Salcburgu četvrta vezana titula

Alexander Hassenstein, Getty Images

Fudbaleri Salcburga osvojili su četvrtu uzastopnu titulu prvaka Austrije, 11. u klupskoj istoriji. Novi-stari šampioni savladali su u prvom meču 33. kola bečki Rapid sa 1:0.

Na meču gde mu je bio dovoljan bod kako bi, bez obzira na ostale rezultate ovog kola, prigrlio pehar, Salcburg je upisao pobedu zahvaljujući golu austrijskog reprezentativca Valentina Lacara u 73. minutu.

U prvom poluvremenu domaći su apsolutno kontrolisali meč, imali su veći broj šansi, a sa druge strane nisu dozvolili rivalu da uputi nijedan udarac ka njihovom golu.

U nastavku su uspeli da stignu i do gola brilijantnim pogotkom mladog Lacara.

Rapidu i dalje predstoji borba za opstanak jer matematički još nije osigurao mesto u eliti za narednu sezonu.

U velikom finalu Kupa, 1. juna, sastaće se isti rivali, što je poslednja šansa za zeleno-bele da izbore učešće na evropskoj sceni.

U preostalim mečevima, Admira je savladala Volfsberger sa 3:2. Goleadu je počeo Šerneg u 30. minutu, za vođstvo gostiju, da bi samo sedam minuta kasnije Saks izjednačio. Vođstvo Admiri doneo je Cvjeršic u 50. minutu. Drugim golom na utakmici postigao je Šerneg u 62. minutu, za novo izjednačenje, da bi Šmit deset minuta pre kraja utakmice doneo pobedu Admiri, koja je sada peta na tabeli, dok je Volfsberger deveti.

Drugoplasirana Austrija je sa tri gola postignuta u prvom poluvremenu savladala Ried, koji je na dnu tavele. Kajode je pogodio u 16. i 21. minutu, da bi Serbest u 31. minutu postavio konačan rezultat.

St. Polten je golom Martića savladao Matersburg, ali je ostao iza njega na osmoj poziciji.