SP: Mikulić doneo prvu medalju Crnoj Gori

SK Fight 24. okt 201922:03 > 22:06
KSCG

Karatisti iz Crne Gore navikli su ljubitelje sporta da se sa svakog velikog takmičenja vraćaju sa medaljama. U Čile, na Svetsko prvenstvo je krenulo 19 takmičara, a već prvog dana Nemanja Mikulić je osvojio bronzano odličje.

Planetarna smotra za kadete, junior i mlađe seniore počela je da bolje ne može kada su karatisti iz Crne Gore u pitanju. Kadet Nemanja Mikulić, talentovani karatista iz Bijele pobedio je u Santijagu, u meču za treće mesto i bronzanu medalju u kategoriji do 57 kilograma, Francuza Zinedina Tadžera sa 1:0.

Mikulić je u prvom kolu pobedio Bahadura Ikea iz Indije 2:0, sudijskim izjašnjavanjem eliminisao je u drugom Egipćanina Asera Elhegavija pošto je meč završen rezultatom 0:0, a u trećem Anasa Alzahramija iz Saudijske Arabije sa 2:1.

U četvrtom kolu izgubio je od Fatiha Enesa Kurta iz Turske 1:0, koji ga je plasmanom u finale povukao u repesaž. Borbu za medalju izborio je pobedom, sudijskim izjašnjavanjem, protiv Holanđanina Sebastijana Van Tefelena, nakon što je na semaforu pisalo – 0:0.

“Ovo je za mene veliki uspeh. Zadovoljan sam kako sam odradio šampionat, da je bilo malo više koncentracije možda bi i rezultat bio bolji, odnosno izborio bih finale. Medalje je veliki uspeh i ponosan sam na ostvareni rezultat. Hvala drugovima iz reprezentacije, selekorima i predsedniku Karate saveza na podršci, mom treneru i klubu bez kojih ne bi mogao ostvariti uspeh“, rekao je Mikulić.

Debitantski nastup u kadetskoj konkurenciji, u drugom kolu, završili su Emre Saljiu i Andrija Danilović, a u istoj rundi takmičenja eliminisani su i Vladimir Vukčević i Leona Markić.

Saljiu je u prvom kolu kategorije do 52 kilograma na startu pobedio Ukrajinca Vladislava Šveda sa 3:0, dok je u drugom izgubio od Abdulsameta Kosea iz Turske sa 1:0. Turski karatista nije uspeo da se domogne finala, čime je članu Omladinca onemogućio borbu za medalju.

Danilović je u kategoriji do 63 kilograma bio slobodan u prvom kolu, dok je u drugom izgubio od Holanđanina Florisa Sudžeckog sa 3:2. Slobodan je na startu bio i Vladimir Vukčević (do 70 kilograma), a u drugom kolu izgubio je od Poljaka Huberta Jarockog sa 2:0.

Markić je u kategoriji preko 54 kilograma sudijskim izjašnjavanjem eliminisala Đinu Rio Del Roko, ali je u drugom kolu izgubila od Letonke Julije Smirnove.

Crnogorski predstavnici u katama, mlađi seniori Vladimir Mijač i Jovana Marić i kadet Vasilije Perović nastup su završili u drugom krugu, dok je junior Kenan Nikočević eliminisan u prvoj rundi takmičenja. Nikočevića u nedelju očekuje nastup u katama ekipno, u timu sa Arijanom Kočanom i Nikolom Milićem.

U petak će na tatami juniori u borbama. Crnogorski karate predstavljaće Bojan Bošković (Omladinac, do 68 kilograma), Nemanja Jovović (Bar, preko 76), Milica Jeknić (Omladinac, do 53) i Milena Jovanović (Omladinac, preko 59).

Za subotu je planiran nastup mlađih seniora Nenada Dulovića (Omladinac, do 60), Stefana Gojčevića (Bar, do 75), Ilije Radonjića (Omladinac, do 84) i Vasilise Bujić (Bar, preko 68).

U nedelju su na programu ekipna takmičenja. Šampionat u Santijagu okupio je 1.557 takmičara iz 96 država svijeta.