North savladao CR4ZY u finalu DreamHack Sevilla Opena

CS-GO 15. dec 201921:34 > 21:37
DreamHack Flickr

Danski CS:GO gigant North se dokopao titule u Sevilji nakon što su u velikom finalu DreamHack Opena nadigrali CR4ZY rezultatom 2-1 (16-4 Mirage, 13-16 Vertigo, 16-8 Dust2).

Iako je CR4ZY savladao ranije na turniru North u borbi za prvo mesto grupe A rezultat nisu uspeli da ponove kada je bilo najpotrebnije. Oni su do finala došli pobedom protiv ekipe GODSENT, dok je North u drugom polufinalu trijumfovao protiv MAD Lionsa.

Finale je počelo okršajem na mapi Mirage. Mapi koju oba tima dobro igraju i po kojoj je CR4ZY najpoznatiji. Ovoga puta North je demonstrirao maltene perfektnu odbranu prepustivši samo jednu rundu u prvom poluvremenu na CT strani protivnicima od čega CR4ZY nije uspeo da se oporavi u nastavku.

CR4ZY usepeva da izjednači rezultati na piku ekipe North, a nakon Vertiga mapa Dust2 je odlučila pobednika.

Još jednom je odbrana Northa bila nerešiva enigma za CR4ZY. Danci su poveli 10-5 na poluvremenu i u nastavku bez previše problema došli do pobede.

Iako je svaki poraz u finalu težak, treba napomenuti da CR4ZY nastavlja sa sjajnim rezultatima na DreamHack Open turnirima, ovo im je četvrti uzastopni Open (od kada igraju u ovom sastavu) gde su igrali u plejofu, a za drugo mesto na turniru zaradili su 20.000 dolara.