BŠ: Crna Gora osvojila 21 medalju

SK Fight 8. dec 20194:57 > 4:59
KSCG/KK Omladinac

Crnogorski karatisti drugog takmičarskog dana Balkanskog prvenstva za kadete, juniore i mlađe seniore u slovenačkim Brežicama osvojili su osam medalja – dve srebrne i šest bronzanih. Za sada su na koti 21.

Srebrne medalje pripale su kadetu Lazaru Potpari i ženskom kadetskom timu u borbama, dok su bronzani bili kataši – kadeti Vasilije Perović i Lazar Sekulić i mlađi senior Arijan Kočan i takmičari u borbama Lazar Jovović i Vladimir Vukčević i junior Nemanja Mikulić

Potpora je u finalnom meču kategorije preko 70 kilograma, sudijskim izjašnjavanjem, poražen od Anesa Bostandžića iz Bosne i Hercegovine (2:2). On je na putu do finala eliminisao je Mihajla Vasilića iz Srbije 2:1, Hasima Bešića iz Bosne i Hercegovine 6:2 i u polufinalu Berina Đujića 1:0.

Ženska kadetska ekipa u borbama, koja je nastupala u sastavu Anđela Ivanović, Leona Markić, Jovana Stojanović i Jovana Đoković, u finalu poražena je od Hrvatske 2:0. Borbu za zlatnu medalju izborila je pobedama u duelima sa Rumunijom i Slovenijom 2:0.
Kadet Lazar Sekulić u meču za bronzanu medalju u katama pobedio je Hrvata Tomislava Tkaleca 5:0, dok je Vasilije Perović u istoj kategoriji slavio protiv Kipranina Adama Orestisa 4:1. U konkurenciji mlađih seniora Arijan Kočan slavio je protiv Slovenca Jana Hartla 5:0.

U konkurenciji kadeta, u kategoriji do 70 kilograma, Lazar Jović je pobedio Kipranina Liozisa Vasiliua sudijskim izjašnjavanjem, dok je Vladimir Vukčević slavio protiv Lazara Markovića iz Bosne i Hercegovine 2:0.

Junior Nemanja Mikulić u kategoriji do 61 kilogram u meču za medalju pobedio je Bosanca Džana Mahmutovića 4:1. Mikulić je bio bronzani i na nedavnom Svetskom prvenstvu u Čileu, u konkurenciji kadeta.

Crnogorska reprezentacija, nakon dva takmičarska dana, ima 21 medalju – tri zlatne, četiri srebrne i 14 bronzanih.

Zlatne medalje u petak su osvojili mlađi senior Bojan Bošković i kadet Emre Saljiu u borbama i mlađa seniorka Mila Mraković u katama. Srebrni su bili junior Nemanja Jovović i kadet Bojan Vulović u borbama, dok su bronzane medalje osvojili junior Rijad Mandić i mlađa seniorka Mia Roganović u katama i borbaši Anđela Ivanović, Ognjen Bjelajac i Jovan Fatić u kadetskoj, junior Andrija Fatić i mlađe seniorke Vasilisa Bujić i Ksenija Rajović.

Poslednjeg takmičarskog dana na programu su ekipna nadmetanja u katama i borbama.