Dan Mullan, Getty Images Sport

Borilački

26.01.2020 | 15.44 > 15:45

Premijer liga: Malović ostao bez medalje u Parizu

Crnogorski karatista Nikola Malović kao petoplasirani završio je nastup na turniru Premijer lige u Parizu.

Nikola Malović

Privatna arhiva

Član nikšićkog Onogošta poražen je u meču za treće mesto i bronzanu medalju od zvaničnog prvaka Evrope, Ugura Aktaša iz Turske 2:0. Malović, momak koji je osvojio bronzanu medalju na šampionatu Evrope prošle godine, osvajanjem petog mesta ostvario je najbolji rezultat na turnirima Premijer lige.

Ugur Aktaš, koji je dvostruki prvak Evrope, sredinom januara bio je srebrni na turniru Serije A u Čileu. Prošle sezone osvojio je Premijer lige u Dubaiju, Šangaju i Madridu i turnire Serije A u Montrealu i Santijagu.

Malović je podsećanja radi u prvom kolu pobedio Rubena Henoa iz Kolumbije sa 6:5, u drugom kolu eliminisao je Francuza Salija Dijopa sa 2:0, dok je u trećem izgubio od Japanca Rijatara Arage sa 1:0. Japanski borac plasirao se u finale, čime je Malovića povukao u repesaž. Malović je u repesažu eliminisao Makedonca Gligora Petkova sa 10:2 i Mikelea Martina iz Italije sa 1:0.

Od ostalih crnogorskih takmičara Marina Raković je u nedelju zaustavljena u repesažu, Biserka Radulović je u katama zaustavljena u trećem krugu, dok je Mario Hodžić u borbama eliminisan na startu takmičenja u kategoriji do 67 kilograma.

Karatisti Crne Gore nastavljaju sa radom i pripremama, a fokus je na Evropskom prvenstvu koje je na programu u martu. Na osnovu pozicija na WKF listi, Crna Gora ima šest boraca koji mogu da se nadaju plasmanu na Olimpijske igre. U pitanju su Marina Raković, Mario Hodžić, Nenad Dulović, Nikola Malović, Dragana Konjević i Jelena Maksimović, a među 50 najboljih na WKF listi što je osnovni uslov kada je reč o nastavku sna o plasmanu u Tokio je i sjajna katašica, Biserka Radulović.