Rotpuler u 94‘ za remi u bečkom derbiju

Getty Images/Jeff J Mitchell

Fudbaleri Austrije i Rapida igrali su nerešeno 1:1 u 21. kolu austrijske Bundeslige, a bod domaćinu doneo je Lukas Puler golom u četvrtom minutu nadoknade. Prethodno su gosti vodili od 55. minuta, kada je strelac bio Giorgi Kvilitaja. Bio je do 320. gradski derbi Beča.

Prvo poluvreme je pripalo domaćinu, iako nije viđena lepa igra na terenu, ali je Austrija propustila dve dobre šanse. Olarenvaju Kajode u oba slučaja glavni je krivac što ‚ljubičasti‘ nisu otišli sa vođstvom na odmor.

Prvo je u 27. minutu propustio priliku da proigra Lukasa Venuta, koji je bio potpuno sam, ipak, Nigerijac je želeo da sam završi akciju, a kao pobednik iz situacije ‚1 na 2‘ izašao je štoper Rapida Kristofer Dibon. U samom finišu prvog periodam, Kajode ostaje sam na deset metara, ali je veoma slabo šutirao pravo u golmana posle asistencije Larsena.

U nastavku, Rapida iz prvog udarca u okvir gola stiže do prednosti. Zanimljivo, to je gostima bio jedini šut u okvir gola, a Kvilitaja je posle centaršuta Andreasa Kina odlično reagovao glavom i savladao golmana. Bio je to jubilarni 600. gol Rapida u međusobnim duelima sa Austrijom.

11 minuta kasnije, Žoelinton je zaradio drugi žuti karton zbog čega je morao u svlačionicu, a kazna je usledila u samom finišu susreta. Tada je kapiten Aleksander Grinvald proigrai Rodpulera koji je postigao gol za konačnih 1:1.

Austrija tako nije iskoristila kiks Šturma, pa je ostala na četvrtom mestu sa 38 bodova, pet manje od vodećeg Salcburga. Rapid je na poziciji iza sa deset bodova manje.