Kiyoshi Ota/Getty Images

Borilački

03.11.2019 | 14.39 > 14:41

EP: Jovana Peković obezbedila srebro, želi zlato

Crnogorska džudo reprezentativka Jovana Peković plasirala se u finale Evropskog prvenstva za mlađe seniore ruskom Iževsku.

Jovana Peković

DŽSCG

Jovana Peković je na putu do finala u kategoriji do 78 kilograma pobedila Britanku Šeli Ladford, Belgijanku Sofi Bertger i u polufinalnom meču Izraelku Inbar Lanir. Protivnica u velikom finalu biće joj Nemica Tereza Cenker. Finalni meč planiran je za 16 časova.

Drugi crnogorski predstavnik, Marko Gušić nastup na šampionatu Evrope završio je u drugom kolu kategorije do 73 kilograma. Šampionat u Rusiji okupio je 235 takmičara iz 33 države.