Kiyoshi Ota/Getty Images

Borilački

20.11.2020 | 18.51 > 18:54

EP: Gardeševići brzo zaustavljeni

Crnogorski džudisti Nikola i Nebojša Gardašević bez pobede su završili takmičenje na prvenstvu Evrope u Pragu.

Nemanja Gardašević, Nikola Gardašević

Privatna arhiva

Gardaševići su nastupili u kategoriji do 81 kilograma, a bili su slobodni u prvom kolu.

Nikola je u drugom kolu izgubio od Belgijanca Matijasa Kasea, a Nebojša od Mađara Benedeka Tota.

Kase je prošao grupu i izborio polufinale, dok je Tot zaustavljen u trećem kolu od Belgijanca Samija Čušija.

U kategoriji do 81 kilograma nastupila su 34 takmičara. Prvenstvo Evrope u Pragu okupilo je 345 takmičara iz 40 zemalja Evrope.

NS manna

Pregardasili su!😂

Odgovori 4 1

EP: Braća Gardašević brane ugled Crne Gore

Crnogorski dzudo reprezentativci, braća Nikola i Nebojša Gardašević braniće ugled Crne Gore na šampionatu Evrope koje se odrzava u Pragu.

IMZE: Džudisti doneli Crnoj Gori pet medalja

Posle ceremonije svečanog otvaranja Igara malih zemalja, koja je organizovana u Budvi, počela su i takmičenja, a Crna Gora je prvog dana u režiji džudista osvojila pet medalja.

Stali Gardašević i Gušić, na tatami izlazi Mrvaljević

Crnogorski džudisti Nikola Gardašević i Nikola Gušić nisu uspeli da se umešaju u borbe za medalju na Svetskom šampionatu u Bakuu.

Posle zlata Gušića, stigla i bronza Gardaševića

Džudista Akademika Nebojša Gardašević uspeo je posle velike borbe da stigne do bronzane medalje na Univerzitetskom prvenstvu Evrope u Portugalu.

SP: Nikolićeva peta, Rogićeva stala u četvrtfinalu

Srpska džudistkinja Milica Nikolić trećeg dana Svetskog prvenstva zauzela je peto mesto u ukupnom plasmanu do 48 kilograma, dok je Jovana Rogić u konkurenciji do 57 kilograma ispala u četvrtfinalu od kasnije srebrne Tsukase Jošide.