Dave Thompson/Getty Images

Ekipni

12.09.2019 | 18.15 > 20:48

Hrvatska protiv Španije za evropski tron

U prvom polufinalu Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina u futsalu viđena je prava drama na duelu Portugala i Hrvatske, a posle boljeg izvođenja penala izabranici Marinka Mavrovića ostvarili su plasman u finale.

Futsal

Sascha Steinbach/Bongarts/Getty Images

U regularnom delu meča prvi do prednosti stigli su Portugalci preko kapitena Selija koji je iskoristio asistenciju golmana Bernarda.

Međutim, samo dve sekunde pre kraja meča gol za produžetke postigao je Josip Jurlina.

U dodatnih deset minuta opet su viđena dva pogotka. Ponovo su poveli Portugalci kada su dobro ubacili loptu iz auta, a nju je u mrežu sproveo Nuno Šuva.

Do penala „Vatreni“ su došli golom Vukelića, a u penal seriji bili su bolji 3:2.

Hrvati će se za trofej prvaka Evrope boriti sa Španijom, koja je u drugom polufinalu posle preokreta pobedila Poljsku sa 3:1.

Tim Lukaša Žebrovskog iznenadio je Crvenu furiju u 12. minutu i stigao do početnog vođstva zahvaljujući Paloneku, ali je tu prednost neutralisao Rikardo Major dva minuta kasnije.

Do kraja poluvremena Antonio Perez pogađa za preokret, a u nastavku Gordilju potvrđuje pobedu.

Veliko finale na programu je u subotu, od 19 časova uz direktan prenos na SK 3.