Dan Mullan, Getty Images Sport

Borilački

28.07.2019 | 09.40 > 09:47

San postao java, Mavaši doveo Agajeva

Karatisti su sjajnim rezultatima postali prepoznatljiv brend u Crnoj Gori. U godini koja je u toku gotovo da nema velikog takmičenja sa kojeg nije doneta makar jedna medalja.

KK Mavaši

KK Mavaši

KK Mavaši

Crna Gora može da se pohvali da ima šest boraca koji imaju osnov da se nadaju plasmanu na Olimpijske igre u Japanu. U pitanju su Marina Raković, Mario Hodžić, Nenad Dulović, Dragana Konjević, Jelena Maksimović iz Karate kluba Omladinac, kao i Nikola Malović iz Karate kluba Onogošt. Tu je i katašica Biserka Radulović iz Karate kluba Budućnost.

Zaljubljenike u karate, a ima ih mnogo, posebno raduje činjenica da je unapređen rad sa mlađim selekcijama, sa mlađim takmičarima koji takođe ostvaruju velike uspehe na međunarodnim takmičenjima. Grupa entuzijasta, Nikola Glušac, Nikola Rovčanin i Aleksandar Ćalić je 2015. godine osnovala Karate klub Mavaši u Nikšiću i Karate kluba Mavaši 2015 u Tivtu. Fokus je bio na klincima.

U početku, mnogi su mislili da će entuzijazam popustiti, ali na svu sreću nije, pa Mavaši sada ima više od 100 takmičara u mlađim uzrastima i može da se pohvali odličnim rezultatima.

KK Mavaši

KK Mavaši

KK Mavaši

Jako smo zadovoljni onim što smo uspeli da uradimo do sada. Krenuli smo bukvalno od nule, a sada možemo da se pohvalimo da uz veliki broj takmičara imamo i odlične rezultate. Na državnom prvenstvu smo osvojili više od 20 medalja, na Kupu Nikšića smo u konkurenciji 450 takmičara iz više od 20 klubova osvojili prvo mesto u generalnom plasmanu, a zatim smo na Ulcinj Openu, u konkurenciji više od hiljadu takmičara osvojili treće mesto. Ne želimo da stanemo, želimo da od naših boraca i kataša napravimo vrhunske reprezentativce koji će nastaviti nisku uspeha i doprineti razvoju kareta kao brenda u Crnoj Gori“, rekao je za Sport Klub Nikola Glušac.

Momci iz Karate kluba Mavaši su napravili još jedan neverovatan korak kada je unapređenje karate i kada je promocija Crne Gore u pitanju. Iako su mnogi mislili da je to nemoguće, Nikola Glušac, Nikola Rovčanin i Aleksandar Ćalić su uspeli da san pretvore u javu. Naime, u periodu od 17. do 19. avgusta u Tivtu će na karate semininaru koji organizuje Mavaši, predavač i promoter biti najtrofejniji borac u istoriji karatea Rafael Agajev iz Azerbejdžana.

Agajev je tokom bogate karijere pet puta bio šampion planete, 11 puta šampiona Evrope, bio je pobednik Evropskih igara u Bakuu, a sada se sprema da osvoji zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Japanu.

Rafael Aghayev

Francois Nel/Getty Images

Pregovori traju od oktobra meseca. Nije lako bilo postići dogovor jer vrhunski borac kakav je Agajev ima mnogo takmičarskih obaveza i ciljeva. Pored toga, Agajev je do sada učestvovao na seminirama koji su organizovani u evopskim i svetskim metropolama, a ovo je prvi put da dolazi u region“, naglasio je Nikola Glušac i nastavio:

Interesovanje svih ljubitelja karatea i sportskih radnika širom regiona i Evrope je izuzetno veliko za seminar koji sledi. Nastojaćemo i uspećemo da napravimo istinski spektakl, a ponosni smo što će Agajev tokom praktičnog rada pomoć imati od momaka i devojaka koji se bore za mesto na Olimijskim igrama u Japanu. Agajevu će pomagati Marina Raković, Mario Hodžić, Nenad Dulović, Dragana Konjević, Jelena Maksimović, Nikola Malović, Bojan Bošković, karatisti koji su doneli mnogo medalja sa velikih evropskih i svetskih takmičenja. Iluzorno je trošiti reči koliko će dolazak Agajeva značiti za unapređenje karatea, kao i promociju Crne Gore u svakom smislu.

U organizaciji spektakularnog seminira koji se bliži učestvuju Karate savez Crne Gore i Opština Tivat. Nikola Glušac, Nikola Rovčanin i Aleksandar Čalić su iskoristili priliku da se zahvale predsedniku Saveza, Ivanu Krstajiću, predsedniku Opštine Tivat, Siniši Kusovcu i Darki Ognjanović, sekretarki za sport Opštine Tivat.