Bečlije izborile Evropu

Ostale lige - Fudbal 29. maj 202219:51 > 30. maj 2022 1:23 0 komentara
Austrija Beč
Guliverimage/AP Photo/Lisa Leutner

Fudbaleri Rapida iz Beča pobedili su Tirol rezultatom 2:0 u revanšu baraža plej-ofa. Kako su i u prvom meču pobedili 2:1, trijumfovali su ukupnim rezultatom 4:1. Ovom pobedom izboreno je učešće u kvalifikacijama drugog kola Lige konferencije.

Robert Ljubičić je u 29. minutu doveo domaćine u prednost, da bi Binder u 87. minutu postavio konačan rezultat.

Mladom Nikolasu Binderu ovo je prvi profesionalni gol u karijeri. To je sjajan podatak kako za njega lično, tako i za Bečlije, koji imaju ozbiljne ambicije za sledeću sezonu, tako da su spremili rekonstrukciju tima ovoga leta. U glavnom gradu Austrije očekuju da u ovom prelaznom roku dovedu više mladih i talentovanih igrača.

Ljubičić se ovim spektakularnim golom, sa ivice kaznenog prostora, oprostio od dresa Rapida, pošto je već dogovorio transfer u Dinamo iz Zagreba. Iako ga je mučila povreda uoči meča, vezista je insistirao da igra jer je želeo na dostojanstven način da završi svoj angažman u Rapidu, pišu austrijski mediji.

Što se tiče klubova iz Austrije Salcburg će igrati direktno u Ligi šampiona, Šturm počinje kvalifikacije za LŠ od trećeg kola, Austrija Beč kvalifikacije od poslednjeg kola Lige Evrope, dok će Volfsberger igrati kvalifikacije za Ligu konferencija od trećeg kola.