Kiyoshi Ota/Getty Images

Borilački

03.11.2019 | 16.07 > 16:08

EP: Jovana Peković iponom do zlata

Crnogorska džudo reprezentativka Jovana Peković osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore ruskom Iževsku.

Jovana Peković

DŽSCG

Jovana Peković je na putu do finala u kategoriji do 78 kilograma pobedila Britanku Šeli Ladford, Belgijanku Sofi Bertger i u polufinalnom meču Izraelku Inbar Lanir. Protivnica u velikom finalu bila joj Nemica Tereza Cenker, a Jovana Peković je iponom stigla do trijumfa, trona i zlatne medalje.

Drugi crnogorski predstavnik, Marko Gušić nastup na šampionatu Evrope završio je u drugom kolu kategorije do 73 kilograma. Šampionat u Rusiji okupio je 235 takmičara iz 33 države.