biti sreća?

Evropsko prvenstvo u karateu počinje 28. marta u španskoj Gvadalahari. Reprezentacija Crne Gore u izuzetno jakom sastavu, sa velikim ambicijama kreće na smotru najboljih karatista Starog kontinenta.

Deset medalja za borce iz Crne Gore pred EP

Evropsko prvenstvo o karatu na programu je od 28. do 31. marta u španskoj Gvadalahari. Borci i kataši iz Crne Gore nastojaće da se umešaju u borbu za medalje i da prikupe što više WKF bodova, koji su ključni za plasman na Olimpijske igre u Japanu.

Marina Raković osvojila bronzu u Dubaiju

Marina Raković osvojila je bronzanu medalju na turniru Premijer lige u Dubaiju. U borbi za treće mesto crnogorska karatistkinja pobedila je evropsku i svetsku šampionku Alisu Bušinger iz Austrije sa 2:0.

EP: Bronza za Nenada Dulovića!

Karatisti Crne Gore vraćaju se sa Evropskog šampionata sa dve medalje. Nenad Dulović je u nedelju stigao do bronzanog odličja u konkurenciji mlađih seniora, a Milena Jovanović je vicešampion Evrope u konkurenciji juniorki.

EP: Mijač i Jeknićeva stali na korak od medalje

Crnogorski karatisti prvi takmičarski dan Evropskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore u Alborgu završili su bez medalje, a jako blizu cilja su bila Milica Jeknić u borbama i Vladimir Mijač u katama.

Bošković za SK: Daćemo sve od sebe za medalje na EP

Karate reprezentacija Crne Gore kompletirala je trodnevne pripreme u Baru pred nastupajuće Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore. Boje državnog tima u danskom Alborgu braniće 24 takmičara.

Zlato za Boškovića u Hrvatskoj pred EP

Bojan Bošković je godinu završio kao najbolji mladi sportista u izboru Crnogorskog olimpijskog komiteta, a novu je počeo osvajanjem zlatne medalje na Gran pri mitingu u hrvatskom Samoboru.

Omladinac nije klub, nego porodica i svetski brend

U trenutku kada je pre nešto više od godinu dana postalo i definitvno jasno da je karate postao deo olimpijske porodice i da će borci i kataši moći da se takmiče na Olimpijskim igrama u Tokiju, stepen borbene gotovosti širom planete je podignut na maksimalan nivo.

Bošković za SK: Ovo je priznanje za porodicu

Crnogorski olimpijski komitet je doneo odluku da za najboljeg sportistu Crne Gore izabere Predraga Radoševića, boksera koji je nedavno osvojio evropsku titulu u profesionalnoj WBO verziji. Mnogi smatraju da velika greška ne bi bila napravljena ni da je nagrada završila u rukama Bojana Boškovića.

COK: Najbolji Radošević, Gojkovićeva, Bošković...

Crnogorski olimpijski komitet organizovao je svečanost povodom proglašenja najboljih sportista u 2018. godini.