Invictus savladao prvaka sveta FPX na startu LPL lige

LOL 14. jan 202013:12 > 13:18
Riot Flickr

U sudaru aktuelnog i prethodnog LoL šampiona planete u okviru prvog kola LPL lige Invictus Gaming je savladao FunPlus Phoenix rezultatom 2-1 najavivši još jednu izuzetno uzbudljivu sezonu najjače lige sveta.

Činili se da će FPX brzo preuzeti kontrolu nad prvom partijom kada su već nakon 12 minuta igre vodili 6-0. Ali Invictus uspeva da se povrati i održava korak iako su prvih pola sata igre konstantno bili u blagom zaostatku u odnosu na protivnika. Gejm je obilovao zanimljivim timskim borbama što se i očekivalo od najboljih kineskih timova, ali tek u 34. minutu smo videli prvi srušen inhibitor nakon što je aktuelni prvak sveta izašao kao pobednik iz borbe oko Barona.

Ubrzo nakon toga IG gubi i inhibitor na topu, ali hrabrom igrom napadaju FPX koji je pokušao da osigura Elder Dragona, kradu zmaja i dolaze do tri killa uz samo jednog izgubljenog igrača što ih potpuno vraća u meč. Igrači FunPlus Phoenixa pokušavaju nakon toga istovremeno da napadnu bazu protivnika preko mida i dođu do Barona, ali doživljavaju neuspeh zahvaljujući sjajnoj odbrani Kang „TheShy“ Seungloka i IG potpuno neočekivano zadaje prvi udarac na nexus.

FPX uspeva da izjednači nošeni snagom Kim „Doinb“ Taesangovog Mordekaisera, a treća odlučujuća partija prolazi u znaku novog bot lejna Invictusa, koji čine bivši igrači Vici Gaminga Ding „Puff“ Wang i Su „Southwind“ Zhilin.

Kada se uzme u obzir tok i ishod prve partije jasno je da se ovaj meč vrlo lako mogao završiti pobedom bilo kog od ova dva tima, što pokazuje da je pred nama najverovatnije izuzetno neizvesna sezona u kineskoj ligi. Veliki broj vrhunskih igrača konstantno podiže kvalitet lige u kojoj u svakom momentu nekoliko timova ima realne šanse da se bori za titulu.

FPX i IG izgledaju veoma solidno iako je sezona tek počela i ostaje da vidimo da li će druge ekipe poput Royal Never Give Up-a uspeti da se umešaju u borbu za titulu tokom 2020. prolećne sezone.