Dan Mullan, Getty Images Sport

Borilački

16.02.2020 | 13.25 > 13:26

Nenad Dulović ostao bez medalje u Dubaiju

Crnogorski karatista Nenad Dulović kao petoplasirani završio je nastup na turniru Premijer lige u Dubaiju.

Nenad Dulović

KK Omladinac

Član Omladinca poražen je u meču za treće mesto i bronzanu medalju u kategoriji do 60 kilograma od Grka Kristosa Stefanosa Ksenosa sa 2:0. Grčki karatista bio je krajem januara bronzani i na turniru Premijer lige u Parizu, gde je crnogorski karatista Nikola Malović poražen u borbi za bronzano odličje.

Dulović je u petak u prvom kolu pobedio Rusa Stjepana Efimenka sa 3:0, u drugom je eliminisao Ukrajinca Igora Uhniča sa 1:0, dok je u trećem slavio protiv Egipćanina Maleka Salama sa 2:0. U meču za polufinale izgubio je od Darkana Asadilova iz Kazahstana sa 4:2.

Kazahstanac je plasmanom u finale povukao karatistu Omladinca u repesaž i omogućio mu nastavak borbe za medalju. Meč za pobedničko postolje izborio je pobedom protiv Slovaka Dominika Imriča sa 5:0.

Od ostalih crnogorskih karatista u Dubaiju, Marina Raković osvojila je sedmo mesto, dok je Nikola Malović u drugom kolu završio nastup. Marinu je samo jedna pobeda delila od borbe za bronzanu medalju, dok je Nikola u drugom kolu poražen posle sudijskog izjašnjavanja s obzirom da je meč završen rezultatom 0:0.

Na turnirima Premijer lige pravo nastupa ima 50 najboljih sa rang liste Svetske karate federacije po kategorijama. U Dubaiju nastupio je 571 takmičar iz 85 država sveta.

Iako nisu osvojili medalju na turnirima Premijer lige u Parizu i Dubaiju, karatisti iz Crne Gore su ostvarili odlične rezultate i pokazali da ljubitelji sporta mogu da se nadaju lepim vestima sa Evropskog prvenstva koje se od 25. do 29. marta održava u Bakuu.

Pored toga, Crna Gora ima sedam takmičara koji se nalaze među 50 najboljih na WKF listi, a samim tim, mogu da se nadaju plasmanu na Olimpijske igre. U pitanju su Marina Raković, Mario Hodžić, Nenad Dulović, Nikola Malović, Jelena Maksimović, Dragana Konjević i Biserka Radulović.

Premijer liga: Dulović zaustavljen u repesažu

Crnogorski karatista Nenad Dulović zaustavljen je u repesažu, dok je Biserka Radulović nastup u katama završila u prvom krugu turnira Premijer lige u Salcburgu.

Dulović blizu bronze, čekaju se Marina i Nikola

Karatisti iz Crne Gore nastavljaju sa fenomenalnim uspesima. Samo nekoliko dana posle osvajanja pet medalja na Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore, sjajna vest je stigla su turnira Premijer lige u Dubaiju.

Marina Raković ostala bez bronze u Moskvi

Crnogorska karate reprezentativka Marina Raković kao petoplasirana je završila nastup na turniru Premijer lige u Moskvi.

Dulović izjašnjavanjem sudija ostao bez polufinala

Crnogorski karatisti bez medalje završili su prvi takmičarski dan Premijer lige u Moskvi.

Dulović ostao bez bronzane medalje u Tokiju

Borci iz Crne Gore navikli su ljubitelje sporta da se sa svakog velikog takmičenja vraćaju sa medaljom. Sve do poslednjeg dana postojala je nada da se kontinuitet nastavi i u Tokiju, na turniru Premijer lige, ali je Nenad Dulović poražen u borbi za bronzanu medalju.

Dulović blizu pobednčkog postolja u Tokiju

Crnogorski karatista Nenad Dulović boriće se za bronzanu medalju na turniru Premijer lige u Tokiju, dok je Mario Hodžić eliminisan u prvom kolu. Dulović će se za medalju boriti u nedelju, a u subotu će na tatami izaći Marina Raković.

Borci iz Crne Gore ciljaju medalje u Tokiju

Crnogorska karate reprezentacija sa tri borca nastupiće od petka do nedelje na turniru Premijer lige u Tokiju, saopšteno je iz Karate saveza. Ugled Crne Gore, braniće Marina Raković (do 68 kilograma), Mario Hodžić (do 67) i Nenad Dulović (do 60).

Svetski Kup: Crnogorski karatisti sjajni u Umagu

Karatisti iz Crne Gore nastavljaju sa sjajnim rezultatima. Gotovo da nema ni jednog velikog takmičenja u godini koja je u toku da nisu osvojili makar jednu medalju.

Hodžić i Dulović blizu medalje, uteha WKF bodovi

Crnogorski karatista Mario Hodžić eliminisan je u četvrtom kolu, dok je Nenad Dulović u repesažu završio nastup na turniru Premijer lige u Šangaju.

EP: Da li će za kata tim, treća biti sreća?

Evropsko prvenstvo u karateu počinje 28. marta u španskoj Gvadalahari. Reprezentacija Crne Gore u izuzetno jakom sastavu, sa velikim ambicijama kreće na smotru najboljih karatista Starog kontinenta.

Deset medalja za borce iz Crne Gore pred EP

Evropsko prvenstvo o karatu na programu je od 28. do 31. marta u španskoj Gvadalahari. Borci i kataši iz Crne Gore nastojaće da se umešaju u borbu za medalje i da prikupe što više WKF bodova, koji su ključni za plasman na Olimpijske igre u Japanu.

Dulović za SK: Cilj je bila zlatna medalja

Karatisti Crne Gore vraćaju se sa Evropskog šampionata sa dve osvojene medalje. Nenad Dulović je stigao do bronzanog odličja u konkurenciji mlađih seniora, a Milena Jovanović je vicešampion Evrope u konkurenciji juniorki.

EP: Bronza za Nenada Dulovića!

Karatisti Crne Gore vraćaju se sa Evropskog šampionata sa dve medalje. Nenad Dulović je u nedelju stigao do bronzanog odličja u konkurenciji mlađih seniora, a Milena Jovanović je vicešampion Evrope u konkurenciji juniorki.

Omladinac nije klub, nego porodica i svetski brend

U trenutku kada je pre nešto više od godinu dana postalo i definitvno jasno da je karate postao deo olimpijske porodice i da će borci i kataši moći da se takmiče na Olimpijskim igrama u Tokiju, stepen borbene gotovosti širom planete je podignut na maksimalan nivo.

Dulović za SK: Sjajna godina, idemo dalje put Japana

U Dubrovniku je završeno prvenstvo Balkana u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore, a crnogorski takmičari šampionat su završili sa 12 medalja, dve zlatne, pet srebrnih i pet bronzanih.

Dulović stao na korak od medalje, povreda Hodžića

Crnogorski karatista Nenad Dulović nastup na Svetskom prvenstvu u Madridu završio je u četvrtom, a Mario Hodžić u prvom kolu.