CR4ZY nakon 5 produžetaka izgubio od Northa

CS-GO 25. avg 201913:04 > 13:05
DreamHack Flickr

U najuzbudljivijem meču dosadašnjeg toga StarLadder Berlin Majora srpska ekipa CR4ZY je doživela poraz od ekipe North rezultatom 1-2 (16-8 Mirage, 28-26 Inferno, 19-15 Train).

Imaju igrači ekipe CR4ZY za čim da žale nakon što su ispustili šest meč poena tokom meča, ali mora se priznati da je North zaista sjajno odigrao u ključnim momentima, pokazavši zašto su danas jedan od najboljih CS:GO timova sveta.

CR4ZY je poveo brzom pobedom na mapi Mirage, još jednom demonstrirajući zašto većina ekipa banuje ovu mapu protiv njih, a potom je usledio Inferno na kom ih je North već jednom pobedio u prošlosti. Ovoga puta CR4ZY je mnogo bolje otvorio mapu, uspeo je da smanji prednost protivnika na samo jednu rundu do poluvremena, a potom i da preuzmu kontrolu nad mapom i dođu do 15-10 prednosti kada se činilo da je meč maltene gotov i da je sve spremno da se počne sa velikom proslavom prolaska u Legends fazu Majora.

Ipak, North uspeva da se povrati i veže pet rundi čime su izborili produžetke, koje smo čak četiri puta gledali na Infernu koji se na kraju igrao neverovatne 53 runde za ukupan skor 28-26 za dansku ekipu.

I u odlučujućoj trećoj mapi gledali smo dva 8-7 poluvremena što najbolje oslikava koliko su nijanse odlučivale u ovom meču. I ovoga puta je CR4ZY prvi došao do meč poena pri rezultatu 15-14, ali North uspeva da izjednači i potom uzme četiri runde u produžetku za ukupnu 19-15 pobedu.

Iako su ovaj sjajan meč izgubili, igrači ekipe CR4ZY sa pravom mogu da se nadaju da će sa ovakvom igrom obezbediti u naredna dva meča prolazak u narednu fazu takmičenja, a novu priliku imaju već danas od 18:30 kada će im protivnik biti neugodna ruska ekipa DreamEaters koja je prethodno savladala drugi i šesti tim sveta, Vitality i NRG.